NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
chorobowe - ile mam dni na dostarczenie ?,
Posty: 517
Dołączył: 29 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2009r. 18:59  
Cytuj
Byłem dzisiaj u lekarza. Chciał mi dać zwolnienie od dzisiaj, poprosiłem od poniedziałku do piątku. Lekarz powiedział, żebym przyszedł w piątek to mi wypisze wstecz. Teraz mam takie pytanie ile mam na dostarczenie zwolnienia pracodawcy ??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2009r. 18:59  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 157
Dołączył: 29 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2009r. 19:16  
Cytuj
O przyczynach nieobecności musisz zawiadomić szefa najpóźniej drugiego dnia pracy, natomiast sam druk zwolnienia lekarskiego trzeba dostarczyc płatnikowi (w tym przypadku pracodawca jest platnikiem, tak?) w ciagu 7 dni.

Nie wycinaj lasów, bo może kiedyś będziesz partyzantem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 517
Dołączył: 29 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2009r. 19:21  
Cytuj
Pracodawca jest płatnikiem.
Zwolnienie wypisze mi od 2.03 - 6.03
Po zwolnienie mam się zgłosić 6.03. Po godzinie 15
zwolnienie mogę najwczesniej dostarczyć 9.03 Czy to nie za późno ??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 157
Dołączył: 29 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2009r. 19:31  
Cytuj
Możesz je podać przez znajomych albo wysłać pocztą - wtedy decyduje data stempla pocztowego- dla Ciebie to chyba najlepsze wyjście..

Nie wycinaj lasów, bo może kiedyś będziesz partyzantem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 157
Dołączył: 29 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2009r. 19:32  
Cytuj
Tylko zadzwoń do szefa i powiedz że pocztą wysłałeś bo się bałeś dyscyplinarki/ albo nic nie mów, itak racja po twojej stronie umiech

Nie wycinaj lasów, bo może kiedyś będziesz partyzantem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~ZUS
ff
Wysłany: 27 Lut 2009r. 20:40  
Cytuj
lekarz może wystawić zwolnienie 3 dni wstecz,jeśli wystawi 6.03 to bedzie 4.03-6.03,poza tym zwolnienie chorobowe musisz dostarczyc nie póżniej niż ostatniego dnia tzn.6.03,ale powiadomić musisz najpóżniej w drugim dniu,dziwi mnie to co twój lekarz ci zaproponował

 
 
 
 
~~jakison
ff
Wysłany: 27 Lut 2009r. 21:43  
Cytuj
CYTAT
lekarz może wystawić zwolnienie 3 dni wstecz,jeśli wystawi 6.03 to bedzie 4.03-6.03,poza tym zwolnienie chorobowe musisz dostarczyc nie póżniej niż ostatniego dnia tzn.6.03,ale powiadomić musisz najpóżniej w drugim dniu,dziwi mnie to co twój lekarz ci zaproponował



Bzdury wypisujecie. Kodeks Pracy mówi, że zawiadomić o zwolnieniu trzeba niezwłocznie. Nie ma mowy o dniach. Niewywiązanie się z tego obowiązku, może zostać uznane przez pracodawcę za rażąca naruszenie obowiązków pracowniczych , a tym samym stać się podstawą do zwolnienia dyscyplinarnego.
Pytanie co to znaczy " niezwlocznie"?
Odpowiedź : w możliwie najkródszym czasie.
Zawiadomić nie znaczy przedstawić zwolnienie. To można zrobić póżniej, nie koniecznie osobiście. Można podać przez osobę trzecią lub wyslać pocztą.

 
 
 
 
Posty: 157
Dołączył: 29 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2009r. 21:45  
Cytuj
Tu nie chodzi o powiadamianie ZUS-u k*#wa, za przeproszeniem, nie znasz się widzę..

Zaświadczenie lekarskie o czasowej niezdolności do pracy, ubezpieczony jest zobowiązany dostarczyć płatnikowi składek w ciągu 7 dni od daty otrzymania.
Przy ustalaniu terminu 7 dni nie uwzględnia się dnia, w którym pracownik otrzymał zwolnienie lekarskie. Jako datę otrzymania zaświadczenia lekarskiego, przyjmuje się datę wystawienia zaświadczenia przez lekarza chyba, że ubezpieczony udowodni, że otrzymał zaświadczenie w terminie późniejszym.
W sytuacji, gdy zwolnienie lekarskie zostało dostarczone po terminie 7 dni od jego otrzymania, zasiłek chorobowy ulega obniżeniu o 25 proc. za okres od ósmego dnia orzeczonej niezdolności do pracy do dnia dostarczenia tego zaświadczenia do pracodawcy. Obniżenia nie stosuje się, jeżeli niedostarczenie zwolnienia w terminie nastąpiło z przyczyn niezależnych od ubezpieczonego oraz w przypadku, gdy zaświadczenie lekarskie obejmuje okres, za który pracownikowi przysługuje wynagrodzenie określone w art. 92 Kodeksu pracy.

sciana

Nie wycinaj lasów, bo może kiedyś będziesz partyzantem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 761
Dołączył: 15 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 27 Lut 2009r. 21:46  
Cytuj
Bzdury wypisujecie. Kodeks Pracy mówi, że zawiadomić o zwolnieniu trzeba niezwłocznie. Nie ma mowy o dniach. Niewywiązanie się z tego obowiązku, może zostać uznane przez pracodawcę za rażąca naruszenie obowiązków pracowniczych , a tym samym stać się podstawą do zwolnienia dyscyplinarnego.
Pytanie co to znaczy \" niezwlocznie\"?
Odpowiedź : w możliwie najkródszym czasie.
Zawiadomić nie znaczy przedstawić zwolnienie. To można zrobić póżniej, nie koniecznie osobiście. Można podać przez osobę trzecią lub wyslać pocztą.[/cytat]
Niestety to prawda w mojej firmie to juz norma.Czym szybciej tym lepiej.Zgadzam sie z ~jakison

„Chcesz udowodnić głupotę feministki, pozwól jej mówić”.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 761
Dołączył: 15 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 27 Lut 2009r. 21:49  
Cytuj
Tuka a kto teraz przestrzega przepisów Kodeksu Pracy.

„Chcesz udowodnić głupotę feministki, pozwól jej mówić”.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 157
Dołączył: 29 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2009r. 21:50  
Cytuj
http://www.strefabiznesu.pomorska.pl/artykul/do-kiedy-trzeba-dostarczyc-pracodawcy-zwolnienie-lekarskie-1260.html

ale mi pojechaliście..good

Nie wycinaj lasów, bo może kiedyś będziesz partyzantem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 517
Dołączył: 29 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2009r. 21:51  
Cytuj
Najlepiej zadzwonię w poniedziałek do kadrowej i zapytam czy mogę tak późno dostarczyć. Jeśli powie, że nie bardzo to pójdę do rodzinnego i powiem mu co i jak i może mi wystawi zwolnienie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 157
Dołączył: 29 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2009r. 21:53  
Cytuj
mnie wali kodeks pracy, bo pracuje na czarnochytry, ale znać musze, bo mam prawo pracy..
A z tym twoim zwolnieniem to się musisz dogadać i z lekarzem, i z firmą..

Nie wycinaj lasów, bo może kiedyś będziesz partyzantem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 761
Dołączył: 15 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 27 Lut 2009r. 21:58  
Cytuj
Tuka nie obrazaj sie ja do ciebie nic nie mam szacunek.Szczauagood

„Chcesz udowodnić głupotę feministki, pozwól jej mówić”.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 157
Dołączył: 29 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2009r. 22:04  
Cytuj
Wcale się nie obrażam, żle mnie zrozumiałeś.. Tylko chodziło mi o to, że sama sobie tego nie wymyśliłam. A zawiadomić niezwłocznie to nie przedstawić zwolnienie na papierze, tylko powiadomić o przyczynie nieobecności w pracy. Nawet telefonicznie. A papierek w ciągu 7 dni.

Nie wycinaj lasów, bo może kiedyś będziesz partyzantem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~Jan
ff
Wysłany: 28 Lut 2009r. 13:31  
Cytuj
CYTAT
mnie wali kodeks pracy, bo pracuje na czarnochytry, ale znać musze, bo mam prawo pracy..
A z tym twoim zwolnieniem to się musisz dogadać i z lekarzem, i z firmą..

Pracując na czarno łamiesz prawo. Trzeba nie mieć rozumu, żeby się do tego publicznie przyznawać. Podatki trzeba płacić.

 
 
 
 
~~?????
ff
Wysłany: 28 Lut 2009r. 15:33  
Cytuj
CYTAT
Pracodawca jest płatnikiem.
Zwolnienie wypisze mi od 2.03 - 6.03
Po zwolnienie mam się zgłosić 6.03. Po godzinie 15
zwolnienie mogę najwczesniej dostarczyć 9.03 Czy to nie za późno ??
a to dobrezaklopotany ZUS ci już napisał;3 dni wstecz!!!a tzn.że nie może w piatek wystawić zwolnienia od poniedziałku bo to jest 5 dni,natomiast całkiem prawidłowo mógł wystawić ci zwolnienie w ten piątek od poniedziałku /nie wiem dlaczego nie chciałeś,miałbys zapłacone za sobotę i miedzielę

 
 
 
 
Posty: 157
Dołączył: 29 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Marz 2009r. 10:09  
Cytuj
CYTAT
Pracując na czarno łamiesz prawo. Trzeba nie mieć rozumu, żeby się do tego publicznie przyznawać. Podatki trzeba płacić.

Płace podatki w postaci 22% vat za każdorazowe zakupy. Ponad 1/5 pensji to dla mnie wystarczająca kwota.


CYTAT
a to dobre ZUS ci już napisał;3 dni wstecz!!!a tzn.że nie może w piatek wystawić zwolnienia od poniedziałku bo to jest 5 dni,natomiast całkiem prawidłowo mógł wystawić ci zwolnienie w ten piątek od poniedziałku

A jak wytłumaczysz podpisywanie zwolnień całkowicie zdrowym ludziom? Nie wiemy jaką datę wystawienia lekarz wpisałby na zwolnienie, on się poprostu każał po nie zgłosić w piątek, jeśli dobrze rozumiem. W tym kraju wszystko jest możliwe..

Nie wycinaj lasów, bo może kiedyś będziesz partyzantem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 517
Dołączył: 29 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Marz 2009r. 10:46  
Cytuj
Mam stałą stawkę nieważny czy mam urlop czy chorobowe. Jeżeli choruje zabierają mi premię. Dlatego chciałem jak najmniej chorobowego. Lekarz nie może wystawić do przodu zwolnienia, najwyżej jeden dzień. A może mi np. wystawić w środę od poniedziałku do piątku. Ja go w piątek odbiorę bo w inne dni nie przyjmuje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »