NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Błąd farmaceuty, Błąd farmaceuty na paragonie
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Marz 2015r. 12:13  
Cytuj
Czyli był wsakzany konkretnie ten lek nierefundowany czy nie było zapisu o refundacji?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Marz 2015r. 12:13  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 122
Dołączył: 21 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Marz 2015r. 12:15  
Cytuj
Był wskazany właśnie ten lek bez refundacji

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 361
Dołączył: 20 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Marz 2015r. 15:18  
Cytuj
Ale czy był wpis 50% w rubryczce "odpłatność?? Bo to jest najważniejsze! Przy nazwie mógł być producent leku nierefundowanego, ale jeśli miałaś te 50% to farmaceuta mógł, a nawet powinien wydać Ci lek z taką zniżką! Wydaje mi się, że lekarz mógł przez przypadek pominąć wpis o odpłatności, bo nie wierzę, żeby 5 opakowań zapisał Ci na 100%.

Życie trzeba przeżyć tak, żeby wstyd było opowiadać, za to miło wspominać :)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Marz 2015r. 15:57  
Cytuj
Z tego co wiem jest opcja, żeby lekarz wskazał konkretny lek z adnotacją, że nie można wydać zamiennika, a dokładnie ten i ten produkt tego i tego producenta. Być może taka sytuacja miała miejsce, bo lekarz uznaje, że ten jest skuteczniejszy, bądź cóż... obiecał przedstawicielowi, że tak właśnie będzie robił, aż do czasu lipcowej wycieczki do Tunezji umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 361
Dołączył: 20 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Marz 2015r. 16:51  
Cytuj
Taką adnotacje umieszczają chyba tylko lekarze na pogotowiu. A nie wydaje mi się, żeby tak było w tym przypadku. Sądzę chociażby po liczbie przepisanych opakowań.

Życie trzeba przeżyć tak, żeby wstyd było opowiadać, za to miło wspominać :)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 122
Dołączył: 21 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Marz 2015r. 16:57  
Cytuj
Na recepcie było napisane, ze mam wykupić akurat ten lek tej firmy ale było również zaznaczone 50% dlatego farmaceuta jedyne co mógł to dać 8% rabatu do każdego opakowania bym kupiła to taniej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 129
Dołączył: 21 Wrz 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Marz 2015r. 17:16  
Cytuj
ewciaaa tyle ze ten lek jest tylko w opakowaniach po 100tabletek, a w aptece nie otworza i nie wyjma 10, zeby mi sprzedac 90

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 361
Dołączył: 20 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Marz 2015r. 18:20  
Cytuj
CYTAT
Na recepcie było napisane, ze mam wykupić akurat ten lek tej firmy ale było również zaznaczone 50% dlatego farmaceuta jedyne co mógł to dać 8% rabatu do każdego opakowania bym kupiła to taniej.
Czy była pieczątka lub wpis "nie zamieniać"?? Z pewnością nie, więc tak jak mówię chyba po raz trzeci- farmaceuta mógł Ci wydać tą tańszą wersję!

CYTAT
ewciaaa tyle ze ten lek jest tylko w opakowaniach po 100tabletek, a w aptece nie otworza i nie wyjma 10, zeby mi sprzedac 90

Ok sorki, nie zauważyłam, że ten lek jest w "buteleczce", a nie w blistrach. W takim razie lekarz powinien od razu wiedzieć, co ma napisać ;) tzn. "odpowiednie" dawkowanie ;)

Życie trzeba przeżyć tak, żeby wstyd było opowiadać, za to miło wspominać :)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »