NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
Wizytacja księdza,
Posty: 7
Dołączył: 10 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2015r. 20:04  
Cytuj
Witam mieszkańców, mam pewien problem dotyczący wizyty księdza. Otóż Członek mojej rodziny przeprowadził się, nikt z nasz nie wie do jakiego kościoła teraz należy. Mieszka przy ulicy Narutowicza blok 9.
Do jakiej parafii należy, czy w tym roku będzie ksiądz po kolędzie, a jeśli tak to kiedy?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2015r. 20:04  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 361
Dołączył: 20 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2015r. 20:41  
Cytuj
Z tej strony http://mapa.(...)ry/adres wynika, że do Bazyliki właśnie. Jest też podany nr telefonu, można zadzwonić i zapytać o kolędę umiech

Życie trzeba przeżyć tak, żeby wstyd było opowiadać, za to miło wspominać :)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 404
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2015r. 22:35  
Cytuj
Po ul. Narutowicza księża po kolędzie będą chodzić w przyszłym roku ponieważ parafia ze względu na wielkość podzielona jest na 2 części i chodzą co drugi rok !!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 83
Dołączył: 4 Wrz 2010r.
Skąd: ŚrŚ
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sty 2015r. 09:39  
Cytuj
A czy w parafi floriana zwyczaj z przed kilku lat ze ofiarę za kolede zanosi sie do kościoła nadal funkcjonuje? Czy teraz płatne "od ręki"?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sty 2015r. 11:13  
Cytuj
CYTAT
ofiarę za kolede


potluczony
Ofiarę za kolędę potluczony

Zawsze mi się wydawało, że to jest usługa darmowa, a jakie kolwiek datki to dobrowolna sprawa na tzw "kwiatki". Jak ma być dobrze z klerem jak ludzie już we łbach mają takie głupoty wpojone.
Ja jak lata temu mieszkałem z rodzicami to nigdy nie dawaliśmy "za kolędę", chodził wcześniej gość z Kościoła i na kwiatki zbierał co łaska (10,20zł) - to tylko tyle było.
Mnie jak się kiedyś zdarzyło przyjąć to też "dobrodziej" otrzymał 0 zł 0 groszy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 213
Dołączył: 27 Gru 2014r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sty 2015r. 11:27  
Cytuj
W parafii Floriana teraz chodzą co roku, dawanie na tacę kolędy to już przeszłość. Bardzo chętnie wyciągają rękę po kopertę... U mnie byli tydzień temu - wizyta 3-4 minuty. Zero zainteresowania rodziną, problemami. Odbębnić i skasować. Acha - wbrew woli większości mieszkańców budują przy kaplicy nowy kościół...bez komentarzy...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Sty 2015r. 11:44  
Cytuj
CYTAT
Bardzo chętnie wyciągają rękę po kopertę... U mnie byli tydzień temu - wizyta 3-4 minuty. Zero zainteresowania rodziną, problemami. Odbębnić i skasować.


Wyciągnął rękę i mu dałeś, czy dawałeś i rękę wyciągnął ?
Często problemem nie jest duchowny z "pazerną łapą" ale osoba co daje z uśmiechem na twarzy,a po zamknięciu drzwi wyraża swoje negatywne zdanie o zaistniałej sytuacji, kwitując "że jednak wziął".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sty 2015r. 12:00  
Cytuj
Dalibor - problem leży po obu stronach: po tej co bierze i po tej co daje. Tak w ogóle to można odmówić przecież i nie wziąć. Ale tak jak piszesz, dla mnie zidiociałym niedorozwojem trzeba być, żeby dać i narzekać, że wziął. Ludzie myślą, że jak nie dadzą to co, po śmierci będą się w piekle grillować? zaklopotany

Co do budowy - nie dawać kasy, nie będą budować :cwaniak:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 213
Dołączył: 27 Gru 2014r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sty 2015r. 19:09  
Cytuj
Nie narzekam, że wziął, przecież go wpuściłem do domu w konkretnym celu - wizyta duszpasterska. Chodzi mi o formę wizyty jaką w ostatnich latach zaczęli uprawiać księża - czyli " odbębnienie" wizyty i tyle.
Co do budowy nowego kościoła przy Florianie to Twoje i moje marzenie, że nie wybudują.. Mury już stoją. Spójrz wokół siebie, kto obok Ciebie mieszka - coraz starsi ludzie skłonni do uległości i naiwności i manipulowania nimi. Tak jak utrzymują ze swoich datków pewne radio, to tak samo dają na budowę kościoła.
Mentalności nie zmienisz im tak szybko.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sty 2015r. 19:24  
Cytuj
Jak dają to w sumie ich sprawa, nic nie poradzisz nie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »