NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Atopowe zapalenie skóry u niemowlęcia,
Posty: 110
Dołączył: 27 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2015r. 17:56  
Cytuj
Czy ma moż ktoś taki problem ze skórą u swojego malucha.co robić jakie maści kremy używacie i jakiego lekarza polecacie. Bo byliśmy już u kilku lekarzy i nie mogą trafić w maści caly czas się nawraca.prosze o porady i namiary na naprawdę dobrego lekarza.dziekuke

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2015r. 17:56  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 23
Dołączył: 29 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2015r. 18:09  
Cytuj
do pikus 12 Swietnie zadzialy produkty Oilatum ,Mustela -Stelatopia. Mozna tez sprawdzic produkty Ziajka. Dostepne w aptekach.Powodzenia

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 38
Dołączył: 23 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2015r. 18:17  
Cytuj
CYTAT
Czy ma moż ktoś taki problem ze skórą u swojego malucha.co robić jakie maści kremy używacie i jakiego lekarza polecacie. Bo byliśmy już u kilku lekarzy i nie mogą trafić w maści caly czas się nawraca.prosze o porady i namiary na naprawdę dobrego lekarza.dziekuke


Do kąpieli nadmanganian potasu z apteki, kosztuje grosze. Wsypujesz odrobinkę by woda jedynie lekko się zaróżowiła. Nie wolno przesadzić. Osuszasz skórę po kąpieli i delikatnie wmasujesz małą ilość balsamu Mediderm z apteki - są preparaty dla niemowląt z tej firmy. Balsam Mediderm pomógł u kilkuletniego dziecka, oczywiście wszystkie maści i kremy świata były wcześniej przetestowane, zarówno polskie i zza granicy. Ale dopiero izolacja od alergenu zakończyła na dobre problemy ze skórą.
Trzeba dbać bardzo o skórę, utrzymywać ją w ciągłej czystości. Jeśli używasz chusteczek nawilżanych to też spróbuj odstawić. Ma być jak najmniej chemii, która niestety jest wszędzie.
Daj znać o efektach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 8 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2015r. 18:53  
Cytuj
Polecam konsultacje z dermatologiem dr Pieprzna przechodzilismy to samo z dzieckiem od urodzenia pediatra twierdził ze to AZS i reszta lekarzy doktorych trafilsmy a doktor wyzej wymieniona iż to suchość skóry uzywalismy do natluszczania bepanthen maść oraz lipikar baume AP z Laroche dziecko ma zdrową skórę

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 110
Dołączył: 27 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2015r. 22:22  
Cytuj
do abce a powiedz mi czy Twoje dziecko miało na policzkach takie zaczerwienienia za az mu sie z tego sączyła woda i bardzo buzia swędziała..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 8 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Marz 2015r. 08:30  
Cytuj
Do pikus12 moje dziecko też miało zaczerwienienie na twarzy oraz saczace zaczerwienienie pod brudka wtedy lekarz zalecił maść sterydowa na zagojenie saczacej zmiany i kuracja jak wcześniej napisałem oprócz tego zaczerwienienia inne występowały na nóżkach raczkach brzuszku pleckach jednym słowem wszędzie zresztą zobaczysz cala prawda jest taka że dziecko ma być natluszczane jak wyżej napisałem a jeszcze jedno idź szybciutko z dzieciakiem do dermatologa

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 110
Dołączył: 27 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Marz 2015r. 09:14  
Cytuj
bardzo dziekuje abce bylismy u dermatologa to na 1 wizycie stwierdzono ze to liszajec na 2 ze to drozdzakowe zapalenie skory a na 3 juz nie poszlismy inna lekarka tez przepisala malenstu masc sterydowa i bardzo ladnie zeszlo ale jak przestalam smarowac to znowu sie zaczelo to samo- natluszczamy ale nic nie przechodzi, ale sprobuje jeszcze z tymi kosmetykami co napisales...dziekuje

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 44
Dołączył: 5 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Marz 2015r. 10:06  
Cytuj
Mój mały też miał zapalenie skóry na buzi, był cały czerwony a po myciu płakał jak opętany bo go to swędziało. Lekarka przepisała Dicortineff. Po trzech dniach stosowania mineło jak za dodknęciem różdżki. Teraz tylko mu natłuszczam buzię LAtopikiem i odpukać mlotek jest wszytsko ok umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 44
Dołączył: 5 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Marz 2015r. 10:06  
Cytuj
Mój mały też miał zapalenie skóry na buzi, był cały czerwony a po myciu płakał jak opętany bo go to swędziało. Lekarka przepisała Dicortineff. Po trzech dniach stosowania mineło jak za dodknęciem różdżki. Teraz tylko mu natłuszczam buzię LAtopikiem i odpukać mlotek jest wszytsko ok umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 44
Dołączył: 5 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Marz 2015r. 10:09  
Cytuj
Mój mały też miał zapalenie skóry na buzi, był cały czerwony a po myciu płakał jak opętany bo go to swędziało. Lekarz przepisała Dicortineff. Po trzech dniach stosowania mineło jak za dodknęciem różdżki. Teraz tylko mu natłuszczam buzię LAtopikiem i odpukać mlotek jest wszytsko ok umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 110
Dołączył: 27 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Marz 2015r. 10:31  
Cytuj
no ale ten Dicortineff jest na cytuje w stanach zapalnych gałki ocznej, błony naczyniowej, spojówek i brzegów powiek
w stanach zapalnych ucha zewnętrznego i środkowego, stanach zapalnych ucha po zabiegach operacyjnych, stanach pourazowych zewnętrznego przewodu słuchowego. A LAtopic sa to saszetki do picia ??? a nie do natłuszczania?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 44
Dołączył: 5 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Marz 2015r. 11:31  
Cytuj
Tak wiem że do oczu i też byłam w szoku jak czytałam ulotkę ale pomogło. A Latopik to nie do picia tylko emulasja do ciała, jak dla mnie a w zasadzie dla mojego dziecka bardzo dobra bo fajnie mu nawilża skórę i cenowo też jest wporządkuumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 51
Dołączył: 6 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Marz 2015r. 11:41  
Cytuj
możliwe, ze to alergia tzw. skaza. ja miałam to samo ze swoim szkrabem. okazało sie ze to alergia na białko mleka krowiego i białko jaja kurzego. karmię go piersia i dokarmiam butelka. wszystkie zmiany znikneły momentalnie gdy odstawiłam cały nabiał i zmieniłam bebiko na mleko "niekrowie". napisz ile ma Twój maluszek, i czym go karmisz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 110
Dołączył: 27 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Marz 2015r. 14:42  
Cytuj
moje malenstwo ma 4 miesiace jest na piersi i na butli tez a daje mu nutramigen i tez odstawilam caly nabial i nic nadal mu sie nawraca

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 249
Dołączył: 18 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 9 Marz 2015r. 15:24  
Cytuj
Proponuje nie słuchać doradców i uda się do Iwonicza zdrój na wizytę lekarską.Każde dzieciątko jest inne inaczej reaguje na leki podawane przy AZS.Tam lekarz wyciągnie dziecko z AZS.Należy pamiętać ,że AZS wywołują alergie jak i inne czynniki.AZS nieprawidłowo leczone pozostawia po sobie skutki lub ciągnie się wiele lat.Jednym ze skutków jest astma!!!
Tam leczyłam wnuka,którego wozimy z Wrocławia,gdzie wrocławskie kliniki nie dawały rady a Iwonicz dał.http://www.iwolang.com.pl/content/index.php?id=05

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 8 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Marz 2015r. 17:11  
Cytuj
Do pikus12 dziecko nie ma jeszcze wykształconego płaszcza lipidowego skóry dlatego to powraca borykalismy się z tym od 2miesiaca życia dziecka będzie to nawracalo do puki się nie wykształcił a odnośnie maści na oczy to też z niej kozystalismy tylko nie pamiętam nazwy a że sterydami ostrożnie bo działają krótko trwałe i można zniszczyć skórę dziecku skóra w miejscach zaczerwienionych jest napewno szorstka i sucha i musi być natluszczona

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 8 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Marz 2015r. 17:26  
Cytuj
Do Kierkarta właśnie proponuję "nie sluchac doradcow" bo wszyscy co zobaczą liszajki nawet z wysiękami myślą że to AZS, alergie itp, my zlikwidowalismy wszystkie alergeny począwszy z piciem nutramigenu przez karmiąca matke, przez dietę oparta tylko na warzywach nie uczulajacych i ugotowanym kurczaku i tak przez pol roku a liszajki i tak powracaly do drugiego roku życia do póki na skórze niewyksztalcil się płaszcz lipidowy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 51
Dołączył: 6 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Marz 2015r. 18:22  
Cytuj
ja bym szukała powodu w Twojej diecie. a Białko jaja kurzego...? czekolada, kakao, owoce cytrusowe, orzechy... Ja wczoraj pozwoliłam sobie na "prawie przezroczysty" kawałeczek torta. dziś na buzi Mała ma juz mase krosteczek... Musisz znaleźć przyczynę, bo tak jak ktos pisał, sterydy sa dobre, ale na krótko. często stosowane niszcza delikatną skóre maleństwa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 135
Dołączył: 18 Marz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Marz 2015r. 18:31  
Cytuj
u nas tez syn mial azs, po odstawieniu nabialu przeszlo ale nie od razu, po miesiacu gdzies zauwazylam dopiero porpawe, a nabial wyeliminowalam calkowicie, nawet jak ciastko zawieralo jakas tam serwatke z mleka to nie jadlam, aktualnie po azs nie ma sladu ale niestety pojawily sie inne probemy alergiczne.. a kosmetykow zadnych jakis specjalnych nie uzywalismy, wazeline zeby natluszczac, wazne zeby wyeliminowac przyczyne, a masciami niestety tylko zalagodzisz objawy nie wyeliminujesz przycyzny

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 8 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Marz 2015r. 18:34  
Cytuj
Do rosiczka a te małe krosteczki to czasem nie potówki słonko wyszlo i dziecko się przegrzalo

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 8 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Marz 2015r. 18:44  
Cytuj
Po przeczytaniu tego wszystkiego mogę powiedzieć jedno każdy z nas miał jakieś przejścia z dzieckiem z doświadczeń mogę powiedzieć jedno żadne forum nie pomoże od tego jest lekarz z POWOŁANIA a nie lekarze którzy nie umią postawić właściwej diagnozy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 110
Dołączył: 27 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Marz 2015r. 19:00  
Cytuj
dokladnie sie z Toba zgadzam abce tylko jaki jest u nas lekarz z powolania a na forum warto spytac bo mozna sie duzo dowiedziec i wymienic doswiadczeniami dziekuje Wam wszystkim za pomoc pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 8 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Marz 2015r. 19:15  
Cytuj
Można znaleźć jak się chcę chodź mamy ich naprawdę nie wielu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 110
Dołączył: 27 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Marz 2015r. 08:49  
Cytuj
dot26 a powiedz mi TY DICORTINEFF to jak stosowalas u malego

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 44
Dołączył: 5 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Marz 2015r. 08:58  
Cytuj
Smarowalam buzię dwiema-trzeka kropelkami na noc przez trzy dni.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »