NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
Bierzmowanie gdzie najszybciej ??, Bierzmowanie gdzie załatwić najszybciej ??
Posty: 228
Dołączył: 10 Lut 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2015r. 20:59  
Cytuj
Tak jak w temacie gdzie w stalowej lub okolicy można załatwić szybko bierzmowanie osobie dorosłej??Głupim komentarzom dziękujemy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2015r. 20:59  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 683
Dołączył: 30 Sie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 9 Wrz 2015r. 10:50  
Cytuj
Bierzmowania się nie "załatwia" tylko przyjmuje!, to sakrament, a jeśli do tego nie dorosłaś to sobie daruj, bo do sakramentu małżeństwa też nie dorosłas,szkoda Ciebie i drugiej osoby, i na co ci ten rozwód potem??,bo tak to sie zazwyczaj kończy u ludzi o takich założeniach.

ps. to nie jest głupi komentarz, dorośnij człowieku

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 17 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Wrz 2015r. 11:05  
Cytuj
CYTAT
Bierzmowania się nie "załatwia" tylko przyjmuje!, to sakrament, a jeśli do tego nie dorosłaś to sobie daruj, bo do sakramentu małżeństwa też nie dorosłas,szkoda Ciebie i drugiej osoby, i na co ci ten rozwód potem??,bo tak to sie zazwyczaj kończy u ludzi o takich założeniach.

ps. to nie jest głupi komentarz, dorośnij człowieku


Z ust mi wyjąłeś smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Wrz 2015r. 11:34  
Cytuj
CYTAT
o tak to sie zazwyczaj kończy u ludzi o takich założeniach.


Zazwyczaj to rozwodzą się katolicy bo oni najczęściej biorą ślub.

Poza tym jeden mądry inaczje z drugim jeszcze mądrzejszym nie domyślił się, że może jedna strona ma marzenie wziąć kościelny ślub, a drugiej to nie przeszkadza i z miłości do tej drugiej osoby chce to zrobić? To są przypuszczenia, ale zwykle tak jest.

Ale nie, tu na forum strażnicy moralności, bierzmowanie, w duchu przeżywać... ta, przeżywaliście najwięcej jako gówniarze w szkole potluczony

Autor/ka poprosił/a o nie wpisywanie głupich komentarzy to czemu tego nie uszanujecie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 249
Dołączył: 26 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Wrz 2015r. 12:14  
Cytuj
Rowniez podpisuje sie pod tym co powiedzial uzytkownik "Persymona",ale mozesz zapytac Kapucynow. Wytlumacza ci jak przyjac ten Sakrament.

ALOHA :))
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 57
Dołączył: 4 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Wrz 2015r. 16:24  
Cytuj
Także się z chęcią dowiem niestety nie jestem katolikiem i nie zamierzam być ale z miłości dla drugiej osoby jestem skłonny przyjąć bierzmowanie i wziąć ślub kościelny. Gdzie taki można załatwić ? A te katolickie zabobony zostawcie dla sb jest 21 wiek jestem ateistą ale kobieta to kobieta i się nie wybiera umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 196
Dołączył: 21 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Wrz 2015r. 17:06  
Cytuj
Normalnie idziesz do kościola deklarujesz chęc przyjęcia bierzmowania ew. podajesz powód ale to niekoniecznie, wystarczy że chcesz. Potem masz jakieś tam nauki i spowiedz. Bierzesz świadka i dostajesz sakrament ot tyle.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 670
Dołączył: 7 Gru 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Wrz 2015r. 21:34  
Cytuj
CYTAT
Także się z chęcią dowiem niestety nie jestem katolikiem i nie zamierzam być ale z miłości dla drugiej osoby jestem skłonny przyjąć bierzmowanie i wziąć ślub kościelny. Gdzie taki można załatwić ? A te katolickie zabobony zostawcie dla sb jest 21 wiek jestem ateistą ale kobieta to kobieta i się nie wybiera umiech


A nie wiesz, że możecie wziać ślub mieszany?
Nie rozumiem po co przyjmować bierzmowanie, jak się jest niewierzącym. Albo wymawiać podczas przysięgi "tak mi dopomóż panie Boże...".

Dorastając w tym kraju trzeźwiejemy z marzeń - K.Ś.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Wrz 2015r. 22:02  
Cytuj
Bo może druga połowa tego pragnie. Osobiście znam taki przypadek...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 250
Dołączył: 26 Lut 2015r.
Skąd: Okolica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Wrz 2015r. 01:15  
Cytuj
I właśnie od tego są sakramenty mieszane.

Może ci 'niewierzący' nie widzą problemu w składaniu fałszywych przysiąg, może to nie jest sprzeczne z ich moralnością. Może będą potrafili żyć z tym, że w tak ważnej dla ich drugiej połowy sprawie - skłamali. Może nie będą widzieli problemu w swojej nieszczerości.
Ich wybór.

Pamiętajcie jednak, że z tym bierzmowaniem tak łatwo nie jest, bo udziela go biskup, którego trzeba tu ściągać, ewentualnie jechać na jego teren i zapewne słono zapłacić. Chyba, że coś się zmieniło w tych kwestiach, bo od kilku lat nie jestem na bieżąco.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 335
Dołączył: 6 Cze 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Wrz 2015r. 06:37  
Cytuj
Plci sie tez nie wybiera. Kogo to cieszy swoja droga? Panne mloda czy Ciebie bo zwracasz sie do ateistow o porade?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 228
Dołączył: 10 Lut 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Wrz 2015r. 08:18  
Cytuj
Moi drodzy parafianie jak wam tak bardzo przeszkadza to ze ktoś pisze posty z takim zapytaniem,to zamiast nas tu umoralniać,idźcie do Kościoła się za nas pomodlić.Prosiłam o zbędne komentarze jak wam nie pasuje post to się na niego nie odpisuje.Zapewniam ze w tym przypadku nie chodzi o zawarcie związku małżeńskiego.Pytałam tylko gdzie i kiedy można to załatwić i przyjąć taki SAKRAMENT poza okresem w którym są udzielane w Kościołach,dla młodzieży gimnazjalnej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 228
Dołączył: 10 Lut 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2015r. 09:16  
Cytuj
Po prostu nie wierze ksiądz proboszcz oznajmił ze może przygotować mnie do bierzmowania jak ustalę datę Ślubu Kościelnego czy to jest zgodne z prawem???Jak dla mnie paranoja gdzie i do kogo mam teraz się udać??? Tylko bez zbędnych komentarzy proszę od naszych kochanych Parafianów!!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 86
Dołączył: 27 Gru 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2015r. 11:27  
Cytuj
Czytajac odpowiedzi na pytania to az glowa boli.....nagle katolicki narod ale jak przyjdzie co do czego chamstwo do potegi !!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 255
Dołączył: 3 Lut 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2015r. 13:42  
Cytuj
Z tego co kojarzę ze swojego bierzmowania to nie jest taka prosta sprawa jak Ci się wydaje. My przygotowywaliśmy się sporo czasu. Ten sakrament to sakrament dojrzałości chrześcijańskiej i świadczy o zaangażowaniu i dorośnięciu do chrześcijaństwa. Jeśli jesteś / chcesz być praktykującym chrześcijaninem i przyjąć ten sakrament, a proboszcz Twojej parafii gdzie należysz stawia Ci jakieś warunki, z którymi się nie chcesz zgodzić - umów się z biskupem i porozmawiaj o tym. Albo po prostu zadzwoń do kurii i tam Ci wszystko powiedzą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Aja
Aja
Aja
Posty: 217
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2015r. 17:42  
Cytuj
Znajoma/19lat/ zaczęła od wizyty u swojego proboszcza. Dostała modlitwy do nauczenia, była na około 3 godzinnych spotkaniach.Bierzmowanie miała na wiosnę w kościele w Rozwadowie.
Wiem tylko że czekała coś koło miesiąca czy dwóch aż uzbierało się trochę ludzi do bierzmowania z okolicznych parafi

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 1 Lis 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lis 2015r. 20:17  
Cytuj
W Kan. 1065 Kodeksu Prawa Kanonicznego z 1983 roku czytamy, że „Katolicy, którzy nie przyjęli jeszcze sakramentu bierzmowania, powinni go przyjąć przed zawarciem małżeństwa, gdy jest to możliwe bez poważnej niedogodności”.

Powinni, a więc nie muszą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »