NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
Starych mebli czar, Szukam kogoś kto odnawia stare meble
Posty: 149
Dołączył: 22 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Paź 2014r. 19:37  
Cytuj
Szukam kogoś kto pasjonuje się renowacją starych mebli lub kogoś kto zna taką osobę. Chodzi o metodę postarzania, styl Schabby, tapetowanie komód, etc. Meble mam tyle, że sama boję się zacząć i potrzeba mi kogoś do pomocy by potem może sprzedawać te odnowione cuda z zyskiem. Póki co to chociaż chciałabym z kimś o takiej pasji porozmawiać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Paź 2014r. 19:37  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 11 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Paź 2014r. 15:54  
Cytuj
w prawdzie nie znam takich osób ale jak by ktoś miał ochotkę na starą niemiecką szafę 4 drzwiową (dębowa , chyba z Dortmundu ) do niewielkich poprawek bo jest w dobrym stanie to odsprzedam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1444
Dołączył: 18 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 7 Paź 2014r. 16:52  
Cytuj
Jaka cena?

"Jeden tam tylko jest porządny człowiek:prokurator;ale i ten,prawdę mówiąc,świnia"-Mikołaj Gogol
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 11 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Paź 2014r. 18:40  
Cytuj
sorki długo nie zaglądałem . cena do uzgodnienia na miejscu lecz wstepnie biorąc pod uwagę stan mebelka to strzelam 1800

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 18
Dołączył: 7 Sty 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Paź 2014r. 08:52  
Cytuj
Słyszałam że w muzeum mają być krótkie zajęcia odnośnie właśnie odnawiania starych mebli itp może warto spróbować dowiedzieć się czegoś na ten temat umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 149
Dołączył: 22 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Paź 2014r. 09:23  
Cytuj
Póki co na stronce Muzeum nic nie wyczytałam tylko obawiam się, że tam będą uczyć renowacji aby odnowić mebel na typowy dla epoki i jego pierwotnego wyglądu a ja potrzebuję przemalować meble na zupełnie nowe kolory, nadać im nowe, zupełni inne życie.Ale dziękuję, sprawdzę i Muzeum.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 140
Dołączył: 7 Cze 2011r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Paź 2014r. 10:11  
Cytuj
No ale nawet jak faktycznie będą mówić o odnowieniu mebla na daną epokę to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby się dopytać o nowsze techniki, albo samemu coś pokombinować ;) Przecież głowę masz na karku ;)

Tylko kanibal nie gardzi drugim człowiekiem. // Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam czyli Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem - no i fajna płyta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 149
Dołączył: 22 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Paź 2014r. 19:04  
Cytuj
No właśnie z tym Muzeum to mam takie mieszane odczucia. Poszłam kiedyś na warsztaty malowania pisanek bo bardzo chciałam się nauczyć profesjonalnego użycia na nie wosku a było to punktem programu warsztatów. Na miejscu panie lepiły sobie jajka z jakiejś gliny, doklejały piórka, cekiny...no to się pytam gdzie wosk? Aaaa wosku nie ma bo pomieszczenia Muzeum nie są dostosowane do użycia w nich ognia. Morał z tego taki, że ja potrzebuję konkretnej porady a meble chcę malować tak http://www.patyn(...),64.html tylko raźniej by mi było robić to z kimś posiadającym zmysł plastyczny a może nawet jakąś głębszą wiedzę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 140
Dołączył: 7 Cze 2011r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Paź 2014r. 08:59  
Cytuj
Na wielu blogach spotkałam się z ludźmi, którzy w ten sposób odnawiają meble. Może warto byłoby do nich napisać? Nawet wskazówki będą cenne. Albo po innych forach pogrzeb, na pewno coś gdzieś w internetach na ten temat jest.
Na szybko znalazłam to: http://ushiilandia.blogspot.com/2011/11/szafka-czyli-post-nieco-techniczny.html#malowanie%20mebli

Tylko kanibal nie gardzi drugim człowiekiem. // Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam czyli Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem - no i fajna płyta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »