NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Sklep z akcesoriami modelarskimi,
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Marz 2009r. 11:14  
Cytuj
Obawiam się, że moje pytanie jest raczej retoryczne, bo chyba niczego takiego w Stalowej nie ma, ale mimo wszystko spytam: czy ktoś wie może czy w Stalowej można kupić akcesoria modelarskie? Chodzi mi głównie o kleje i farby. Komis z telefonami na hali pomijam (dawny sklep u Marcina) - tam można kupić modele, farb już nie dostanę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Marz 2009r. 11:14  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 711
Dołączył: 0 00 0000r.
Skąd: Tarnobrzeg - Stalowa
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 3 Marz 2009r. 11:17  
Cytuj
hm... a w Rumcajsie albo obok ?? Też w budynku hali... wiem, że akcesoria jakies do malowania są i bodajże modele mi się obiły o oczy ale mozna isc i spytac umiech Może sprowadzą takie coś....

Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieję z was, bo wszyscy jesteście tacy sami.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Marz 2009r. 11:26  
Cytuj
W Rumcajsie też nie mają, ale będę musiał się spytać o sprowadzenie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 9 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Marz 2009r. 11:27  
Cytuj
Vir dobrze mówi umiech W hali targowej obok LOTTO jest (był?) Rumcajs i tam są modele, farbki i różnego typu pierdoły do tego.umiech Powiem Ci, że gdzieś widziałem jeszcze takie rzeczy ale już nie pamiętam gdzie umiech

CYTAT
W Rumcajsie też nie mają, ale będę musiał się spytać o sprowadzenie.

Na wystawie mają farbki chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Marz 2009r. 11:31  
Cytuj
To albo nie modelarskie, albo sprzedawczyni nie wie co ma bo mówiła, że czegoś takiego nie mają nie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 9 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Marz 2009r. 11:32  
Cytuj
a allegro.pl?umiech Tam na pewno znajdziesz to, czego szukaszchytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 711
Dołączył: 0 00 0000r.
Skąd: Tarnobrzeg - Stalowa
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 3 Marz 2009r. 11:38  
Cytuj
No tam kiedys mi Pani powiedziala, że nie ma zaproszen na slub smiech2 co mnie bardzo zdziwilo gdyz od wielu wielu lat sa tam rozne rozniaste zaproszenia i dopiero szef mi powiedzial smiech2 ze ta Pani sama czasami nie wie co tu jest... Bo jest tego troche jezyk Wiec warto sie dopytac albo poprosic aby zamowili jezyk

Co do farbek jezyk nie wiem do czego sa jezyk ale rzadko na miescie takie farbki spotkac wiec zapewne sa jakies "bezcenne" jezyk hmm nasuwa mi sie jeszcze Maraton. Może tam jak nei maja na sprzedaz to powiedza Ci gdzie mozna cos takiego dostac kurcze w koncu to jedyny z najdluzej istniejacych na rynku sklep sportowy a o ile sie nie myle modelarstwo to szport goodgoodgood

Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieję z was, bo wszyscy jesteście tacy sami.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 9 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Marz 2009r. 11:42  
Cytuj
Wyścigi w sklejaniu modeli?jezyk Wydaje mi się, że to bardziej hobby jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Marz 2009r. 11:42  
Cytuj
CYTAT
a allegro.pl?umiech Tam na pewno znajdziesz to, czego szukaszchytry


No wiem, tam znajdę wszystko, ale zawsze wolę kupić coś na miejscu jeśli jest taka możliwość, a jak nie to dopiero wtedy walę na allegro umiech.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 9 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Marz 2009r. 11:54  
Cytuj
CYTAT
a jak nie to dopiero wtedy walę na allegro umiech.

Hmmm, na allegro tak można?jezyk A tak swoją drogą - może lepiej tutaj kupować?
http://www.mojehobby.pl/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Marz 2009r. 12:34  
Cytuj
Sprawdziłem ten i inne sklepy - chcąc kupić jakiś model nie wiem jakie do niego mają iść farby bo nikt tego nigdzie nie napisał. Musiałbym zamówić model, przeczytać w papierach jakie odcienie mają iść i złożyć kolejne zamówienie na same farby, a jak już dostępny jest skan instrukcji modelu, który mnie interesuje, to ku*wa mać po czesku sciana.
Szukam sklepu w Stalowej umiech.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Marz 2009r. 12:48  
Cytuj
CYTAT


Co do farbek jezyk nie wiem do czego sa jezyk ale rzadko na miescie takie farbki spotkac wiec zapewne sa jakies \"bezcenne\" jezyk hmm nasuwa mi sie jeszcze Maraton. Może tam jak nei maja na sprzedaz to powiedza Ci gdzie mozna cos takiego dostac kurcze w koncu to jedyny z najdluzej istniejacych na rynku sklep sportowy a o ile sie nie myle modelarstwo to szport goodgoodgood


"Farbki" są raczej dla osób znających się na malarstwie lub uczniów Akademii Sztuk Pięknych bo służą zatrówno do malowania obrazów jak i malowania wyrobów ceramicznych czy robienia witraży....ale....mają też duży wybór pędzli czy też tuszów (niektóre np.Perła-wybór kolorów ho ho używane do tatuaży nie tylko w celach wiadomych)ale nie o tym w sumie temat

Kiedyś był jeszcze sklep na przeciw Wrzosu w drewianej budce z wejściem centralnie od wrzosu no od ulicy le[piej pierwsza budka (nie wiem czy jest jeszcze) ale tam moZna było dostać modele,kleje,listewki,papier itp I z tegop co mi się wydaje właścicielem był również pan Miazek czyli polecam spytać jak inni w Rumcajsie o szefa a on już ci zapewne sprowadzi co potrzeba bo gość zna się na rzeczy....good

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Marz 2009r. 12:55  
Cytuj
Tego w budce przy Wrzosie niestety też nie ma, ale chyba faktycznie wyskoczę z zapytaniem do Rumcajsa, a jak nie to zamówię w internecie na 2 tury - najpierw model, a później odpowiednie farby. Dzięki za podpowiedzi umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Marz 2009r. 12:59  
Cytuj
jeśli tak to doradzę - model przez internet , a farby w Rumcajsie dostaniesz na miejscugood

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Marz 2009r. 13:07  
Cytuj

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 9 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Marz 2009r. 13:13  
Cytuj
Anulka rządzisz smiech2 i tu i tu brak ofert jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~cst
ff
Wysłany: 3 Marz 2009r. 18:44  
Cytuj
a to zalezy od tego jakie modelarstwo masz na mysli: karton czy plastik. Ja akurat traktuje karto jako "Jedyny Sluszny" rodzaj modelarstwa i moge ci cos w tej dziedzinie powiedziec. O plastiku nie mam pojecia. A po co ci te farbki? do retuszu? w przypadku kartonu to do retuszu wystarcza zwykle tempery (6 albo 10 kolorow) - kupisz je w (chyba) kazdym papierniczym - koszt zestawu ok. 20 zl. Jak chcesz caly model pomalowac to juz typowe farbki modelarskie ci sie przydadza (typu humbrol, pactra, gunze sangyo) - te kosztuja w internecie ok 5 zl za sztuke takze zanim stworzysz jakis podstawowy zestaw kolorow to cie to wyniesie ok 50 zl, a nie uwzglednilem tu mieszania farb. Co do sklepu typowo modelarskiego to w Stw nie ma - pozostaje ci internet (ja kupuje na www.mojehobby.pl - a tam, niech mają reklameumiech) albo wyjazd do rzeszowa czy lublina. W rzeszowie nie wiem gdzie jest sklep, ale w lublinie jest i to z calkiem dobra oferta - sklep jest w ulicy glebokiej (skrecasz tak jakbys jechal do umcs i jedziesz dalej az zobaczysz rząd pawilonow po prawej. parkujesz tam - jest parking), przechodzisz przez ulice w tym samym miejscu - czylu teraz jestes po jej LEWEJ stronie i tam w malym rzadku sklepow jest sklep modelarski. mają chyba nawet swoja strone internetowa ale nie znam adresu - wygoogluj se. Co do kolorow i konkretnych typow farb to ci nie doradze bo używam na razie tylko tych temperów. Starczy ci takie info?co

 
 
 
 
Posty: 711
Dołączył: 0 00 0000r.
Skąd: Tarnobrzeg - Stalowa
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 3 Marz 2009r. 18:45  
Cytuj
CYTAT
Wyścigi w sklejaniu modeli?jezyk Wydaje mi się, że to bardziej hobby jezyk

A owszem to jest sport umiech Nawet są memoriały różne umiech m.in. w Turbii umiech

"Modelarstwo to w najpowszechniejszym znaczeniu działalność człowieka polegająca na odwzorowywaniu rzeczywistych obiektów w postaci pomniejszonych modeli. Najczęściej pojmowane jest jako zabawa (hobby), może być także sportem." itp itd umiech cytat: Wikipedia cool coolcoolcool

Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieję z was, bo wszyscy jesteście tacy sami.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Marz 2009r. 19:09  
Cytuj
Call na terenie Stalowej owszem cool girlale już w okolicy cosik znajdzieszjezyk

zresztą jeszcze chwila i zaczniemy sami sklejać modele najpierw z ciekawości,potem z pasji... a wtedy....założy się jakieś kółko good

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 497
Dołączył: 30 Sty 2009r.
Skąd: stalowowolunia
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Marz 2009r. 11:46  
Cytuj
CYTAT
Call na terenie Stalowej owszem cool girlale już w okolicy cosik znajdzieszjezyk

zresztą jeszcze chwila i zaczniemy sami sklejać modele najpierw z ciekawości,potem z pasji... a wtedy....założy się jakieś kółko good


W czasach strasznego, plującego jadem na katolików komunizmu sciana działała w naszym pięknym mieście modelarnia :cwaniak:

Jeśli się nie mylę, to mieściła się wbloku za sklepem Wzorcowym ok ale czy jeszcze działa to nie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Marz 2009r. 11:51  
Cytuj
tam już chyba nie ma bo są biura i fak był tam zakład modelarski za Wzorcowym ...trzeba sprawdzić i to....ale wiecie co mój sąsiad pracuje jako modelarz i robi modele maszyn, forma,narzędzi rózne takie...aż go zapytam tylko nie wiem czy o to samo chodzi

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Marz 2009r. 12:14  
Cytuj
Za wzorcowym już nie ma. Anulka co do twojego sąsiada to nie o takie modelarstwo chodzi umiech.
Ktoś tu mi już doradzał odnośnie modeli kartonowych, więc od razu może wyjaśnię co chcę zrobić - w czasach szkolnych trochę sobie sklejałem plastikowe modele samolotów czy pojazdów, później przyszły studia i praca i o hobby całkowicie zapomniałem. Ale ostatnimi czasy coś mi się ubzdurało żeby skleić sobie jakiś ładny model, najlepiej efektownie wyglądającego śmigłowca (np. Mi-24) lub jakiegoś samolotu dwupłatowca i postawić gdzieś na półeczce, więc teraz przymierzam się do zrealizowania zachcianki :cwaniak:. Koniecznie musi to być model plastikowyy, bo jak kiedyś próbowałem z kartonowymi to mnie krew zalewała i postanowiłem nigdy więcej do kartonu nie wracać umiech.
W czasach gdy kleiłem prężnie działał sklep U Marcina, gdzie można było dostać wiele różnych modeli jak i akcesoriów, a teraz będę musiał wszystko zamówić przez internet.
Dzięki za podpowiedzi, wszystko załatwię sobie przez internet.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~wszystkowiedzac
ff
Wysłany: 4 Marz 2009r. 12:32  
Cytuj
Modele i farby mieli w sklepie z zabawkami w Centrum Frac na Niezłomnych (sklep obok apteki)

 
 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Marz 2009r. 12:35  
Cytuj
O tym sklepie nie pomyślałem, dzięki za info ok.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~MtuninG
ff
Wysłany: 4 Marz 2009r. 12:42  
Cytuj
W Stalowej wątpię, że znajdziesz. Kiedyś koleś z "Misia" zamawiał, zamówiłem u niego, ale ten nie wywiązał się z tego. Ale możesz popytać. Polecam Ci sklep http://www.modelcentrum.pl/ większego sklepu raczej nie znajdziesz w PL. Co do tego jakie farbki itp. to wejdź na http://pwm.org.pl/ tam raczej znajdziesz odp. na swoje pytania.

 
 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »