NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 »
Stalowa Wola rozwija się czy wymiera?,
Posty: 186
Dołączył: 14 Wrz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Gru 2015r. 23:21  
Cytuj
nikt nikogo nie zmusza do życia tutaj.sytuacja jest lepsza niż kilka lat temu.zobaczcie ogłoszenia w sztafecie jakich fachowców potrzebują min.w Alutecu gdzie pracują ludzie z całej Polski.I zarabiają też dobre pieniądze.Są też słabsze płace ale tak jest wszędzie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Gru 2015r. 23:21  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 1 Sty 2016r. 10:13  
Cytuj
@ Stalówek1

Starzy robotnicy na "Lorreście" opowiadali że młode chłopaki które zatrudniają się przy aluminium na "Alutec'u" nie dożywają 40-tki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sty 2016r. 12:09  
Cytuj
Nie można powiedzieć, ze Stw się nie rozwija, bo się rozwija. A czy wymiera jednocześnie? No chyba niestety tak.
Ja akurat bardzo szybko znalazłam tu pracę, duŻo szybciej niż z mieście, w którym studiowałam. Zarobki jak na pierwszą pracę po studiach i takie miasto, jak to - naprawdę ok. Mąż tez raczej nie narzeka. Aczkolwiek ja pracuję w branży, w której nienajlepiej się czuję i moja docelowa to jednak coś innego, z czym tu ffaktycznie jest problem.
Ale sama nie wiem czy to właśnie praca była najważniejsza przy podejmowaniu decyzji o przeprowadzce. Dla mnie równie ważna była oświata, kultura i służba zdrowia. Niestety Stw nie może się w tych dziedzinach niczym szczególnym popisać, stąd już niedługa zmiana miejsca zamieszkania.

Ktoś wyżej wspominał o świeżym powietrzu - to chyba nie tu. Dużo spaceruje z dziećmi, ale sa takie dni, że sie nie da po prostu. Smród spalin i kto wie czego jeszcze, aż się czuje jak to osiada w gardle i na ciele. Na pewno nie dorownujemy Krakowowi, ale dobrze wcale też nie jest.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 113
Dołączył: 26 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Sty 2016r. 15:50  
Cytuj
Gdyby niemcy odeszli ze Stalowej ze swoimi zakładami wówczas miasto do zaorania podobnie jak w tarnobrzegu czyli władza musi sie modlić rzeby do tego nie doszło

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sty 2016r. 17:25  
Cytuj
Co ich zatrzymuje?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 688
Dołączył: 16 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 1 Sty 2016r. 17:31  
Cytuj
CYTAT
Co ich zatrzymuje?

ZYSK!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 1 Sty 2016r. 18:48  
Cytuj
Generalnie, w głębszym wymiarze czasu, Stalowa Wola jest klasycznym przykładem upadłego miasta post-industrialnego. Tak jak np. niemiecki Duisburg. W 1975 roku żyło tam 590 tysięcy ludzi, a w roku 2011 zostało 488 tysięcy i dzielnice pustostanów. Za to rozwinęła się sub-kultura gotycka, skupiona wokół niskobudżetowych filmów o wampirach kręconych przez wytwórnię "Kinder der Nacht" (Dziecko Nocy).
Co do Stalowej Woli, to jeszcze w pierwszej połowie lat 90-tych żyło tu 71 tysięcy ludzi. Obecnie zostało 63 tysiące.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 186
Dołączył: 14 Wrz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sty 2016r. 19:49  
Cytuj
Nacht,mam kilkunastu znajomych którzy pracują w Uniwheelsi'e fizycznie jak i w Alutecu.Dobrze się mają.Co nie znaczy że nie ma tam szkodliwych warunków ale nie takie jak plotka głosi,np. twoja ta rodem z ''Lorresty''.Chodziło mi głównie o pracowników biurowych bo temat takich ludzi,powiedzmy wykształconych przewinął się kilka postów wcześniej w związku zapytaniem o możliwości znalezienia w miarę dobrej pracy dla Nich w STW.I tam akurat zarobki są bardzo dobre.Czy osiągniecie wyniku najmniejszego bezrobocia w regionie przy takiej konkurencji(powiat rzeszowski,krośnieński,mielecki czy dębicki)jest złym prognostykiem?Byłbym spokojniejszy przy dawnym prezydencie ale teraz...Spotykam swoich znajomych,rozmawiam z Nimi,nie narzekają.Narzekają... Albo inaczej,pytają się jak można tu żyć?Ci z emigracji.Można.Problem kolego i moi znajomi mieliśmy ze znalezieniem pracy w drugiej połowie lat 90-tych.Chciałem udowodnić znajomemu że można znależć bez problemu pracę w Stalówce.Nie od razu świetnie płatną,nie taka jaką by chciał ale można.Trzeba od czegoś zacząć.Ja się nauczyłem pokory i zmieniałem pracę 4 razy i od blisko 10 lat pracuję w dobrej firmie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10787
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 1 Sty 2016r. 19:56  
Cytuj
Moze to i dobry pomysł na przemysł horrorów, paru wampirów się znajdzie już dzisiaj. Reszta gdzieś będzie musiała się zahaczyć po oblanym teście na ludzkie uczucia.

Uśmiechnięta Polska i Smutny Obywatel.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 2 Sty 2016r. 10:02  
Cytuj
W przypadku Stalowej Woli, obecna populacja stanowi 88% populacji szczytowej. W przypadku Duisburg'a jest 83%. Koniec boom'u węglowo-stalowego* w Europie przyniósł upadek wielu przemysłowym miastom, a także całym sektorom gospodarki. Przykładowo w Wielkiej Brytanii w Grudniu 2015 roku zamknięto ostatnią kopalnię węgla. Nasze kopalnie - skrajnie zadłużone i nierentowne - czeka prawdopodobnie to samo. Chociaż obecny rząd PiS-u upiera się żeby konsekwentnie dopłacać z publicznych pieniędzy po 150 złotych do każdej wydobytej tony polskiego węgla. Bo to "POLSKI węgiel".

Duch czasów które stworzyły miasta takie jak Stalowa Wola, obecnie ma się najlepiej w Chinach. Tam średnio co 10 dni otwiera się nową elektrownię, a zapotrzebowanie na prąd rosnące w tempie 3% rocznie pokrywane jest w 78% przez elektrownie węglowe. Jest więc rynek zbytu dla tamtejszych kopalni.

* - czasy świętej pamięci, nieodżałowanej nieboszczki Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali (1952 - 2002). Świeć Panie nad jej Duszą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2016r. 14:39  
Cytuj
My nie produkujemy jakieś tam stale, my robimy stale jakościowe i narzędziowe. I mamy je jak wykorzystać w produkcji wojskowej. Stal jest częścią składowa nowej linii produkcji wojskowej. Podwozi nawet nie robimy, czego nasz kooperant tez nie potrafił dobrze wykonać.

GB ma ropy i gazu ile chce na morzu północnym. To pomogło im przestawić gospodarkę, złamać związki pracownicze i wprowadzić multi-kulti bez większego oporu niezorganizowanego społeczeństwa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 37
Dołączył: 10 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 2 Sty 2016r. 17:08  
Cytuj
Stalowa Wola juz wymarla wszystko spadlo na pale

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 126
Dołączył: 22 Lip 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2016r. 17:14  
Cytuj
wszystko powoli wymiera, semickie ziarno połączone z okultyzmem zaszło już za daleko aby odrodziło się to co zostało zniszczone.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 2 Sty 2016r. 18:45  
Cytuj
@ CDN

Tylko że na sprzęt wojskowy produkowany w HSW nie ma rynku zbytu. Utrzymuje się raczej tendencja do likwidowania Sił Zbrojnych. Z tego prostego powodu że nie są potrzebne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 470
Dołączył: 9 Cze 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2016r. 18:45  
Cytuj
Czy miasto się rozwija czy nie zależy od gospodarza. Biznes to wrażliwe roślinki, łatwo je zniszczyć. Trudno wyhodować.

Zygfryd
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 15:40  
Cytuj
A wie ktoś może jak stoją sprawy z tym kolumbarium na urny, co miało być budowane przy cmentarzu komunalnym ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 396
Dołączył: 27 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 15:58  
Cytuj
CYTAT
Tylko że na sprzęt wojskowy produkowany w HSW nie ma rynku zbytu. Utrzymuje się raczej tendencja do likwidowania Sił Zbrojnych. Z tego prostego powodu że nie są potrzebne.

Kto ci takich bzdur naopowiadał?
Poczytaj sobie np. tu:
http://bizne(...)osc.html
http://forsa(...)zji.html
http://wybor(...)ska.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10787
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 16:08  
Cytuj
wojna maszeruje do Europy

Uśmiechnięta Polska i Smutny Obywatel.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 5 Sty 2016r. 09:04  
Cytuj
1. Żadnej wojny nie będzie.

2. To co z tym kolumbarium ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 470
Dołączył: 9 Cze 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2016r. 09:18  
Cytuj
Jeśli jesteś bardzo słaby to prowokujesz działania agresywne. Może to być wojna konwencjonalna (raczej mało prawdopodobne) wojna hybrydowa. Bardziej prawdopodobne warianty to uderzenie jądrowe odstraszające (na zasadzie walnę po najsłabszym niech silni się boją a słaby i tak nie odda) przejęcie kontroli przez oddolną rewolucję - najbardziej prawdopodobne.

Stalowa Wola jest miastem przemysłowym i zależy od przemysłu. Tego się nie zmieni. Co może robić miasto aby się rozwijać - drogi dojazdowe tzw ekspresówki, tereny inwestycyjne (coraz mniej ludzi pracuje na 1 ha - dużo maszyn mało ludzi) No i oczywiście aktywna polityka urzędników we wspieraniu rozwoju biznesu (pomoc w uzyskiwaniu zezwoleń - wręczy wykonywanie tej pracy za biznes) Podatki zwrócą te nakłady. Rozwijanie możliwości aktywnego wypoczynku dla pracowników - coraz droższe maszyny wymagają dobrze opłacanych specjalistów. Ważne jest szkolenie - głównie maszyny CNC ale inne obrabiarki konwencjonalne. Ta inwestycja również się zwróci. Można myśleć też o rozwoju informatycznym - kierunki bazy danych, obsługa serwerów, sieci, strony www. To są proste rzeczy tylko trzeba umieć je wytłumaczyć i praktycznie ćwiczyć.

Zygfryd
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 396
Dołączył: 27 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 5 Sty 2016r. 09:19  
Cytuj
CYTAT
1. Żadnej wojny nie będzie.

Ukraińcy też tak uważali.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 39
Dołączył: 23 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2016r. 09:27  
Cytuj
Do @policjantka83

Słuchaj, albo przestań pisać posty na tym forum, albo zacznij wreszcie używać znaków interpunkcyjnych ...
Wiele osób Ci to już powtarzało, nic Ci nie daje zakładanie nowych kont, każdy Cię poznaje po "stylu" pisania...

Przepraszam za zmianę tematu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
alf
alf
alf
Posty: 6
Dołączył: 5 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2016r. 23:24  
Cytuj
CYTAT
Generalnie, w głębszym wymiarze czasu, Stalowa Wola jest klasycznym przykładem upadłego miasta post-industrialnego. Tak jak np. niemiecki Duisburg. W 1975 roku żyło tam 590 tysięcy ludzi, a w roku 2011 zostało 488 tysięcy i dzielnice pustostanów. Za to rozwinęła się sub-kultura gotycka, skupiona wokół niskobudżetowych filmów o wampirach kręconych przez wytwórnię "Kinder der Nacht" (Dziecko Nocy).
Co do Stalowej Woli, to jeszcze w pierwszej połowie lat 90-tych żyło tu 71 tysięcy ludzi. Obecnie zostało 63 tysiące.


Coty pierdolisz za bzdury.
Ilu Niemcow wyjechało z Duisburga zarobkowo za granice?????
Odejmij od 63000 przynajmiej 10000 taka jest realna populacja Stalowej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 6 Sty 2016r. 08:44  
Cytuj
@ alf

1. Według najnowszych danych za 2015 rok, w Stalowej Woli na stałe jest zameldowanych 61 tysięcy osób

2. A czy ja napisałem że dawni mieszkańcy Duisburga wyjechali zagranicę ? Starzy zwyczajnie umarli, a młodych urodziło się bardzo mało. Stąd taki drastyczny spadek populacji. Dlatego rząd Angeli Merkel tak chętnie przyjmuje imigrantów: 0,25 miliona w 2014 roku, milion w 2015 roku, kolejny milion w 2016 roku...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 297
Dołączył: 13 Lis 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Sty 2016r. 08:55  
Cytuj
Nie drapac się. Miasto wymiera i to w szybkim tempie. Nie ma nowych miejsc pracy. .. tych w vivo dla dziewczyn młodych za 1500 zł nie liczymy. Buduje się zero dróg dla rozszczwlnienia miasta. Obiecanej cacanki a głupiemu radość. Kasę wydaje się ma prawo i lewo. Ciekawy jestem czy po trzeźwemu widział ktoś ze starostwa ul przemysłowa. Korki na Okulickiego i siedząca młodzież pod blokami z nudów. Podniecać się mamy sylwestrem opisywanym w mediach i pierdulami a o tym że jak nie było inwestycji dla chłopów aby zarobili na czYnasz nadal nie ma. UPP czy Alutec oczywiście zatrudnia ale ludzie tam nie ma nowych miejsc pracy tyle. Tam jest rotacja a to różnica. Bloki socjalne. .. przecież to nie filozofia postawić blok... ale on powinien przynosić zyski dla miasta a miasto nie buduje bo boli się że będzie do niego dopłacać skoro w mieście nie ma pracy. Jest na smieciach. .. w sortowanie. .. 1500 zł. .. ja dzIekuje . Takie piszcie tu posty a nie czy ktoś pisze przez o czy ó lub używa interpunkcji.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »