NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
przerosniety migdałek u dziecka-usuwac czy nie?,
eos
eos
eos
Posty: 55
Dołączył: 4 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2015r. 16:57  
Cytuj
czy ktos z Was usuwał dziecku migdałek?jak tak ,to prosze o porade jakiego lekarza polecacie i jaki szpital.a może jest sposób wyleczenia bez usuwania?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2015r. 16:57  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 20 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 3 Sty 2015r. 17:07  
Cytuj
problemem przerośniety migdalek sam w sobie nie jest, tylko to dlaczego jest przerosniety, skad ciagle infekcje itp.
Na forum nikt Ci nie odpowie czy usuwać czy nie, leczy się dziecko a nie migdałek (a jego tutaj nie widzimy).
Szukaj laryngologa, zbada dziecko i Ci odpowie. Jest kilka wskazań kiedy się go usuwa i wcale jego wielkość nie jest takim wyznacznikiem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
RRJ
RRJ
RRJ
Posty: 420
Dołączył: 12 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2015r. 19:23  
Cytuj
Przemobikier ma rację.Moje dziecko również ma przerosniety migdał ale nie usuwamy.Lekarz inaczej poprowadził leczenie.Poznalismy kilku laryngologów.Polecamy doktor Starnawską z Niska.Ale Panią, bo jest tez pan, którego nie polecamy, nikomu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
d29
d29
d29
Posty: 85
Dołączył: 14 Gru 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 4 Sty 2015r. 12:40  
Cytuj
CYTAT
Ale Panią, bo jest tez pan, którego nie polecamy, nikomu.


Dokładnie, ten pan, to kawał .......... (resztę niech sobie dopiszą Ci którzy go znają, lub mieli z nim styczność).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 66
Dołączył: 3 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2015r. 12:43  
Cytuj
Ja bym mogła polecić Dubielisa laryngologa umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 228
Dołączył: 10 Lut 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2015r. 13:38  
Cytuj
Witam mam dwóch synów którzy są po zabiegu wycięcia trzeciego migdałka, przez naszego ordynatora laryngologi doktora Dubielisa i z czystym sumieniem mogę go polecić ,zrobił dobrą robotę od tamtej pory dzieciaczki nie chorują.Co prawda trzeba długo czeka żeby się do niego dostać,ale warto.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8
Dołączył: 12 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2015r. 20:44  
Cytuj
Mój syn (3 lata)rownież ma 3 migdał powiększony . Konsultowaliśmy z dwoma laryngologami dr Starnawska - mówi wycinać i dr Kurzynski - mówi nie wycinać.
Troche jesteśmy skołowani , poki co nie podeszliśmy do wycinania, ale mały szybko łapie infekcje i sie wahamy nad decyzja.
Może musimy znaleźć trzeciego lekarza , który nam konkretnie doradzi co i jak.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 66
Dołączył: 3 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2015r. 12:37  
Cytuj
Ja też wcześniej przez 12 lat(co 2 tygodnie) chorowałam bo chodziłam do jednego, drugiego, który się na tym kompletnie nie znał i ciągle mówił, że mam normalną anginę. Po zabiegu wykonanym przez Dubielisa okazało się, że na gardle mam gigantyczne narośla przez te infekcje wieczne i dziwił się, że mogłam z tym tyle czasu chodzić ..
Moim zdaniem lepiej wyciąć kiedy jest taka możliwość bo wiem jak męczące mogą być migdałki

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2015r. 12:47  
Cytuj
Wycinać! Zwłaszcza jeśli dziecko chodzi do przedszkola/szkoły i nie ma możliwości uchronić go przed infekcjami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 34
Dołączył: 23 Cze 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2015r. 13:42  
Cytuj
mik8 - trochę Cię poniosło!
Są wskazania do tego zabiegu fakt ''łapania'' infekcji w wieku przedszkolno-szkolnym to normalna rzecz po co od razu dawać dziecko na zabieg?
Nasi znajomi leczyli córkę u dr Klimek-Kurzyńskiej z tbg i ostatecznie migdałek nie został wycięty. Myślę że warto najpierw poszukać opini u kilku specjalistów zanim się podejmie pochopną opinie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »