NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Brak ciepłej wody - zakręć zawór,
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Sie 2015r. 17:07  
Cytuj
Do wszystkich inteligentnych inaczej. Wiem że fajnie wrzucić na fb fotki że zimna woda leci z kranu iśmieszne ale śmieje się z was PEC bo kręci się licznik ciepłej.... dlatego przypominam że jak zakręcicie zawory to nie zapłacicie.. a każdy zrobi jak chce

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sie 2015r. 17:07  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HBR
HBR
HBR
Posty: 76
Dołączył: 15 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sie 2015r. 17:50  
Cytuj
CYTAT
..kręci się licznik ciepłej.... dlatego przypominam że jak zakręcicie zawory to nie zapłacicie.. a każdy zrobi jak chce

Słusznie. Dzięki za podpowiedź.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sie 2015r. 21:19  
Cytuj
Podbijam temat i gratuluje szybkosci założenia takowego.
Warto zakręcić bo wiadomo, jestesmy tylko ludzmi i przyzwyczajenia i skleroza moze robić swoje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 82
Dołączył: 16 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sie 2015r. 10:13  
Cytuj
to nie pec nas okrada tylko administratorzy osiedla bo oni nie daja informacji zeby zakrecic zawor z ciepla woda , a licznik bije i bije umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sie 2015r. 10:15  
Cytuj
Powiedzmy sobie szczerze, taka informacja powinna pojawić się na stronach stalowowolskich portali. Przynajmniej raz zrobiłyby coś pożytecznego, a nie zajmowały się agitacją polityczną czy to jednej czy drugiej opcji.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
HIV
Posty: 1553
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 18 Sie 2015r. 10:32  
Cytuj
I znowu się potwierdza, że najlepsze są termy gazowe. Nie dość, że taniej to jeszcze niezawodność (pomijając awarie urządzenia, które są rzadko spotykane) i ciepła woda 24h/365 dni w roku.
Mieszkam w budynku, gdzie jest wspólnota i nasz administrator na zebraniach non stop namawia na podłączenie się do PECu i likwidację piecyków. Ma jakiś układ z miastem czy co? Całe szczęście, że mieszkańcy w większości są przeciw umiech Tak jak i są przeciwko indywidualnym podzielnikom ciepła na kaloryferach. To dopiero jest niesprawiedliwe.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sie 2015r. 10:46  
Cytuj
HIV - o termach już była gruba dyskusja, gdzie się udzielałeś ostro, myślę że każdy ma swoje poglądy na to. Problem w tym, że Ty możesz mieć świadomość zagrożeń i przez to dbać o termę, serwisować regularnie, ale są też niedbaluchy, którzy mogą być zagrożeniem dla siebie i innych mieszkańców i to jest problem. W żadnym nowym budownictwie nie ma terma gazowych, w Krakowie od kilkunastu lat w ogóle nie buduje się bloków z instalacją gazową!

Co do awarii to nie gadaj głupot, jeszcze na studiach mieszkałem w 3 mieszkaniach gdzie była terma i w każdym z tych przypadków trzeba było coś naprawić. Termy są zawodne, na szczęście awarie nowych urządzeń sprowadzają się wyłącznie do ich unieruchomienia, a nie jakichś zagrożeń bezpieczeństwa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 18 Sie 2015r. 10:47  
Cytuj
CYTAT
I znowu się potwierdza, że najlepsze są termy gazowe. Nie dość, że taniej to jeszcze niezawodność (pomijając awarie urządzenia, które są rzadko spotykane) i ciepła woda 24h/365 dni w roku.


Ciepło masz dopóki jest przepływ gazu,tak czy inaczej "Twoje ciepło" jest uzależnione od czegoś lub kogoś. Terma gazowa nie jest bez awaryjna,wymaga serwisu itp.
Dodatkowy bonus "najlepszego źródła ogrzewania" to możliwość zaczadzenia się(tu już trzeba dbać o prawidłową wentylacje).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 187
Dołączył: 11 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sie 2015r. 10:50  
Cytuj
Ja od kad zatrulam sie czadem z termy gazowej takowej w mieszkaniu juz bym nie chciala, cud ze ktos byl w domu wtedy i slyszal ze sie przewrocilam i mnie wyciagnal, po tym jak pierw stracilam przytomnosc. Jakos przemecze sie te pare dni.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
HIV
Posty: 1553
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 18 Sie 2015r. 11:04  
Cytuj
To nie używajcie term, skoro się ich boicie. Mi chodzi i chodziło wcześniej w tamtym wątku, żeby nie zmuszać do likwidacji piecyków tych ludzi, którzy sobie tego nie życzą.
Mam termę Junkers od 11 lat i się nie zepsuła. Nie jest też konserwowana. To takie bajki z tymi dodatkowymi wydatkami na konserwację. To tak samo jak bajkami jest gadanie, że mając LPG w aucie trzeba o wiele więcej wydawać na naprawy. Jeśli coś jest spartolone to tak, ale jeśli jest coś od początku dobrze zrobione, to nie ma różnicy. Tak samo jest z piecykami. A co do czadu - nie zatykać kratek wentylacyjnych, nie zamykać szczelnie okien. mam czujnik tlenku węgla i NIGDY powtarzam, NIGDY nie wskazał innej wartości niż ZERO po eksploatacji termy. Wartości rzędu 11-18 ppm pojawiały się po dłuższym używaniu kuchenki gazowej w kuchni.
A te nowe bloki, w których nie instaluje się gazu ciekawe jak sobie dadzą radę w przypadku powtórki z XX stopnia zasilania? Ponadto, paradoks lewactwa polega na tym, że w tym blokach ludzie nielegalnie montują butle z LPG i te butle wybuchają, wyrządzając o wiele większe szkody niż gaz przewodowy. Ale co tam, ważne że coś jest cool i "bezpieczne", czyli brak gazu w budynku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 18 Sie 2015r. 11:15  
Cytuj
CYTAT
To nie używajcie term, skoro się ich boicie. Mi chodzi i chodziło wcześniej w tamtym wątku, żeby nie zmuszać do likwidacji piecyków tych ludzi, którzy sobie tego nie życzą.


Wydawało mi się,że chodzi Ci o coś innego.
CYTAT
I znowu się potwierdza, że najlepsze są termy gazowe. Nie dość, że taniej to jeszcze niezawodność (pomijając awarie urządzenia, które są rzadko spotykane) i ciepła woda 24h/365 dni w roku.


Ja się nie boje term tylko nie zgadzam się z Twoim zdaniem,powody podałem w poprzednim poście.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
HIV
Posty: 1553
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 18 Sie 2015r. 11:21  
Cytuj
Przecież były artykuły o zmuszaniu przez spółdzielnię mieszkańców wieżowców przy Okulickiego do likwidacji term. O to mi chodzi. Musicie pomyśleć (ci "bezpieczni") że likwidując w budynku gaz nie upilnujecie by ludzie sobie nie sprowadzili do domu butli. Gaz jest o wiele tańszy od prądu. A butla LPG jest o wiele bardziej niebezpieczna od gazu przewodowego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sie 2015r. 11:40  
Cytuj
Pierniczysz jak potłuczony o tych butlach. Chyba Ty byś sobie taką zamontował, 11kg i bigos gotował z kapusty którą pewnie trzymasz w beczkach za kiblem potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
HIV
Posty: 1553
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 18 Sie 2015r. 11:45  
Cytuj
No i mamy wytłumaczenie lewaka na problem. Ale z drugiej strony, świat dla takich ludzi może być piękny. Uwierzą, że swoimi działaniami rozwiązują wszelkie problemy ludzkości i są szczęśliwi. Na zasadzie, zbijmy termometr - nie będziemy mieli gorączki.
PS. Polecam zapoznać się z ostatnimi wybuchami gazu w Polsce. Co było przyczyną.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 18 Sie 2015r. 12:15  
Cytuj
Widze jest efekt mojego wpisu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sie 2015r. 12:15  
Cytuj
Ty masz jakieś problemy natury chyba psychicznej, wszędzie widzisz lewaków, lewactwo, pewnie się boisz nawet lodówki otwierać zaklopotany

Rally - i mojego, bo zwróciłem uwagę, że portale nic nt temat nie pisały ok
Nie no tak na serio, to jak widać, czasem warto coś napisać, wiele osób dzięki Tobie zapłaci mniej umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
HIV
Posty: 1553
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 18 Sie 2015r. 12:34  
Cytuj
Nic nie poradzę na to, że lewactwo rozpanoszyło się w Polsce i eurokołchozie próbując każdego uszczęśliwiać na siłę w praktycznie każdej dziedzinie życia. Większość problemów zależnych od człowieka jakie poruszam na tym forum dotyczy lewackiego sposobu myślenia. Ten sposób myślenia jest powodem tematu, sporu. W innym wątku ktoś pyta czy dzisiejsze młode pokolenie jest inne, leniwe. To jest właśnie skutek wychowywania dzieci w duchu lewackim. Odwrotność teorii Darwina o doborze naturalnym. Skończy się to całkowitym upadkiem tej cywilizacji (tzw. zachodniej), czego oznaki już widzimy. A ja nie pozwolę sobie, by lewactwo wkraczało w moje życie prywatne, narzucając mi np. likwidację piecyka gazowego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 18 Sie 2015r. 13:16  
Cytuj
Ja tam proponuję trzymać się tematu i nie spamować cool girl

Tematów o lewactwie ... "eurokołchozach" ... termach itp... jest na pęczki
Uszanujcie kogoś co z dobrej woli radzi żeby Pan/Pani zapłacił/a mniej ✞

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 45
Dołączył: 14 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Sie 2015r. 12:28  
Cytuj
ma ktoś może jakąś informacje czy włączą wcześniej ciepłą wodę???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 52
Dołączył: 8 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sie 2015r. 12:52  
Cytuj
już jest

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sie 2015r. 12:56  
Cytuj
Ciekawe czy na stałe czy na weekend tylko albo jakies testy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Sie 2015r. 13:01  
Cytuj
Faktycznie jest. Szkoda że nie było informacji.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 23 Paź 2012r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 22 Sie 2015r. 13:03  
Cytuj
CYTAT
już jest


Ty masz gorącą wodę? Bo u mnie leci taka letnia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Sie 2015r. 13:09  
Cytuj
Letnia ale coraz cieplejsza. Prawdopodobnie ludzie jeszcze nie wiedza i nie używają. Ja nie będę spuszczał całej wody z rur. smiech2

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 69
Dołączył: 14 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sie 2015r. 17:12  
Cytuj
u mnie leci coś letniego. Ktoś miły napisał markerem na ogłoszeniu dopisek z tą informacją ;D

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »