NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 »
Czy opłaca się wrócić do Stalowej Woli?, Jak tu się żyje?
Posty: 10
Dołączył: 21 Lip 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2014r. 21:31  
Cytuj
Pochodzę z okolic Stalowej Woli, od 10 lat mieszkam na Śląsku, ale coraz częściej zastanawiam się nad powrotem w rodzinne strony, i chciałbym właśnie zamieszkać w Stalowej Woli. Mam do Was pytanie abyście opisali jak tu się żyje? Wiele osób które znam w tym moja rodzina strasznie narzeka na nasz region. Jak teraz jest tu z pracą? Jak z mieszkaniami? buduje się coś nowego? W jakiej cenie są mieszkania nie starsze niż 10 lat? Słyszałem, ze ma powstać nowa galeria, MC oraz hotel? Powstają tutaj jakieś nowe firmy, miejsca pracy? Są firmy które potrzebują inżynierów?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2014r. 21:31  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2014r. 21:37  
Cytuj
Są ale płące tragiczne. Na śląsku jest o wiele łatwiej o prace dla ludzi z wykształceniem, tu aby godnie życ musisz jako inżynier szukać roboty w którymś molochu. Płace obecną podziel na pół i tyle ci zaoferują. Jedyny plus to jakośc powietrza, wody i nabiałum oraz sporo mniejszy ruch na drogach. Brak jakiegokolwiek życia wieczorowo - weekendowego, plus nowe władze miasta które zastały miasto murowane a zostawią rozj... walone.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2014r. 21:45  
Cytuj
Patrząc na nowe władze to wracać nie masz po co, no chyba, że lubujesz się w marszach wychwalających martyrologię itp ale z tego chleba mieć nie będziesz.

Ogólnie płace bardzo niskie, pracodawcy wiedzą, że ogólnie ciężko w tym temacie więc mogą dyktować warunki. Co do mieszkań... nie starszych niż 10 lat to ze świeczką szukać, przecież STW to głównie blokowiska z lat '70-'80 ubiegłego wieku. Ale powiem Ci jedno, jak jest dobry blok to i wielka płyta nie jest zła. Miszkania teraz potaniały, rok temu standardem były ceny rzędu 3 tysięcy za metr, teraz spokojnie za 2 kupisz.

Galeria, MC, hotel - no niby ma być, ale znowu... patrząc na nowe władze to nie wiadomo co z tego zostanie bo ciężko jest stwierdzić na jakim etapie są inwestycje.

Jako inżynier... może coś znajdziesz, jakiś tam przemysł w STW jest...

Reszta to jak Jacek napisał. Wieczorowe życie jakieś tam jest, ale to parę knajp na krzyż, przez co cudów nie masz co szukać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 370
Dołączył: 21 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Lis 2014r. 22:14  
Cytuj
hejka.najlepszym sposobem na sprawdzenie jak sytuacja wyglada jest udanie sie do ST.W i zlozenie paru CV przy tym spytaniu sie o to ile placa. Misto chodz ladne i milo sie wspomina ale narazie niezamierzam wracac

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2014r. 22:24  
Cytuj
CYTAT
Misto chodz ladne i milo sie wspomina ale narazie niezamierzam wracac


To chyba dobra decyzja. Analfabetów nam tutaj nie potrzeba potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 370
Dołączył: 21 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Gru 2014r. 07:13  
Cytuj
Ciebia za to napewno potrzebuje, ryjesz tam za tysiaca moze za 2 i zyjesz z miesiaca na miesiac chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Gru 2014r. 07:42  
Cytuj
Zdziwiłbyś się :cwaniak:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 499
Dołączył: 8 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Gru 2014r. 10:41  
Cytuj
Nie warto tutaj wracać chyba, że musisz.
Nowy najczęściej dostaje najniższą krajową na początek.
Wynajem mieszkania to też spory wydatek.

Co do błędów to nawet na komórce można pisać polskie znaki, i włączyć opcję poprawy błędów.

Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem,

ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.

/Gabriel Garcia Marquez

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 1 Gru 2014r. 11:00  
Cytuj
Najlepszym rozwiazanie byloby chyba zlozenie kilku cv w konkretnych firmach zeby wybadac rynek tak jak juz to bylo wczesniej napisane. Jezeli wracac to tylko gdy sie ma zaklepana konkretna prace a nie po to by jej szukac. Inzynier to "temat" bardzo szeroki, wszystko kwestia tego jaka masz specjalizacje i czy rzeczywiscie jestes Inzynierem przez duze I a nie kolesiem z papierkiem- bo znam i takich. Sam z wyksztalcenia jestem mgr inz i zyje mi sie calkiem dobrze, nie narzekamumiech ale konczac studia mozna powiedziec ze mialem juz zaklepana robote i wracalem do stw wiedzac ze bedzie ok pod warunkiem ze nie zabraknie mi checi do pracy. Duzo prawdy jest w tym ze w stalowej bedziesz dobrze zarabial jezeli masz znajomosci dzieki ktorym ogarniesz dobra robote lub poprostu kase i plan na dobry biznes. Zreszta o czym tu gadac, dla jednego "dobra pensja" to 2000, dla innego 5000 a jeszcze inny chcialby "dyszke"..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 5 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 1 Gru 2014r. 11:09  
Cytuj
jeśli planujesz powrót na Podkarpacie to tylko Rz-ów - pod względem jakości życia przebija każde miasto na Śląsku - nie ma tego brudu niechlujstwa meneli (to nie żart) a płace w przemyśle są podobne.. tyle w temacie..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 21 Lip 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Gru 2014r. 12:57  
Cytuj
W Rzeszowie na wakacjach byłem na jednej rozmowie. Podobno pobiłem 200 kandydatówuśmiech. Mogłem dostać umowę o pracę, ale jak zaczęliśmy rozmawiać o pieniądzach to zrezygnowałem. Ile mi chcieli dać? Sporo mniej niż obecnie zarabiam(kilka razy). Po drugie w mojej specjalności nie ma pracy w Rzeszowie. Wiem że w Stalowej Woli też za dużo nie dostanę ale jak się wstępnie rozglądnąłem to mieszkania są ~2 razy tańsze. Tu od razu mógłbym kupić, a w Rzeszowie to kredyt. To że wieczorami nie ma gdzie wyjść to nawet dla mnie lepiej, jestem już po 30 i żonaty. Głównie mnie interesują zarobki miejsca pracy, i to czy Stalowa będzie się rozwijała, czy tak jak HSW zejdzie na psy. A tak przy okazji ktoś wie co się teraz dzieje na terenie HSW? Jakie tam są firmy?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Gru 2014r. 15:46  
Cytuj
CYTAT
To że wieczorami nie ma gdzie wyjść to nawet dla mnie lepiej, jestem już po 30 i żonaty.


Małżeśtwo to nie wyrok, a wiek 30-40 to nie emerytura, żeby już ubierać ciepłe "papucie" i chodzić spać o 20.00 umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 21 Lip 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Gru 2014r. 16:48  
Cytuj
Zwykły bar mi wystarczy, żeby się piwa napić. A jak się ma kino i teatr? Bo powiem szczerze, że nie cierpię nowych kin. Takie stare mają swój urok.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 217
Dołączył: 22 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Gru 2014r. 17:37  
Cytuj
Zacznę od ostatniego pytania.

Kina są dwa: Ballada i Wrzos - jak wyjechałeś 10 lat temu to wi środku wyglądają tak samo umiech W Balladzie dalej zimą bez kurtki się nie obędzie a Wrzos zmienił się w środku (oprócz sali kinowej) - jest tam też nowa (chyba na 100 osób) sala z mniejszym ekranem.
Obydwa mają projektory cyfrowe i możliwośc wyświetlania 3d.

Bary są, według mnie dość spory wybór. Wiadomo, że to nie Kraków ale coś wybrać można (głównie są pizzerie ale bary też są).

Co do zarobków...temat rzeka. naprawdę wszystko zależy od firmy i doświadczenia. bez doświadczenia to 1,5-2 tys zł. mam paru znajomych i nie wiem skąd się bierze ta minimalna krajowa. (oczywiście piszę o wykształceniu technicznym).

Z doświadczeniem - różnie ale na 1 umowie więcej jak 3 tys. to chyba nie możliwe.

Na podkarpaciu najlepiej zarabia się w dolinie lotniczej. Duże wymagania, sporo roboty ale zarobki nawet 5-8 tys na starcie zalezy od firmy. (pod Rzeszowem, Tajęcina, Ropczyce itp.)

Miałem kilka lat temu ofertę pracy na śląsku i akurat w moim przypadku proponowano mi kilka stówek więcej jak tutaj ale mnie to nie przekonało do zmiany otoczenia.


Życie w Stalówce jest jednak dośc tanie umiech

katoUW - co do mieszkań. Coś się zaczęło dziać ostatnio. Własnie spółdzielnia buduje blok z cegły, gdzie cena za metr to 3,7 tys.

W przyszłym roku startuje budowa 3 bloków (strzeżone) za 4,5-5 tys zza metr - zależnie od piętra, wielkości balkonu/tarasu, czy miejsca parkingowego.

Tak to ceny kształtuja sie mniej więcej tak - wielka płyta nawet 2 tys za metr, cegła starsza ze 2,5 tys., cegła w bloku około 15 letnim, to około 3-3,2 tys.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 1 Gru 2014r. 20:13  
Cytuj
Ja przeniosłem się z Krakowa do Warszawy zaraz po studiach, ale gdy uzbieram na kupno mieszkania wracam do Stalowej. Trudno się będzie przeprosić z taką różnicą w zarobkach, ale na szczęście to tylko pieniądze.

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 21 Lip 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Gru 2014r. 21:20  
Cytuj
@Inhabitant
Dzięki za orientacyjne ceny mieszkań. Gdzie mają powstać nowe strzeżone bloki?
@Andzej
Można wiedzieć dlaczego chcesz wrócić do Stalowej?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 217
Dołączył: 22 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Gru 2014r. 22:26  
Cytuj
Bloki będą tam, gdzie jest obecnie lasek, obok szkoły 11 (słynna górka, gdzie była głośna sprawa o krzyż kilka lat temu) i na części niuzywanego już boiska tejże szkoły.
https://www.youtube.com/watch?v=Fafe4ehHHs4

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 186
Dołączył: 14 Wrz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Gru 2014r. 22:47  
Cytuj
sa firmy w Stalówce gdzie przyjmuja ludzi z całej Polski(np.Alutec).ja pracuje w firmie która zatrudnia powiedzmy 40 fizycznych i około 30 osób ''biurowych''.połowa z tych wszystkich to Nisk,.okolica lub napływowi(Mielec,Tarnów,Biłgoraj).zarobki biurowi od 3 do 6 tys.a fizyczni od 2.5 tys. do 5 tys. zalezne od stazu i stawki i nadgodzin;)porównując miasta podobnej wielkosci wypadamy naprawde dobrze ogólnie.ktos napisał że zarobi w dolinie lotniczej 5-8 tys. ale kwadraty 2 razy droższe.jak ktos ma ciekawy zawód,doswiadczenie to spokojnie sobie wyśrubuje dobra wypłatę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 21 Lip 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Gru 2014r. 22:48  
Cytuj
Można wiedzieć co to za firma?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 4 Lut 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Gru 2014r. 12:58  
Cytuj
Oczywiscie, ze sie oplaca. Z praca na ogol jest ciezko, ale jezeli chodzi o osoby bez wyksztalcenia. Jezeli tylko masz dobre wyksztalcenie techniczne, to znajdziesz prace jezeli chcesz. Na terenie Huty jest mase firm, ktore potrzebuja inzynierow i wyspecjalizowanych fachowcow. Moj znajomy po studiach dostal sie do biura pojektowego wozów bojowych i potrafi z nadgodzinami wyciagnac po 8 tysiecy na lape. Ceny mieszkan i zycia sa o polowe mniejsze niz w duzych aglomeracjach. Wybor (moim zdaniem) jest prosty. Bo jezeli bedziesz mial kase, to wszedzie bedzie cie stac na fajna rozrywke.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 370
Dołączył: 21 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Sty 2015r. 01:11  
Cytuj
Jak czyta sie co sie w PL dzieje to odrazu odechciewa sie wracania- kraj absurdow ,przekretow itp. zaczynajac od egzaminu na prawko http://www.wykop(...)absurdu/
co na poczatku juz mnie rozwala ,przez podatek 23% oraz cene zywnosci ktore w tej chwili niczym sie nieroznia od zachodnich cen.
I dla porownania dam Ci ceny popularnego w UK sklepu z cenami ciuchow typu adidas ,puma itp. ,a pojdz do Polskiego sklepu http://www.sportsdirect.com/. Dla poronania jeszcze ceny w Ameryce PS4 to okolo 400 $,a w PL 2000zl. nastepne iPhone6 w Ameryce Polnocnej kolo 700 $ ,a w PL kolo 4500 zl ,a ty UK -jeden z popularnych sklepow . http://www.argos(...)5480.htm
Jak mozesz to radze Ci wyjechac z tego kraju bo jak zalapiesz angielski to zaczniesz zapominac o przyjezdzie do PL. Mozliwosci sa teraz zajebiste dla tych co maja fach w reku i angielski . wizy do USA - losowania , Anglia ,Irlandia, Norwegia, Kanada, Australia
http://www.austr(...)ion.html
W niektorych krajach ty wysylasz do skarbowki papierki z firm w ktorych parcowales ,a urzednicy sami Cie rozliczaja .
Idziesz na wizyte do lekarza to jestes traktowany jak klient ,a nie nastepna osoba w kolejce. W niektorych krajach przeglad techniczny auta sie robi tylko gdy sprzedajesz ponad 10 letnie auto i jakos jest mniej wypadkow na drogach .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 36
Dołączył: 2 Gru 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2015r. 08:52  
Cytuj
Nnnnniiiieeeeeeeeeeeeeee brak pracy lub marne pieniadze lub nieplaca !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 15 Sty 2015r. 09:45  
Cytuj
CYTAT
Nnnnniiiieeeeeeeeeeeeeee brak pracy lub marne pieniadze lub nieplaca !


Jak jestes niemota to moze i tak, pisz za siebie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 136
Dołączył: 25 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2015r. 10:57  
Cytuj
Ja zarabiam chyba nie żle ,to znaczy ok 3000tyś zł(umowe mam na najniższa krajowa), ale w pracy jestem non stop sześć dni w tygodniu.Często też się zastanawiam nad wyjazdem. bo kasa jest ,ale to orka.A mam dzieci i najgorsze ze nie mam dla nich czasu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 15 Sty 2015r. 11:35  
Cytuj
mariuszstalowa ... może wrzucisz coś na temat np. kosztów utrzymania i jak to się ma do zarobków ? a nie tylko co ile i gdzie kosztuje umiech

reenia jeśli rozważasz opcje emigracji to przed decyzją zasięgnij rady u "realnych" znajomych jak to jest w tych czasach umiech Jaki jest stosunek zarobionej kasy do standardów życia a na końcu do odłożonej kasy (i oczywiście czas pracy/dojazdu do niej)

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »