NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
Wyjazd za granice, .
Posty: 135
Dołączył: 26 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lis 2014r. 12:49  
Cytuj
Witam zaczerpnac opinie w sprawie wyjazdu za granice chcialbym. Ktos jest był jedzie ? jakie jest wasze zdanie na temat wyjazdu? czy lepiej przeniesc sie gdzies do wiekszego miasta w PL ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lis 2014r. 12:49  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Lis 2014r. 13:09  
Cytuj
Sprecyzuj oczekiwania.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 135
Dołączył: 26 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lis 2014r. 13:13  
Cytuj
No chyba jak wszystkim lub wiekszosci chodzi o lepsze "zycia" warunki finansowe.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Lis 2014r. 13:50  
Cytuj
CYTAT
No chyba jak wszystkim lub wiekszosci chodzi o lepsze "zycia" warunki finansowe.


Nie wiem jaki masz obecnie poziom życia. 10 lat temu wyjazd zagraniczny był dużym przeskokiem w odczuwalności ogólnych warunków,teraz troszeczkę się zmieniło.Bardzo dużo zależy od Twoich umiejętności zawodowych, znajomości języka itp.

Wyjazd zagraniczny związany jest też z pewnymi niedogodnościami,przynajmniej na początku może tak być - rozłąka z rodziną,kiepskie warunki mieszkaniowe,niedogodny dojazd do pracy itp.Jak jest praca to dość szybko można to zmienić, dużo zależy od Ciebie i tego co potrafisz.Ważne natomiast jest to,że ceny w sklepach względem zarobków mile zaskakują. Jak pracujesz to stać Cię na godne utrzymanie.

Przeprowadzka do większego miasta. Nie ma dużego przeskoku jeśli chodzi o zarobki w pracy fizycznej,chyba,że będziesz pracował na siebie a nie na szefa, bo stawki za usługi są wyższe niż w naszym regionie. Pracownicy umysłowi mają lepiej pod względem zarobków. Ceny w sklepach, paliwa itp. są podobne w całym kraju,natomiast im bardziej rozwojowe miasto, tym więcej zapłacisz za wynajem mieszkania.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 135
Dołączył: 26 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lis 2014r. 14:15  
Cytuj
Wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedz umiech a co do "Ważne natomiast jest to,że ceny w sklepach względem zarobków mile zaskakują"? tzn ? mozna sobie pozwolić na zakup róznych rzeczy ? po wyplacie ze tak powiem niz tu w pl ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Lis 2014r. 14:23  
Cytuj
CYTAT
a co do "Ważne natomiast jest to,że ceny w sklepach względem zarobków mile zaskakują"? tzn ? mozna sobie pozwolić na zakup róznych rzeczy ? po wyplacie ze tak powiem niz tu w pl ?


Taki przykład. Na litr benzyny pracuje w PL 30 min, na zachodzie pracowałem 10 min.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 5 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 17 Lis 2014r. 14:24  
Cytuj
są jeszcze czynniki pozafinansowe nieprzeliczalne na pieniądze - wyższy poziom cywilizacyjny,kultura techniczna, stan infrastruktury udogodnień publicznych - we wszystkich tych aspektach polska jest 20-30 lat do tyłu od przeciętnego kraju starej unii oraz czech węgier czy słowacji....- słuzba zdrowia kolej komunikacja sieć dróg standard obsługi klienta - w tych sprawach polskę dzielą lata świetlne od dowolnego kraju unii- a to dostajesz niejako z "marszu" jadac tam i żyjąc ... tak że nie zapomnajmy o takich "drobiazgach"

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 17 Lis 2014r. 14:38  
Cytuj
CYTAT
Wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedz umiech a co do "Ważne natomiast jest to,że ceny w sklepach względem zarobków mile zaskakują"? tzn ? mozna sobie pozwolić na zakup róznych rzeczy ? po wyplacie ze tak powiem niz tu w pl ?


Miło sie idzie do sklepu i np. za tygodniówkę kupisz średniej klasy TV air kiss

Przeżyjesz szok przy opłatach umiech pokój na tydzień to przy średnich zarobkach dniówka domu z jednej pensji nie utrzymasz (piszę o najniższych/średnich zarobkach) ... życie i inne opłaty ...samochód telefon itp ... itd i na te super tanie zakupy zostanie Ci nie za wiele ...

Nie pisałeś czy to ma być wyjazd na stałe czy zarobkowy ... jeśli zarobkowy /czasowy to samochód net i cała reszta nie jest ci potrzebna ..

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 297
Dołączył: 12 Lip 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lis 2014r. 14:39  
Cytuj
Witam,tak jak pisał kolega Dalibor dużo zależy od znajomości języka danego kraju i umiejętności i to nie na papierku.Niewiem czy masz rodzinę i myślisz przeprowadzkę z nimi.Mogę na swoim przykładzie powiedzieć,że ja sam pracowałem (Zona dwoje dzieci)i bez stresu można było żyć.Bez problemu opłata za wynajem mieszkania,zakupy,kupno i utrzymanie auta,przynajmiej dwa razy w roku przylot do rodziny w Polsce.Niewiem czy masz na myśli jakiś konkretny kraj czy poprostu jak się trafi praca.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 135
Dołączył: 26 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lis 2014r. 15:07  
Cytuj
Oczywiscie UK. Pierw sezonowa zarobkowa a pozniej nie wiem o ile by sie spodobalo moze bym zostal. Sam jestem. Pawcio dalej za granica siedzisz ? bo nie wiem ile w polsce trzeba zarabiac by "godnie sie zyło" jestem po szkole odrazu wiec mam szanse i jechac i zostac.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 297
Dołączył: 12 Lip 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lis 2014r. 15:21  
Cytuj
CYTAT
Oczywiscie UK. Pierw sezonowa zarobkowa a pozniej nie wiem o ile by sie spodobalo moze bym zostal. Sam jestem. Pawcio dalej za granica siedzisz ? bo nie wiem ile w polsce trzeba zarabiac by "godnie sie zyło" jestem po szkole odrazu wiec mam szanse i jechac i zostac.
Jestem w Polsce od dwóch lat ale zastanawiam się czy nie wyjechać z powrotem.Nietylko ze względów finansowych,jak ktoś pisał wcześniej widać niestety ogromną różnicę,wystarczy wejść do jakiegoś sklepu czy urzędu i czuje się jakby ktoś robił łaskę że cię obsłuży.Mówisz że myślisz o UK ja osobiście wybrałbym IRL.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 135
Dołączył: 26 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lis 2014r. 16:26  
Cytuj
Nie mam podkladki w IRL w sesie ani znajomego ani rodziny.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 370
Dołączył: 21 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Lis 2014r. 17:30  
Cytuj
ogolnie to wszystko zalezy jaki masz stopien angielskiego lub danego kraju do ktorego sie udajesz bo to jest 70procent sukcesu. szukaj pracy najpierw po jakis magazynach itp. sprawdzasz polskie fora internetowe danego miasta ,moze akurat bedzie cos ciekawego ,ktos Ci cos podpowie jak zalatwic ubezpieczenie itp. mozesz tez sie nadziac na ludzi bardzo zlych jak na tym filmie dokumentalnym http://www.youtu(...)nFiwFb3s
Jesli Ci sie uda to napewno po roku czasu juz niebedziesz chcial zarabiac w PL 1000 -1800 na reke bo tam bedzie wieksza kasa

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 25
Dołączył: 11 Wrz 2011r.
Skąd: Madrid 28-024
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lis 2014r. 20:33  
Cytuj
Picasso - lepiej wez się za malowanie, bo czytajac Twoj post, to Ty kariery zagranica nie zrobisz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 219
Dołączył: 16 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lis 2014r. 20:37  
Cytuj
My wyjechaliśmy niespełna 3 miesiące temu. Dostaliśmy pracę bez języka i bez udokumentowanych "umiejętności" zarabiamy najniższą krajową póki co ale stać nas na wszystko. Nie żałujemy decyzji, jedynie to tęsknota za rodziną. Najważniejsze, że jesteśmy razem z dzieckiem umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »