NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Kościelne dzwony o 5:30,
Posty: 47
Dołączył: 6 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Cze 2014r. 22:14  
Cytuj
Czy ktoś z szanownych forumowiczów orientuje się, która parafia robi pobudkę mieszkańcom o 5:30 rano?
Będę wdzięczna za odpowiedź.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Cze 2014r. 22:14  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 25 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Cze 2014r. 22:25  
Cytuj
w Trójcy Świętejumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 47
Dołączył: 6 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Cze 2014r. 22:26  
Cytuj
O! Dziękuję bardzo za odpowiedź umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 71
Dołączył: 18 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Cze 2014r. 07:19  
Cytuj
A czy o 5:30 nie obowiązuje jeszcze cisza nocna?:szok:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Cze 2014r. 07:39  
Cytuj
Nie, bo trzeba wstawać i zbierać się do kościołasmiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 47
Dołączył: 6 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Cze 2014r. 07:51  
Cytuj
CYTAT
A czy o 5:30 nie obowiązuje jeszcze cisza nocna?:szok:


Owszem, obowiązuje i właśnie zmierzam ją wyegzekwować umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 52
Dołączył: 8 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Cze 2014r. 07:53  
Cytuj
w dni robocze to jeszcze zgoda,ale w wekend to już przesada.to może dziać się tylko u nas.taki mamy kraj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 47
Dołączył: 6 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Cze 2014r. 08:05  
Cytuj
Wiesz.. w dni robocze cisza nocna obowiązuje od 22 do 6, natomiast w dni wolne od 23 do 7.
A tak między nami, to mi bardziej przeszkadza właśnie w dni robocze, bo budzik mam nastawiony na 6:05 i wybudzenie z już przecież bardzo płytkiego snu o 5:30 wnerwia mnie niemiłosiernie. Na weekendach nawet tych dzwonów nie słyszę...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 28 Cze 2014r. 09:10  
Cytuj
A może ktoś poda przepis, który definiuje ciszę nocną cool girl ?
Bo momentami, siepiemy na prawo i lewo ciszą nocą ... nie wiedząc co to jest. Przynajmniej ja nie wiem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 266
Dołączył: 4 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Cze 2014r. 09:32  
Cytuj
W Opatrzności biją pół godziny przed każdą mszą. Najbardziej przeszkadzają te o 6.30.
Kiedy rozmawiałem o tym z proboszczem, to powiedział mi, że on taką sytuację w tej parafii zastał i nic nie zmienia. Dziwne, bo za ks. Warchoła tego nie było.
Poza tym dowiedziałem się, że nikt podobnego problemu nie zgłaszał, a wręcz wierni dzwonią i proszą o włączenie megafonów na kościele, przez które msze są "transmitowane" na całe osiedle.
Z naszej rozmowy wyszło, że jestem jakiś dziwny...
Przepisy przepisami, - wolałbym żeby ksiądz nie robił po prostu innym co jemu nie miłe. Nie wiem czy chciałby abym o godz. 6.01 ustawił przed jego oknami potężnej mocy aparaturę grającą z ciężkim metalem, - może by wtedy zrozumiał o co chodzi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 475
Dołączył: 27 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 28 Cze 2014r. 10:39  
Cytuj
Jak dobrze pamiętam kiedyś mieszkaniec naszego miasta podał do sądu parafię MBKP za wczesne dzwonienie i oczywiście wygrał. Było o tym w teleexpresie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 475
Dołączył: 27 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 28 Cze 2014r. 10:39  
Cytuj
Jak dobrze pamiętam kiedyś mieszkaniec naszego miasta podał do sądu parafię MBKP za wczesne dzwonienie i oczywiście wygrał. Było o tym w teleexpresie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 284
Dołączył: 24 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Cze 2014r. 11:09  
Cytuj
CYTAT
A może ktoś poda przepis, który definiuje ciszę nocną cool girl ?
Bo momentami, siepiemy na prawo i lewo ciszą nocą ... nie wiedząc co to jest. Przynajmniej ja nie wiem.


musiałbyś poszukać wśród uchwał rady miasta, bo z tego co kojarzę, jest to w jej gestii i cisza nocna nie jest uregulowana żadnym aktem wyższej rangi.
Są w każdym razie miasta,a przynajmniej dzielnice miast, gdzie coś takiego nie istnieje, jak choćby rynek w Krakowie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 12 Cze 2011r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 28 Cze 2014r. 13:33  
Cytuj
Można się powołać na art. 51 KW.

§ 1. Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

§ 2. Jeżeli czyn określony w § 1 ma charakter chuligański lub sprawca dopuszcza się go, będąc pod wpływem alkoholu, środka odurzającego lub innej podobnie działającej substancji lub środka, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Myślę, że w tym wypadku można twierdzić że księdzu wino mszalne bije do glowy zaklopotany

§ 3. Podżeganie i pomocnictwo są karalne.

KC mówi
Art. 144
Właściciel nieruchomości powinien przy wykonywaniu swego prawa powstrzymywać się od działań, które by zakłócały korzystanie z nieruchomości sąsiednich ponad przeciętną miarę, wynikającą ze społeczno – gospodarczego przeznaczenia nieruchomości i stosunków miejscowych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 804
Dołączył: 17 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 29 Cze 2014r. 08:38  
Cytuj
CYTAT
Można się powołać na art. 51 KW.

§ 1. Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

§ 2. Jeżeli czyn określony w § 1 ma charakter chuligański lub sprawca dopuszcza się go, będąc pod wpływem alkoholu, środka odurzającego lub innej podobnie działającej substancji lub środka, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Myślę, że w tym wypadku można twierdzić że księdzu wino mszalne bije do glowy zaklopotany

§ 3. Podżeganie i pomocnictwo są karalne.

KC mówi
Art. 144
Właściciel nieruchomości powinien przy wykonywaniu swego prawa powstrzymywać się od działań, które by zakłócały korzystanie z nieruchomości sąsiednich ponad przeciętną miarę, wynikającą ze społeczno – gospodarczego przeznaczenia nieruchomości i stosunków miejscowych.
sory że zmienię temat, ale skoro tak się na tych przepisach znasz, to powiedz mi proszę, czy sam fakt wysłania listu poleconego wystarczy żeby legalnie odłączyć komuś prąd i żądać potem dodatkowej zapłaty za to odłączenie, czy jednak skoro upomnienie w tym liście zawarte z jakiegoś powodu nie zostało doręczone, to nie mogą tego prądu wyłączyć ?

życie to nie uleczalna choroba, zawsze kończy się śmiercią :P
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 553
Dołączył: 5 Gru 2011r.
Skąd: Pysznica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Cze 2014r. 11:46  
Cytuj
Ludek miałam podobny przypadek. byłam za granicą jakiś czas i przeoczyłam jeden rachunek. Następne już płaciłam regularnie, jednak gdy podajesz nr faktury przy płatności oni naliczają dokładnie na poczet wspomnianej faktury. Pewnego dnia przyszłam do domu, prąd był odłączony, a w skrzynce była tylko notka, że nie zastali nikogo w domu i ze względu na niezapłaconą taką i taką fakturę zostaję odłączony prąd. Wcześniej nie miałam żadnego poleconego chcę wspomnieć. Oczywiście musiałam zapłacić 100 zł za ponowne podłączenie :-] z nimi nie wygrasz, jest jeden dostawca prądu (oczywiście są inni ale i tak korzystają z przesyłu PGE) i rządzą się jak chcą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 11 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Cze 2014r. 20:02  
Cytuj
CYTAT
sory że zmienię temat, ale skoro tak się na tych przepisach znasz, to powiedz mi proszę, czy sam fakt wysłania listu poleconego wystarczy żeby legalnie odłączyć komuś prąd i żądać potem dodatkowej zapłaty za to odłączenie, czy jednak skoro upomnienie w tym liście zawarte z jakiegoś powodu nie zostało doręczone, to nie mogą tego prądu wyłączyć ?


Kodeks Postępowania Administracyjnego, art. 44, reguluje tzw. skuteczne doręczenie
http://www.przep(...)nia.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 31
Dołączył: 17 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Cze 2014r. 22:08  
Cytuj
mieszkam w bloku gdzie ok godz. 5.15 przywożą świerze bułeczki, które często Wy forumowicze wcinacie na śniadanie, mam sąsiadów którzy wyprowadzają pieski o 5.00 i strzelają drzwiami od windy , winda o tej porze też robi hałas...pozwię wszystkich o zakłócanie ciszy !!!! A i sąsiada , który pracuje na kolei i co dwie noce trzaska drzwiami bo idzie do pracy o 1.00 ,a w dzień sobie śpi. Kupcie sobie 10 ha , postawcie dom i będzie spokój....przepraszam , nie będzie....może lis , może jastrząb, a może dzik z małymi zakłoci Wam spokój . Więc może najlepszym rozwiązaniem byłaby zmiana psychologa!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 29 Cze 2014r. 22:13  
Cytuj
CYTAT
Jak dobrze pamiętam kiedyś mieszkaniec naszego miasta podał do sądu parafię MBKP za wczesne dzwonienie i oczywiście wygrał. Było o tym w teleexpresie.

Niechby podał do sądu muezina,za wycie z wieży minaretu...potluczony

@Marek370-Dobre!good

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 11 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Cze 2014r. 07:47  
Cytuj
CYTAT
mieszkam w bloku gdzie ok godz. 5.15 przywożą świerze


"świerze"... tak hałasowali, że w szkole odsypiałeś na lekcjach polskiego?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 266
Dołączył: 4 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Cze 2014r. 10:20  
Cytuj
CYTAT
mieszkam w bloku gdzie ok godz. 5.15 przywożą świerze bułeczki, które często Wy forumowicze wcinacie na śniadanie, mam sąsiadów którzy wyprowadzają pieski o 5.00 i strzelają drzwiami od windy , winda o tej porze też robi hałas...pozwię wszystkich o zakłócanie ciszy !!!! A i sąsiada , który pracuje na kolei i co dwie noce trzaska drzwiami bo idzie do pracy o 1.00 ,a w dzień sobie śpi. Kupcie sobie 10 ha , postawcie dom i będzie spokój....przepraszam , nie będzie....może lis , może jastrząb, a może dzik z małymi zakłoci Wam spokój . Więc może najlepszym rozwiązaniem byłaby zmiana psychologa!

Idąc takim tokiem myślenia powinienem mieć pretensje do siebie, jeżeli dostanę po ryju spacerując chodnikiem, - bo mogłem nie wychodzić z domu. Powinno się robić porządek z tymi co zakłócają spokój czy z tymi, którym ta pewnego rodzaju krzywda jest wyrządzana? Naprawdę ciekawy sposób na rozwiązywanie problemów. Stonka niszczy uprawy ziemniaków, więc ziemniaków nie sadźmy... umiech Gdybym miał takie kryteria oceny wartości skontaktowałbym się z psychologiem.
Gdzie gość, który kiedyś "był sobie" w tobie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 188
Dołączył: 12 Lut 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Cze 2014r. 22:40  
Cytuj
Niektórzy mają żal do wszystkich i o wszystko.Wszystko przeszkadza,wszyscy zawadzają.Trzaby w morde walić i tyle.
Na wsi,skurwiel kogut pieje od wpół do piątej,psy całą noc szczekają,bo jakaś sierotka plącze się po drodze,a może z roboty wraca,a te francowate żaby to kumkają bez wytchnienia całą noc,a jak mieszkasz przy krajówce,to te TIRy ino zium,zium,całą noc je**ne...,a jej przeszkadza ledwo słyszalny dzwonek na wieży kościelnej i to przez parę minut!
Przenieś sie na wieś,na świeże powietrze,na łono natury,to trochę makówa dostanie powietrza i nie będzie problemu z dzwonkiem kościelnym.
A dzwon kościelny nie przeszkadzał by wam,gdybyście sie nie nastawiali wrogo do Kościoła!
Mieszkam na wsi i miałem sąsiadkę,którą wku**ało pianie koguta,czy darcie perliczek,czy szczekanie psa,zresztą ją wszystko i wszyscy wku**iali i sama była wku**iająca!

WJ
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 68
Dołączył: 29 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Lip 2014r. 07:10  
Cytuj
owszem trzeba eliminować tych, którzy ewidentnie zakłócają nasz spokój. Np sąsiad, który urządza nocną imprezę albo o 5 rano wierci w ścianie. Z tym się zgodzę. Ale ludzie...miejmy też trochę wyrozumiałości dla drugiej osoby. Bo nie można doprowadzić do tego że wszystko i wszyscy dokoła przeszkadzają nam w życiu. bez przesady.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 804
Dołączył: 17 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 1 Lip 2014r. 22:16  
Cytuj
CYTAT
owszem trzeba eliminować tych, którzy ewidentnie zakłócają nasz spokój. Np sąsiad, który urządza nocną imprezę albo o 5 rano wierci w ścianie. Z tym się zgodzę. Ale ludzie...miejmy też trochę wyrozumiałości dla drugiej osoby. Bo nie można doprowadzić do tego że wszystko i wszyscy dokoła przeszkadzają nam w życiu. bez przesady.
Miejmy trochę wyrozumiałości smiech2 ja wiele rozumiem, ale LUDZIE ! te dzwony kościelne to były potrzebne w średniowieczu, kiedy niewielu i tylko bogaci mieli zegarki. Teraz każdy zegarek ma i wie która godzina. Chce, to budzik nastawi i idzie do tego zasranego kościoła a ten co tyra na 2 zmianie może chciał by się rano wyspać?

życie to nie uleczalna choroba, zawsze kończy się śmiercią :P
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Lip 2014r. 22:27  
Cytuj
CYTAT
Miejmy trochę wyrozumiałości smiech2 ja wiele rozumiem, ale LUDZIE ! te dzwony kościelne to były potrzebne w średniowieczu, kiedy niewielu i tylko bogaci mieli zegarki. Teraz każdy zegarek ma i wie która godzina. Chce, to budzik nastawi i idzie do tego zasranego kościoła a ten co tyra na 2 zmianie może chciał by się rano wyspać?



cool girl....popieram .....cool girl ....ale pozostaje mi pytanie --> co z tymi którzy byli na 3-ej zmianie i ktoś wierci bo mu wolno o 12-tej wiercić a ten by też chciał pospać jak koledzy po 2-ej zmianie ( chodzi mi o czas spania nie o godzinę chytry ) jezyk ? .... cool girl

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »