NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Motoryzacja »
Nowy Temat Odpowiedz
Gdzie w Stalowej Woli montuja haki?,
Posty: 3
Dołączył: 26 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lip 2015r. 14:55  
Cytuj
witam wiecie gdzie w stalowej zamontuje haka do samochodu osobowego ( lacetti)- i jakie sa ceny montazu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lip 2015r. 14:55  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lut 2016r. 15:59  
Cytuj
podbije temat ktoś ostatnio montował?jakie ceny?potrzebuje zamontować do scenicacool

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Lut 2016r. 18:55  
Cytuj
Montaż okolice 200, ale polecam mechanikowi kazać kupować bo można wymieniać i 3 razy bo producentów teraz od groma. Mi montował w 3 autach tabor i polecam. Potem przegląd 20 zł i do wydziału po wpis

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 20 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 28 Lut 2016r. 19:01  
Cytuj
dużo zależy od auta, nie wiem czy wiele zmieniło się w tym temacie, ale jak ja do zwyklej osobówki montowałem to wołali średnio 150zł za robote. Koniec końców nie montowałem w okolicach stalowej bo bardziej oplacalo mi sie kupic hak z montazem niz taniej troche zaplacic za hak, a wiecej za montaż.
Podjedź w 2-3 punkty i podpytaj o cene. Generalnie każdy mechanik Ci to powinien zrobić

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lut 2016r. 21:06  
Cytuj
ok muszę pojeździć kiedyś montował gość w nisku pare dobrych lat ale nie wiem czy jeszcze to robi,dzięki za info

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 82
Dołączył: 27 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lut 2016r. 23:07  
Cytuj
CYTAT
ok muszę pojeździć kiedyś montował gość w nisku pare dobrych lat ale nie wiem czy jeszcze to robi,dzięki za info


Jak Ci się będzie chciało to wrzuć później info, niedługo też mnie czeka montaż.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
sos
sos
sos
Posty: 41
Dołączył: 29 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 29 Lut 2016r. 11:42  
Cytuj
w polserwise zapytaj ja montowałem 1100zl ze wszystkim do zafiry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 996
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lut 2016r. 18:28  
Cytuj
Poczytaj najpierw w necie odnośnie montażu haka w Sceniku. Ja dwa miesiące temu zakładałem w Lagunie II. Montaż jest banalnie prosty. Żadnego cięcia, czy sciągania zderzaka. Wchodzisz pod spód i montujesz na 8 śrub. Używanego haka kupiłem za 200 zł z kompletną wiązką gdzie wystarczyło wpiąć wtyczki do oryginalnej instalacji. Zobacz w Sceniku może być podobnie, a pare groszy w kieszeni zostanie.
Co do pytania to znajomy w Kia Ceed pół roku temu montował koło Unimetu i razem z hakiem i modułem zapłacił około 700 zł.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Lut 2016r. 19:05  
Cytuj
CYTAT
Poczytaj najpierw w necie odnośnie montażu haka w Sceniku. Ja dwa miesiące temu zakładałem w Lagunie II. Montaż jest banalnie prosty. Żadnego cięcia, czy sciągania zderzaka. Wchodzisz pod spód i montujesz na 8 śrub. Używanego haka kupiłem za 200 zł z kompletną wiązką gdzie wystarczyło wpiąć wtyczki do oryginalnej instalacji. Zobacz w Sceniku może być podobnie, a pare groszy w kieszeni zostanie.
Co do pytania to znajomy w Kia Ceed pół roku temu montował koło Unimetu i razem z hakiem i modułem zapłacił około 700 zł.


To jest najsensowniejsza opcja dla kogoś,kto chce się pobawić.Haka można kupić używanego z ogłoszenia lub szrotu.Ważne aby była tabliczka, bo diagnosta może się przyczepić. Sam montaż jest bardzo prosty,a podpięcie kabli można zlecić - tu też nie ma sensu przepłacać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 996
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lut 2016r. 19:14  
Cytuj
Bez tabliczki w ogóle nie przejdzie badania.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Lut 2016r. 19:31  
Cytuj
CYTAT
Bez tabliczki w ogóle nie przejdzie badania.


Teoretycznie masz racje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 996
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lut 2016r. 19:35  
Cytuj
No tak racja, chodzi Ci o przeglady typu auto nie powinno w ogóle do ruchu być dopuszczone a przeglądu jakoś ma. Na to chyba nie ma rady. Mówiłem raczej o legalnych procedurach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2016r. 09:22  
Cytuj
szukam własnie czegoś taniego chyba poszukam używki i sam się za to zabiorę,dzięki za info z ta blaszkaok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 491
Dołączył: 25 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Marz 2016r. 09:53  
Cytuj
jacky108 czy włożyłeś tulejki w podłożnicę?? Ale masz rację montaż ori haka to bułeczka z masełkiem i w przypadku laguny trwa około 2 godzin z podłączeniem wiązki.
Ja w lagunie2 założyłem nowy, dedykowany hak z wiązką, tulejkami, śrubami. Ja zakupiłem taki http://allegro.pl/hak-holowniczy-renault-laguna-2-ii-1-i-5d-kombi-i5171597361.html, montaż zrobiłem na loku, tam mają podjazd na stacji z gazem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wszystko pasuje plug&play, w sceniku prawdopodobnie też masz ori otwory pozaślepiane do montażu haka. W lagunie obyło się bez cięcia i zdejmowania zderzaka.
Wiązkę podłączyłem za tylną lewą lampą, tam też jest rozwidlenie na prawy i lewy kierunek więc nie trzeba było ciągnąć kabla do prawego kierunka. Kupisz w romarze takie konektory i wepniesz się w instalację bez cięcia kabli i lutowania
Obrazek
Przegląd przeszedł bez problemu, lalka ciągnie przyczepę aż miło a hak sprawuje się super.
pozdrawiam i życzę udanej zabawyumiech
jeśli mogę doradzić to kup nowy dedykowany hak, jak widziałeś po linku do laguny2 to koszt dwóch stówek.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 996
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2016r. 12:40  
Cytuj
Ja kupiłem mniej więcej coś takiego:
http://alleg(...)958.html
dodatkowo mój był z modułem, chociaż go pominąłem i wszystko działa super. Przynajmniej w Lagunie jest tak że oryginalne kostki przy lampach podwójne tzn. że wystarczy oryginalne kable od lamp dopiąć do wiązki haka i wszystko razem do lamp. Wydaje mi się że w sceniku może być podobnie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 996
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2016r. 12:41  
Cytuj
Aha... odpowiadając - tak tulejki też miałem w zestawie razem ze wszystkimi śrubami i faktycznie otwory z gwintem należało przegwintować.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Motoryzacja »