NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Kto zgubił iPhona? Oddam, W okolicy Rustiki/Salonu Urody Gracja leżał i tęsknił...
Posty: 319
Dołączył: 29 Cze 2013r.
Skąd: rst rni snd tgb
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lip 2014r. 21:26  
Cytuj
...żona znalazła, ale nie chce sie przywiązywać.
Ktoś zgubił, ktoś wie, że ktoś inny zgubił, proszę o wiadomość, chcę oddać (trzeba będzie tylko udowodnić, że jest się właścicielem zabaweczki - kilka szcegółów)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lip 2014r. 21:26  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 118
Dołączył: 7 Cze 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lip 2014r. 21:36  
Cytuj
Ja mogę zaopiekować się nim. chytry ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 101
Dołączył: 8 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lip 2014r. 00:31  
Cytuj
Radzę oddać na policję- oni znajdą właściciela.

I radzę zrobić to szybko- zanim właściciel zgłosi kradzież.
Bo jeśli zostanie zgłoszona a telefon będzie w Twoim posiadaniu możesz mieć problemy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 20 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 30 Lip 2014r. 07:13  
Cytuj
CYTAT
...żona znalazła, ale nie chce sie przywiązywać.
Ktoś zgubił, ktoś wie, że ktoś inny zgubił, proszę o wiadomość, chcę oddać (trzeba będzie tylko udowodnić, że jest się właścicielem zabaweczki - kilka szcegółów)


Tak ciężko poszukać w kontaktach kogos bliskiego tej osoby i zadzwonic?
No chyba że znalazłeś zepsuty telefon

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Lip 2014r. 07:54  
Cytuj
CYTAT
Tak ciężko poszukać w kontaktach kogos bliskiego tej osoby i zadzwonic?
No chyba że znalazłeś zepsuty telefon



cool girl...tak ciężko się domyślić,że fonik być może jest zabezpieczony hasełkiem ? uśmiech .....cool girl

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Lip 2014r. 09:50  
Cytuj
CYTAT

Tak ciężko poszukać w kontaktach kogos bliskiego tej osoby i zadzwonic?
No chyba że znalazłeś zepsuty telefon

No raczej telefon jest zabezpieczony/wyłączony/rozładowany. To chyba logiczne.
Jeżeli nawet policja się po niego zgłosi, to ten temat na forum myslę, że spokojnie autora oczyści z wszelkich podejrzeń o kradzież. Także nie obawiałbym się więzienia umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 101
Dołączył: 8 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lip 2014r. 16:18  
Cytuj
CYTAT

Jeżeli nawet policja się po niego zgłosi, to ten temat na forum myslę, że spokojnie autora oczyści z wszelkich podejrzeń o kradzież. Także nie obawiałbym się więzienia umiech


Oj, panie SzoPeN.....
Gdyby to nie była Polska może i tak by było... Do więzienia nie trafi ale może być wzywany wielokrotnie na komisariat w celu złożenia wyjaśnień... Niby nic a jednak jest stres, koszta no i czas poświęcony na to jeżdżenie...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 655
Dołączył: 10 Paź 2009r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Lip 2014r. 18:16  
Cytuj
Ale macie problemy... Człowiek uczciwie chcę oddać zgubę a Wy musicie od razu jakieś duperele wymyślać. Wyjaśnienia na policji? Pfff jakby to co najmniej zabójstwo było. Dobrze ,że są jeszcze uczciwi ludzie..

Dużo wiesz, skoro mówisz.. ŻYCIE JEST SUKĄ !
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 7 Paź 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Lip 2014r. 18:21  
Cytuj
nom radze od razu na policje zgłosić. Ktoś kto zgubił zgłosi na policje i jeszcze Was posądzą o paserstwo czy coś podobnego. Mój mąż miał podobną sytuacje. Człowiek człowiekowi chce pomóc a jeszcze on zostanie osądzony :(

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 24
Dołączył: 5 Lip 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lip 2014r. 19:01  
Cytuj
To może znalazcy za uczciwość wpi.....lić
z urzedu 15lat.
Bo dobry chłop.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 101
Dołączył: 8 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lip 2014r. 20:03  
Cytuj
CYTAT
Ale macie problemy... Człowiek uczciwie chcę oddać zgubę a Wy musicie od razu jakieś duperele wymyślać. Wyjaśnienia na policji? Pfff jakby to co najmniej zabójstwo było. Dobrze ,że są jeszcze uczciwi ludzie..


Krótko żyjesz i mało wiesz... Albo tylko mało wiesz.
Na własnej skórze doświadczyłem podobnej sytuacji i o ile się nie mylę 4 czy 5 razy byłem wzywany bo coś im się zawsze nie zgadzało- kiedy? gdzie? z kim? o której?
Zawsze te same pytania, zawsze te same odpowiedzi ale wezwać musieli.
Szacunek dla człowieka który chce oddać zgubę- ale mamy prawo takie a nie inne i niestety może dostać po dupie nie tyle za swoją dobroć co za nieznajomość prawa. Mi wytłumaczyli- znajdziesz coś- od razu przynieś i po sprawie.

Trzymanie w domu/ używanie telefonu ZNALEZIONEGO to PASERSTWO!!! (lub nieumyślne paserstwo- na to też jest paragraf)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 655
Dołączył: 10 Paź 2009r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Lip 2014r. 22:06  
Cytuj
To miałeś pecha... znalazłam w zeszłym roku torbę z laptopem i dałam ogłoszenie. Zadzwonili do mnie z policji, podałam swój adres. Przyjechali do mnie z właścicielem bo zgłosił sprawę. Sprawdzili czy wszystko się zgadza i było po sprawie.. I jakoś nikt nigdzie mnie nie wzywał.sciana

Dużo wiesz, skoro mówisz.. ŻYCIE JEST SUKĄ !
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 5 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 30 Lip 2014r. 22:38  
Cytuj
bardzo dobrze że dałeś ogłoszenie - zgłoszenie na policję nie gwarantuje że telefon dotrze do wlaściciela z tym różnie bywa - co do samej odpowiedzialnosci to przy takim postępowaniu nie powinienes miec żadnych obaw - choć patrząc na to jakich pól.. wków teraz przyjmują do Policji - oczywiście nie mówię o solidnych i skutecznych pracownikach tej formacji - to różnie może być.....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 101
Dołączył: 8 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lip 2014r. 23:46  
Cytuj
Jak się trafi na karierowicza to za "damski ch*j" można mieć nieprzyjemności.

A oddając telefon na policję można mieć czyste sumienie, że zrobiło się co trzeba i jak nakazuje prawo.
Inna sprawa czy telefon wróci do właściciela wtedy... Ale jeśli telefon zostałby zgłoszony jako skradziony/ zgubiony to w rejestrze chyba mają, że telefon o podanym numerze IMEI został "zaksięgowany" i powinien leżeć w magazynie.

A teraz taki mały OT: czy jest takie prawo bądź jakieś inne ustalenie, że oddając zgubę, jeśli w ciągu roku nikt się po nią nie zgłosi stajesz się jej właścicielem???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 29 Cze 2013r.
Skąd: rst rni snd tgb
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Lip 2014r. 07:20  
Cytuj
taaa.... oddając telefon na policję mogę mieć pewność, że:

- bedzie gnił gdzieś w policyjnym magazynie i po latach zostanie zutylizowany (czy co tam się robi)

- będzie gnił gdzieś w policyjnym magazynie i dziwnym trafem gdzieś się zapodzieje, a czujaś córka/kuzynka/siostrzenica będzie miała z niego radość

a tak na poważnie - wychodzę z domu około 7.30 rano, wracam około 22.00
na myśl o tym, że miałbym iść na policję, chce mi się rzygać

- nie zostanę obsłużony od razu, będę musiał się umawiać i w związku z tym brać wolne
- obsługa potrwa około godziny, której nie mam ani przed 7 rano, ani po 22.00 w nocy

kiedyś ukradli mi antenę z samochodu
znaczna była,
- na korpusie wypaliłem swój adres e-mail, telefon
zgłosiłem na policję
zgłoszenie przyjęli
minęło trochę czasu, przyszło pismo o umorzeniu

po roku, czy po dwóch, przeglądałem archiwalne numery Sztafety, z czasu mniej więcej umorzenia mojego postępowania
był artykuł, że policja zlikwidowała dziurę jakiegoś pasera
pośród różnych klamotów było u niego mnóstwo anten cb

cieszyłem się, że jakiś paser jest zatrzymany a jego dzipla zlikwodowana
ale do mnie nikt nie zadzwonił, nie napisał pisma z zaproszeniem, bym obejrzał anteny, bo być może, wśród nich jest moja...

może nie płakałem z tego powodu, ale.. sorry, mam-to-w-du*izm policji mnie przeraża

ot złapać pijanego rowerzystę, dostać w papę w barze z kebabem, zatrzymać jakiegoś gó**arza pijacego piwo w parku to sukces, ale zając się czymś ważnym, trochę ich czasem przerasta, a moim zdaniem przeraża....

nie, dziękuję,

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »