NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
komunia maj prezent , prezent na komunie w maju od mamy
Posty: 120
Dołączył: 8 Lut 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2015r. 21:31  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
Nic mnie nie obchodzi. Mamy wolność słowa każdy może wyrazić swoją opinie jeśli ona nie godzi w nikogo. Ale sam przeżyłem komunie swojego dziecka i pamiętam co się dzieje w maju: prezenty (drogie), wynajmowanie sali, prezenty dla księży, rewia mody... no prawie jak wesele.


Masz rację, ludziom odbija z drogimi prezentami.To komunia nie wesele. Są tacy którzy już nawet quady kupują. Prawdziwe zastaw się a pokaż się. W sumie to co się rozdrabniać na takie głupoty jak laptop....kupcie mieszkanie, dom....i niedługo tak będzie jak się co niektórzy nie opamiętają. Kiedyś były zegarki, złote kolczyki itp..i dzieci były zdrowe, więc po co wydawać kilka tysięcy? Żeby potem malucha od kompa bądź xboxa nie można było odciągnąć? Może jakiś bardziej przemyślany prezent. mlotek
laptol bedzie potrzebny i internet niestety do szkoly w starszych klasach obowiazkowo dzieci rozwiazuja zadania z matematyki matlandie niestety tez obowiazkowe dzienniczki szkolne maja byc gdzie nauczyciel widzi jak czesto dziecko loguje sie na matlandie a rodzic na dzienniczek .niestety laptop jest potrzebny w domu


masz racje- już pani daje wymagania obsługi na komputerze także to nie tylko zabawka do gier

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2015r. 21:31  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 253
Dołączył: 18 Paź 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Kwie 2015r. 15:07  
Cytuj
[/cytat] laptol bedzie potrzebny i internet niestety do szkoly w starszych klasach obowiazkowo dzieci rozwiazuja zadania z matematyki matlandie niestety tez obowiazkowe dzienniczki szkolne maja byc gdzie nauczyciel widzi jak czesto dziecko loguje sie na matlandie a rodzic na dzienniczek .niestety laptop jest potrzebny w domu [/cytat]

masz racje- już pani daje wymagania obsługi na komputerze także to nie tylko zabawka do gier[/cytat]

Tak na zebraniu w szkole można usłyszeć od nauczycieli jak to dzieci mają problemy z pisaniem długopisem i tłumaczą to tym że przecież na komputerze się klawiatury używa to po co mu długopisem pisać. Zgadza się Laptop to fajny prezent, pisałam wyżej o niekontrolowanym wydawaniu ogromnych kwot pieniędzy na prezenty komunijne. Argument w stylu bo komputer będzie niezbędny do nauki .....bez przesady. A net w obecnej chwili dla uczniów to źródło gier, na pewno nie nauki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 120
Dołączył: 8 Lut 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Kwie 2015r. 17:15  
Cytuj
LENO ja np wiem ze w klasie syna polowa klasy ma problemy na informatyce maja pania bardzo wymagajaca i nacisk na informatyke straszny !


Nie wiem w jakim swiecie zyjesz ale np ja nie znam osoby ktora nie ma w domu komputera to uz normalne nie mówmy tekstow naszych dziadkow KIEDYS DOSTALEM TO I SIE CIESZYLEM ludzie swiat idzie z postepem czy nam sie to podoba czy nie i to nie od nas zalezy
Nie kupisz dziecku laptopa? twoja sprawa ale wiedz ze twoje dziecko bedzie cofniete od innych a takie dziecko to dziecko odsuniete od dzieci dziecko nieszczesliwe
DZIECI POTRAFIA BYC WREDNE ! Jezdze na wycieczki udzielam sie w szkole znam wszystkie z klasy dzieciaczki i powiem tak DZIECI TE TO NIE TAKIE DZIECI JAK MYSMY BYLI
Kiedys bardziej bylismy za soba teraz dziecko latwo staje sie odludkiem w klasie jak czegos nie ma ,nie zna
Nie jest to sfera wyzsza prawda jest taka ze to juz jest normalne w POLSCE ze komunia to czas kiedy dzieci dostaja laptopa,PLAYSTATION,ROWER,KAMERE, i rozne sprzety to nie ten czas
kiedy zloty lancuszek cieszyl !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 174
Dołączył: 12 Wrz 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 2 Kwie 2015r. 17:28  
Cytuj
Niestety tez trzeba sie uzbroic w walke i awanturami o wyłacz ten laptop no coz zycie ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 442
Dołączył: 28 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Kwie 2015r. 19:03  
Cytuj
dzieciom dac wszystko a na starosc samemu przeniesc sie do domu starcow
hehe

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 253
Dołączył: 18 Paź 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Kwie 2015r. 20:19  
Cytuj
[cytat]LENO ja np wiem ze w klasie syna polowa klasy ma problemy na informatyce maja pania bardzo wymagajaca i nacisk na informatyke straszny !

Nie wiem w jakim swiecie zyjesz ale np ja nie znam osoby ktora nie ma w domu komputera ...

Czytaj ze zrozumieniem, nikt tu nie pisze ze ktoś ma czy nie ma komputera w domu. Wiadomo że to teraz norma. A żyje na świecie gdzie alegra86 czyta co chce przeczytać a nie co ktoś pisze. Napisałam że dorośli przesadzają z kwotami wydawanymi na prezenty komunijne i to przykra prawda. I że dzieci traktują komputery jako zabawkę a nie jak my dorośli rzecz pomocną w nauce lub innych dziedzinach życia. A jeżeli dorosły człowiek pisze że dziecku komputer do nauki jest niezbędny i potrzebny w drugiej klasie....nie rozśmieszaj mnie. A skoro w twojego syna klasie dzieci mają problemy z informatyką a wszyscy mają komputery...to odpowiedziałaś sobie na pytanie co dzieci w tym wieku z komputerami robią.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 120
Dołączył: 8 Lut 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Kwie 2015r. 21:31  
Cytuj
nie oceniam. Mam jedno dziecko i staram się aby miał to czego ja nie miałam w jego wieku rozpieszczam go bo jak nie jego to kogo?
Mój mały rok ostatni siedział na moim laptopie starszym i jakoś nie było problemu wyłącz laptopa- włącza go 2 razy w tyg maks czasem sama mu proponuje a może sobie pograsz także ja problemu z tym nie mam. umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 174
Dołączył: 12 Wrz 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 2 Kwie 2015r. 21:36  
Cytuj
CYTAT
nie oceniam. Mam jedno dziecko i staram się aby miał to czego ja nie miałam w jego wieku rozpieszczam go bo jak nie jego to kogo?
Mój mały rok ostatni siedział na moim laptopie starszym i jakoś nie było problemu wyłącz laptopa- włącza go 2 razy w tyg maks czasem sama mu proponuje a może sobie pograsz także ja problemu z tym nie mam. umiech
tylko poxsdroscic ;) mój syn tez sie tak nie interesował laptopem ale od czwartej klasy jak w szkole nacisk zrobili to teraz mam awantury wyłacz i pilnowanie czasu spędzanego na grach rozmowach z kolegami i zadaniach oczywiscie na internecie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ota
ota
Posty: 26
Dołączył: 30 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Kwie 2015r. 14:15  
Cytuj
podłączam sie pod temat tylko prosiłabym o rozszerzenie za chwilkę komunie ile daje sie w kopertkę umiech ewentulanie jakiś mądry prezent cenowo w granicach rozsądku ( bez quadów, skuterów bo to ani tanie ani bezpieczne).
Proszę o pomoc umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 174
Dołączył: 12 Wrz 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Kwie 2015r. 14:17  
Cytuj
CYTAT
podłączam sie pod temat tylko prosiłabym o rozszerzenie za chwilkę komunie ile daje sie w kopertkę umiech ewentulanie jakiś mądry prezent cenowo w granicach rozsądku ( bez quadów, skuterów bo to ani tanie ani bezpieczne).
Proszę o pomoc umiech
tyle na ile ciebie stac.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 174
Dołączył: 12 Wrz 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Kwie 2015r. 14:21  
Cytuj
Na edukacji mozna kupic drobiazg z napisem w dniu pierwszej komuni.u fotografa agfa mozna tez kupic drobiazg z napisem pamiatka komuni.mozna tez w google wpisac np..pamiatka pierwszej komuni sw..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 191
Dołączył: 27 Maja 2010r.
Skąd: StW
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Kwie 2015r. 16:57  
Cytuj
Ludziska, powiem wam coś...
Ja tez pamiętam swoja pierwszą , ponieważ po 3-ch dniach postu przed "imprezą", dostalismy po "imprezie" , po dwie bułki z wiejską kiełbasą i kubkiem kakao(pierwszy raz w życiu piłem), oraz dzień wolny od pasienia krów.
ps. zapach bułki z kiełb.i kakao do dziś pamiętam...

Ogon , nerki , wątroba i cały tłuszcz z barana , to Najświętsza rzecz Mojżesza kapłana/Biblia/.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 174
Dołączył: 12 Wrz 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Kwie 2015r. 16:57  
Cytuj
https://www.krysztaly3d.pl/prezenty/wszystkie/komunia

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »