NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Piec gazowy, kupię z montazem
Posty: 118
Dołączył: 25 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2015r. 11:54  
Cytuj
CYTAT
sp7kpk trochę chyba naciągasz z tym rachunkiem,przy tym metrażu i temperaturach mało prawdopodobne, chyba że masz mega ocieplony dom.Moj dom ma ponad 20 lat i jest docieplony, ale okna już też swoje mają.Piece mają prawie identyczne parametry, więc w moim przypadku oszczędność wyniosła by może 200 zł na sezon.
Dodam że palenie węglem i drzewem za sezon wynosiło mnie prawie 3 tys .


Nie naciągam. Dom ma 4 lata, wybudowany z maxa 30 cm + styrodur niebieski 8cm. Okna z Oknoplastu. Sterownik calorMATIC 430.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2015r. 11:54  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 162
Dołączył: 13 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2015r. 12:46  
Cytuj
CYTAT
Witam,
a co u mnie nie tak że przy domu 150 mkw, temp nastawiona 21, w nocy 19,5, miesięczny rachunek wynosi az 550 PLN? Nie było dużych mrozów! Piec DeDietrich. Czy można jakoś zmniejszyć rachunki w następnym sezonie? Z góry dzięki za odpowiedź.


Wydaje mi się, że rachunki poprzedników albą są prognozowane albo jdnym z trzech na podawany okres.

( od października do 1 kwietnia rachunek wynosi 2390 zł z ciepłą wodą i kuchenką gazową. Temperatura na sterowniku 21,5 a w nocy 19,5.

w dzien 24 stopnie, w nocy 22,5 stopnia, CWU 44 stopnie całą dobę. Rachunek od 4 września do 18 marca - 1489 zł

na sterowniku 22. Od 2 października do 1marca naciągnął mnie na koszta w wysokości prawie 900zł )

umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 884
Dołączył: 1 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2015r. 12:59  
Cytuj
Odczyt licznika mam co miesiąc, żadne prognozy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 24
Dołączył: 8 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2015r. 15:46  
Cytuj
CYTAT
A czy ktoś może polecić kocioł grzewczy do domku powierzchni około 190 m. Chodzi mi o jakiś konkretny model pieca, bez montażu

Przy takim metrażu celuj w kotły kondesacyjne.
Przy kondensatach najważniejszy jest wymiennik
Aktualnie można kupić z wymiennikiem z nierdzewki albo aluminiono-krzemowe. Te drugie są milion razy wytrzymalsze i lepsze, szczególnie gdy woda jest słabej jakości
Masz tu przykladowe modele z wymiennikiem aluminiowo-krzemowym
- ACV Kompakt
- De Dietrich MCR3
- De Dietrich MCA 25
- Junkers Cerapur Smart
- Buderus GB072
jest jeszcze pare innych musisz poszukać
Kondensaty z wymiennikiem z nierdzewki tez nie są złe ale mniej wytrzymają, tutaj minimum co 2lat niezbedny jest serwis są tez bardziej podatne na słabą wodę.
Jak ognia unikaj tzw. pseudokondensatów czyli kotłów konwencjonalnych które mają dodatkową komore kondensacyjną np.Junkers Ceraclass Midi czy Buderus GB-012 są one tanie ale problematyczne w serwisie

Jak ognia także unikaj wszelkich kondensacyjnych kotłów włoskich(Beretta, Feroli, Fondital, Imergas, jedynie Ariston jeszcze jest godny polecenia)-tez jest z nimi masa problemów szczególnie po paru latach - juz lepiej kupić Polskiego Termeta który tez posiada w swojej ofercie kotly kondesacyjne.

Patrz tez na gwarancje niektory daja 2 lata, u niektorych mozna dokupic kolejne lata gwarancji, niektorzy producenci każą robic przeglady co rok aby utrzymac gwarancje.

Co do kosztów - nowy dom okolo 150m2 ocieplony z kotlem kondesacyjnym i zasobnikiem 120l i z ustawionymi w miare normalnymi temperaturami oraz z pogodówką powinien za zimne 6 miesiecy zuzyc gazu na jakies 3-4 tys złotych razem z gotowaniem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 3 Kwie 2015r. 18:32  
Cytuj
Ja mam mcr3. Narazie 2 sezon, smiga ladnie.

Nie wiem jak mozecie miec takie niskie rachunki, chyba ze nie potraficie liczyc. Są raczej troche naciągnięte. Duzo osob podaje ze placi tyle czy tyle ale dane sa z chmurki. Albo nie wspominaja ze przez pol sezonu tachaja drewno do kominka i pala tym ile wlezie. 900 zł za rok grzania ? Mam porotherm + 20 cm dobrego styro + 12 styroduru, garaz ocieplony od srodka 10cm grafitu, bdb okna z cieplym montazem itd i na 240 m kw jak dotad rach tej zimy to ok 2200 z CWU. Dokładnie okres 1 grudzien - 1 kwiecien Temp stała 22 st całą dobe + CWU 42 st całą dobe.

Jak dla mnie koszty podane przez "miastowego" sa realne i faktyczne jakie mozna uzyskac.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 884
Dołączył: 1 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2015r. 19:09  
Cytuj
CYTAT
Ja mam mcr3. Narazie 2 sezon, smiga ladnie.

Nie wiem jak mozecie miec takie niskie rachunki, chyba ze nie potraficie liczyc. Są raczej troche naciągnięte. Duzo osob podaje ze placi tyle czy tyle ale dane sa z chmurki. Albo nie wspominaja ze przez pol sezonu tachaja drewno do kominka i pala tym ile wlezie. 900 zł za rok grzania ? Mam porotherm + 20 cm dobrego styro + 12 styroduru, garaz ocieplony od srodka 10cm grafitu, bdb okna z cieplym montazem itd i na 240 m kw jak dotad rach tej zimy to ok 2200 z CWU. Dokładnie okres 1 grudzien - 1 kwiecien Temp stała 22 st całą dobe + CWU 42 st całą dobe.

Jak dla mnie koszty podane przez "miastowego" sa realne i faktyczne jakie mozna uzyskac.


Czytaj dokładnie to co inni piszą zanim zaczniesz się pienić, mój dom jest o połowe mniejszy od twojego, czasami używam kominka, a ciepłą wode użytkową uzyskuje bez użycia gazu ( prąd )do gotowania też gazu nie używam tylko prąd. W nocy nie ogrzewam domu bo tak lubię. Każdy dom jest inny i każdy użytkuje go inaczej. Stąd takie różnice.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Maja 2016r. 23:27  
Cytuj
Podepne się pod temat, choć z nieco innym pytaniem: jaki piec gazowy polecacie do mieszkania 80m2, dwa poziomy, dwie łazienki, podlogowka na całym parterze lub w całym mieszkaniu (do rozważenia). Piec będzie służył do ogrzewania i podgrzewania wody użytkowej. Brak kotłowni, więc najlepiej nieduży.
Deweloper montuje pięć dwufunkcyjny Vailant z zzamkniętą komora spalania, ale przy podlogowce radzi wymianę na kondensacyjny.

Od razu dodam, że o piecach gazowych nie wiem prawie nic. Do tej pory mieszkałam w mieszkaniach z ogrzewaniem miejskim lub starymi piecykami Junkers (takimi z plomykiem). Obecnie mieszkam w mieszkaniu z piecem Viessmann i coś mnie trafia, bo nijak nie można ustawić temp wody - leci albo lodowata albo wrzątek. Tego chciałabym uniknąć w nowym mieszkaniu, dlatego to jest dla mnie priorytet i koszty schodzą na dalszy plan.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »