NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
Fotelik z isofixem?,
Posty: 837
Dołączył: 24 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 8 Lip 2014r. 07:33  
Cytuj
Witam, chcialbym zakupic fotelik dla 9 miesiecznej dziewczynki, oczywiscie przy zalozeniu ze bedzie w nim jezdzila przynajmniej przez najblizsze 1-2lata. Interesuje mnie czy posiadacie foteliki z zaczepami isofix? Jak to sie sprawdza w praktyce? Czy jest bezpieczne? Prosilbym rowniez o doradzctwo w sprawie zakupu konkretnego modelu/firmy -zalezy mi zeby byl w miare duzy/szeroki zeby dziecko moglo w nim wgodnie i "luzno" siedziec. Chcialbym sie zmiescic max do 2000zl. Z gory dziekuje

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lip 2014r. 07:33  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 284
Dołączył: 24 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lip 2014r. 07:44  
Cytuj
gdyby nie było bezpieczne to nie zostałoby dopuszczone do używania, a gdyby nie było wygodne to producenci samochodów nie kazaliby sobie za to dodatkowo płacić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 8 Lip 2014r. 07:47  
Cytuj
Wyjatkowo tresciwie i na tematumiech dziekuje, otworzyles mi oczy! Mam jeszcze pytanko- czy w stalowej jest jakis sklep z duzym wyborem fotelikow czy warto np wybrac sie do rzeszowa?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lip 2014r. 08:57  
Cytuj
Mnóstwo niebezpiecznych i nietestowanych fotelików jest dopuszczonych do sprzedaży niestety. Nie wszystkie też są wygodne, a przede wszystkim nie każdy fotelik pasuje do każdego samochodu.
Fotelik z Isofix jak najbardziej tak, a tak małe dziecko przynajmniej do 3 r.z. powinno jeździć tyłem jeśli faktycznie bezpieczeństwo jest dla ciebie priorytetem.
Osobiście mam BeSafe Izi Combi X3 - bardzo bezpieczny, bardzo wygodny, ale też duży - trzeba mieć spory samochód, by podróżować w więcej niż 3 os.
W tej kwocie spokojnie kupisz coś naprawdę porządnego, polecam blog osiemgwiazdek, mnóstwo przydatnych inf. Jeśli zdecydujesz się na RWf to do Rzeszowa nie ma po co jechać. Najbliżej Bobowózki w Zamościu.

I nie słuchaj tych głupot, że gdyby nie były bezpieczne to by nie sprzedawali. Jest mnóstwo fotelików na rynku, które w czasie testów zderzeniowych się rozpadły, zrywaly z pasów itd., a wciąż są w sprzedaży. Nie wspominam o tych marketowych atrapach, które tylko udają foteliki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 284
Dołączył: 24 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lip 2014r. 09:02  
Cytuj
napisałem o rozwiązaniu, a nie o konkretnych modelach fotelików.
Sam standard jest bezpieczny i wygodny, inaczej nikt nie montowałby tego w samochodach, a co do "niektórych fotelików", to jak ktoś za 50zł chce kupić coś, co normalnie kosztuje 250 to nie ma się co dziwić, że jest niewygodne albo niebezpieczne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lip 2014r. 10:23  
Cytuj
Za 250 też nie da się kupić dobrego fotelika.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 62
Dołączył: 27 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lip 2014r. 11:46  
Cytuj
Polecam to forum, warto poszukać w wątkach archiwalnych:
http://forum(...)owe.html
ISOFIX na pewno jest stabilniejszy, mam w foteliku 15-36 kg. i jestem zadowolona.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 70
Dołączył: 13 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lip 2014r. 11:59  
Cytuj
Isofix jak najbardziej warto, większość fotelików bez isofixa jest w samochodach źle montowana. Isofix gwarantuje dobre zamontowanie i stabilność fotelika, czego pasy samochodowe nie dają w 100%.
Dziecko 9 miesięczne powinno jeździć tyłem, generalnie jest zasada - im dłużej tyłem, tym lepiej. Jeśli głowa nie wystaje poza skorupę fotelika do 13 kg, to dziecko powinno jeździć w nim. Chodzi o ciężar głowy i ochronę kręgosłupa, zwłaszcza odcinka szyjnego. Jeśli bierzesz pod uwagę foteliki montowane tyłem (RWFy), to w ciemno nie kupisz.
Jeśli fotelik ma być montowany przodem, to zakres wagowy jak najmniejszy (czyli 9-18kg, a nie np 9-36; te drugie znacznie mniej bezpieczne).
Kopalnia wiedzy o fotelikach jest na www.fotelik.info, ale warto przeczytać też blog osiemgwiazdek, tam też są bezcenne informacje.
Ze swojej strony mogę polecić firmę Romer, sama co prawda isofixa nie mam, ale użytkujemy King Plus i jest świetny.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 70
Dołączył: 13 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lip 2014r. 12:01  
Cytuj
Aaa, widziałam w gazetce tesco wyroby fotelikopodobne, sprzedaż czegoś takiego powinna być zakazana i karana za narażenie zdrowia i życia dzieci.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »