NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
skarga do pip,
Posty: 17
Dołączył: 19 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lis 2014r. 22:08  
Cytuj
Witam, mam pytanie, Czy ktoś składał kiedyś skargę do PIPu na pracodawcę?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lis 2014r. 22:08  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 209
Dołączył: 8 Marz 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 26 Lis 2014r. 22:11  
Cytuj
napisz co Cię interesuje? możesz to zrobić anonimowo, tylko opisać sprawę i przyjadą i skontrolują.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 227
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Liverpool
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 26 Lis 2014r. 22:15  
Cytuj
Ja skladalem. Najlepiej wejdz na strone PIPu i zadzwon na infolinie. Beda przekierowywac cie do roznych oddzialow, ale dowiesz sie co i jak. Jest to najlepsza forma informacji.
Najlepsza opcja bedzie jak zlozysz osobiscie pismo do PIPu w Tarnobrzegu. Nie musisz udostepniac pracodawcy swoich danych, takze nie bedzie wiedzial ze to ty... tylko anonimy w 80 % trafiają na półeczke i czekają. Ja osobiscie podalem swoje dane osobowe i juz w zaledwie 2 lub bodajze 3 dni byla kontrola w zakladzie pracy. LUDZIE ! Nie bójcie się składać skarg. Jezeli tego nie zrobicie a pracodawca Was oszukuje to nie narzekajcie pozniej, ze jest zle itp itd. Nie ma co sie bac. Pozniej niestety pracodawcy sa pewni, ze zatrudnią sobie roboli bojacych sie swoich praw i wykorzystuja to.

Anielska cierpliwość wymaga diabelskiej siły.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 17
Dołączył: 19 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lis 2014r. 22:25  
Cytuj
chodzi mi o to, czy yaka kontrola przyniosła jakiś skutek komuś i czy pracownik może ponieść jakieś konsekwencje ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 227
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Liverpool
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 26 Lis 2014r. 23:44  
Cytuj
Skutek jest taki ze jak skarga bedzie pozytywnie rozpatrzona delikwent dostaje mandat ew. postepowanie administracyjne i ma szanse na poprawe (powiedzmy miesiac czasu) pozniej ponownie przychodzi PIP i kontroluje. Konsekwencji dla pracownika nie ma w teorii. Wiadomo pracodawca bedzie sie mscil w postaci poucinanych premii, mniej godzin pracy badz jakiekolwiek blache powody, aby niszczyc psychike pracownika. Owszem prawo prawem, ale wiadomo jakimi szmatławcami są kombinatorzy. Mała rada, zanim zgłosisz pracodawce do pipu rob zdjecia, filmiki, wszystko dokumentuj co jest nie tak. Nie licz na to ze powolasz swiadkow bo jak sam/a wiesz, ludzie boja sie stracic posade gadajac na szefa. Dokumentuj wszystkie uchybienia. Oczywiscie w miare rozsadu bo masz do tego prawo. Jezeli robisz za dlugo, nie masz umowy i takie tam rob filmiki ze wchdozisz do pracy, jestes w tej pracy itp itd. Pamietaj dowód to papier badz zdjecie(film)... zeznania ludzi są zazwyczaj przeciwko Tobie. Ja osobiscie podalem dane, aby pracodawca wiedzial, ze nie trafil na idiote i chcialbym poznac werdykt PIPu. Czy zgadza sie o co oskarzylem pracodawce i czy zostal on ukarany. Jako anonim nie masz do tego wgladu, ani do niczego innego.

Tutaj mysle, ze masz to jasno napisane:
http://donosimy.waw.pl/donos-do-pipu/

Nie dajmy z siebie robić niewolników.

Anielska cierpliwość wymaga diabelskiej siły.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 27 Lis 2014r. 00:15  
Cytuj
Moderowano przez: Jacek
Nie na temat

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 250
Dołączył: 10 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2014r. 00:55  
Cytuj
ja jestem w Solidarnosci i musze Wam powiedziec ze zadnych nadurzyć ze strony pracodawcy sie nie boje jesli cos mi sie nie podoba rozmawiamy w zwiazku i sprawa sie rozwiazuje, najgorzej sie bac..... zachecam do zrzeszania sie z zwiazki zawodowe w dzisiejszych czasach pracodawcy nas wykorzystuja , stresuja, bezpodstawnie strasza zwolnieniem, prawo jest po naszej stronie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 106
Dołączył: 9 Paź 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2014r. 08:53  
Cytuj
najlepszy przykład skuteczności tej twojej solidarności to huta.
Obecnie praktycznie nieistniejąca. Ale co się Szostak ojeździł do Chin to jego.
Związki zawodowe w obecnym kształcie w naszym kraju to wyłacznie ciepłe posadki dla związkowej choinki, finansowane ze składek należącego do nich plebsu i z kasy zakładu pracy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2014r. 09:37  
Cytuj
Solidarność... buehehe. Związek, który niejeden zakład pracy zniszczył. Taki pasożyt na ciele (nie zawsze zdrowym) zakładu pracy...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2014r. 10:12  
Cytuj
kolega składa 2 razy wniosek o kontrole do pipu byli 2 razy polazili i nic się nie zmieniło,ściema i tyle w temacieok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Lis 2014r. 11:00  
Cytuj
Ja pracowałem u prywaciarza który nie chciał wypłacić chłopakowi za urlop,pracodawca w dokumentach zaznaczył,że pieniądze wypłacił.Pracownik zgłosił sprawe do PIP, przyjechała kontrola,pouczyła i odesłali do sądu pracy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »