NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
Wieżowce na Okulickiego - termy gazowe,
HIV
HIV
HIV
Posty: 1553
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 12 Marz 2015r. 14:11  
Cytuj
Jak skończyła się sprawa ze zmuszaniem mieszkańców tych 4 wieżowców obok PKSu do likwidacji term gazowych i przyłączania centralnej ciepłej wody?
A jak sprawa wygląda w innych dzielnicach i zarządach mieszkaniowych?
Mnie zastanawia jedna sprawa. Obłuda. Eurokołchoz ciągle mówi o emisji CO2 i ekologicznych paliwach. Paliwo gazowe (CH4), które spalamy by podgrzać wodę do mycia czy ugotować posiłek, jest bardziej ekologiczne od węgla, który trzeba spalić by wyprodukować prąd np. dla czajnika elektrycznego czy podgrzać wodę z PECu. Ekologię stosuje się wtedy, gdy jest to wygodne dla pewnych grup interesów.
Centralna ciepła woda z PECu jest droższa niż gaz potrzebny na jej podgrzanie w domu. Komu zależy aby ludzie więcej płacili?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Marz 2015r. 14:11  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
HIV
Posty: 1553
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 14 Marz 2015r. 22:11  
Cytuj
Nikt nic nie wie, jak się ta sprawa skończyła?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 33
Dołączył: 13 Kwie 2010r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2015r. 16:34  
Cytuj
Nie tyle zapewne chodzi o zmuszanie do podłączenia się z PEC-u, co poprostu o bezpieczeństwo.
Wszystkie urządzenia gazowe, powinny być odpowiednio serwisowane.A jak jest, pewnie każdy wie.Są przeglądy roczne, ale to inna sprawa.
Oczywiście ekonomia,ekonomią,ale mija się z celem projekt, jeżeli część mieszkańców podłączy się do Pec-u,a część zostanie przy termach.Zagrożenie wówczas nie zniknie."Odpukać", ale gdyby zdarzył się jakiś wybuch,koszty późniejszego remontu takiego wieżowca-nie wspominając już o ewentualnym przymusowym przeniesieniu się gdzieś na czas remontu, mogą być bardzo duże.
A wątpie, aby miasto zapewniło mieszkańcom właściwą pomoc, wówczas każdy z mieszkańców będzie zdany na siebie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
HIV
Posty: 1553
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 16 Marz 2015r. 13:17  
Cytuj
Ale jak zakończyła się ta sprawa? Portal też kiedyś pisał na ten temat. A co do bezpieczeństwa. Jak zwykle w Polsce i eurokołchozie wszystko wychodzi na odwrót. Tam, gdzie zlikwidowano w budynkach gaz przewodowy i zmuszono ludzi do gotowania na prądzie, zaczęto instalować butle gazowe, które są o wiele bardziej niebezpieczne od gazu w rurach. Ostatnie wybuchy gazu w Polsce (z wyjątkiem tego, gdzie jakiś facet rozwiercił rury) były z powodu wybuchu butli gazowych.
Nikt by nie miał nic przeciwko korzystaniu z centralnej ciepłej wody czy gotowaniu na prądzie, jeśli koszt byłby podobny do kosztów gazu. A tak nie jest. Poza tym, woda z termy jest zawsze ciepła. A CCW pamiętam jak w największe upały były przerwy konserwacyjne i przez kilka dni trzeba było ogrzewać w garach.
Z tego co tutaj pisano, w przypadku tych wieżowców chciano wywalić tylko termy a pozostawić kuchenki gazowe. Argument (fałszywy zresztą) o bezpieczeństwie upada. Co do tlenku węgla, o wiele taniej zaopatrzyć łazienkę w czujnik niż zmieniać instalację.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 144
Dołączył: 27 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Marz 2015r. 15:44  
Cytuj
A po co Ci to wiedzieć?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Marz 2015r. 16:00  
Cytuj
CYTAT
Argument (fałszywy zresztą) o bezpieczeństwie upada. C

Bzdury piszesz.
Czujnik jest dobrowolny, większość i tak go nie ma bo uważa, że nie potrzebuje. W Turbii rok czy dwa temu pewien domownik wyjął baterię z czujnika bo ten pipczał - myślał, że się zepsuł. Ludzie się zaczadzili.
Poza tym kolejna sprawa - możesz mieć sprawny piecyk, ale sąsiad może Ci zrobić psikusa. Zdarzają się przypadki, że ludzie modyfikują podczas remontu piony wentylacyjne, zapychają je przez co inni mogą na tym ucierpieć - tego nie jesteś w stanie przewidzieć.
No ale jak ktoś ma ciasny rozum to prostych argumentów nie zrozumie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
HIV
Posty: 1553
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 17 Marz 2015r. 16:36  
Cytuj
To, że ciemnota nie rozumie pewnych rzeczy i wyjmuje baterie, ma oznaczać że wszyscy muszą zostać zmuszeni do pewnych działań? Niedoczekanie. Jeszcze komuna w pełni nie wróciła, choć próbuje. Prawo jest po stronie właścicieli i nie można nikogo zmusić.

Uchwała NSA II OPS 2/12 - spółdzielnia musi mieć zgodę właścicieli.
NSA podjął uchwałę chroniącą prawa właścicieli w spółdzielczych nieruchomościach. W ocenie sądu własność jest chroniona konstytucyjnie i uprawnienia właściciela lokalu w państwie prawa muszą być respektowane nawet przez spółdzielnie mieszkaniowe. Oznacza to, że spółdzielnia musi uzyskać zgodę właścicieli lokali w przypadku realizacji czynności przekraczających tzw. zwykły zarząd. Samodzielnie może dysponować nieruchomością jedynie w zakresie eksploatacji i utrzymania nieruchomości wspólnej.

Kolektywizacja, nieszanowanie praw jednostki to miniona epoka, towarzyszu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Marz 2015r. 16:39  
Cytuj
Ty o niebie, ja o chlebie.
Ja nigdzie nie napisałem, że Spółdzielnia czy Wspólnota może zgodnie z prawem zmuszać Cię do takiej zmiany.
Niemniej raczej w moich oczach na mądrego nie wychodzisz broniąc się przed taką zmianą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 17 Marz 2015r. 16:59  
Cytuj
1. Obecnie przepisy zabraniają montowania instalacji gazowej w budynkach powyżej 4 kondygnacji.

2. Ciepło sieciowe jest bardziej szkodliwe dla środowiska niż gaz? :O
30 m3 przy sprawności kotła 98% trzeba spalić aby otrzymać 1 GJ ciepła. To jest ponad 60 zł przy uwzględnieniu opłaty abonamentowej, przesyłu i ceny paliwa.
Ten sam 1 GJ ciepła w taryfie A2/WI kosztuje 49 zł już ze wszystkimi opłatami. Gdzie Ty tu oszczędność widzisz?
A do tego dochodzi koszt konserwacji kotła.

3. Nareszcie się za to wzięli. Może w końcu nie będzie już informacji o zaczadzonych bo komuś kilku złotych szkoda było na czujnik.

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
HIV
Posty: 1553
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 17 Marz 2015r. 17:00  
Cytuj
Mnie nie interesuje wychodzenie w oczach osoby o poglądach kolektywistycznych na takiego czy innego. Nie podzielam opinii o niebezpieczeństwie korzystania z term gazowych. I cieszę się, że nikt nie może zmusić do takiej zmiany.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Marz 2015r. 17:34  
Cytuj
CYTAT
Mnie nie interesuje wychodzenie w oczach osoby o poglądach kolektywistycznych

Jakie mam poglądy to raczej pojęcia nie masz, ale o bezpieczeństwie nie masz jeszcze większego potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
HIV
Posty: 1553
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 17 Marz 2015r. 19:27  
Cytuj
No to inaczej. Nie interesuje mnie teoria o bezpieczeństwie od osoby, która myśli kolektywistycznie.
Wiesz, że najbezpieczniej byłoby się zakopać w jakimś bunkrze i przeczekać życie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Marz 2015r. 20:32  
Cytuj
Dobra, widzę, że nie nadajesz się do dyskusji. Polecam lustro, IQ będzie zbliżone. Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
HIV
Posty: 1553
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 17 Marz 2015r. 21:03  
Cytuj
Mam inne zdanie na temat uszczęśliwiania na siłę jedynie słusznymi pomysłami o bezpieczeństwie. Zakazać, nakazać, karać. Tyle umiecie towarzysze. Nie ważne, czy z PO czy z PiS czy SLD itd. Myślenie komunistyczne, kolektywistyczne występuje u Polaków ogólnie, bez względu na sympatyzowanie z jakąkolwiek opcją. Dowodem są kamery w autach i donosicielstwo typowe dla krajów radzieckich. W artykule o prokuraturze jej szefowa mówi, że ludzie są pieniaczami i ma rację. Nie interesuje mnie bezpieczeństwo w waszym (kolektywistycznym) wydaniu. Prawo (na razie, bo demokracja to rządy idiotów) jest po mojej stronie. Nie życzę sobie by jakaś grupa osób ubzdurała sobie jakieś cele i zmuszała pozostałych do ich wdrażania.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 17 Marz 2015r. 21:24  
Cytuj
CYTAT

Z tego co tutaj pisano, w przypadku tych wieżowców chciano wywalić tylko termy a pozostawić kuchenki gazowe. Argument (fałszywy zresztą) o bezpieczeństwie upada.

HIV Ty na prawdę powinieneś się leczyć.Twoje argumenty były w temacie kamerek samochodowych poniżej krytyki ale w tym cytacie muszę przyznać,że masz wiele racji,Zostawiając kuchenki gazowe zostaje i instalacja więc i niebezpieczeństwo zostaje.Jeżeli chodzi o oszczędności to wszystko zależy od ilości osób zamieszkujących dany lokal.zużycia oraz czy mieszka się 365 dni w roku,dlatego można tu polemizować.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
HIV
Posty: 1553
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 17 Marz 2015r. 21:33  
Cytuj
Czy wy nie rozumiecie, o co mi chodzi? Analfabetyzm wtórny pożarł resztki zdrowego rozsądku? Chodzi o fakt zmuszania właścicieli i lokatorów do określonego zachowania przez zarządcę nieruchomości. Temat bezpieczeństwa w waszym wyobrażeniu schowajcie do szuflady, bo ja mam inne zdanie i mnie nie przekonacie. Ale przy okazji, jeśli ktoś jest na tyle tępy, bo mu w chuja czy pizdę wieje w czasie kąpieli i zatyka wszystkie dziury a potem się dusi to czy to jest wina całego społeczeństwa? Trzeba zmuszać każdego, bo jakieś jednostki nie mają pojęcia o eksploatacji urządzeń do spalania gazu? A jak inni debile zimą zamkną się w garażu i ogrzewają włączonym silnikiem auta to trzeba zakazać garaży czy samochodów? Wolny człowiek nie może ponosić odpowiedzialności za głupotę innych. A wy ciągle do tego dążycie. W każdym temacie. W temacie ruchu drogowego też. Obniżyć wymagania do najbardziej debilnych jednostek. Nie. Debilne jednostki muszą się same wyeliminować. Wtedy społeczeństwo będzie zdrowe.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 17 Marz 2015r. 21:43  
Cytuj
HIV spokojnie nikt nikogo nie zmuszał a tylko zbierali podpisy kto jest chętny.U nas w bloku była taka sama akcja z podzielnikami ciepła i większość nie chciała więc został tylko licznik główny został w węźle a rozliczenie z metra kwadretowego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 41
Dołączył: 30 Sie 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Marz 2015r. 10:22  
Cytuj
Słyszałam, że spółdzielnia mocno kombinowała żeby jednak z term zrezygnowano. BYł tu obszerny artykuł o tym, chyba nawet sonda która jasno wskazywała że mieszkańcy nic nie chca nic zmieniać. Wymuszali prawie zgody mieszkańców, przeciągali naznaczony termin. Prawdopodobnie część inwestycji była już dokonana, dlatego tak zachęcali.

Kuchenki gazowe pozostaną, więc gówno nie bezpieczeństwo, a koszty zdecydowanie większe. Ktoś tu nas chciał zrobić w bambuko.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »