NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
Zdrowe odżywianie.,
Posty: 95
Dołączył: 16 Lut 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lut 2015r. 21:12  
Cytuj
Znacie jakies fajne strony,blogi na temat zdrowego odzywiania ? Chodzi mi mi o jadlospisy dietetyczne i o ogolna wiedze .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lut 2015r. 21:12  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 247
Dołączył: 18 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lut 2015r. 21:26  
Cytuj
ja polecam tenumiech
dziewczyna fajnie wszystko szczegółowo opisuje...
umiech

http://qchen(...)pot.com/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 155
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Lut 2015r. 08:42  
Cytuj
Jest tylko jeden własciwy model odzywiania- optymalny!

Zaraz posypia sie inwektywy, ze ludziki som różniaste i różniaste mają potrzeby, tak jak krowy byłyby nieróżniaste, czy inne lwy,tygrysy itd.
Krowom dietetyki próbowali wcisnąć mączkę kostna swoich poprzedniczek, to wolały zwariować niz ich słuchać, choć maja tylko instynkt.
Inaczej jest, na pozór z myślącym swiata tego - wszystko wrzuci do "wora" aby było pełno...mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Lut 2015r. 08:50  
Cytuj
CYTAT
Jest tylko jeden własciwy model odzywiania- optymalny!


Co na to np: Chińczycy ze swoimi kurczakami,rybami,ryżem i warzywami,mam na myśli tych 80-90 latków którzy cieszą się dobrym zdrowiem umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 35
Dołączył: 16 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lut 2015r. 08:57  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 95
Dołączył: 16 Lut 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lut 2015r. 10:33  
Cytuj
Dzieki za pomoc!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 129
Dołączył: 30 Lis 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lut 2015r. 11:36  
Cytuj
A ja szukam kogos kto ułoży mi ćwiczenia na siłowni?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 155
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Lut 2015r. 18:42  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Jest tylko jeden własciwy model odzywiania- optymalny!


Co na to np: Chińczycy ze swoimi kurczakami,rybami,ryżem i warzywami,mam na myśli tych 80-90 latków którzy cieszą się dobrym zdrowiem umiech


Pewnie i tak jest ,ale wyłacznie dla...nazwijmy to plebsu. Reszta rozumnych 90 latków zakontraktowała m.in. w polskich zakladach ubojowych wszelkie podroby z nóżkami,łbami i ogonami włacznie.
Znajomy który pracuje na "rozbiorze' potwierdza, ze póltusze przychodzą bez w/w i ogonów tez.

Wiedzą co dobre-"my tez wiemy", bo chudzizna która zabija(nadpodaż białka) jest na pierwszym miejscu spozycia. Trzymac tak dalej, a szybciej niz sie spodziewacie uwolnicie tereny dla "innych z południa"
Mnie to nie dotyczy bo goloneczka po stalowowolsku często gosci na moim stole

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Lut 2015r. 21:34  
Cytuj
"Długowieczni Hunzowie"

Warzywa i owoce – jadane świeże, dopiero co po zerwaniu. Zjadają je głównie na surowo, gdyż oszczędzają materiał opałowy którego nie mają w dostatku. Wyróżniamy tutaj: ziemniaki, fasolę, groszek, marchew, rzepę, szpinak, sałatę, jabłka, gruszki, wiśnie, jagody, jagody goji.
Orzechy – laskowe, włoskie, migdały i inne spożywane całe lub w postaci wyciśniętego oleju.
Ziarna – głównie jęczmień, proso, gryka, pszenica. Hunzowie są znani z wyrobu chlebka chapatti z pełnych ziaren, bogatego w witaminę E.
Produkty zwierzęce – Hunza nie są stricte wegetarianami, ale mięso jedzą tylko od święta, w dodatku duszone i w małej ilości. Zwierzęta nie są hodowane głównie na mięso, ale w celu pozyskiwania mleka. Kiedy zwierze już jest starsze i nie zapracuje na swoje utrzymanie, wtedy się je zabija i przyrządza mięsny posiłek. Z produktów pochodzenia zwierzęcego spożywają sery, masło i jogurt. Nabiał nie stanowi przewagi w diecie Hunza. Trzeba tutaj powiedzieć, że jest to nabiał otrzymywany w sposób tradycyjny, bez użycia wysokiej temperatury, która niszczy enzymy. Wszystkie produkty otrzymywane są z mleka koziego, które jest znacznie lepiej trawione i przyswajane przez ludzi niż mleko krowie. Oczywiście wszystko organiczne, bez jakiejkolwiek chemii.


http://www.surow(...)zi-hunza

"Japończycy"
http://poszu(...)ugo.html

"Indusi"
http://m.zdr(...),,3.html


Tam gdzie jest zdrowie lub długowieczność nie ma obżarstwa i ociekającego tłuszczu.Ta nasza kulinarna cywilizacja jest zapewne głównym problemem dla naszego zdrowia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »