NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
jak przedłużyć życie akumulatora,
Posty: 97
Dołączył: 25 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lut 2015r. 20:09  
Cytuj
Co roku mam ten sam problem, zima samochodem mało jeżdżę i akumulator mi pada :( Czy jest jakiś sposób na to, żeby tak szybko się akumulator nie wyładowywał?

Koleżanka mówiła mi, że ona kable rozłącza od akumulatora. Chcąc gdzieś jechać w zimie otwiera klapę maski i znowu podpina akumulator. Czy cos takiego faktycznie działa, tak jakoś w to nie wierzę. Proszę o Wasze porady!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lut 2015r. 20:09  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 144
Dołączył: 14 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lut 2015r. 20:22  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Lut 2015r. 22:42  
Cytuj
CYTAT
Co roku mam ten sam problem, zima samochodem mało jeżdżę i akumulator mi pada :( Czy jest jakiś sposób na to, żeby tak szybko się akumulator nie wyładowywał?

Koleżanka mówiła mi, że ona kable rozłącza od akumulatora. Chcąc gdzieś jechać w zimie otwiera klapę maski i znowu podpina akumulator. Czy cos takiego faktycznie działa, tak jakoś w to nie wierzę. Proszę o Wasze porady!


Może koleżanka w samochodzie ma niekontrolowany pobór prądu( np: radio),takie sytuacje przyczyniają się do szybkiego rozładowywania baterii.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lut 2015r. 07:04  
Cytuj
dokładnie tak jak wyżej teść tez mało jeździ ale po usunięciu niepotrzebnego alarmu(został tylko centralny)wywaleniu radia no name akumulatorek działa nawet jak auto stoi 2 miesiąceok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lut 2015r. 08:56  
Cytuj
Jak mało jeździsz to naładuj aku przed zimą i w trakcie. Teraz niby są bez obsługowe ale jak dobrze pogrzebiesz w nim to się dostaniesz do cel i możesz sprawdzić poziom elektrolitu i ewentualnie uzupełnić. Zawsze można ze styropianu zrobić izolację dla aku jeśli tylko masz miejsce pod maską. Ewentualnie co dziennie pod blokiem przepalić chwilkę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 132
Dołączył: 1 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 18 Lut 2015r. 12:47  
Cytuj
Każdorazowe uruchomienie zimnego samochodu wymaga co najmniej 20 minut jazdy ze średnią prędkością 60km/h, aby doładować akumulator do pełna Przepalanie to zly pomysl, poza tym silnik najbardziej sie zużywa na takich zimnych startach i nadgorliwy milicjant wypisze nam mandat umiech


wiecej tu http://motofocus.pl/publikacje/13235/trwalosc-akumulatorow-i-problemy-znbspgwarancja-fakty-i-mity




sprzedac samochod kupic rower . albo odlanczac kleme umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »