NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
Leczenie zę bów na NFZ,
Posty: 206
Dołączył: 23 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lut 2015r. 16:13  
Cytuj
Jakie macie doświadczenia w leczeniu zebów na NFZ? Gdzie najlepiej? I ile srednio trzeba dopłacac do takiego leczenia,bo mimo,ze jest w ramach NFZ to i tak dentyści wołają kasę za lepszy materiał itp.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lut 2015r. 16:13  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 20 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 22 Lut 2015r. 16:22  
Cytuj
Generalnie to dopłacanie do lepszego materiału jest nielegalne. To jest tylko i wyłącznie dobra wola lekarza. Od strony prawnej można za to dostać po dupie i to całkiem solidnie. Nie wiem kto w Stalowej się tak nadstawia...
Także albo leczysz się na NFZ całkowicie bezpłatnie i materiał masz z góry narzucony, albo prywatnie i masz wypełnione ubytki ładnym kompozytem.
Niestety kochany i wszechwiedzący NFZ refunduje to co uzna za stosowne, niekoniecznie dobre.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 36
Dołączył: 2 Gru 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lut 2015r. 20:19  
Cytuj
mnika kwiatkowska edukacja przychodnia

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 118
Dołączył: 7 Cze 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lut 2015r. 20:27  
Cytuj
Też polecam Monike Kwiatkowską!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 196
Dołączył: 21 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lut 2015r. 20:36  
Cytuj
Na NFZ to wyrywanie chirurgiczne np. ewentualnie czyszczenie osadu. Reszta to prywatnie jak chcesz mieć dobrze zrobioneumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lut 2015r. 20:42  
Cytuj
CYTAT
Generalnie to dopłacanie do lepszego materiału jest nielegalne. To jest tylko i wyłącznie dobra wola lekarza. Od strony prawnej można za to dostać po dupie i to całkiem solidnie. Nie wiem kto w Stalowej się tak nadstawia...
Także albo leczysz się na NFZ całkowicie bezpłatnie i materiał masz z góry narzucony, albo prywatnie i masz wypełnione ubytki ładnym kompozytem.
Niestety kochany i wszechwiedzący NFZ refunduje to co uzna za stosowne, niekoniecznie dobre.


Chyba pojęcia nie masz o czym piszesz.
Pi razy drzwi to wygląda tak: na NFZ to Ci zrobią kontrolę uzębienia, wywiercą dziurę, czy zatrują zęba itp (nie wiem co tam jeszcze, ale nic raczej poważniejszeg).
Nie ma czegoś takiego jak dopłacanie do lepszego. Chcesz ładne, białe to płacisz za ładne białe. To wszystko.

Do autora:
Już było tu wałkowane nie raz. Nie ma leczenia na NFZ, no chyba, że jakaś szara plomba (chyba to w przychodniach jakichś jeszcze funkcjonuje). Większość prywatnych zębologów ma umowę z NFZ, ale to obejmuje podstawowe rzeczy, które opisałem wcześniej. Za dobre białe się buli i NFZ Ci w tym nie pomoże.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 20 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 22 Lut 2015r. 22:03  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Generalnie to dopłacanie do lepszego materiału jest nielegalne. To jest tylko i wyłącznie dobra wola lekarza. Od strony prawnej można za to dostać po dupie i to całkiem solidnie. Nie wiem kto w Stalowej się tak nadstawia...
Także albo leczysz się na NFZ całkowicie bezpłatnie i materiał masz z góry narzucony, albo prywatnie i masz wypełnione ubytki ładnym kompozytem.
Niestety kochany i wszechwiedzący NFZ refunduje to co uzna za stosowne, niekoniecznie dobre.


Chyba pojęcia nie masz o czym piszesz.
Pi razy drzwi to wygląda tak: na NFZ to Ci zrobią kontrolę uzębienia, wywiercą dziurę, czy zatrują zęba itp (nie wiem co tam jeszcze, ale nic raczej poważniejszeg).
Nie ma czegoś takiego jak dopłacanie do lepszego. Chcesz ładne, białe to płacisz za ładne białe. To wszystko.

Do autora:
Już było tu wałkowane nie raz. Nie ma leczenia na NFZ, no chyba, że jakaś szara plomba (chyba to w przychodniach jakichś jeszcze funkcjonuje). Większość prywatnych zębologów ma umowę z NFZ, ale to obejmuje podstawowe rzeczy, które opisałem wcześniej. Za dobre białe się buli i NFZ Ci w tym nie pomoże.


Wiem bardzo dobrze o czym pisze. To był komentarz do pierwszej wypowiedzi.
Irkuck, niestety ale w tym temacie mógłbym Cie bardzo, bardzo wiele nauczyć i uświadomić Ci jak bardzo znikoma jest Twoja wiedza.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 26 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lut 2015r. 23:48  
Cytuj
Może ja Wam troszke podpowiemjezyk
Białe kompozytowe ŚWIATŁOUTWARDZALNE wypełnienia należą sie na NFZ osobom do ukończenia 18 roku życia w zębach górnych i dolnych:jedynkach, dwójkach i trójkach.wazne
Dla dorosłych na NFZ jest materiał chemoutwardzalny (biały ale w jednym kolorze) do jedynek,dwójek i trójek.
Leczenie kanałowe jedynek,dwójek i trójek należy sie każdemu na NFZ.
Do zębów przedtrzonowych i trzonowych należy sie(bez względu na wiek) amalgamat czyli to srebrno-czarne wypełnienie.
Znieczulenie także należy sie na NFZ do każdego leczenia.
A i dla Waszych najmłodszych pociech należy sie białe wypełnienie typu Ketac w mleczakachgood
Bezbolesnego leczenia dla buzi i portfelaair kiss

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »