NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
Volvo V50 czy Mazda 6 IIgeneracja,
bax
bax
Posty: 70
Dołączył: 3 Sty 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2015r. 12:43  
Cytuj
Jak w temacie, zastanawiam sie nad kupnem któregoś z tych aut ( chodzi mi o kombi) / Diesel czy benzynka?co rocznik 2010. Czy są na tym forum ludzie posiadający któreś z powyższych modeli i mogli by powiedzieć które z aut polecajązapytanie. Lub może mogą wypowiedzieć się fachowcy od aut ? Z góry dziękuje za odpowiedziok

Bax
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2015r. 12:43  
Cytuj

Bax
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 15 Marz 2015r. 12:49  
Cytuj
Z wyglądu - Mazda 6.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2015r. 13:50  
Cytuj
Zacznijmy od tego, że to auta z dwóch różnych segmentów.
Volvo V50 to auto zrobione na płycie, na której oparte są Focus i Mazda 3, czyli w sumie auto kompaktowe natomiast 6 to typowa klasa średnia.
Co do mazdy - 2 litrowy diesel potrafi sprawić problemy i to pochodna tego z poprzedniej generacji, który też wkurzał niejednego właściciela. Zatem 2 litrowego diesla bym olał.
Ja ogólnie wziąłbym 2 litrową benzynę, solidna konstrukcja, może aż kosmicznej mocy nie ma ale daje radę z tą budą.

V50 to diesle 1.6 i 2.0 to masz konstrukcje PSA&Ford, niezłe ale jak to nowy diesel, naprawa trochę kosztuje. 2.4D znowu to stara 5 cylindrówka - nie do zaje...a, ale mało tego na rynku chyba.

Ja bym wolał mazdę, ale to już Twój wybór umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 132
Dołączył: 1 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Marz 2015r. 14:51  
Cytuj
v50 troche ciasne jak juz to bierz benzyne. Obecnie samochody z silnikami disla nadają się do 150 tys km przebiegu później to już skarbonka...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2015r. 16:44  
Cytuj
edison - 2.4D R5 to bardzo dobry diesel, konstrukcja wywodzi się ze starych VW jeszcze. Jest prosta i niezniszczalna. Reszta natomiast tak jak piszesz, drogie w serwisie i niezbyt trwałe.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 370
Dołączył: 21 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Marz 2015r. 17:11  
Cytuj
Po mazdzie to mozesz sie spodziwac wiekszego spadku na wartosci auta jesli po kilku latach bedziesz chcial sprzedac.Volvo jest w wykonaniu solidna marka w porownaniu do mazdy ktora jest uwazana jak na rynku ajatyckim na rowni z europejskim OPLEM. zobacz ta strone http://www.autocentrum.pl/mazda/6/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2015r. 18:34  
Cytuj
Gdzieś Ty się mariusz zatrzymał... w latach '90. V50 to ogólnie mocno przeciętne auto. Strasznie masz solidne, siedziałeś w tym, jeździłeś? Naprawdę bardzo przeciętnie zrobione auto. Co do straty wartości to dopiero Volva lecą w dół. Przede wszystkim to auta droższe w serwisowaniu w porównaniu do konkurentów ze swojej półki (tak po prostu, mimo tego, że zrobione na płycie focusa), droższe w zakupie... a potem, weź to spróbuj sprzedać. O popularności zresztą niech świadczy to ile aut marki volvo jeździ po ulicach.
Jestem miłośnikiem marki volvo, ale ostatnie, które cenię to S60 I generacji, które i tak już do najsolidniejszych nie należało. Znajomy próbował takie sprzedać i była to droga przez mękę, a auto było naprawdę dobre.
V50 to ciasny kompakcik o przeciętnym wykonaniu.
Wiesz, jak chcesz się bawić w jakieś linki to można se grzebać i wklejać, o choćby takie http://autok(...)problemy

Ogólnie problem jest taki, że mowa o dość współczesnych autach, które są projektowane w towarzystwie księgowych. Jedno i drugie nie ma legendarnej trwałości jednej czy drugiej marki. V50 nawet w 20% nie będzie tak bezawaryjne jak 740 w swoich czasach i to samo każda nowsza 6 nie będzie już taka jak choćby 626. Niemniej tak jak pisałem wcześniej, są to auta z dwóch różnych segmentów i pisanie o wyższości V50 nad 6 jest tutaj po prostu komiczne potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 370
Dołączył: 21 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Marz 2015r. 18:42  
Cytuj
Kolego w porownaniu do Ciebie wiem jak jest uwazane Volvo poza Polska . Moze drozsze w serwisowaniu ale materialu do niego uzyte sa owiele trwalsze. W tej chwili Volvo sporo do przodu poszlo pod wzgledem wygladu i innych aspektow. Kolego niewypowiadaj sie jesli siedzisz tylko w takiej Stalowej i niewidzisz co jest na swiecie. W tej chwili jakbys niezauwazyl to dlatego jest wiecej mazd niz Volvo bo malo kogo stac w Stalowej na kopno Volvo, wola tansze auta z nizszej polki. Od 2-3 lat Volvo zaczyna sie pokazywac coraz czesciej ,a mazdami jezdza na zachodzie przewaznie ludzie o przecietnych lub niskich zarobkach .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2015r. 18:57  
Cytuj
mariusz - mnie nie interesuje co się Tobie tam na zachodzie wydaje. Ja mówię o faktach - V50 to bardzo przeciętne auto kompaktowe zrobione na jeszcze bardziej popularnym aucie. Auto na podłodze Forda, z silnikami od PSA&Ford, takie są fakty, o bardzo przeciętnych materiałach wykonania. Możesz sobie żyć mitami i stereotypami. Te materiały są tak trwałe, że pożal się... Tak słabych np skór jak w S60 I to nigdzie nie widziałem, pękające plastiki we wnętrzu. Przykro mi o tym pisać bo tak jak wspominałem, jestem fanem marki, ale niestety potrafię realnie spojrzeć na to wszystko.

Zapamiętaj człowieku, że nie mówimy tu o nowych S60, V40 itp. Mowa jest o używanym, przeciętnym kompakcie!

Co do utraty wartości to wypisujesz bzdury jak widać poniżej potluczony
CYTAT
Po mazdzie to mozesz sie spodziwac wiekszego spadku na wartosci auta jesli po kilku latach bedziesz chcial sprzedac


S40 (kuzyn v50)
http://auto.(...)e.html,3
po 3 latach: 54%
po 4 latach: 72%


mazda 6
http://auto.(...)e.html,4
po 3 latach: 46%
po 4 latach: 61%


Nie są to może najnowsze rankingi, ale przynajmniej bliżej tym autom do tych, o które pyta autor.

Mariusz - z faktami nie wygrasz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 188
Dołączył: 12 Lut 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Marz 2015r. 19:46  
Cytuj
A może gazika sobie kup...
Pewiem możny facio przyszedł do salonu BMW.Podszedł do niego spec od sprzedazy,a ten pyta go po ile te gaziki,pokazując na SUV-y.Więc sprzedawca nieco zdziwiony dwoi sie i troi,zachwalając beemki...po dłuzszej opowieści facio gada:-Nagadał sie pan,dwie biorę! :szok:

WJ
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 70
Dołączył: 26 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2015r. 22:20  
Cytuj
Podłączę siię do tematu, ja szukam Mazdy 3 z 2010 z silnikiem 1.6 diesel .Może ktoś ma i powie jak to autko sie sprawuje, czy jest usterkowe ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 11 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Marz 2015r. 05:18  
Cytuj
Mazda 6 czy Volvo V50? Mazda 6 tylko 2.0 w benzynie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »