NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Opiekunka Osoby Starszej, Opiekunka Osoby Starszej
Posty: 21
Dołączył: 2 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lip 2015r. 19:50  
Cytuj
Witam, mam pewien dylemat. Opiekuje sie pewnna Pania jakis czas. Dojezdzam codziennie autobusem 20 km w jedna strone. Jestem na miejscu po 8 rano a wracam autobusem po 14. Za zadanie mam toalete kobiety zmiana pampersa ubioru , zrobienie i podanie sniadania lekartstwa, nastepnie odkurzanie ,mycie podlog,scieranie kurzy, nastawiania prania,zmiana poscieli raz w tygodniu oraz gotowanie* nie codzienne) ale bardzo czeste. Do tego wynikaja sytuacje w ktorych zostaja z kobieta na noce np 3 dni i ze wzgledu na to ze musialabym wracac w nocy zostaje na noc u niej w domu. Za co niestety oplaty nie dostaje. Czy mam prawo czuc sie wykorzystywana? Czy wynagrodzenie w wysokosci 1000zł jest ok? i czy za noce ktore zostaje* na prosbe mojej pracodawczyni) powinny byc dodatkowo placone?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lip 2015r. 19:50  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 21
Dołączył: 2 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lip 2015r. 20:01  
Cytuj
I jesli sie ktos orientuje jaka jest stawka godzinowa w Stalowej Woli?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 163
Dołączył: 3 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lip 2015r. 21:21  
Cytuj
moja znajomma miała 7-8zł/h ,ale tamta pani była na chodzie,tylko pomoc w domu,zakupy,gotowanie,porządki
wydaje mi się,że to zdecydowanie za niska kwota,szczególnie ,ze to są i noce

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 258
Dołączył: 25 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lip 2015r. 12:39  
Cytuj
Za noce powinno byc placone dodatkowo (bo czy się opiekujesz czy nie to jest Twój czas). Znam przypadek gdzie taką osobą opiekuje sie opiekunka od 7 do 16. Ale za zadanie ma przebieranie, karmienie, spacery, leki i ogolnie opieka bo ta osoba już w zaawansowanym Alzheimerze. Bez porządków i obiadów (obiady ma gotowe do podania ale nie do zrobienia) bo to już ogarnia pracująca córka. I na miesiac opiekunce wychodzi okolo 800-900, zależy od układu dni. Powinnaś dostawać więcej moim zdaniem bo zakres obowiązków jest spory (przy założeniu że rzeczywiście to wszystko robisz)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 249
Dołączył: 18 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Lip 2015r. 13:04  
Cytuj
Opiekunka powinna zajmować się tylko opieką a nie praniem,sprzataniem i innymi czynnościami!!! ale to Polska!!każdemu wydaje się,że jak płaci ma prawo wykorzystywać!!!!!Godziny nocne niestety powinny być płacone!!!Pracowałam 5 lat jako opiekunka i do obowiązków moich należała opieka !!! umyć,przebrać,nakarmić podać lekarstwa,poczytać gazety,książkę a nie sprzątanie,zakupy i inne.Za noce miałam płacone za wykonanie dodatkowych czynności w miarę możliwości placoną miałam premię!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 206
Dołączył: 23 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lip 2015r. 14:36  
Cytuj
Opiekowanie się osobą starszą i jeszcze gotowanie,pranie sprzątanie? Za 1000 zł to stanowczo za mało no chyba że masz zapłacone za dojazdy.Moim zdaniem to troche wykorzystywanie jeżeli zostajesz na 3 noce i to w ramach tych 1000zł.Opieka nad taką osobą to poważna sprawa i odpowiedzialność i tylko tym sie powinnaś zajmować a tak to mają opiekunkę i gosposię a to dwie różne rzeczy. Mysle,ze nie warto stawiać sprawy na ostrzu noża ale wynegocjować podwyżkę albo dodatkowo płatne noce lub zwrot kosztów dojazdów.Skoro tu napisałaś to myślę,że czujesz się zmęczona i wykorzystywana,bo rzeczywiście 1000zł za taką codzienna pracę i dodatkowo noce nie jest za duzo.Wychodzi na to ,że masz ok. 4 zł za godzinę.Porozmawiaj z pracodawcami,może sie dogadacie. Powodzenia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 21
Dołączył: 2 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lip 2015r. 19:20  
Cytuj
Dzikeuje za pomocumiech))) Czy moge teraz ten post usunac? nie widze takiej opcji niestety.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »