NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
Opinie o LPG na różnych stacjach,
HIV
HIV
HIV
Posty: 1553
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 23 Maja 2015r. 15:40  
Cytuj
Z uwagi na fakt, że bardzo dużo korzystam z auta, musiałem sobie przerobić je na gaz. Z opinii mojego "gazownika" wynika, że należy unikać tankowania na stacjach Orlen i BP. Klienci, którzy tam najczęściej tankowali przyjeżdżając do niego na wymianę filtrów mieli najbardziej je zapchane, a zdarzało się, że nawet pozaklejało przewody doprowadzające gaz do silnika. Sam zacząłem tankować na Lotosie i Statoil i na razie jest wszystko ok. A temat zakładam, by ludzie, którzy już długo jeżdżą na LPG (dla mnie to nowość bo do tej pory zawsze była benzyna) podzielili się własnymi doświadczeniami na temat pracy silnika, zasięgu auta i jego awaryjności w zależności od stacji, na której przeważnie tankowali LPG. U nas najtaniej jest na Auchanie, ale tych marketowych stacji raczej unikam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2015r. 15:40  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 10 Paź 2011r.
Skąd: okolice Stalowej Wol
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2015r. 19:52  
Cytuj
Ja tankuje na stotoil i jeszcze żądnych problemów nie miałemumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 65
Dołączył: 24 Kwie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola/Zarzecz
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Maja 2015r. 21:04  
Cytuj
Od 6-ciu lat tankuje na Orlenie kolo szpitala i nic sie nie dzieje.
W drugim aucie od 3-miesiecy i odpukac spoko
Oby tak dalej wiec powodow do marudzenia nie mam

PawloSt
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 183
Dołączył: 5 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Maja 2015r. 21:05  
Cytuj
A co to za gazownik, z tego co wiem to wlasnie na tych stacjach wymienionych przex ciebie jest najlepszy gaz LPG.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
HIV
Posty: 1553
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 23 Maja 2015r. 23:11  
Cytuj
Nie mogę podawać danych osobowych. To jest jego opinia na podstawie doświadczeń zawodowych i relacji klientów serwisu. Powstaje pytanie, czy klienci mówili do końca prawdę, co do tego gdzie tankowali. Dlatego pytam innych ludzi, jeżdżących na LPG od dawna, jak to u nich z doświadczenia wynika. Lepiej popytać niż naprawiać umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 81
Dołączył: 14 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2015r. 02:39  
Cytuj
Ja zakładałem gaz dwa lata temu i żadnej awarii, nie było. Chłopaki z tego zakładu wiedzą co robia, dwa lata i zero usterek, polecam!, tylko Kraśnik! w razie pytań, pisać na pw!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2015r. 08:27  
Cytuj
Gaz w wiekszości stacji jest taki sam jakościowo - problem to tylko jego czystośc - a tu ma znaczenie rodzaj dystrydutorów ich pomp i filtrów. Bo jak syf dostanie się do zbiornika i zatka filtr to już po jeżdzie - już raz tak miałem :(.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 996
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2015r. 09:27  
Cytuj
Może to co napisze jest nie do końca aktualne ale może ktoś potwierdzi.Jakieś trzy lata temu zmieniłem auto na diesla, wcześniej jeździłem autem z gazem i tankowałem gaz tylko na trzech stacjach w Stalowej - dwóch orlenach i lotosie. Problemów nigdy żadnych z instalacją nie miałem ale przy tym samym stylu jazdy na gazie z lotosu zasięg wychodził mi zwykle o ponad 50km więcej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 16
Dołączył: 22 Gru 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2015r. 16:28  
Cytuj
Co do stacji z LPG to raczej nie są lata 90 że można było robić co się chce z gazem. Zadziwia mnie gadanie ludzi którzy nie mają styczności z tym i nie siedzą w paliwach " Przecież orlen lotos ma lepsze paliwo niż na stacyjce malutkiej nie firmowej" a tu się panowie mylą, rozlewnie są w naszym rejonie przy granicy i tam się tankuje 90% cystern. Lotos bp itd itd. W Tarnobrzegu na shell-u nie wiem czy dalej czy nie ale był napis SHELL POWER GAS a dostawcą był TEZET ;) czyli jaki shell power gaz umiech ale ludzie żyją w swojej nieświadomości. Ja najczęściej tankuję w Rozwadowie, tankuje tam już mój trzeci samochód i nigdy nie miałem problemu. Nie jest to jakaś piękna firmowa stacja z muzyką i hot-dogami ale coś za coś. Tankowałem też swojego czasu na LOK-u.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 20
Dołączył: 4 Sie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2015r. 16:36  
Cytuj
Ja mam BRC i jeśli i najwięcej kilometrów wychodzi bo zatankowaniu na ulicy przemysłowej na tej małej stacji co mają dźwigi a przez 2 lata wytestowałem praktycznie wszystkie stacje w stw i nisku

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2015r. 16:39  
Cytuj
Drut, na której markowej stacji zrobiłeś najwięcej km ? Orlen, Statoil, Lotos ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 16
Dołączył: 22 Gru 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2015r. 16:51  
Cytuj
Tylko weźcie sobie fakt że nie ma takiego samego stylu jazdy codziennie, więc nigdy nie wyjdzie ci tyle samo km. Na to ma wpływ wiele czynników. Przy tankowaniu na jednej stacji robiąc tą samą trasę zawsze wychodzi inaczej nie ma opcji żeby wyszło tak samo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
HIV
Posty: 1553
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 24 Maja 2015r. 21:33  
Cytuj
Dowiedziałem się, że Lotos bierze LPG z Gaspolu. Od przerobienia instalacji tankuję głównie na Lotosie w tym samym miejscu w Rzeszowie (za Źródełkiem) i tylko raz zalałem do pełna na rzeszowskim Statoilu koło Millenium. Różnicy w spalaniu ani pracy silnika nie dostrzegłem. W zależności od stylu jazdy, czy ekonomiczna czy ostrzejsza spala 7,2 do 7,6 l na 100 km. Przy jeździe autostradowej, szybszej spaliło 7,6.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 28 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Cze 2015r. 19:26  
Cytuj
CYTAT
Co do stacji z LPG to raczej nie są lata 90 że można było robić co się chce z gazem. Zadziwia mnie gadanie ludzi którzy nie mają styczności z tym i nie siedzą w paliwach " Przecież orlen lotos ma lepsze paliwo niż na stacyjce malutkiej nie firmowej" a tu się panowie mylą, rozlewnie są w naszym rejonie przy granicy i tam się tankuje 90% cystern. Lotos bp itd itd. W Tarnobrzegu na shell-u nie wiem czy dalej czy nie ale był napis SHELL POWER GAS a dostawcą był TEZET ;) czyli jaki shell power gaz umiech ale ludzie żyją w swojej nieświadomości. Ja najczęściej tankuję w Rozwadowie, tankuje tam już mój trzeci samochód i nigdy nie miałem problemu. Nie jest to jakaś piękna firmowa stacja z muzyką i hot-dogami ale coś za coś. Tankowałem też swojego czasu na LOK-u.


A ja po pół roku tankowania tam, miałem zawalone filtry - nie polecam sciana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 52
Dołączył: 17 Maja 2011r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 22 Cze 2015r. 20:46  
Cytuj
Głównie Lotos, czsem Statoil, przez 6 lat,90tys.km, bez żadnej awarii. Stosuj świece o podwyższonej ciepłocie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »