NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Ford focs na LPG,
~~adam
ff
Wysłany: 26 Lut 2009r. 19:33  
Cytuj
Mam foczkę z silnikiem 1,8 ZETEC słyszałem, że silniki w tych samochodach niezbyt dobrze znoszą LPG.Może ktoś ma foczkę z takim silnikiem na LPG? Proszę o Wasze opinie bo chodzą różne słuchy na ten temat.Z góry dzięki.

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2009r. 19:33  
Cytuj

 
 
 
 
~~Fafik
ff
Wysłany: 26 Lut 2009r. 20:06  
Cytuj
Uuu...
Zetec źle znoszą gaz. Problemem są gniazda zaworowe (jakieś specjalne porcelanowe czy coś), sprawy nie ułatwia też plastikowy kolektor.
Nie mam osobistych doświadczeń z tym silnikiem, ale zawsze, kiedy słyszałem o gazie i Zetec - u opinie były na "nie".

 
 
 
 
~~adam
ff
Wysłany: 26 Lut 2009r. 20:30  
Cytuj
Ja słyszałem, że są silniki jeszcze "TEDEX" (czy coś takiego)wkładane do foczek po 2000 roku i właśnie te się nie nadają, a do ZETEC-ów stosują jakieś nawilżacze. I kogo tu słuchać?co

 
 
 
 
~~Fafik
ff
Wysłany: 26 Lut 2009r. 20:49  
Cytuj
"Tedex"?! A co to za dziwak? Pierwsze słyszę o czymś takim, a z Fordami mam styczność już kilka lat. O Zetec-u i jego awersji do gazu słyszałem wielokrotnie i to nie tylko w silnikach z Focusów, ale i Mondeo.

Wierzyć mi nie musisz, ale stalowowolskim "szpecom-gazownikom" ja bym nie zaufał. Zresztą rób jak chcesz, ja życzę, żeby wszystko śmigało jak złoto przez co najmniej milion kilometrówjezyk

A najlepiej popytaj na forach Forda, ktoś bardziej kumaty pewnie lepiej Ci to wytłumaczy.

 
 
 
 
~~adam
ff
Wysłany: 26 Lut 2009r. 21:04  
Cytuj
Nazwę silnika mogłem przekręcić, a właśnie na forach forda dowiedziałem się o kłopotach i dlatego szukam najlepiej by było kogoś kto ma foczkę z LPG

 
 
 
 
~~kris
ff
Wysłany: 26 Lut 2009r. 21:16  
Cytuj
focus tdci jest gitsmiech2 a nie tam gazjezykboks

 
 
 
 
~~gazik
ff
Wysłany: 26 Lut 2009r. 22:10  
Cytuj
Trzeba zalożyc lubryfikację flashlube(czy jakoś tam0 ktora chlodzi gniazda.

 
 
 
 
Posty: 497
Dołączył: 30 Sty 2009r.
Skąd: stalowowolunia
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2009r. 23:12  
Cytuj
CYTAT
\"Tedex\"?! A co to za dziwak? Pierwsze słyszę o czymś takim, a z Fordami mam styczność już kilka lat. O Zetec-u i jego awersji do gazu słyszałem wielokrotnie i to nie tylko w silnikach z Focusów, ale i Mondeo.

Wierzyć mi nie musisz, ale stalowowolskim \"szpecom-gazownikom\" ja bym nie zaufał. Zresztą rób jak chcesz, ja życzę, żeby wszystko śmigało jak złoto przez co najmniej milion kilometrówjezyk

A najlepiej popytaj na forach Forda, ktoś bardziej kumaty pewnie lepiej Ci to wytłumaczy.


Tedex to nazwa firmy produkującej smarowidła silnikowe umiech

Dobrze słyszeliście natomiast na temat gazu i fordowskich silników ZETEC zarumieniony nie ubią się nawzajem neutralny
Wystarczy popytać w zakładach montuających instalacje co myślą o zetec-u + gaz neutralny sciana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »