NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Mieszkanie w wieżowcu, Czy w stalowej opłaca się upić mieszkanie w wieżowcu
Posty: 14
Dołączył: 22 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lis 2014r. 22:07  
Cytuj
Mi chodzi dokladnie o blok jp 38 wieżowiec.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lis 2014r. 22:07  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lis 2014r. 22:32  
Cytuj
W okolicy tak zwanej Edukacjijezyk Sąsiedzi się wstydzą problemu ale zamiast się wziąć w kupe i zrobić z tym porządek to wolą jeden na drugiego pluć jadem. Niestety taki urok życia w bloku, sam byłem w szoku bo blok jest zadbany i czysty. Najprawdopodobniej jakiś "trol" wyhodował to paskudztwo które udziela się wszystkim.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
HIV
Posty: 1553
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 15 Lis 2014r. 00:17  
Cytuj
Nigdy, przenigdy w wieżowcu! Same minusy. Prawdopodobieństwo pożaru, wybuchu gazu, podpalenia windy, zalania pionu itp. znacznie wyższe niż w blokach. Wieżowce są wąskie a wysokie, a bloki odwrotnie. Jeśli coś się zapali czy wybuchnie w jednej części bloku, to pozostała część jest nietknięta. W wieżowcu jest inaczej. Mieszkasz jak w mrowisku, nie znasz sąsiadów. W bloku, gdzie każdy ma indywidualny pion wentylacyjny i komin (termy gazowe), masz pewność, że zapachy, tlenek węgla czy robale nie przejdą od sąsiada.
Jeśli inwestować w nowe mieszkanie to TYLKO w blokach i to najlepiej z cegły. W Stalowej Woli są takie np. na ul. Staszica, Narutowicza, "zatorzu". Wielka płyta też może być, ale jest bardziej podatna na zmiany temperatury zewnętrznej. Szybko robi się zimno lub gorąco. Nie polecam "nowoczesnego" budownictwa od współczesnych deweloperów. Tandeta i dziadostwo - wystarczy poczytać opinie na tematycznych forach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 223
Dołączył: 14 Lip 2010r.
Skąd: Stalówka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lis 2014r. 11:00  
Cytuj
JP 38 to blok nie wieżowiec, wieżowiec jest albo 28 albo 36. Ja mieszkam na porębach w wieżowcu i jestem zadowolona. Prusaków nie mam, nic mi nie wieje, w zimie jest cieplutko, w lecie znośnie, ale jak wszędzie. Sąsiedzi spoko. Z windą jak jest problem to się dzwoni i po problemie. Minus taki, że w pionie słychać sąsiadów, ale to kwestia przyzwyczajenia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 223
Dołączył: 14 Lip 2010r.
Skąd: Stalówka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lis 2014r. 11:00  
Cytuj
Poza tym np przy małym dziecku zdecydowanie wygodniejszy jest wieżowiec niż 4 piętro w bloku. Znoszenie wózka z zakupami itp. Masakra

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lis 2014r. 11:58  
Cytuj
CYTAT
Nigdy, przenigdy w wieżowcu!

Proponuję trochę racjlonalizmu w podejściu do tematu.
CYTAT
Same minusy.

Minusy są, oczywiście, ale są też plusy.
CYTAT
Prawdopodobieństwo pożaru, wybuchu gazu, podpalenia windy, zalania pionu itp. znacznie wyższe niż w blokach. Wieżowce są wąskie a wysokie, a bloki odwrotnie. Jeśli coś się zapali czy wybuchnie w jednej części bloku, to pozostała część jest nietknięta.

Akurat prawdopodobieństwo jest takie samo, a jeżeli chodzi o gaz to nawet mniejsze bo nie ma term tylko ccw. Trochę inaczej jest z możliwościami ewakuacji bo w wieżowcu jak mieszkasz wyżej to łatwiej jest się dostać na 11 piętro i przejść do innej klatki. W bloku tego nie zrobisz. Podobna sytuacja jest w przypadku awarii windy. Lepiej jest więc wybierać piętra 9, 10, 11.
CYTAT
W wieżowcu jest inaczej. Mieszkasz jak w mrowisku, nie znasz sąsiadów.


To już zależy od Ciebie i od sąsiadów a nie od tego czy jest to blok czy wieżowiec.
CYTAT
W bloku, gdzie każdy ma indywidualny pion wentylacyjny i komin (termy gazowe), masz pewność, że zapachy, tlenek węgla czy robale nie przejdą od sąsiada.


Problem robali był kiedyś jak były czynne zsypy, teraz przerobiono je na schowki dla mieszkańców. Poza tym indywidualne w blokach są tylko kominy, wentylacja jest łączona.

CYTAT
Jeśli inwestować w nowe mieszkanie to TYLKO w blokach i to najlepiej z cegły. W Stalowej Woli są takie np. na ul. Staszica, Narutowicza, "zatorzu".

W stalowej nie ma "nowych" bloków z cegły, są z pustaków. Są bloki z cegły ale stare budownictwo, przeważnie 3 kondygnacyjne w okolicach bazyliki.
CYTAT
Wielka płyta też może być, ale jest bardziej podatna na zmiany temperatury zewnętrznej. Szybko robi się zimno lub gorąco.

Jeżeli jest "nowa" elewacja to już nie ma tego problemu. Istotne jest też usytuowanie budynku względem stron świata. Usytuowanie wschód zachód w bloku to sauna w lecie. Najlepiej jest jak okna są na północ południe, z oknami salonu/dużego pokoju w stronę południa.
CYTAT
Nie polecam "nowoczesnego" budownictwa od współczesnych deweloperów. Tandeta i dziadostwo - wystarczy poczytać opinie na tematycznych forach.

Również jeżeli chodzi o Stalową Wolę nie polecam. Podobno inna jest sytuacja w nowych blokach w nisku.

Ogrzewanie spokojnie dochodzi, woda też (chyba że ktoś ma starą zarośniętą instalacje ze zwężonymi przepływami)

Plusy mieszkania w wieżowcu:
-fajne widoki z górnych pięter
-winda (dobrze jak by była z możliwością poszerzenia - otwarcia drzwi w środku) jak dla mnie jest to największy i najkorzystniejszy plus
-jak ktoś woli ccw od termy
-gaz w ryczałcie ( chyba we wszystkich w stw )
jeszcze parę innych w zależności od lokalizacji (poręby) - duże rozbudowane parkingi, mnóstwo placów zabaw dookoła, w pobliżu szkoła i kilka przedszkoli, od niedawna poczta i inne podstawowe usługi w zasięgu ręki

Minusy
- wyższe czynsze niż w bloku
- brak termy jak ktoś woli od ccw
- mniejsze piwnice
- różnie bywa z boomami na 11 piętrze ale wystarczy regularnie gonić towarzystwo, ewentualnie dzwonić od razu na policje i jest spokój.

Edit:
Jedyny w miarę nowy blok z cegły to ten nowy koło rustiki na Jana Pawła. Zapomniałem o nim. Piwnica, garaże jest z pustaka pyłowego + konstrukcje betonowe, góra z pustaka max bodajże, jak dobrze pamiętam - czyli można to podciągnąć pod cegłe . Nowe bloki przy starostwie są z pustaka pyłowego a maja tylko ładną elewację :-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lis 2014r. 18:01  
Cytuj
Fox - ogólnie napisałeś sporo prawdy, ale z ccw i termami to trochę poszedłeś za szeroko ;)
Ja mieszkam w bloku 4 piętrowym i mam ccw, a nie termę. Sporo jest takich bloków.

Znajoma w wieżowcu na Poniatowskiego ma mniejszy czynsz niż ja przy podobnym metrażu i liczbie lokatorów, piwnice mamy podobne, więc w tych punktach też nie ma reguły.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lis 2014r. 20:30  
Cytuj
CYTAT
Ja mieszkam w bloku 4 piętrowym i mam ccw, a nie termę. Sporo jest takich bloków

Wiem o tym i biorę tez pod uwagę że będzie coraz więcej bo jest na to ciśnienie. Było nawet głośno o tym tu na forum. Dlatego dałem to i w plusach i minusach bo różni ludzie maja różne upodobania względem tego. Co do piwnic to faktycznie bywa różnie z tymi w bloku. W wieżowcu jednak jest sama malizna z tego co zauważyłem więc Ty musisz mieć już konkretnie małą. Ja mam jakiś mietr szerokości na półtora głębokości. w dodatku kto nie ma piwnicy to ma schowek na półpiętrze tak jak pisałem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 22 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lis 2014r. 21:46  
Cytuj
Przepraszam faktycznie chodzi o blok 38 umiecha nie 36 jak pisałem, pomyliłem adresy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 361
Dołączył: 20 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lis 2014r. 22:10  
Cytuj
Wcześniej też pisałeś 38jezyk

Życie trzeba przeżyć tak, żeby wstyd było opowiadać, za to miło wspominać :)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 82
Dołączył: 27 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lis 2014r. 22:59  
Cytuj
Ja bym odpuścił wieżowce i poszukał czegoś w starym budownictwie (przedwojenne bloki albo coś z epoki stalinizmu - pocz. lat 50-tych). Sprawdzić trzeba tylko czy jakieś prawdziwki nie mieszkają. Jak sąsiedzi normalni to same plusy, piszę jako mieszkaniec obu wariantów. Dla mnie największe minusy wieżowców to:
1) syf na klatce i patologie- 31 mieszkań w jednej klatce, nie ma możliwości żeby wszyscy byli ok. O to łatwiej w bloku gdzie mieszkań jest 4-9.
2) akustyka - najwięcej kolorytu daje toaleta gdzie słychać przez piony po kilka pięter do góry i na dół. A jak sąsiadzi awanturni to tak jakby w pokoju obok sie kłócili.
3) bezpieczeństwo - nikt się nie zna, a włamy do piwnic seryjne
4) szczury wychodzące z toalet i biegające w pionach mimo zabezpieczenia pomiędzy parterem i piwnicami betonem z pokruszonym szkłem
5) zimna ściana w pokoju sąsiadującym z windą
6) mikro piwnice
7) problem z parkowaniem
Zsytów z tego co piszecie już nie ma. Jak mieszkałem i się zatkał to śmiecie czasem do 6 piętra były umiech

Lokalizacja bloku w przypadku Stalowej nie ma znaczenia bo miasto jest na tyle małe że wszędzie z buta da się dojść w kilkanaście minut.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »