NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
IPO - Uniwheels AG,
Posty: 319
Dołączył: 11 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2015r. 10:41  
Cytuj
Do 22 kwietnia trwają zapisy na akcje w ramach IPO firmy Uniwheels AG.
Oferta ma posłużyć m.in. do zdobycia kapitału, by wybudować 3. fabrykę w Stalowej Woli.

Zapisywać się można przez rachunki maklerskie mBanku, BOŚ i BZ WBK.

Na stronach ww. domów maklerskich, jedynie w mBanku znalazłem publicznie udostępniony komentarz do oferty http://www.mdm.p(...)e=ui-pub

Jest jeszcze http://www.stock(...)-ag.aspx ale niestety dostęp do wskaźników jest wyłącznie dla abonentów usługi premium :(
Ciężko znaleźć analizy spółki i oferty w necie, więc do zainteresowanych ww. ofertą - co o niej sądzicie? Będziecie się zapisywać?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2015r. 10:41  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 12 Cze 2011r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 19 Kwie 2015r. 11:03  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 499
Dołączył: 8 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2015r. 11:04  
Cytuj
Wyprzedziłeś moje pytanie ;-)
szukałam już prognoz ale takowych nie ma, są tylko informacje o spółce.
Najpierw w marcuspółka mówi, że nie ma konkretych planów IPO na warszawskiej giełdzie a później{po miesiącu}zmienia zdanie i zamierza wykorzystać zdobyte środki do częściowego sfinansowania pierwszego etapu budowy nowego zakładu produkcyjnego w Stalowej Woli. Ponadto wpływy z oferty mają poprawić wskaźnik rentowności kapitału własnego oraz stworzyć podstawy finansowania ciągłego długoterminowego rozwoju grupy.
Wahania na giełdzie obecnie są spore pytanie jest takie czy poradzi sobie z tą ceną i będą zyski w dłuższej perspektywie, czy chcesz zarobić na starcie?
Aby zarobić(?)trzeba by zakupić ok. 100 akcji i liczyć na zysk conajmniej +2 zł na sztuce. Ale myślę, że więcej, bo przecież od zakupu i sprzedaży pobierana jest prowizja i do tego płaci się podatek.

Cena 1 akcji to 119 zł.
Na obecnym rynku wydaje się to zbyt dużo, ale sama nie wiem co o tym sądzić.
Jakoś nie znam się dobrze na tej dziedzinie handlu. bardziej grywam w surowcach i wydaje mi się, że ja osobiście chyba w to nie wejdę.

Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem,

ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.

/Gabriel Garcia Marquez

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 11 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2015r. 11:14  
Cytuj
CYTAT


Pod tym linkien nie ma niestety żadnych innych informacji niż publicznie dostępne plany spółki, na zasadzie kopiuj-wklej ze strony spółki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 11 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2015r. 11:18  
Cytuj
CYTAT

Cena 1 akcji to 119 zł.
Na obecnym rynku wydaje się to zbyt dużo, ale sama nie wiem co o tym sądzić.


Mówisz o nominalnej cenie że jest duża, czy że na podstawie ten ceny wynika że np. C/Z czy C/Wk jest wysoka?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 77
Dołączył: 19 Kwie 2015r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 19 Kwie 2015r. 11:54  
Cytuj
moyra3
przy 100 akcjach wystarczy różnica 1 zł na jednej żeby mieć zysk. Marny bo marny ale jednak ;)
standardowa prowizja to ok 0,39% od transakcji.

ostatni debiut Idea Banku miał być kiepski, nawet nie udało im się sprzedać tyle akcji ile zamierzali a jednak pierwszego dnia te 12% można było wyjąć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 11 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2015r. 12:41  
Cytuj
CYTAT

ostatni debiut Idea Banku miał być kiepski, nawet nie udało im się sprzedać tyle akcji ile zamierzali a jednak pierwszego dnia te 12% można było wyjąć.


Zauważ, że chcieli ją sprzedać po 32zł/akcję, a ostatecznie IPO skończyło się na 24zł. 25% taniej. Patrząc na jakość i uczciwość banków Czarneckiego oraz jakże prostą i zrozumiałą strukturę własności (zobacz https://stref(...)-bank-sa) nie zainwestowałem i nie zainwestuję nawet 1zł.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »