NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
absurd w służbie zdrowia, oczekiwanie 3-m-ce do wizyty do specjalisy :)
Posty: 162
Dołączył: 13 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2015r. 12:09  
Cytuj
Proszę wytłumaczcie mi sytualcję:
Stłukłem mocno rękę, tak, że cała od łokcia do palców zsiniała z ogromnym krwiakiem na środku. Pani rodzinna skierowała mnie do ortopedy mówiąc że z NFZ-tu w szpitalu raczej kolejka będzie długa i trzeba prywatnie. Fakt termin u dwóch ortopedów na prześwietlenie na lipiec, tak na "lipiec". Prywatnie za 200zł na drugi dzień miejsce jest w tym samym szpitalu. Ludzie ile pobierają nam z wypłaty każdego miesiąca na ubezpieczenie zdrowotne żebym teraz musiał płacić za wizytę takie pieniądze? To jakaś paranoja!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2015r. 12:09  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 981
Dołączył: 6 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2015r. 12:15  
Cytuj
Witamy w Polsce umiech Ty w kraju od niedawna czy może wcześniej nie musiałeś korzystać z usług publicznej służby zdrowiazapytanie

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2015r. 12:16  
Cytuj
To nie jest paranoja, to jest właśnie polska.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2015r. 12:21  
Cytuj
CYTAT
Proszę wytłumaczcie mi sytualcję:
Stłukłem mocno rękę, tak, że cała od łokcia do palców zsiniała z ogromnym krwiakiem na środku. Pani rodzinna skierowała mnie do ortopedy mówiąc że z NFZ-tu w szpitalu raczej kolejka będzie długa i trzeba prywatnie. Fakt termin u dwóch ortopedów na prześwietlenie na lipiec, tak na "lipiec". Prywatnie za 200zł na drugi dzień miejsce jest w tym samym szpitalu. Ludzie ile pobierają nam z wypłaty każdego miesiąca na ubezpieczenie zdrowotne żebym teraz musiał płacić za wizytę takie pieniądze? To jakaś paranoja!


Zacząłeś od d..y strony i tyle.
Idziesz na pogotowie (SOR), mówisz ała, ale boli, czekasz kilka godzin i sprawa załatwiona.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2015r. 12:28  
Cytuj
Dokładnie. Na SOR, najlepiej jak przychodnie już zamknięte i Masz wszystko załatwione od ręki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 553
Dołączył: 5 Gru 2011r.
Skąd: Pysznica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2015r. 12:33  
Cytuj
Potwierdzam. Najlepiej idź jutro, powiedz że się przewróciłeś i będziesz miał wszystko od ręki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 162
Dołączył: 13 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2015r. 12:34  
Cytuj
umiech na pogotowiu byłem po wypadku, prześwietlenie wykazało, że nie ma złamania, ale ręka spuchnięta jest nadal i nie mogę jej wyprostować z tąd potrzeba wizyty u ortopedy umiech

Jakie widzicie rozwiązanie, może wstawić kasę fiskalną do gabinetów, jakieś wyjście by było może część pieniędzy z paragonu NFZ by oddało za taką wizytę a tak to się mogę w d... pocałować.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 981
Dołączył: 6 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2015r. 12:43  
Cytuj
Kasy fiskalne dla lekarzy są obligatoryjne od 1. stycznia b.r., ale nie łudź się, że NFZ coś Ci odda smiech2

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 884
Dołączył: 1 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2015r. 12:56  
Cytuj
Kasy fiskalne są wprowadzone, ale nie wszyscy lekarze wystawiają paragony, tak im w tej szarej strefie jest dobrze ze nie mają zamiaru zmieniać tego stanu rzeczy. Jeszcze nie słyszałem o kontroli UKS u lekarzy świadczących prywatne (odpłatne ) usługi medyczne.
Od drobnych przedsiębiorców to fiskus potrafi wyciągnąć należne podatki, a od medyków nie chce, a może nie potrafi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2015r. 13:17  
Cytuj
E tam, lekarze z którymi miałem styczność grzecznie nabijali za wizytę na kasę, tyle, że nabijali od 20% do 30% więcej, niż brali przed zakupem kasy fiskalnej. Nie bójcie się, za te kasy i tak płacimy my.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 137
Dołączył: 16 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2015r. 13:24  
Cytuj
Zawsze można się ubezpieczyć prywatnie.
cool girl

qui penis aquam turbat?
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 6 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2015r. 13:38  
Cytuj
Jeżeli prześwietlenie nie wykazało złamania ani pęknięcia kości to podejżewam że ortopeda niewiele pomoże. Proponuję ponowną wizytę u rodzinnego. Może potrzebna będzie konsultacja chirurga.
Jeśli chodzi o obrzęk i krwiak to nie radzę czekać!! To się może źle skończyć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2015r. 14:18  
Cytuj
Właśnie ostatnio się tak zdziwiłam, jak pani pediatra zamiast dotychczasowego 50zł zawołała 70zł. Ale jak wręczyła mi paragon, to zrozumiałam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 62
Dołączył: 27 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2015r. 14:59  
Cytuj
Heh, heh, chyba chodzimy do tej samej umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 1 Paź 2006r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2015r. 16:29  
Cytuj
No to u innego pediatry 100% więcej, bo paragon.

Dorii
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 129
Dołączył: 21 Wrz 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2015r. 17:29  
Cytuj
ja lecze sie u profesora w Lublinie, na wizyty chodzę do Niego prywatnie do przychodni. I to pani rejestratorka wystawia paragony i faktury. I tak jest od lat. I prawdę mówiąc wolę pojechac do Lublina i zapłacić, bo wiem, że mi pomoże. Nie tak jak w Stalowej większośc lekarzy (NIE WSZYSCY!!!) leczy, żeby nie wyleczyć, a żeby tylko kasę zgarnąć...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »