NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Wandal porysował auta gwoździem,
Posty: 6
Dołączył: 7 Maja 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Maja 2015r. 10:18  
Cytuj
Dzień dobry,

Mieszkańcy Stalowej Woli, nie wiem czy jesteście w stanie w jakiś sposób pomóc, ale nie zaszkodzi Was spytać.

26.04.2015 dwóm moim kolegom pewien starszy Pan przejeżdżając rowerem porysował prawdopodobnie gwoździem 2 auta.

Alfa Romeo 156: przerysowany cały lewy bok
Mercedes W211: porysowana klapa

Jeżeli jesteście w stanie coś zrobić w kierunku ustalenia sprawcy bylibyśmy bardzo wdzięczni.

Filmik z monitoringu: https://www.youtu(...)Nb80jK5o

Postaram się dodać później zdjęcia porysowanych aut.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Maja 2015r. 10:18  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 208
Dołączył: 4 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Maja 2015r. 10:52  
Cytuj
Co za czubek! Niestety nie znam typa. Może trzeba podać więcej szczegółów, np. miejsce gdzie to się stało, bo może ktoś przechodzący, przejeżdżający w okolicy by rozpoznał?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 7 Maja 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Maja 2015r. 10:57  
Cytuj
Miejsce to parking obok nowego budynku firmy I-BS.pl (niedaleko Karczmy Biesiada).
To jest ulica Solidarności 2.

Mam nadzieje, że ktoś rozpozna tę osobę umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 94
Dołączył: 17 Sie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Maja 2015r. 11:23  
Cytuj
moim zdaniem nie jest to dziadek a koleś koło pięćdziesiątki, a narzędzie to raczej klucz do domu lub piwnicy. ewentualnie klucz do kłódki od super nowoczesnego bicykla :p powodzenia w poszukiwaniach sprawcy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 192
Dołączył: 18 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Maja 2015r. 12:05  
Cytuj
ciekawe dlaczego wybrał to auto??? stało ich killllka

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 553
Dołączył: 5 Gru 2011r.
Skąd: Pysznica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Maja 2015r. 12:09  
Cytuj
M też ktoś przerysował cały bok i urwał lusterko, sąsiadom z bloku i z bloku obok pourywali znaczki z masek i klap w tamtym tygodniu, już nie raz były jakieś gwożdzie też wbite w opony, ludzie są zawistni.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 43
Dołączył: 9 Lut 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Maja 2015r. 12:23  
Cytuj
Idź z tym nagraniem na policje złóż zawiadomienie takie cos jest karalne. Policja moze rozpozna typa a moze juz go zna, kiedys mi tez gosc porysowal auto śrubokrętem. Powodzenia w poszukiwaniach

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 7 Maja 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Maja 2015r. 12:31  
Cytuj
Miejmy nadzieje, że uda się nam ujawnić chociaż jedną osobę. Tak by inne miały świadomość tego, że nie są bezkarne. I zastanowią się dwa razy zanim wyciągną jakieś narzędzie by naciągnąć kogoś na wysokie koszta naprawy.

Klapa auta po lifcie tego Pana wygląda teraz mniej więcej tak:
Obrazek

Stało się to 23.04.2015 a nie tak jak pisałem 26.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 45
Dołączył: 21 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Maja 2015r. 12:49  
Cytuj
Moje auto również zostało porysowane dnia 23.04 godz. 13-15 (rysa zrobiona na szybko po tylniej klapie). Było to 23.04 o godz. 13-15 w okolicach ul. Poniatowskiego 78 może sprawca z filmu mieszka w tej okolicy ;)
Jedna zależność, która łączy nasze samochody to, że te z tego filmu stoją na trawniku a mój samochód stał prawą strona na chodniku i z tej strony został porysowany.
Link do street view
https://www.googl(...)-PtA!2e0

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 553
Dołączył: 5 Gru 2011r.
Skąd: Pysznica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Maja 2015r. 13:04  
Cytuj
CYTAT
Moje auto również zostało porysowane dnia 23.04 godz. 13-15 (rysa zrobiona na szybko po tylniej klapie). Było to 23.04 o godz. 13-15 w okolicach ul. Poniatowskiego 78 może sprawca z filmu mieszka w tej okolicy ;)
Jedna zależność, która łączy nasze samochody to, że te z tego filmu stoją na trawniku a mój samochód stał prawą strona na chodniku i z tej strony został porysowany.
Link do street view
https://www.googl(...)-PtA!2e0


Michał te wydarzenia o których napisałam powyżej też na Poniatowskiego

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Maja 2015r. 13:08  
Cytuj
Koleś z filmiku stukniety. Mam nadzieję, ze ktoś go zidentyfikuje.

Natomiast do Michała: nie wiem, jak dokładnie stał twój samochód, ale jeśli tak jak niektóre w pobliżu mojego bloku, to się nie dziwię. Idzie człowiek chodnikiem z dzieckiem w wózku i nagle stop, trzeba zejść na jezdnię, bo chodnik CAŁY zastawiony.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12
Dołączył: 7 Maja 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Maja 2015r. 13:43  
Cytuj
Na nagraniu nie widać, ale żadne z aut nie stało nawet minimalnie na ścieżce rowerowej, więc nie ma możliwości, że ktoś nie mógł przejechać rowerem itp.

CYTAT
te z tego filmu stoją na trawniku a mój samochód stał prawą strona na chodniku i z tej strony został porysowany.

CYTAT
nie wiem, jak dokładnie stał twój samochód, ale jeśli tak jak niektóre w pobliżu mojego bloku, to się nie dziwię.

To nie jest sposób na rozwiązanie problemu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 216
Dołączył: 12 Kwie 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 7 Maja 2015r. 15:59  
Cytuj
te porysowane samochody stały prawidłowo zaparkowane na parkingu.Czy na całym chodniku i brak przejscia dla pieszych?? Nie trzeba isc z wozkiem zeby nie mozna było przejsc chodnikiem poniewaz czasami jakis burak tak stanie autem ze caly chodnik jego jest

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 16
Dołączył: 23 Gru 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Maja 2015r. 22:35  
Cytuj
CYTAT

te porysowane samochody stały prawidłowo zaparkowane na parkingu.

Przeciez post wyzej masz napisane że zaden nie stał na chodniku/ścieżce.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 279
Dołączył: 27 Marz 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Maja 2015r. 23:12  
Cytuj
To musiał być jakiś p.... "ekolog" bo tak się stało, że oba auta stały na trawie[b][/b]

Cudny Lolo
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 45
Dołączył: 21 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Maja 2015r. 08:43  
Cytuj
CYTAT

Natomiast do Michała: nie wiem, jak dokładnie stał twój samochód, ale jeśli tak jak niektóre w pobliżu mojego bloku, to się nie dziwię. Idzie człowiek chodnikiem z dzieckiem w wózku i nagle stop, trzeba zejść na jezdnię, bo chodnik CAŁY zastawiony.


Zgadzam sie masz rację, co do tego, ale jeśli już parkuję na chodniku to staram się zostawić około 1,2 – 1,5 m żeby można było swobodnie przejść bez obcierania się o samochody, Najciekawsze jest to że samochód został porysowany z tyłu (bagażnik) od strony chodnika ale nie na boku wzgłuż samochodu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 7 Maja 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Maja 2015r. 09:26  
Cytuj
Samochody nie stały na chodniku. Stały pod tym budynkiem z zamkniętymi roletami czyli de facto przy drodze dojazdowej do budynku I-BS.pl. Faktycznie jestem w stanie zrozumieć, że ktoś mógł się zdenerwować przez to, że nie mógł przejechać. Ale po pierwsze nie powinien robić tego w ten sposób, a po drugie auta nie stały ani na chodniku, ani na ścieżce rowerowej.

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 37
Dołączył: 22 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Maja 2015r. 09:41  
Cytuj
Jak to kogos pocieszy to mi miesiac temu tez porysowali z dwoch stron auto, na policje nie warto isc.
Strata 2h na glupie pytania i pisanie po literce zeznan.
Pozniej podsumowanie przez policjanta ze trzeba bylo wykupic AC i juz tylko wyczekiwanie na umorzenie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 77
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Maja 2015r. 10:39  
Cytuj
Scena jak z Pulp Fiction umiech

Wciąż jeździsz malibu?
Wiesz, co mi jakiś chu.ek zrobił?
Porysował lakier.
- Kure..two.
- No.
Stał 3 lata.
5 dni pojeździłem
i ktoś się przypieprzył.

Takich trzeba rozstrzeliwać.
Bez sądu, bez rozprawy.

Mi też jakiś chu.ek urwał lusterko, ale to było z 2 mc temu. Auto stało na parkingu prawidłowo zaparkowane.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
HIV
Posty: 1553
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 8 Maja 2015r. 11:18  
Cytuj
Alkohol, naćpanie lub ta choroba są przyczyną niszczenia. Moim zdaniem powinno się połamać ręce za karę za celowe niszczenie. Leczenie tych złamań tylko prywatnie bez refundacji. Nie stać patologii to niech się zrasta krzywo.

A ta choroba, o której napisałem to:


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 20 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 8 Maja 2015r. 11:35  
Cytuj
Może to ten sam pojeb, co 1-2 tygodnie temu był o nim artykuł, co się szarpał z gościem który rzekomo mu zastawił droge rowerowa samochodem. Też tam odwalił i spowodował jakieś uszkodzenia w aucie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Maja 2015r. 11:42  
Cytuj
Z tego co wiem, to tam akurat rowerzysta miał rację, wg świadków.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
HIV
Posty: 1553
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 8 Maja 2015r. 12:51  
Cytuj
mik8, nawet gdyby rowerzysta miał najświętszą rację to nigdy nie wolno mu uszkadzać mienia. Za zniszczenie mienia o wartości powyżej 400 iluś tam złotych jest kara więzienia od 3 miesięcy do lat 5, a poniżej tej kwoty jest wykroczeniem. Nie przeszkadza też domagać się odszkodowania od sprawcy na drodze cywilnej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 7 Maja 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Maja 2015r. 08:34  
Cytuj
Temat trochę przycichł, ale bardzo proszę o rozgłaszanie go. Teraz nie zostało porysowane Twoje auto, ale następnym razem to Ty możesz zostać poszkodowanym.

Zamieszczam kolejne nagranie tym razem spod firmy Uniwheels -
https://www.youtube.com/watch?v=sG1vGV3kT6k

Nagranie dostałem od innych poszkodowanych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 149
Dołączył: 22 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Maja 2015r. 08:39  
Cytuj
Witam, a można linki do tych filmików na fejsa wrzucić? Tam pewnie więcej osób je obejrzy i może ktoś tego rysownika rozpozna.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »