NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
czy można odliczyc od podatku?,
~~PIT
ff
Wysłany: 10 Marz 2009r. 10:37  
Cytuj
Wie ktoś czy można odliczyć sobie od podatku zakup płytek, paneli, farb i tego typu rzeczy?

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Marz 2009r. 10:37  
Cytuj

 
 
 
 
~~lena
ff
Wysłany: 10 Marz 2009r. 11:04  
Cytuj
od podatku w PIT 37 nie... to jest całkiem inna procedura - zakup materiałów budowlanych, z tego możesz mieć zwrócony VAT jeśli... itd. ale tak było w zeszłym roku, nie wiem jak jest teraz - podejrzewam, że mogli to znieść. najlepiej zapytaj w jakimś biurze podatkowym, z resztą, takie sprawy to tylko tam Ci załatwią.
Obecnie od podatku możesz sobie odliczyć darowizny, dzieci, i internet ;)

 
 
 
 
Posty: 157
Dołączył: 29 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Marz 2009r. 16:44  
Cytuj
Jak już pisała poprzedniczka, od podatku nie odliczysz, możesz natomiast ubiegać się o zwrot VAT-u, potrzebne Ci będą dotego faktury za materiały, wystawione na Twoje nazwisko i dokument potwierdzający posiadanie mieszkania/domu. Takie odliczenia puszcza się tylko raz w roku. Jeśli posiadasz fakturki z poprzednich lat (od 2004r), to jeszcze można próbować odzyskać VAT także z nich. Ostrzegam z góry że można sobie nerwy zszarpać, bo papierów do załatwienia jest sporo, i trzeba trochę czekać.
Urząd Skarbowy na rozpatrzenie wniosku ma pół roku jezyk
Nie jest to aż tak skomplikowane, żeby iść z tym do \"specjalisty\", tymbardziej że w US w dziale VAT muszą udzielić Ci informacji, jak to zrobić.chytry

Nie wycinaj lasów, bo może kiedyś będziesz partyzantem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/stalowem/stalowemiasto.pl/pub/edytor/xcode_forum.php on line 285
~~sztomek
ff
Wysłany: 10 Marz 2009r. 17:13  
Cytuj
ja moge zrobic zwrot vat, robiłam to wiele razy,nie jest to az tak skomplikowane
wiadomosc s.tomek_(at)_interia.pl

 
 
 
 
~~PIT
ff
Wysłany: 10 Marz 2009r. 17:14  
Cytuj
Dzieki za informacje ok, to właśnie chciałem wiedzieć, pozostaje jeszcze jedna sprawa czy istnieje termin do którego można się ubiegać o zwrot VAT-u w danym roku?

 
 
 
 
~~sztomek
ff
Wysłany: 10 Marz 2009r. 17:20  
Cytuj
nie ma ustalonego terminu,poprostu raz w roku do 31 grudnia

 
 
 
 
~~PIT
ff
Wysłany: 10 Marz 2009r. 17:36  
Cytuj
CYTAT
nie ma ustalonego terminu,poprostu raz w roku do 31 grudnia


ok dzięki popytam najpierw dokładnie w skarbówce, a póżniej napiszę

 
 
 
 
Posty: 22
Dołączył: 19 Lut 2009r.
Skąd: estweua
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Marz 2009r. 17:41  
Cytuj
można odliczać jeszcze rzeczy na których zmieniła się wartość VAT-u z np. 7% do 22%, jednakże musiałbyś/musiałabyś pogrzebać w sieci za listą takich produktów

homo suma nihil humanum a me alienum puto.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~PIT
ff
Wysłany: 13 Marz 2009r. 11:22  
Cytuj
Uzbierałem od 2006 jakies 30 faktur od których moge sie ubiegac o zwrot Vatu i poszukuje osoby która by mi to fachowo zrobiła.
Wiem, że samo wypełnienie jest banalnie proste, tylko istnieją jakieś górne limity i inne fakty (np nie pracowałam ponad rok czasu, a faktur z tego okresu mam duzo i nie wiem czy to ma znaczenia) i nie chce wrazie czego płacic kary za próbe wyłudzenia kasy od skarbówki dlatego jeśli ktoś wie gdzie mogłbym znależć kompetenta osobe, która sie zna na tym i by sie tego podjeła proszę o namiary (adres e-mail)

 
 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Marz 2009r. 11:31  
Cytuj
Rozumiem ,że remontowałeś mieszkanie tak? stąd te faktury?
a czego w latach wcześniejszych nie ubiegałeś się o zwrot ? czy w pitach ująłeś kwote tych faktur? czy wydatki te nie znalazły pokrycia w dochodzie,przychodzie lub podatku za te lata?

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Marz 2009r. 11:43  
Cytuj
jest coś takiego jak ulga remontowo - modernizacyjna (z tytułu poniesienia wydatków mieszkaniowych itd)

KWOTA PRZYSŁUGUJĄCDYCH ODLICZEŃ Z TYTUŁU WYDATKÓW MIESZKANIOWYCH która nie znalazła pokrycia w podatku obliczonym za rok podatkowy,PODLEGA odliczeniu w latach następnych

wydatki mieszkaniowe podlegaja odliczeniu od podatku w zeznaniu PIT-36,37 jeżeli nie zostały odliczone w PIT-28 od ryczałtui td

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »