NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 4 ... » »»
problem z samochodem,
Posty: 194
Dołączył: 5 Marz 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2014r. 20:00  
Cytuj
Niestety kupiłam samochód bity, jak się okazuje przednia szyba była wstawiana koszmarnie bo teraz kiedy jest mróz zamarza mi szyba wewnątrz samochodu!!!! Musze skrobać i z zewnątrz i w środku!!! Poradźcie co mam z tym fantem robić. Wymienić szybę ale to jakieś 500 zł :( tańsze rozwiązanie jakieś? proszę o pomoc!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2014r. 20:00  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 49
Dołączył: 3 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2014r. 20:09  
Cytuj
Wyciąc i ponownie wkleic poprawnie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2014r. 20:28  
Cytuj
Czyli cieknie woda w czasie deszczu tak. Nie widze powiazania szron w srodku a szyba zle wsadzona. Moze po prostu pogooglaj o przyczynach szronu w srodku...

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2014r. 20:53  
Cytuj
Zapewne masz wilgoć w samochodzie i stąd ten szron na szybie. A to że szyba była wymieniona to nie znaczy że auto po jakimś dzwonie, wystarczy wystrzelony kamyczek z pod koła innego auta. Miałem podobnie, pomogło mi wiosenne wietrzenie auta. Teraz uważam żeby nie było wilgoci w samochodzie no i kupiłem dywaniki gumowe z wysokim rantem żeby roztopiony śnieg z pod butów nie przelał się na tapicerkę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 996
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2014r. 21:00  
Cytuj
Tak jak koledzy piszą szron w środku nie znaczy od razu że szybę jest źle wstawiona wystarczy trochę wilgoci. Np. mogre po deszczu buty w aucie i woda na dywaniku - to też odparowuje, w zimie topniejący z butów śnieg i po pewnym czasie masz to samo. To częste zjawisko w tym okresie. Jeśli masz warunki np. garaż to dobrze wysusz wnętrze samochodu i powinno być dobrze. No chyba że ewidentnie widzisz że gdzieś na podszybiu masz po deszczu mokro wtedy szukaj przyczyny w uszczelnieniu szyby.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 52
Dołączył: 30 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2014r. 21:26  
Cytuj
Zacznij od tego: Włącz maksymalny nawiew powietrza i sprawdź czy dobrze czuć wdmuchiwane powietrze przy wylotach.Jeśli będzie słaby nadmuch, to trzeba sprawdzić filtr kabinowy (przeciwpyłkowy). Gdy będzie mocno zabrudzony, albo mokry to nie będzie właściwej wymiany powietrza w kabinie i może szronić szybę. Myślę że to powinno sprawę załatwić.Powodzenia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 29 Paź 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2014r. 21:48  
Cytuj
Kupić pochłaniacz wilgości do samochodu (10 PLN )

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 62
Dołączył: 11 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2014r. 10:22  
Cytuj
to usterka typowa dla tej pory roku,wynikła przeważnie z zawilgocenia wnętrza pojazdu w jesiennym okresie(niekoniecznie przez ciebie)pierwsza rzecz to podnieść dywaniki i sprawdzić czy jest sucho,może jakaś szczelina w podłodze,dziura?to przeważnie stąd bierze się wilgoć w aucie,jeśli natomiast parkujesz pod chmurką to być może że deszcz jest całym sprawcą ,(uszczelki pod szybami bocznymi, klapa bagażnika,oprawa anteny,szyberdach itp.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2014r. 18:49  
Cytuj
Dodam od siebie jeszcze że przechodziłem niedawno ten sam problem. Po pierwsze dokładne odkurzanie pod fotelami, dywanikami itp bo to kurz wspomaga szron niestety, Wysuszyć środek i dokładnie umyć wszystkie okna. Dobrze wyczyścić też podsufitke nawet odkurzenie pomaga. Dobry pochłaniacz wilgoci i jest dużo lepiej. Jak auto posiada to sprawdź filtr kabinowy i usuń liście itp z podszybia bo często tam sie gromadzą po jesieni

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 16
Dołączył: 28 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2014r. 20:41  
Cytuj
Kup sobie osłonę na przednią szybę , albo spróbuj ze zwykłą tekturą . Założenie w moim przypadku pomagało na szron z obu stron szyby

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2014r. 23:31  
Cytuj
tak jak piszą żadna zła szyba tylko wilgoć,wywal dywaniki z materiału wstaw na zimę gumowe, wymiana filtra kabinowego,dobra metoda w zimie na noc jak skończysz jazdę dobrze jest chwile przewietrzyć autook

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 4 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »