NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
czy nie wiedzac ze jestem w ciazy po urodzeniu otr,
Posty: 3
Dołączył: 20 Sty 2015r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lut 2015r. 15:49  
Cytuj
byłam w ciąży a o tym nic nie wiedziałam, naprawdę ani ruchów nic, syn był tak spokojny że dosłownie mogłam biegać i robic wszystko, nawet nie było po mnie widać że jestem w ciąży okres miałam jak zwylke z opóźnieniami także nie podejrzewałam ciąży, bo w tym okresie miałam go co 2-3 misiące. teraz urząd miasta chce ode mnie zaświadczenie lekarskie ale ja go nie mam bo nie byłam u lekarza z nie wiedzy o ciąży, czy jest jakieś prawo by otrzymać zasiłek?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lut 2015r. 15:49  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 31 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lut 2015r. 21:36  
Cytuj
CYTAT
byłam w ciąży a o tym nic nie wiedziałam, naprawdę ani ruchów nic, syn był tak spokojny że dosłownie mogłam biegać i robic wszystko, nawet nie było po mnie widać że jestem w ciąży okres miałam jak zwylke z opóźnieniami także nie podejrzewałam ciąży, bo w tym okresie miałam go co 2-3 misiące. teraz urząd miasta chce ode mnie zaświadczenie lekarskie ale ja go nie mam bo nie byłam u lekarza z nie wiedzy o ciąży, czy jest jakieś prawo by otrzymać zasiłek?
Dobra bajera to połowa sukcesu! Przez całą ciążę miała pani "regularny" okres?! W te bajki to nikt pani nie uwierzy!!!! Nawet dziecko w przedszkolu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 70
Dołączył: 30 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lut 2015r. 21:38  
Cytuj
Chcesz powiedziec ze przez 9 mcy ciazy u lekarza nie bylas ?
Czy przez pierwszych 10tc.

Aby dostac becikowe trzeba miec zaswiadczenie ze do 10tc kobieta zglosila sie do lekarza.


Okresl blizej o co Ci chodzi. bo w twojej wypowiedzi jest taki balagan ze zrozumialam ze wgl przez 9mcy nie mialas zadnych badan.

Kto nie był bun­towni­kiem za młodu ten będzie świ­nią na starość.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 655
Dołączył: 10 Paź 2009r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Lut 2015r. 22:08  
Cytuj
w każdym bądź razie jesli do 10 tyodnia nie byłas u lekarza i nie odbyłaś ogólnie 3 wizyt (jedna w każdym trymestrze) to zapomnij o zasiłku - takie jest prawo i tyle

Dużo wiesz, skoro mówisz.. ŻYCIE JEST SUKĄ !
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 981
Dołączył: 6 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lut 2015r. 23:15  
Cytuj
CYTAT
Dobra bajera to połowa sukcesu! Przez całą ciążę miała pani "regularny" okres?! W te bajki to nikt pani nie uwierzy!!!! Nawet dziecko w przedszkolu.

Dziecko nie musi, wystarczy, że ginekolog uwierzy.
Widzisz Amigo1964, jak Ty nic o ciąży nie wiesz umiech Takie przypadki się zdarzają, tylko problem leży w nomenklaturze - joanna1984 po prostu źle się wyraziła. Krwawienie w czasie ciąży to nie to samo co okres (przyczyny ich wystąpienia diametralnie się różnią), ale kobiety nie mające świadomości, że są w ciąży (tak, wyobraź sobie, że to też się zdarza), biorą takie krwawienie za okres.

Joanna1984, jeżeli chodzi o "becikowe" to niestety kobiety w takiej sytuacji jak Twoja są w naszym kraju dyskryminowane - kasa Ci nie przysługuje. No chyba, że znajdziesz lekarza, który wystawi Ci takie zaświadczenie. Papier ponoć wszystko przyjmie smiech2

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 370
Dołączył: 21 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Lut 2015r. 06:46  
Cytuj
http://www.ponton.org.pl/pl/strona/czy-mozna-byc-w-ciazy-i-miec-okres

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 370
Dołączył: 21 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Lut 2015r. 06:46  
Cytuj
http://www.ponton.org.pl/pl/strona/czy-mozna-byc-w-ciazy-i-miec-okres

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 70
Dołączył: 30 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lut 2015r. 10:02  
Cytuj
Szczerze nie oceniajac nikogo jakbym miala okres co 2-3 mce to z ta sprawa udalabym sie do lekarza bo co 2-3mce to wcale nie jest cykl regularny.

A to ze przez 9mcy niewiedzialo sie ze jest sie w ciazy i niemialo sie objawow nie wierze. Napewno byly ale zostaly zignorowane.

Kto nie był bun­towni­kiem za młodu ten będzie świ­nią na starość.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 655
Dołączył: 10 Paź 2009r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Lut 2015r. 10:41  
Cytuj
CYTAT
Szczerze nie oceniajac nikogo jakbym miala okres co 2-3 mce to z ta sprawa udalabym sie do lekarza bo co 2-3mce to wcale nie jest cykl regularny.

A to ze przez 9mcy niewiedzialo sie ze jest sie w ciazy i niemialo sie objawow nie wierze. Napewno byly ale zostaly zignorowane.


Czytałas post pierwszy osoby pytającej? Czy pytała o to jak to możliwe ,że nie wiedziała czy jest w ciązy? Pytała czy ma się udac do lekarza? Odpowiadajmy na temat...

Dużo wiesz, skoro mówisz.. ŻYCIE JEST SUKĄ !
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 70
Dołączył: 30 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lut 2015r. 10:49  
Cytuj
Cytujac moja wypowiedz przeczytalas pierwsze zdanie ?

To jest forum a na forum ludzie sie wypowiadaja i dziela swoja opinia.

Swoja wypowiedziedzia chcialam zaznaczyc autorce aby w przyszlosci majac okres co 2-3 mce wybrala sie di lekarza. I mam nadzieje ze jak urodzila bez opieki prenatalnej lekarze przebadali ja dobrze bo jakby bron boze cos nie tak bylo z sprawami kobiecymi.

Jak napisalam nie oceniam nikogo ale warto abysmy my kobiety nawzajem sie wspieraly.


Ps osoba pytajaca prawde mowiac nie opisala do konca czy cala ciaze nie byla u lekarza czy przez pierwsze miesiace. Takze trudno jej cokolwiek doradzic. Bo jesli np chodzila do lekarza od 16 tyg lup pozniej i miala karte ciazy to mysle ze prywatnie zalatwi takie zaswiadczenie. Bo mnie np przy ostatniej ciazy lekarz zapytal sie w ktorym tyg byla pierwsza wizyta i nawet w dokumentacje jaka przynioslam nie patrzyl.

Kto nie był bun­towni­kiem za młodu ten będzie świ­nią na starość.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 20 Sty 2015r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lut 2015r. 11:33  
Cytuj
chodzi mi o rodzinne nie o becikowe, ponieważ wiem że do becikowego musi być zaświadczenie, a po drugiwe mi okre tak się spóżniał od kilku lat, lekarz jak byłam u niego kiedyś powiedział bym się nie martwiła bo to są hormony których mam za dużo i nie może mi się uregulować okres

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
RRJ
RRJ
RRJ
Posty: 420
Dołączył: 12 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lut 2015r. 11:44  
Cytuj
A jakie zaświadczenie lekarskie jest potrzebne do uzyskania zasiłku rodzinnego? Pierwsze słyszę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 70
Dołączył: 30 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lut 2015r. 11:46  
Cytuj
Joanna ... do rodzinnego potrzebuja zaswiadczenie odnosnie ciazy ? Az zapytam sie kolezanki czy ona tez takie zaswiadczenie musiala dostarczyc bo wiem ze ostatnio skladala wniosek i otrzymala rodzinne co prawda 77zl miesiecznie az lub tylko 77zl.


Pani JOANNO zapraszam na PW

Kto nie był bun­towni­kiem za młodu ten będzie świ­nią na starość.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 223
Dołączył: 14 Lip 2010r.
Skąd: Stalówka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lut 2015r. 12:18  
Cytuj
Jeśli jest rodzinne to jest dodatkowy 1000zł z tytułu urodzenia dziecka, ale zaświadczenie o opiece lekarskiej to chyba do becikowego. Do rodzinnego wydaje mi się że tylko akt urodzenia jest potrzebny. Tak czy siak wątpie żeby udało Ci się zaświadczenie załatwić, ponieważ teraz większość gabinetów jest skomputeryzowana i wszystkie wizyty poza papierkami są też w systemie. Może ewentualnie jakoś prywatnie ale nie wiem czy któryś lekarz to zrobi.

Do końca nie byłaś u lekarza? Skąd wiedziałaś że rodzisz?

Co do nieregularnych okresów, tutaj akurat ja sama mam okres co 2-3 miesiące, więc nie najeżdżałabym na kogoś. U mnie przyczyną takiego stanu rzeczy jest PCO. A że nie chciałam brać tabletek to tak mam. Natomiast nie zmienia to faktu że wiem mniej więcej kiedy mam owulację i o tym że jestem w ciąży wiem od początku ciąży, mimo takich cykli.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 20 Sty 2015r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lut 2015r. 12:29  
Cytuj
mała czarna... o tymże rodze dowiedziałam sie w szpitalu jak mnie brzuch rozbolał, zrobili mi usg i okazało się że za chwile bede rodzic. zrobili mi cesarskie po 3 dniach pobytu w szpitalu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 135
Dołączył: 18 Marz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lut 2015r. 13:15  
Cytuj
niesamowite.. pewnie ciężko ludziom uwierzyć w to, ale ja Ci wierze, ale prawnie jak to teraz rozwiazac wszystko to nie mam pojęcia :/ pewnie nasze prawo nie przewidziało takich sytuacji znając zycie, z ciekawości zapytam, czy duże dziecko było? czy urodzilo się w 9 mies czy wcześniej?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Lut 2015r. 13:15  
Cytuj
CYTAT
o tymże rodze dowiedziałam sie w szpitalu jak mnie brzuch rozbolał


Ciebie joanna1984 to już chyba nic nigdy w życiu nie zaskoczy umiech Ja pierniczę, to już strach nawet do kibla wejść, bo nie wiadomo, czy wyjdzie się samemu czy z rodziną. Współczuje. Mam nadzieję, że synek i Ty zdrowi.

Co do tematu, to niestety nie pomogę, nawet nie rozumiem po co jakieś zaświadczenia. Masz komuś udowodnić, że urodziłaś swoje dziecko? nie wiem Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »