NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
Wymiana okien, Spoldzielnia mieszkaniowa
s7f
s7f
Posty: 103
Dołączył: 29 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Kwie 2015r. 12:11  
Cytuj
Witam

Orientuje sie ktos jak to jest z wymiana okien i ze zwrotem kasy w spoldzielni?

Jak to sie zalatwia?

Prosze o pomoc.

s7f
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Kwie 2015r. 12:11  
Cytuj

s7f
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 216
Dołączył: 12 Kwie 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 9 Kwie 2015r. 15:26  
Cytuj
Podejdz do swojej spoldzielni i wszystko pani wytlumaczy.wlasciciel mieszkania moze to zrobic

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 67
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Kwie 2015r. 15:36  
Cytuj
u mnie bylo tak ze poszedlem do spoldzielni zglosilem ze okna mam do wymiany, sprawdzili w papierach ze okna juz baardzo dlugo nie byly wymieniane i wszystko przeszlo, dostalem kartke jakie warunki tezeba spelnic zeby dostac zwrot i ta kartke daje sie ekipie ktora wymienia okna. Później przychodzi komisja i sprawdza wykonczenie itp.

Najważniejsza kwestia to nawiewniki, musza byc zamontowane we wszystkich pomieszczeniach, przynajmniej w jednym oknie, jezeli tego nie zrobimy nie dostaniemy zwrotu.

generalnie najlepiej podejsc i w spoldzielni dowiedziec sie jak to ma byc.
co do kasy to czeka sie nawet do roku :] wiec sporo

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Kwie 2015r. 16:13  
Cytuj
W SM swego czasu było wymagane, żeby były to nawiewniki CIŚNIENIOWE. Nie wszystkie takie są więc przestrzegam przed tym, żeby nie było płaczu i zgrzytania zębów umiech Ale oprócz zwrotu za okna zwracają właśnie też za nawiewnik chyba 100zł od sztuki, więc warto wziąć lepsze - ciśnieniowe. Ja ogólnie polecam ciśnieniowe dodatkowo z funkcją manualnej regulacji.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 253
Dołączył: 18 Paź 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Kwie 2015r. 16:39  
Cytuj
CYTAT

Najważniejsza kwestia to nawiewniki, musza byc zamontowane we wszystkich pomieszczeniach, przynajmniej w jednym oknie, jezeli tego nie zrobimy nie dostaniemy zwrotu.

generalnie najlepiej podejsc i w spoldzielni dowiedziec sie jak to ma byc.
co do kasy to czeka sie nawet do roku :] wiec sporo


PO pierwsze wcale żadnych nawiewników obowiązkowo nie trzeba mieć, żeby dostać zwrot ze spółdzielni. A na kasę czeka się do roku - to maksymalny termin jaki ma SM do zwrotu. Wymieniałam okna dwa lata temu, a kasę otrzymałam dokładnie jeden dzień przed upływem roku .porażka.Te nawiewniki to jakiś ogromny strup dla SM, bo fakt jak była komisja na odbiór okien to Pan mnie powiadomił że przydałoby się je zainstalować ale nie jest to żadna przeszkoda że nie dostanę zwrotu. Dostałam zwrot za okna, nawiewników nie mam i z tego powodu nie miałam i nie mam żadnych kłopotów w SM.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
s7f
s7f
Posty: 103
Dołączył: 29 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2015r. 10:50  
Cytuj
Jestem w trakcie kupna mieszkania ktore jeszcze nie jest moja wlasnoscia... I chce tam okna wymienic. Nie wiem czy wogole tak moge. Ze stary wlasciciel zglosi a ja zakupie nowe i wroca mi koszt. W tym problem. Dziekuje wszystkim za odpowiedzi.

s7f
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2015r. 11:06  
Cytuj
CYTAT


PO pierwsze wcale żadnych nawiewników obowiązkowo nie trzeba mieć, żeby dostać zwrot ze spółdzielni. A na kasę czeka się do roku - to maksymalny termin jaki ma SM do zwrotu. Wymieniałam okna dwa lata temu, a kasę otrzymałam dokładnie jeden dzień przed upływem roku .porażka.Te nawiewniki to jakiś ogromny strup dla SM, bo fakt jak była komisja na odbiór okien to Pan mnie powiadomił że przydałoby się je zainstalować ale nie jest to żadna przeszkoda że nie dostanę zwrotu. Dostałam zwrot za okna, nawiewników nie mam i z tego powodu nie miałam i nie mam żadnych kłopotów w SM.


Wymieniałem okna w styczniu 2013 roku. Dostałem w papierach z SM, że nawiewniki SĄ OBOWIĄZKOWE. Zwrot dostałem w sierpniu 2014 - faktycznie, rok czasu potluczony
Co do nawiewników nic to nie przeszkadza bo zwracają za nie dodatkowo kasę :cwaniak:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 804
Dołączył: 17 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 12 Kwie 2015r. 00:33  
Cytuj
A gdzie najlepiej te okna zamówić, żeby nie przepłacić a były dobre i z montażem ?

życie to nie uleczalna choroba, zawsze kończy się śmiercią :P
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 33
Dołączył: 16 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Kwie 2015r. 09:47  
Cytuj
Okna z DOBROPLASTU

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Kwie 2015r. 10:09  
Cytuj
DOBROPLAST

Hahahaha, najgorszy syf, radzę unikać tego jak ognia. Mam ten shit i od początku problemy, a z miesiąca na miesiąc coraz większe. Jak mi ktoś nie wierzy jaka to jest masakra jakościowa to niech sobie wpisze w google "dobroplast okna opinie" - paczka popcornu i lektura na cały wieczór. Omijać ten produkt pseudookienny szerokim łukiem.
Nie wiem z jakiego tworzywa to jest bo wyginają się przy zmiennej temperaturze jak resory na wybojach potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »