NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 4 ... » »»
WOŚP 23 finał,
Posty: 299
Dołączył: 9 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2015r. 19:42  
Cytuj
Ponieważ Banan zamknął tak ładnie rozwijający się wątek /trzeba tu przypomnieć, że bez żadnych podstaw, bez naruszenia przez kogokolwiek przepisów prawa i regulaminu/ ponawiam temat.
Pragnę się dowiedzieć, czy w Stalowej Woli, tak jak co roku, będą zbiórki przy wejściach do kościołów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2015r. 19:42  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 5 Sty 2015r. 19:48  
Cytuj
CYTAT
Ponieważ Banan zamknął tak ładnie rozwijający się wątek /trzeba tu przypomnieć, że bez żadnych podstaw, bez naruszenia przez kogokolwiek przepisów prawa i regulaminu/ ponawiam temat.
Pragnę się dowiedzieć, czy w Stalowej Woli, tak jak co roku, będą zbiórki przy wejściach do kościołów.


Wiem że trochę nie na temat ale weź się troszkę otrząśnij i pomyśl to nie boli !! Najpierw "pół dnia" się użeram z tłumaczeniem a potem zamykam zaklopotany Wiem że u "was" oskarżanie bezpodstawne jest na porządku dziennym i nocnym ale weź się "odstosunkuj" ... i napisz do jakiegoś moda ...kogoś z zarządu żeby usunął mój wpis ok

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Sty 2015r. 19:50  
Cytuj
Elka, zamknął bo nie potrafiłaś z koleżkami odpuścić. Temat był o aukcji. Nie chcesz nie bierz udziału, nie przeszkadzaj innym jak chcą coś dobrego zrobić.
Na pewno będą tak samo jak pod Tesco bo tam jest dużo ludzi. O co ci chodzi?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 299
Dołączył: 9 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2015r. 20:12  
Cytuj
Nie odpuściłam, bo temat jest absolutnie nie do odpuszczenia.

Wiem że u "was" oskarżanie bezpodstawne jest na porządku dziennym i nocnym ale weź się "odstosunkuj" ... i napisz do jakiegoś moda ...kogoś z zarządu żeby usunął mój wpis ok
Widzę, że nawet twardzielowi nerwy czasem puszczają.


Pisał Pilecki
Ministerstwo Pracy i Polityki Socjalnej: Fundacja zarówno w sprawozdaniu finansowym (w informacji dodatkowej) jak również w sprawozdaniu merytorycznym za rok 2013 nie wykazała przychodów ze sprzedaży produktów na aukcjach internetowych.


Pisał feltd
A co z niedawnym wyrokiem sadu w ktorym wyszlo ze owsiak za duzo kombinowal ze zbiorkowymi piniedzmi ? Sad przyznal racje blogerowi. Owsiak chyba stracil na zaufaniu ...

Chciałam, żeby pomimo zamykania niewygodnych tematów te treści tu były. Bo chyba teraz nie powiesz, że są nie w temacie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 110
Dołączył: 10 Maja 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2015r. 20:17  
Cytuj
Ja uwazam, ze WOSP to jedno wielkie oszustwo. Malo tego, jestem tego pewien. Wspierajac WOSP - wpieramy np armie. Prosze poczytac artykuly na ten temat. Wole dac na Caritas - dzialaja przez CALY rok a nie jak WOSP przez JEDEN dzien i jeszcze wspieraja ten caly Brudstock...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2015r. 20:30  
Cytuj
Ja zablokowalem i poleca paski potem

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 299
Dołączył: 9 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2015r. 20:32  
Cytuj
W cudowny sposób przywrócono poprzedni wątek, ale ja już tu zamieszczę streszczenie z uzasadnienia wyroku sądu w sprawie przeciwko blogerowi Piotrowi Wielguckiemu pozwanemu przez Owsiaka. Posługuję się streszczeniem ze strony SE.pl

Przypomnijmy, że zasadniczy zarzut Piotra Wielguckiego wobec Jerzego Owsiaka w uproszczeniu dotyczy tego, że przy wykorzystaniu firm „Złoty Melon” i „Mrówka Cała” (własność Jerzego Owsiaka i Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak), poprzez ich transakcje z Fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, środki ze zbiórek WOŚP-u trafiają w części do kieszeni Owsiaka - poinformował Gość Niedzielny. Bloger Matka Kurka na swoim blogu pisał w tym kontekście o „46 Złotych Melonach”, a Owsiak takie określenie uznał za karalne zniesławienie. Co stwierdził sąd? Stwierdził, że problem opisany przez Matkę Kurkę rzeczywiście istnieje. Przypomniał, że Wielgucki dwukrotnie pytał o te kwestie Orkiestrę, a WOŚP dwa razy zbyła jego pytania... milczeniem.

- Niektóre zawarte w artykułach twierdzenia, dotyczące: kosztów organizacji tzw. finałów WOŚP, sposobu przeprowadzania zbiórki publicznej, Piotr Wielgucki oparł o fakty powszechnie znane, które w szczegółach wykazywał w toku procesu. Wszystkie twierdzenia Piotra Wielguckiego, zawarte w wymienionych publikacjach i objęte skargą oskarżycieli prywatnych, były prawdziwe - podkreślił sąd.


Sąd odniósł się również do wątków nieujawnionych ksiąg rachunkowych. Oświadczył, że ukryte finanse spółek uniemożliwiają wykazanie tego, czy Jerzy Owsiak ma rację, czy też nie:

- Piotr Wielgucki udowodnił samo istnienie mechanizmu transakcji i umów w trójkącie podmiotów (fundacja WOŚP spółka ,,Złoty Melon” i firma „Mrówka Cała”), a nawet ta wątpliwa dokumentacja księgowa mechanizm ten potwierdzała, konieczne było ustalenie zakresu tego mechanizmu, a tym samym zasadności użytych przez oskarżonego w tym zakresie sformułowań, przez zażądanie dokumentacji księgowej w formie, która jednoznacznie udzieliłaby odpowiedzi co do kwot tych transakcji, a której sądowi odmówiono - czytamy w oświadczeniu.
W jednym Owsiak miał rację... ale Wielguckiego i tak nie ukarał

Sąd przyznał rację Owsiakowi w jednej sprawie. Stwierdził, że Wielgucki znieważył Owsiaka, nazywając go „hieną cmentarną”. Sąd odstąpił jednak od wymierzenia kary, bo Owsiak nie był dłużny Wielguckiemu, odpowiedział mu w mediach wzajemną zniewagą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 31 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2015r. 20:59  
Cytuj
Owsiak ma słabą pamięć :Jerzy Owsiak sam siebie zatrudnił na stanowisku dyrektora graficznego spółki „Złoty Melon” i sam sobie wypłacał wynagrodzenie (około 13 tysięcy złotych brutto/miesięcznie). Zapytany w Sądzie o ten stan rzeczy stwierdził, że nie pamięta, czy jest prezesem „Złotego Melona” i kto go zatrudnił na stanowisku dyrektora graficznego.) " sciana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 5 Sty 2015r. 21:01  
Cytuj
CYTAT (Hans)


Jak sobie tak już dyskutujemy to może ktoś co by mu się chciało niech wrzuci ile z 1 zł danej na np. Caritas trafia do biednych już nie będę się nawet pyta ile trafiło na stocznie z cegiełek jakie zbierał pan Rydzyk to tak żeby mieć jakieś rozeznanie jak działają inne "organizacje"

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 31 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2015r. 21:05  
Cytuj
W trakcie procesu i ujawnienia machlojek firmy "Mrówka Cała" Lidia Niedźwiedzka-Owsiak zawiesiła działalność „spalonej” firmy. W tym samym czasie Jerzy Owsiak założył swoją firmę „Jasna Sprawa”, a jej pełnomocnikiem została… tak, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak. Zakres działalności „Jasnej Sprawy” i „Mrówki Całej” jest tożsamy i głównie opiera się na szkoleniach edukacyjnych i medycznych, produkcji gadżetów reklamowych, produkcji filmowej oraz muzycznej. Ile z zleceń „Jasna Sprawa” pośrednio lub bezpośrednio otrzymała od WOŚP i „Złotego Melona” musiałby ustalać kolejny sąd, a najlepiej prokuratura, bo sąd Jerzy Owsiak i Lidia Niedźwiedzka-Owsiak mają w poważaniu, ale tym najgłębszym – odmówili dostarczenia pełnej dokumentacji w ramach prawomocnego zarządzenia Sądu Rejonowego w Złotoryi. oczywiście ludzi naiwnie pytają o "Jasną Sprawę" w Fundacji WOŚP, a to w swoim stylu kłamie, że firma należąca do prezesa zarządu WOŚP i której pełnomocnikiem jest dyrektor medyczny WOŚP "nie ma żadnych powiązań z WOŚP.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 299
Dołączył: 9 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2015r. 21:12  
Cytuj
Banan to jest opracowanie dla tych co mają ze słoikiem latać. W końcu im też trzeba coś powiedzieć. Obalone zresztą punkt po punkcie. Później, wiele m-cy później był wyrok sądu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 15 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2015r. 21:12  
Cytuj
CYTAT
CYTAT (Hans)


Jak sobie tak już dyskutujemy to może ktoś co by mu się chciało niech wrzuci ile z 1 zł danej na np. Caritas trafia do biednych już nie będę się nawet pyta ile trafiło na stocznie z cegiełek jakie zbierał pan Rydzyk to tak żeby mieć jakieś rozeznanie jak działają inne organizacje


człowieku ogranij się trochę, bo niczym że nie ogarniasz intelektualnie czym jest TEMAT, to teraz podajesz link do informacji z przed 11 miesięcy.
Moze o tym nie wiesz, ale rozprawa sądowa była dużo póxniej, która potwierdziła informacje blogera MatkiKurki, więc to co wklejasz jest NIEAKTUALNE i niezgodne z orzeczeniem rozprawy. Te twoje rewelacyjne faky z przed 11 miesięcy obalił SĄD kilka miesiecy temu. Po za tym pod tymi rewelacjami nikt się nie podpisał

PS pisz na temat, a jak chcesz pisać o Rydzyku czy Caritas to załóż sobie temat. Nie ogarniasz tego czy sam się teraz wymoderujesz że nie na temat?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 299
Dołączył: 9 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2015r. 21:18  
Cytuj
Słyszałam, że młodzież z gimnazjum zasuwa z puszkami bo za to mają punkty przy przyjęciu do liceum. Zaznaczam, że nie wiem na pewno.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 5 Sty 2015r. 21:19  
Cytuj
Wrzuciłem to co Hans wrzucił w tamtym temacie widzę tu że ostatnie "rozliczenie" jest z 2012 roku a już wtedy było głośno o sprawie więc chcecie mi powiedzieć że do tej pory nikt nie uwalił "przekręciarza" Owsiaka ?

CYTAT (Pilecki)
PS pisz na temat, a jak chcesz pisać o Rydzyku czy Caritas to załóż sobie temat. Nie ogarniasz tego czy sam się teraz wymoderujesz że nie na temat?


Aha czyli w temacie o całości działalności WOŚP nie ma miejsca na porównania jak działa WOŚP a inne "tego typu organizacje" ...spoko dyskutujcie sobie potluczony Bawcie się dobrze cool girl

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 15 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2015r. 21:22  
Cytuj
a ktory z przekręciarzy III RP siedzi? Nowak siedzi? Chlebowski kto?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 31 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2015r. 21:25  
Cytuj
Banan idzie w zaparte, i zdania nie zmieni, duma mu nie pozwoli przyznać się do błędu. Podważając fakty kompromituje się jak Owsiak ! (wyrok sądu jest jednoznaczny, podważa prawdomówność Owsiaka !)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 15 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2015r. 21:32  
Cytuj
Moderowano przez: el.Banan
Tak o niego walczyłeś to pisz na temat umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 15 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2015r. 21:59  
Cytuj
dlaczego nie moderujesz swoich wypowiedzi nie na temat, czy to jest zbyt trudne dla ciebie? poproś kogoś z zarządu o instrukcje, po za tym nigdzie nie ejst napisane że autor tematu chce abyś moderował

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 5 Sty 2015r. 22:07  
Cytuj
A to wg. Ciebie ktoś (autor) musi chcieć żebym ja to moderował? smiech2 proszę po raz kolejny pisz na temat

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 44
Dołączył: 1 Lis 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2015r. 22:11  
Cytuj
Jeśli chodzi o kościoły, to do kościołów czyli już na teren przed nimi, nie można wchodzić, ale przed nimi zabronione nie jest, więc młodzież będzie stała i kwestowała.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2015r. 22:37  
Cytuj
Ja fanem Owsiaka nie jestem, niezbyt za gościem przepadam, ale przynajmniej będąc w placówkach medycznych widzę, że na coś pieniądze ludzi poszły i coś za to zostało kupione. Ktoś pisał o Caritasie... no pokażcie mi ich sukcesy, tam to dopiero nic nie wiadomo co gdzie dla kogo i ile...

Jak ktoś nie chce dawać na WOŚP to niech nie daje, w czym problem.

CYTAT
10 lat więzienia – tyle grozi księżom, byłym dyrektorom płockiego Caritasu, którzy w latach 2006-2008 wyłudzili od Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych co najmniej 1,7 mln złotych.


CYTAT
Kilkadziesiąt tysięcy złotych – tyle, według doniesień "Rzeczpospolitej" z 2010 roku, mogli zarobić pracownicy warszawskiego "Caritasu", którzy fałszowali kwoty wpłat od bezdomnych.


CYTAT
Organizacja ta podlega Kościołowi i sama się kontroluje – państwo nie ma tutaj wiele do powiedzenia. Jeśli chodzi o przejrzystość działania, też jest sporo zastrzeżeń. WOŚP wylicza szczegółowo, ile pieniędzy i na co wydał. Informuje także, ilu pracowników zatrudnia i ile zarabiają. Nie ma raportu Caritasu, który pokazywałby, gdzie konkretnie idą pieniądze, do kogo trafia pomoc. Nie znajdziemy też informacji o płacach.


http://natem(...)anizacji

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 41
Dołączył: 17 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2015r. 22:42  
Cytuj
Irkuck i tu w końcu ktoś napisał o tym ze co jak co ale każdy bezpośrednio lub ktoś z naszych bliskich z takowego sprzętu skorzystał i nawet może o tym nie wiedział. A caritas oni maja większe obroty pieniędzmi niż WOŚP a założenia się ze tam nie jednemu łapy się kleja

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Sty 2015r. 09:47  
Cytuj
Cytat z innego tematu
CYTAT
A nawet jeśli by brał 30% kasy z zbiorek to i tak to 70%np. Idzie na sprzęt którego nasze państwo nie jest nam w stanie zaoferować.


Jeżeli 30 % z uzbieranej kwoty trafia do jego kieszeni,to jemu jest jak najbardziej na rękę,że państwo "nie jest" nam w stanie zaoferować potrzebnego sprzętu. Ma kontakt z politykami, Prezydentem więc szkoda,że nie nadwyręża gardła w tą stronę umiech.

Ja w zasadzie chciałem tylko zaznaczyć jak interpretuje pojecie pomocy. Kiedyś w TV był reportaż,jak starsza Pani poświęcała się bez żadnych korzyści materialnych dla udzielania pomocy potrzebującym. Polegało to na zbieraniu informacji "kto i czego potrzebuje", następnie organizowano za sprawą darczyńców odpowiednie produkty i przekazywano potrzebującym. 100% pomocy trafiało do potrzebujących. Jeżeli ktoś z pomagania innym ma korzyści materialne to najzwyczajniej w świecie na tym zarabia.
Strona kościelna też ma pewne braki, więc nie będę tu niczego porównywał.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2015r. 10:16  
Cytuj
CYTAT

Strona kościelna też ma pewne braki, więc nie będę tu niczego porównywał.


Oni to są na wskroś wybrakowani...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Sty 2015r. 10:25  
Cytuj
CYTAT
Oni to są na wskroś wybrakowani...


Napisałem "pewne braki" aby nie obrażać ludzi, którzy nie mieszają Ewangelii z ekonomią.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 4 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »