NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
gdzie zrobic lokate?,
Posty: 194
Dołączył: 5 Marz 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2015r. 12:45  
Cytuj
hej wam gdzie robicie w jakich bakach lokaty? jak przegladam oferty to oszustwo goni oszustwo 3 miesiace np 3 procent a potem kicha 2 z czyms :/ tak jest w ing banku np. Mbank troche w kulki leci i ma coraz nizsze oprocentowanie.

Czy jest jakis bank gdzie jest to 3% i np dostep online. Moze to byc lokana na poło roku albo 3 miesiace...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2015r. 12:45  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 10 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2015r. 12:50  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2015r. 13:00  
Cytuj
CYTAT
hej wam gdzie robicie w jakich bakach lokaty? jak przegladam oferty to oszustwo goni oszustwo 3 miesiace np 3 procent a potem kicha 2 z czyms :/ tak jest w ing banku np. Mbank troche w kulki leci i ma coraz nizsze oprocentowanie.

Czy jest jakis bank gdzie jest to 3% i np dostep online. Moze to byc lokana na poło roku albo 3 miesiace...



Przeczytaj sobie definicję słowa "oszustwo", a potem coś napisz, bo bzdury wypisujesz.

Co do lokat - stopy % są ustalone na tak niskim poziomie, że Bank choćby się "ze..ł" to nic Ci na to nie poradzi, a wolonatariatu uprawiał nie będzie. Różnice między poszczególnymi bankami będą minimalne...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 17 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2015r. 13:39  
Cytuj
Może Alior Bank?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 17 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2015r. 13:40  
Cytuj
W Alior Banku była 3% bodajże 7 miesiecy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 106
Dołączył: 5 Lis 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2015r. 13:53  
Cytuj
Wystarczy wpisać w googole "ranking lokat", za niedługo to będziecie się pytać jaka jest pogoda za oknem?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 194
Dołączył: 5 Marz 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2015r. 21:29  
Cytuj
Moze bez agresji? jesli jeden bank daje na pół roku 1,8% a inny nawet 2,8% to juz roznica jest znaczna.

a ktos w sanbanku ma lokate? tam jest dostep online? na stronie czytam ze maja 3.0%

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 86
Dołączył: 30 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2015r. 21:35  
Cytuj
My mamy w Eurobanku i mamy bodajże 3% w skali roku, tylko że to w sumie konto oszczędnościowe - procent jest stały, odsetki naliczane są codziennie i możesz założyć na ile chcesz - można wybrać sobie raz w miesiącu bez opłat, a tak to 5 zł. Oczywiście dostęp online też jest umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 106
Dołączył: 5 Lis 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2015r. 22:30  
Cytuj
a czy ktoś tu jest agresywny? panienka chyba ironii od agresji nie odróżnia, jakie rozumowanie takie pytanie zadała :/ napisałam, wystarczy wpisać w google "ranking lokat", sama tak kiedyś robiłam szukając dobrej lokaty, i znalazłam szybko, bez durnego zadawania pytań na forach, bo czytać ze zrozumieniem oferty banków w internecie jeszcze potrafię, no ale widzę że nie wszyscy. Co Ci jeszcze trzeba, może jaka cena bułek w biedronce? XD

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 24
Dołączył: 8 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sty 2015r. 09:47  
Cytuj
Ja miałam lokate z możliwością dopłaty w banku spółdzielczym tarnobrzeskim oprocentowanie 3 procent i samoodnawialna lokata po pół roku. jak dla mnie bardzo dobre warunki. polecam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 17 Sty 2015r. 09:52  
Cytuj
CYTAT
a czy ktoś tu jest agresywny? panienka chyba ironii od agresji nie odróżnia, jakie rozumowanie takie pytanie zadała :/ napisałam, wystarczy wpisać w google "ranking lokat", sama tak kiedyś robiłam szukając dobrej lokaty, i znalazłam szybko, bez durnego zadawania pytań na forach, bo czytać ze zrozumieniem oferty banków w internecie jeszcze potrafię, no ale widzę że nie wszyscy. Co Ci jeszcze trzeba, może jaka cena bułek w biedronce? XD


Jeżeli to wszystko jest tak oczywiste i proste to może wytłumaczysz mi po co coś takiego jak forum istnieje ?
Proszę trzymać się tematu i jak się nie chce "doradzić" to lepiej powstrzymać się w komentowaniu umiech

"Jedno zdanie" nt. lokat samoodnawialnych ... Miałem taką kiedyś tam w KB w czasach gdy jeszcze były lokaty w ponad 8% też się sama odnowiła z tym że po 6 miesiącach nie na 8 % a 4% więc lepiej dopytać na jakich warunkach się odnawia.

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 45
Dołączył: 21 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sty 2015r. 09:59  
Cytuj
Getin Online 4,5% na start pozniej zakladasz lokate przez smartfona 4% i itp Ja korzystam i jestem za dwolony Pozdrawiam

http://www.getin(...)_brandgo

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 20
Dołączył: 1 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sty 2015r. 17:19  
Cytuj
hehe ja mam w ing 1,25% na 3miesiace umiech i myslałem ze jest dobrze, a wy tu piszecie o 3 czy 4 procentach :szok:
Czy te 4% to rzeczywisty zysk z lokaty oczywiscie w skali rocznej czy poprostu czyste dane z reklamy banku nie poparte niczym?

moze ktoś podac konkretne dane? czyli np. kwota lokaty, zysk po odjeciu podatku belki, czas trwania.

moge podac co do ing przyklad:
lokata o najwiekszym oprocentowaniu wsrod lokat 3miesiecznych, oprocentowanie 1,5%, kwota lokaty 30 tys pln, zysk po odjeciu podatku 106zł

bo jezeli to prawda co piszecie to ING spadło na psy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 106
Dołączył: 5 Lis 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sty 2015r. 17:35  
Cytuj
El.Banan trzymam się tematu- wpisanie w google "ranking lokat" (z ciekawości tudzież działalności charytatywnej dla mniej ogarniętych życiowo :p ) i przejrzenie tabelki zajęło mi wczoraj 5 min umiech
i potwierdzam, w Getin Online czy Getin Bank dają trochę większy procent, ale trzeba na nich uważać i na każdym kroku być ostrożnym i przezornym, bo lubią się coś "pomylić" coś nie uwzglęnić, albo wydzwaniają potem z ofertami niby korzystnymi, ale nie radzę na cokolwiek zgadzać się przez telefon bo potem można żałować, każdą ofertę radzę przemyśleć w domu i poczytać opinie w Internecie, wiem z doświadczenia. Jak jest wszystko w porządku to rzeczywiście lokaty u nich są najkorzystniejsze, możesz np. założyć jedną lokatę na 3 miesiące na 4% w skali roku, radzę poczytać też co to znaczy "w skali roku" ;) a jak ktoś nie lubi się użerać z nachalnymi namowami na kolejne "super produkty" typu konta itd to lepiej niech wybierze niższe oprocentowanie w innym banku i bedzie miał święty spokój, bo do Getinu to trzeba mieć nerwy i dystans, w szczególności po to żeby nie popaść w problemy takie jak tysiące Polaków których Getin Bank oszukał na grube miliony.
Co do innych banków to nie wiem, nie korzystałam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 11 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sty 2015r. 17:45  
Cytuj
CYTAT
hej wam gdzie robicie w jakich bakach lokaty? jak przegladam oferty to oszustwo goni oszustwo 3 miesiace np 3 procent a potem kicha 2 z czyms :/ tak jest w ing banku np. Mbank troche w kulki leci i ma coraz nizsze oprocentowanie.

Czy jest jakis bank gdzie jest to 3% i np dostep online. Moze to byc lokana na poło roku albo 3 miesiace...


Stabilna sytuacja banku powoduje, że nie musi panicznie pozyskiwać pieniędzy. A to powoduje, że oprocentowanie jest bliskie stawce WIBID/WIBOR. Jeśli WIBID/WIBOR czyli ceny po jakich banki pożyczają sobie kasę wynosi ok. 2% to jak bank potrzebuje pieniędzy to sobie od innego banku pożyczy po ok. 2%. Dlaczego miałby przepłacać i płacić np. 4% skoro może zapłacić o połowę mniej? No chyba, że wiarygodność banku jest tak niska, że nikt mu nie chce pożyczać, wtedy trzeba panicznie pozyskiwać kasę od klientów.

Obecnie zastanów się czy nie lepiej, zamiast mrozić kasę na lokacie na niewielkim %, wpłacić ją na fundusz inwestycyjny, rynku pieniężnego (czyli najbezpieczniejszy ze wszystkich funduszy. W mBanku masz fundusze bez prowizji, idź do placówki, z pewnością coś doradzą. Ja mam w mBanku kasę na "unikorona rynku pieniężnego", od dłuższego czasu przynosi ponad 4%.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 65
Dołączył: 27 Paź 2009r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sty 2015r. 18:08  
Cytuj
Proponowanie komuś funduszy inwestycyjnych jest naprawdę nie na miejscu...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 11 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sty 2015r. 18:28  
Cytuj
CYTAT
Proponowanie komuś funduszy inwestycyjnych jest naprawdę nie na miejscu...


Widać, że pojęcia nie ma co to są fundusze inwestycyjne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 65
Dołączył: 27 Paź 2009r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sty 2015r. 19:31  
Cytuj
Oj ale mnie rozbawiłeś. Nie chcę mi się tłumaczyć, o co chodzi tak naprawdę z tymi ,,wspaniałymi'' funduszami, ale jeżeli, ktoś ma troszkę gotówki to najlepiej zainwestować to w lokatę 12 miesięczną, o stałym oprocentowaniu (około 3 %) w Nadsańskim Banku Spółdzielczym. Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 11 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sty 2015r. 19:46  
Cytuj
CYTAT
Oj ale mnie rozbawiłeś. Nie chcę mi się tłumaczyć, o co chodzi tak naprawdę z tymi ,,wspaniałymi'' funduszami, ale jeżeli, ktoś ma troszkę gotówki to najlepiej zainwestować to w lokatę 12 miesięczną, o stałym oprocentowaniu (około 3 %) w Nadsańskim Banku Spółdzielczym. Pozdrawiam


Nie chce Ci się tłumaczyć, bo pojęcia o funduszach nie masz. Od kiedy to w lokatę się "inwestuje", wiesz co to znaczy "inwestować"? W lokatę się pieniądze "lokuje". Jeśli Twoja wiedza o nich jest taka jak o wstawianiu cudzysłowów, to nie dziwię się, że Cię rozbawiłem. Cudzysłów wstawia się wstawiając znaki " ", a nie 2 przecinki ,, i 2 apostrofy '', bo wychodzi żenujący twór ,, ''.
Doucz się co to fundusze, jak się dzielą, w co inwestują i możemy rozmawiać.

UniKorona Pieniężny - można wycofać się w każdym czasie nie tracąc odsetek, czego nie ma na lokacie, od wielu lat rośnie bardzo stabilnie dając oprocentowanie większe niż na lokatach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 65
Dołączył: 27 Paź 2009r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sty 2015r. 20:13  
Cytuj
Oj zabawny jesteś i to bardzo. Przepraszam nie zabawny, ale wręcz żenujący. No cóż wyrazy współczucia dla takiego ekonomisty, jak janek82 umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 11 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sty 2015r. 21:09  
Cytuj
CYTAT
Oj zabawny jesteś i to bardzo. Przepraszam nie zabawny, ale wręcz żenujący. No cóż wyrazy współczucia dla takiego ekonomisty, jak janek82 umiech


Typowa odpowiedź pozbawiona jakiejkolwiek merytoryki, możliwa tylko do napisania przez osobę nie mającą jakiegokolwiek pojęcia o temacie. Idź spać, bo w poniedziałek musisz wrócić do gimnazjum...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 106
Dołączył: 5 Lis 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sty 2015r. 21:35  
Cytuj
a podobno to ja nie na temat pisałam :p ktoś pyta o lokaty, a ktoś wyjeżdża z funduszami inwestycyjnymi- to dwie różne bajki i każdy kto się nie będzie zagłębiał w temat to nie polecam się w to bawić tak bez żadnej podstawowej wiedzy na ten temat, a pytająca nie ma wiedzy na temat lokat a co dopiero na temat funduszy inwestycyjnych...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 11 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sty 2015r. 22:23  
Cytuj
CYTAT
a podobno to ja nie na temat pisałam :p ktoś pyta o lokaty, a ktoś wyjeżdża z funduszami inwestycyjnymi- to dwie różne bajki i każdy kto się nie będzie zagłębiał w temat to nie polecam się w to bawić tak bez żadnej podstawowej wiedzy na ten temat, a pytająca nie ma wiedzy na temat lokat a co dopiero na temat funduszy inwestycyjnych...


Pytający nie wie gdzie jest atrakcyjnie oprocentowana lokata, co nie oznacza, że nie wie jak działają lokaty. Od razu pisałem o funduszach rynku pieniężnego czyli najbezpieczniejszych ze wszystkich funduszy dostępnych na rynku. O tych funduszach dużej wiedzy mieć nie trzeba, nie mają aktywów zagranicznych, nie mają akcji, składają się głównie z bonów skarbowych i obligacji skarbowych i komercyjnych. Wystarczy wiedza podstawowa. Szkoda, że w szkołach uczą o idiotycznych rzeczach typu trygonometria, która 99% osób do niczego nie jest potrzebna, a nie uczą o tym co w życiu się przydaje, chociażby po to, by zamiast nędznej lokaty wybrać odpowiednią alternatywę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 106
Dołączył: 5 Lis 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2015r. 00:11  
Cytuj
CYTAT
Szkoda, że w szkołach uczą o idiotycznych rzeczach typu trygonometria, która 99% osób do niczego nie jest potrzebna, a nie uczą o tym co w życiu się przydaje, chociażby po to, by zamiast nędznej lokaty wybrać odpowiednią alternatywę.


Zgadzam się z tym w 100%. w tym miejscu przypomina mi się lekcja Podstawy Przedsiębierczości w liceum, wiesz co ucznów interesowało? jak wykorzystać tą lekcję do innych celów, spisać zadanie z matmy, zjeść II śniadanie itd, a potem jak i z czego napisać ściągę na sprawdzian :p może nie były to jakieś super adekwatne wiadomości które powinny być przekazywane na tej lekcji, ale zawsze jakieś podstawy. To samo dotyczy znajomości prawa, lekcję WOSu w materii prawa prowadził nauczyciel z jedną osobą (mną :p ) a reszta... grała w gierki na telefonie a dziewczyny przeglądały katalogi z AVONu, no ale... czego wymagać po nastolatkach, jak ludzie dorośli nie potrafią w razie potrzeby poczytać w Internecie :p

ale...zaraz znów będzie że nie na temat :p admin jak chcesz to usuń moje posty, nie obrażę się :p

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2015r. 10:07  
Cytuj
Skoro już piszemy nie na temat to w szkole powinni uczyć jeszcze:

1. Jak dobrać sobie w życiu partnera i osiągnąć szczęście w miłości
2. jak osiągnąć sukces zawodowy i zrealizować się w życiu zawodowym.
3. Jak nie dać się naciągnąć bankom na podejrzane fundusze, polisy i jak rozsądnie brać kredyty
4. Jak nie dać się nabrać na rożne chwyty marketingowe instytucjom handlowym.
5. Jak dbać o własne zdrowie, żeby jak najdłużej posłużyło.

Możecie się śmiać, ale to sa naprawdę ważne rzeczy w życiu, ważniejsze od tego jak się rozmnaża pantofelekumiech

A wracając do lokat to próżny Twój trud dorissana, stopy procentowe wszędzie niskie, na lokatach się nie wzbogacisz.
Gdyby inflacja była większa stopy procentowe byłby wyższe.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »