NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4
Stalowa Wola rozwija się czy wymiera?,
Posty: 186
Dołączył: 14 Wrz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2016r. 13:40  
Cytuj
Z tymi Niemcami i innymi krajami socjalnymi to nie jest tak różowo.Nie pisze się i nie podaje tego w mediach co się dzieje i jak ludzie się boją.Ja wolę mieszkać w swoim kraju a nie pełnym darmozjadów i fanatyków.W Paryżu rok temu były zamieszki dotyczące używania słowa rodzic a nie tata czy mama.O co tu ku..a chodzi?!I o tym w mediach tez nic nie było słychać.Mówią ludzie że nie będzie wolnych mediów a co było do tej pory?Ile razy pozwolono czy zaproszono Kukiza(dopiero po 1 rundzie wyborów)Kowalskiego?Puszczała publiczna wraz z TVN-em czy Polsatem to co chciała.Jakoś nikt nie wychodził na ulice po wszystkich aferach podsłuchowych.Ja mam 3 dzieci i zostaje tutaj.Jak na razie mi się tu podoba.Wracając do tematu płac nikt kto przychodzi do pracy nie zarabia od razu nie wiadomo jakich pieniędzy.Musi się najpierw wykazać bo trzeba szanować Tych którzy już tu pracują kilka,kilkanaście lat i dużo zdrówka tu zostawili i tez swoje przeszli.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2016r. 13:40  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 10 Sty 2016r. 13:57  
Cytuj
CYTAT
Jak na razie mi się tu podoba.Wracając do tematu płac nikt kto przychodzi do pracy nie zarabia od razu nie wiadomo jakich pieniędzy.Musi się najpierw wykazać bo trzeba szanować Tych którzy już tu pracują kilka,kilkanaście lat i dużo zdrówka tu zostawili i tez swoje przeszli.


Bzdura. Jeśli nowy gość ma wiedzę większą od Pana Mietka co 20 lat pracuje w zakładzie to mu się płaci więcej. Nie ma w tym nic złego i nienaturalnego. Nie płaci się za sentyment tylko wydajność i umiejętności.

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 10 Sty 2016r. 14:39  
Cytuj
@ Andzej

Zgadzam się.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 449
Dołączył: 8 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2016r. 15:01  
Cytuj
Pracownik powinien zarabiać tyle, ile warta jest jego praca. Żądanie zarobków na poziomie 2500 zł jest śmieszne. Za co? Bo brakuje komuś na utrzymanie? Trzeba ciąć swoje wydatki albo zwiększyć umiejętności. Wzrost płac idzie w parze ze wzrostem kwalifikacji. To chyba oczywiste, że fliziarz czy mechanik zarobi więcej od socjologa w wyniku większego zapotrzebowania na zawodowców z branży, np budowlanej. Większe zarobki na zachodzie Europy nie wynikają z faktu, że ichniejszy rząd jest lepszy od naszego, tylko z dużego zapotrzebowania na wykwalifikowanych pracowników. Tamtejsza młodzież woli narzekać na brak pracy, zamiast zdobyć zawód. Ale nie ma się czego dziwić, skoro studenci dostają zasiłki za sam fakt studiowania. W Polsce doszło do zachwiania, ale na szczęście zawodowki wracają do łask. Szkoda tylko tych wszystkich młodych ludzi, którzy zmarnowali kilka lat życia na zdobycie bezużytecznego wykształcenia.

Chcący szuka rozwiązania, leniwy - wymówki.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2016r. 15:48  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Jak na razie mi się tu podoba.Wracając do tematu płac nikt kto przychodzi do pracy nie zarabia od razu nie wiadomo jakich pieniędzy.Musi się najpierw wykazać bo trzeba szanować Tych którzy już tu pracują kilka,kilkanaście lat i dużo zdrówka tu zostawili i tez swoje przeszli.


Bzdura. Jeśli nowy gość ma wiedzę większą od Pana Mietka co 20 lat pracuje w zakładzie to mu się płaci więcej. Nie ma w tym nic złego i nienaturalnego. Nie płaci się za sentyment tylko wydajność i umiejętności.


Różnie to bywa, czasem pan Mietek ma największą wiedzę, a zarabia najmniej. Wiem co mówię.
Młodzi, piękni po studiach wskakują na stanowiska kierownicze i chodzą za panem Mietkiem i pytają - a czemu to tak, a czego to tak a nie tak...
A pan Mietek tłumaczy, tłumaczy, a zarabia najmniej...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 186
Dołączył: 14 Wrz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2016r. 17:16  
Cytuj
Andrzej mam taką pracę gdzie liczy się siła fizyczna.Nie trzeba być wielkim filozofem tylko chcieć robić.Jeśli nowy gostek robi to samo co ten co robi 10 lat to nie dam Im tej samej pensji bo'' niestety'' ale temu pracownikowi już ufam,jest mimo wszystko bardziej doświadczony i nawet w mojej PROSTEJ pracy nie mas szans wygrać na początku właśnie z doświadczeniem.Ja pamiętam też Jego nadgodziny,soboty pracujące i sumienność.Ja Tego nowego nie znam ale daje Mu szansę i na początek w ciemno nie dam Mu takiej kasy.Są zakłady gdzie co roku jest tzw.lojalnościówka(nie aluminiowe centrum na hucie).Gdy przychodzi nowy ja poświęcam Mu swój czas(przepraszam -czas firmy),On się uczy,nabiera DOŚWIADCZENIA.Wszyscy młodzi którzy do Nas przyszli(jest ich około 10-12 osób)w ciągu 10 lat są tego samego zdania.W biurze może jest inaczej i gość który już gdzieś robił,zna programy złapie to nie wiem miesiąc.Ale ostatnio kobitka mota się u nas 3 miesiąc(ale protegowana i to boli).Zależy gdzie wcześniej ktoś robił.Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.Ja opisuje to z mojej perspektywy i doświadczeń.pzdr.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Sty 2016r. 20:14  
Cytuj
Po dzisiejszych opadach śniegu widać kryzys we władzach miejskich. Tyle psioczenia było za Szlęzaka na służby miejskie a tu taki blamaż obecnej władzy. Miasto zasypane. Nie widziałem ani jednej piaskarki. KEN po za wiaduktem nawet nie kapnięty solą lub pisakiem. Na wiadukcie grudy lodu. Przed skrzyżowaniami lód. Boski Lucjano do roboty. Skończ sie lansować zacznij pracować.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 884
Dołączył: 1 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Sty 2016r. 21:33  
Cytuj
No cóż Andrzejku jak to kiedyś Pani minister Bieńkowska powiedziała "Sorry, taki mamy klimat" jezyk

Wyluzuj, ciesz się zimą, weź dzieciaka na sanki zamiast narzekać umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Sty 2016r. 21:40  
Cytuj
Mariusz co ty gadasz???po światełku do nieba nie były posypane chodniki, a jakość odśnieżenia ulic tragiczna.. Naprawdę jest znacznie gorzej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 10 Sty 2016r. 22:21  
Cytuj
CYTAT (Rally)
po światełku do nieba nie były posypane chodniki, a jakość odśnieżenia ulic tragiczna...

Za odśnieżanie o ile się nie mylę odpowiada MZK i pani prezes na czele.Jeżeli jest tak jak piszesz to własnie wychodzą zdolności zarządzania i fachowość kadry kierowniczej z prezeską na czele.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 449
Dołączył: 8 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2016r. 22:37  
Cytuj
CYTAT
CYTAT (Rally)
po światełku do nieba nie były posypane chodniki, a jakość odśnieżenia ulic tragiczna...

Za odśnieżanie o ile się nie mylę odpowiada MZK i pani prezes na czele.Jeżeli jest tak jak piszesz to własnie wychodzą zdolności zarządzania i fachowość kadry kierowniczej z prezeską na czele.


Nie ma znaczenia, kto zarządza MZK, bo ważniejsza jest osoba decyzyjna w sprawie przekazania środków na utrzymanie infrastruktury z budżetu miasta. Czyli nie mniej, nie więcej, miłościwie nam panujący.

Chcący szuka rozwiązania, leniwy - wymówki.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 297
Dołączył: 13 Lis 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 12 Sty 2016r. 18:55  
Cytuj
O co tu chodzi... Miasto. .. powiat tonie w długich a włodarze się zachowują jakby los na loterii wygrali... media chwała się glupkowatymi inwestycjami i błędnym decyzjami... zatajaja prawdę. A czynsz jak nie obniżyli tak nie obniżyli

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 144
Dołączył: 27 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sty 2016r. 11:47  
Cytuj
CYTAT

Ci którzy chcą i potrafią ogarnąć trudny zawód jak programista CNC, baz danych, C++, lub sprawdzają się w handlu nie mają źle. Te uczelnie to w większości masowa produkcja bezrobotnych. Jaką pracę widzisz dla socjologa, ekonomisty, pedagoga, prawnika. Dla tych ludzi nie ma szans na pracę nawet na zachodzie.

A gdzie takie oferty pracy w Stalowej Woli są? Bo jeszcze nie widziałem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 470
Dołączył: 9 Cze 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sty 2016r. 17:23  
Cytuj
CYTAT
CYTAT

Ci którzy chcą i potrafią ogarnąć trudny zawód jak programista CNC, baz danych, C++, lub sprawdzają się w handlu nie mają źle. Te uczelnie to w większości masowa produkcja bezrobotnych. Jaką pracę widzisz dla socjologa, ekonomisty, pedagoga, prawnika. Dla tych ludzi nie ma szans na pracę nawet na zachodzie.

A gdzie takie oferty pracy w Stalowej Woli są? Bo jeszcze nie widziałem.


Poltra sprzedaje maszyny CNC i tam pytaj o pracę dla programistów CNC. Wiem że jest na to popyt. Dużo maszyn mają też Alutec i Iwamet. Już nawet nie szukają na naszych portalach. Przez agencje z poza miasta ściągają.

Zygfryd
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 688
Dołączył: 16 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 17 Sty 2016r. 17:38  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT

Ci którzy chcą i potrafią ogarnąć trudny zawód jak programista CNC, baz danych, C++, lub sprawdzają się w handlu nie mają źle. Te uczelnie to w większości masowa produkcja bezrobotnych. Jaką pracę widzisz dla socjologa, ekonomisty, pedagoga, prawnika. Dla tych ludzi nie ma szans na pracę nawet na zachodzie.

A gdzie takie oferty pracy w Stalowej Woli są? Bo jeszcze nie widziałem.


Poltra sprzedaje maszyny CNC i tam pytaj o pracę dla programistów CNC. Wiem że jest na to popyt. Dużo maszyn mają też Alutec i Iwamet. Już nawet nie szukają na naszych portalach. Przez agencje z poza miasta ściągają.

Wiek do dwudziestu pięciu lat.
Przez agencję oznacza;umowa zlecenie, nowa umowa co dwa tygodnie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 144
Dołączył: 27 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sty 2016r. 22:01  
Cytuj
Ale ja pytałem o bazy danych i C++.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 3 Lis 2013r.
Skąd: :dąkS
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sty 2016r. 23:46  
Cytuj
Do adrjan,

tutaj nic nie znajdziesz. To jest miasto przemysłowe, radziłbym szukać w Rzeszowie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1996
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2016r. 00:00  
Cytuj
A kto jeszcze pisze w C++? Teraz tylko C# i Java, choć już coraz mniej ofert C#.

https://youtu.be/9QFK1cLhytY

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 144
Dołączył: 27 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2016r. 06:43  
Cytuj
Wiele firm wciąż korzysta z C, C++.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 41
Dołączył: 30 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2016r. 22:03  
Cytuj
Stalowa Wola wymiera i wyludnia się, brak tu jakichkolwiek perspektyw na rozwój i życie dla ludzi młodych, wszędzie pełno aptek, pizzerii i salonów fryzjerskich oraz kosmetycznych, wysokie czynsze które są na poziomie miast wojewódzkich a o cenach za m2 już nie wspomne. Lokalne kluby to porażka, wszędzie plątające się małolaty szukające wrażeń. Urzędy obsadzone rodzinami a oferty pracy skierowane głównie dla mężczyzn z pensjami nieadekwatnymi do wykonywanej pracy. Statystyki mówiące o niskim bezrobociu nieprzekraczającym 10%, gdyż duża część zameldowanych w stw dawno już emigrowała za granicę czy większego miasta pozostając nadal zameldowana. Kursujące puste autobusy albo wożące ludzi którym przysługuje darmowy przejazd.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »