NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Pytanko odnosnie antyradaru,
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 13 Lip 2014r. 10:06  
Cytuj
CYTAT
Niestety widzę że udzielają się osoby które mało jeżdżą polskimi drogami, skąd taka ocena ? Piszecie żeby jeździć przepisowo.... hmm jechaliście kiedyś S1 Warszawa-Katowice ? Nie miałbym nic przeciwko kontrolom prędkości przy niebezpiecznych skrzyżowaniach, szkołach itp. Ale na prostym odcinku drogi ustawiają znak ograniczenia do 40-50km i nagle na tym odcinku stoją z trójnogiem albo suszarką i po co ? Po to tylko żeby tłuc kasiore bo 200m dalej podniesienie prędkości do 90km/h, co jest na tym odcinku 200m oprócz suszarki albo fotoradaru ? Nic, jezdnie odgrodzone barierkami, jezdnia w bdb stanie, żadnego przejścia, stacji benzynwoej sklepu, nawet domu w polu widzenia nie ma, a ograniczenie jest... i właśnie na takie miejsca jest yanosik czy CB, więc nie piszcie bzdur o jeździe zgodnie z przepisami. A wariatów drogowych wyprzedzających na 3-go, na pasach itp. powinno się znacznie bardziej karać.


Nie wiem o czym Ty piszesz. Minimum raz w tygodniu jeżdżę z Warszawy na śląsk i ... 2 razy spotkałem kontrole drogowe na tej trasie....I to na odcinku Częstochowa - Siewierz. Kierowcy w Polsce mają ze sobą problem, skoro za mandaty i wypadki obwiniają wszystkich tylko nie siebie.

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lip 2014r. 10:06  
Cytuj

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Lip 2014r. 10:15  
Cytuj
CYTAT
Niestety widzę że udzielają się osoby które mało jeżdżą polskimi drogami, skąd taka ocena ? Piszecie żeby jeździć przepisowo.... hmm jechaliście kiedyś S1 Warszawa-Katowice ? Nie miałbym nic przeciwko kontrolom prędkości przy niebezpiecznych skrzyżowaniach, szkołach itp. Ale na prostym odcinku drogi ustawiają znak ograniczenia do 40-50km i nagle na tym odcinku stoją z trójnogiem albo suszarką i po co ? Po to tylko żeby tłuc kasiore bo 200m dalej podniesienie prędkości do 90km/h, co jest na tym odcinku 200m oprócz suszarki albo fotoradaru ? Nic, jezdnie odgrodzone barierkami, jezdnia w bdb stanie, żadnego przejścia, stacji benzynwoej sklepu, nawet domu w polu widzenia nie ma, a ograniczenie jest... i właśnie na takie miejsca jest yanosik czy CB, więc nie piszcie bzdur o jeździe zgodnie z przepisami. A wariatów drogowych wyprzedzających na 3-go, na pasach itp. powinno się znacznie bardziej karać.



"Widzę,że udzielają się osoby które mało jeżdżą polskimi drogami"

Nie zrozumiałe jest dla mnie takie pisanie. Znasz tu wszystkich czy tylko tak Ci przyszło do głowy i napisałeś?. Osobiście pracowałem jako kierowca samochodu dostawczego i trochę zjeździłem, dziś korzystam z osobowego 7 dni w tygodniu na mniejszych i większych trasach.

Pewne ograniczenia są dla Ciebie niezrozumiałe, czy ograniczenie do 70 obok bazy Rzepy jest uzasadnione ?, komuś kto nie zna tych okolic być może nie ale my wiemy,że w tym miejscu dochodziło do wypadków, w tym śmiertelnego. Wiele ograniczeń w szczerym polu jest czymś motywowane, najczęściej wypadkami a nie nadmiarem znaków w magazynie. Ja w cale nie piszę aby była to dokładność do 1 km, ale jak widzisz znak 50, a wyprzedza Cię ktoś z prędkością ponad 100 km to daje pewien obraz realiów na naszych drogach.


I jeszcze pytanie. Czy używasz czarnego opla insignia od minimum 2 lat ? i czy zatrzymujesz się przy małej posesji na trasie 77 ( za lub przed Połańcem)?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lip 2014r. 11:35  
Cytuj
Częstochowa- siewierz masz 3 aktywne fotoradary i do tego codziennie ITD i drogówkę w świewierzu (na zajeździe) przed zakrętem na most umiech Na wlocie do Sosnowca też stoją codziennie na zwężeniu drogi pod remontowanym wiaduktem (tuż za znakiem koniec drogi ekspresowej). Za mandaty można mieć pretensje do siebie chyba, że to typowe działanie straży gminnej czy też policji w krzczorach. Natomiast za brak dróg, autostrad, oznakowania, jakości dróg itp. do rządu. Czy jeśli jadąc z stw nad morze (700km) miałbym możliwość 600km przejechać eksprsówką używałby ktoś CB czy antyradaru ? CB kiedyś służyło głównie do komunikacji (brak komórek) teraz służy do tego, aby dowiedzieć się gdzie stoją.... W niemczech każdy jeździ przepisowo a jakoś nie mają fotoradarów co 10km i nie czają się po krzakach.
Polecam: http://www.fakt.pl/Opinie-Krzysztof-Janik-b-szef-MSWiA-o-fotoradarach,artykuly,194274,1.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 13 Lip 2014r. 12:48  
Cytuj
CYTAT
Częstochowa- siewierz masz 3 aktywne fotoradary i do tego codziennie ITD i drogówkę w świewierzu (na zajeździe) przed zakrętem na most umiech Na wlocie do Sosnowca też stoją codziennie na zwężeniu drogi pod remontowanym wiaduktem (tuż za znakiem koniec drogi ekspresowej). Za mandaty można mieć pretensje do siebie chyba, że to typowe działanie straży gminnej czy też policji w krzczorach. Natomiast za brak dróg, autostrad, oznakowania, jakości dróg itp. do rządu. Czy jeśli jadąc z stw nad morze (700km) miałbym możliwość 600km przejechać eksprsówką używałby ktoś CB czy antyradaru ? CB kiedyś służyło głównie do komunikacji (brak komórek) teraz służy do tego, aby dowiedzieć się gdzie stoją.... W niemczech każdy jeździ przepisowo a jakoś nie mają fotoradarów co 10km i nie czają się po krzakach.
Polecam: http://www.fakt.pl/Opinie-Krzysztof-Janik-b-szef-MSWiA-o-fotoradarach,artykuly,194274,1.html


Fotoradary są, ale ni cholery mi nie przeszkadzają...wiesz dlaczego? Bo jeżdżę przepisowo. Jeżdżę głównie do Sosnowca właśnie i jakoś panów nie spotykam...w jakich godzinach jeździsz?
Stan dróg w Polsce jest dobry, ciągle budowane są nowe odcinki Rzeczywiście brakuje jeszcze dróg północ - południe ale nie od razu Kraków zbudowano. Ludzie by chcieli w ciągu 2 lat setki km autostrad, poziom życia krajów beneluxu i frytki do tego. Wszystkie kraje dochodziły do tego dziesiątki lat, ale Polakom nie dogodzi. Oczywiście winny stan dróg, policja, fotoradary, ale nie moje 100 km/h w terenie zabudowanym.
Co do Niemców to nie porównuj ich kultury jazdy do naszej. Poszanowanie prawa i porządku przez Polaka i Niemca to dwa totalnie różne pojęcia. Pracuję w "okręcie flagowym niemieckiej gospodarki" jak to media określają i mam okazję obserwować ich kulturę organizacyjną. Polacy przy nich to trzeci świat i nie jest to wina polityków ale zwykłych obywateli jak ja i Ty.

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 267
Dołączył: 13 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lip 2014r. 09:17  
Cytuj
Oj tam oj tam przepisowo czy nie kazdy ma swoja teorie. Jak ktos chce jezdzic 50/90 jego sprawa (przynajmniej potwierdzaja regule ze samochod moze palic 4.5l :-) ) ja wiem ze pokonuje tygodniowo ok 7tys i jak bym mial jezdzic przepisowo braklo by mi tego tygodnia. Nie mowie ze jezdze jak wariat ale zamiast 90 jade powiedzmy 120. Przekroczenie niewielkie ale punkty mozna zlapac.
Ale nie o tym. Ma ktos V-one w swoim autku co by sie podzielil jego dzialaniem???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 14 Lip 2014r. 10:42  
Cytuj
CYTAT
Oj tam oj tam przepisowo czy nie kazdy ma swoja teorie. Jak ktos chce jezdzic 50/90 jego sprawa (przynajmniej potwierdzaja regule ze samochod moze palic 4.5l :-) ) ja wiem ze pokonuje tygodniowo ok 7tys i jak bym mial jezdzic przepisowo braklo by mi tego tygodnia. Nie mowie ze jezdze jak wariat ale zamiast 90 jade powiedzmy 120. Przekroczenie niewielkie ale punkty mozna zlapac.
Ale nie o tym. Ma ktos V-one w swoim autku co by sie podzielil jego dzialaniem???


7 tys tygodniowo i siedzisz i piszesz na forum ??? Dobre

7 tys tyg to jest 1 tys dziennie od pon do nd, 1000km dziennie zajmuje gdzies realnie 12h. Duzym tyle codziennie nie przejedziesz, a watpie zeby malym tak latac. pozatym czesto musisz zmieniac auta bo po 3 latach to juz grubo ponad milion km. wszystkie nowki w polowie tego dystansu laduja na smieciach.

Nie pierdzielcie głupot.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 267
Dołączył: 13 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lip 2014r. 11:27  
Cytuj
A jednak sie da. Na forum jestem w wersji mobilnej. Fakt troszke przesadzilem bo wychodzi ok 25 na miesiac dzielac na 4 tygodnie to jest ponad 6 wiec rzeczywiscie przesadzilem z tymi 7 :-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 267
Dołączył: 13 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lip 2014r. 22:54  
Cytuj
Czy naprawdę nikt nie ma V1 ani nic z tej półki?????
Panowie bo aukcje się na allegro kończą :-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2014r. 12:38  
Cytuj
A ja mam takie pytanie. Co zrobić jeżeli przykładowo jadę z antyradarem przylepionym do szyby, ten informuje, że policja robi pomiar prędkości i co wtedy robić, ściągać szybko z szyby urządzenie czy liczyć, że może mnie nie zatrzymają nawet po zwolnieniu i jadąc przepisowo ( kontrola trzeźwości). Z tym że jeździłbym zawsze z nawigacją, która pokazywałaby mi już stojące fotoradary, wtedy wyleiminowane byłoby przypuszczenie, że stoją i robią pomiar wiatru.

Mam ochotę sobie sprawić coś takiego, zainspirowany tym tematem >> WHISTLER GT-130Xi EURO za 170 zł z allegro. Czytam test i niby nawet nieźle wypada w kontakcie z radarem Iskra i zamontowanych w nieoznakowanych AD9C. A tych się tylko obawiam.

http://www.magaz(...)d,956679

PS. Nie jeżdżę szybko, ale jak mnie łapią na prędkości 65 km/h czy 70 km/h to jest lekka przesada. Sytuacja poprawiła się po korzystaniu z Yanosika, ale chciałbym się jeszcze czymś wspomóc. CB obecnie odpada.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2014r. 13:59  
Cytuj
Ja osobiście antyradary odradzam, działają gdy już namierzają więc to bez sensu, chowanie czegokolwiek na szybko tym bardziej spowoduje kontrolę i mandat. więc po co takie urządzenia ? Dlaczego CB odpada ? Za takie pieniądze kupisz dobry używany zestaw

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2014r. 21:33  
Cytuj
Ja tam używam zestawu - stare navi Garmina plus radary z tej strony http://ump.waw.pl/wszystkie.html

Ogólnie nie jeżdżę szybko bo nie stać mnie na mandaty, ale czasem zdarzyło się zagapienie, gdzie nagle prawie w szczerym polu wyrastało ograniczenie do 50. Odkąd mam mapę radarów - 0 mandatów. Może to i dla kogoś lipa, że sporo fałszywych alarmów ale co tam, nie jestem zawodowym kierowcą i nie muszę w każdym pustym miejscu gnać na łeb na szyję umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »