NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 6 ... » »»
Vivo,
Posty: 280
Dołączył: 26 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2015r. 22:16  
Cytuj
CYTAT
Tu masz wykaz co krążył po necie co ma być niby - z jedzenia to jest Dragon, Olimp, Subway, ma być jakiś kebab, jakaś smażalnia tyb miała być, Grycan i chyba tyle na razie - co będzie to się okaże umiech
(...)
43. Carry
44. Terranova
(...)
52. Calypso
53. Ryłko


Te marki nigdy nie były w żaden sposób potwierdzone, tak więc można swobodnie założyć, że ich nie będzie.

CYTAT
N skyskraper było info iż szukają do pracy w STW - więc zakładam, że coś w tym jest jednak...


Szukają kogoś do prowadzenia Subwaya, a od tego do powtania fast fooda daleka droga.

Uważam, iż to ,że VIVO nie udało się ściągnać KFC, NEW YORKRERA-a,DOUGLAS-a itp. świadczy o tym iż ta galeria nie będzie miała aż tak ogromnego odziaływania na region jak zakladali.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2015r. 22:16  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1182
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2015r. 07:49  
Cytuj
Jak pisałem, ten wykaz gdzieś tam krążył, oparty był czasami na plotkach, więc czasami może to być prawda, a czasami skończy się pewnie na plotkach...

W dużych miastach w galeriach czasami też nie było 100% obłożenia, i marki różne wchodziły tam z czasem - nie wiem skąd u nas takie negatywne opinie. W końcu będzie jedna normalna galeria w STW i mimo wszystko ja jej kibicuję, bo cieszy mnie każdy sukces "na mieście".
Fakt jednak, że chyba się przeliczyli z potencjałem naszego "wypiszdowia". Pewnie z czasem zmiękną i może niższe ceny itp. pozwolą im zapełnić metraż.
To czego mi brakuje jednak, to sensowny DIY którego brak, a zdecydowanie by to podniosło zainteresowanie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 280
Dołączył: 26 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2015r. 08:05  
Cytuj
CYTAT

W dużych miastach w galeriach czasami też nie było 100% obłożenia, i marki różne wchodziły tam z czasem - nie wiem skąd u nas takie negatywne opinie. W końcu będzie jedna normalna galeria w STW i mimo wszystko ja jej kibicuję, bo cieszy mnie każdy sukces "na mieście".


Ale tutaj jest ok 50 % oblożenia. Ja nie kojarzę, żeby tak duża galeria na otwarciu wypadała tak blado. Mnie też ciesza sukcesy na mieście, ale VIVO póki co jest zebraniem tego co już było w Stalowej i ulokowaniem w jednym miejscu. Rozczarowanie wynika z faktu, że inwestor ponad rok temu deklarował, ze galeria jest juz prawie cała wynajęta. Tym rozbudzili apetyty na nowe marki, na market budowalny, a póki co nic z tego nie wyszlo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Paź 2015r. 08:14  
Cytuj
50%? Skąd takie informacje?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 280
Dołączył: 26 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2015r. 08:17  
Cytuj
z oficalnego fb VIVO. Podali listę najemców na otwarcie i wychodziło ok 40 sklepów, na 83 lokale

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1182
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2015r. 08:48  
Cytuj
Ja_30 - to że tak kolorowo to przedstawiali, to typowy (ale nie fair delikatnie mówiąc) zabieg marketingowy by ściągać najemców.
Fakt, że te duże galerie jak były otwierane, to te 70% mieli zaklepane i zwykle na otwarciu to mieli. U nas widać, że jest to jakieś 70% zaklepane, ale na otwarcie będzie ok 50% - ale to wina tego, że chcą to otworzyć chyba jak najszybciej (ja bym wolał jednak poczekać te 2 tyg a otworzyć 10-15% więcej - chyba że mają jakieś umowy pod to).
Nie zgodzę się z tym, że to jest tylko to co było, bo jednak ileś tam marek nowych wejdzie co już jest plusem, z czasem myślę będzie jeszcze lepiej. Ja galerie raz na jakiś czas odwiedzam, więc cieszy, że teraz jak już najdzie ochota to odwiedzę taką galerię ale w STW. Szału nie ma, ale nie spodziewałem się cudów - wykorzystali chociaż te jałowe tereny i powstał całkiem fajny budynek, który będzie cieszył oko przejeżdżających przez obwodnicę umiech
Teraz jednak muszą chyba zacząć myśleć realnie, bo skończą jak prima z pustymi pomieszczeniami...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 280
Dołączył: 7 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2015r. 09:07  
Cytuj
Sami sobie strzelili w kolano z tymii czynszamu na poziomie 200 zł/m2, znajoma chiała tam wynająć lokal, ale jak przeliczyła jakie utargi musiała by miec żeby wyrobić na koszta to usiadła z wrażenia i zrezygnowała, co w Stalowej woli jest nie realne i nie ma się co oszukiwać że ludzie tu kase mają, a ci co mają jadą na Rzeszów, Kraków czy Warszawę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 280
Dołączył: 26 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2015r. 09:33  
Cytuj
CYTAT
(..) nie ma się co oszukiwać że ludzie tu kase mają, a ci co mają jadą na Rzeszów, Kraków czy Warszawę.


Przestańcie w końcu robić ze Stalowej miasto biedakow. Są ludzie biedni isą ludzie z kasą, jak w każdym państwie. Z moich znajomych w wieku 30+ (grupa ok 30 osób) każdy ma prace w Stalowej. Może nie jeździmy Jaguarami, ale stac nas na normalne, standradowe życie. Czego ludziom tak zalezy, zeby przedstawiać to miasto jako krainę niedorobieńców zyciowych?

A czynsze to faktycznie masakra (jesli jest tak jak piszesz)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 29 Paź 2015r. 10:34  
Cytuj
Obstawiam ze akurat tego typu opowiesci o biedzie snuja tylko ci co stoluja sie na podwiaduktowych grzebankach. Jest tak jak piszesz- sa ludzie ktorzy zarabiaja mniej i ubieraja sie na rynku, sa tez tacy ktorych stac zeby kilka razy w miesiacu kupic ciucha w jakims h&mie, zarze czy innym reservedcie, ale znajda sie i tacy ktorych stac zeby jezdzic poza stw i kupowac ciuchy jeszcze drozszych marek. Zaraz pewnie znow padnie czesto powielane pytanie- "to gdzie ci modni bogacze? bo na ulicach to tylko nedznie ubrana wies"- nie wiem, pewnie zamiast szurac z buta po rynku jezdza samochodami po ulicach stad ciezka sie minac na miescie.. ot tak na logike.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Paź 2015r. 10:39  
Cytuj
jaciek, Ja_30 okok

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
gfc
gfc
gfc
Posty: 3
Dołączył: 29 Paź 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2015r. 11:45  
Cytuj
To było pewne że takich marek jak Zara,Berschka nie bedzie poniewaz te firmy nie otwieraja sklepow w takich malych miastach. Maja swoje wymagania i do galerii w miescie 50 tys nie wejda. Fajnie ze cos sie dzieje, kazdy znajdzie cos dla siebie umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 280
Dołączył: 26 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2015r. 12:14  
Cytuj
CYTAT
To było pewne że takich marek jak Zara,Berschka nie bedzie poniewaz te firmy nie otwieraja sklepow w takich malych miastach. Maja swoje wymagania i do galerii w miescie 50 tys nie wejda.


Ale jest kupa innych marek, które wchodzą do takich miast, a tu nie udało im sie ich ściągnąć (np. New Yorker, Cubus, Carry itp.)
Druga sprawa że te wszystkie Zary, HM itd. to jedno i to samo z inną metką i ceną.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1996
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2015r. 12:25  
Cytuj
„Galerie” handlowe zmieniły model handlu. Kiedyś wchodziło się do sklepu i można było kupić ciuchy wielu producentów, także tych spoza okrągłostołowej sitwy. Dziś trzeba szukać w sklepach ulokowanych w starym budownictwie. Co do bazarów - w latach 90 sprzedawano polską odzież, a biedota szła do ruskich. Te czasy już minęły. Z jednej strony dobrze, że można kupować w cywilizowanych warunkach, z drugiej źle, bo polscy producenci i wszyscy, którzy stawiają na jakość, a nie szajs szyty w krajach III świata, nie mają szans wejść do nowoczesnych centrów handlowych - głównie ze względu na zaporowe ceny lokali i marketing okrągłostołowej sitwy - ci mają kasę, aby lokować swoje produkty w filmach, gazetach i programach telewizyjnych.

Wybrałbym się na zakupy, ale słabo znam się na współczesnej modzie. Ktoś coś doradzi?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1182
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2015r. 13:04  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
To było pewne że takich marek jak Zara,Berschka nie bedzie poniewaz te firmy nie otwieraja sklepow w takich malych miastach. Maja swoje wymagania i do galerii w miescie 50 tys nie wejda.


Ale jest kupa innych marek, które wchodzą do takich miast, a tu nie udało im sie ich ściągnąć (np. New Yorker, Cubus, Carry itp.)
Druga sprawa że te wszystkie Zary, HM itd. to jedno i to samo z inną metką i ceną.


Taaa, bo New Yorker, Cubus, Carry to zupełnie inne "szmatki" umiech
Nie ma co ukrywać, że sukcesu mega nie ma, bliżej może i do porażki, ale dramatu nie ma - będzie galeria i tyle. Poza tym nikt nie mówi, że te marki nie wejdą w końcu do tej galerii, może rozmowy trwają itp.

Fakt jest jednak taki, że to pierwsza taka galeria w STW a także w okolicy, więc mimo wszystko fajnie, że powstała - jedno miejsce gdzie można kupić prawie wszystko, ponadto w takich obiektach jest większa szansa na jakieś wyprzedaże, a na to wszyscy czekają jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 280
Dołączył: 26 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2015r. 13:35  
Cytuj
CYTAT
Taaa, bo New Yorker, Cubus, Carry to zupełnie inne "szmatki"


a co ja napislaem?
"Druga sprawa że te wszystkie Zary, HM itd. to jedno i to samo z inną metką i ceną."


CYTAT
Fakt jest jednak taki, że to pierwsza taka galeria w STW a także w okolicy, więc mimo wszystko fajnie, że powstała


Oczywiście, że fajnie. Szkoda tylko niewykorzystanego potencjalu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 25
Dołączył: 3 Cze 2014r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2015r. 14:23  
Cytuj
Dla mnie Galeria jak najbardziej na miejscu,nie należę do osób zamoznych i cieszą mnie takie marki jak KiK oraz C&A ,dla mnie bowiem liczy się to abym ciuch był wygodny ,w miarę modny,i taki na który mnie stać.Nie będę się doszukiwać znanych marek i płacić za to że nazywają się tak i tak.Zreszta i tak pewnie robiły to małe rączki skośnookich.
Wiele przedsiąbiorstw znanych marek ,sprowadza części,czy materiały z Chin i pod swoją nazwą sprzedają te cudne artykuły.To może ja odrazu pójde do chińskiego cyntrum ...,które notabene też będzie w Vivo na początek bowiem
dają 15% znizki na cały asortyment ,tylko kto wcześniej widział te ceny?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 335
Dołączył: 6 Cze 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Paź 2015r. 14:32  
Cytuj
Extaza..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 25
Dołączył: 3 Cze 2014r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2015r. 14:44  
Cytuj
CYTAT
Extaza..
to jakiś sklep cool girl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
gfc
gfc
gfc
Posty: 3
Dołączył: 29 Paź 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2015r. 16:53  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
To było pewne że takich marek jak Zara,Berschka nie bedzie poniewaz te firmy nie otwieraja sklepow w takich malych miastach. Maja swoje wymagania i do galerii w miescie 50 tys nie wejda.


Ale jest kupa innych marek, które wchodzą do takich miast, a tu nie udało im sie ich ściągnąć (np. New Yorker, Cubus, Carry itp.)
Druga sprawa że te wszystkie Zary, HM itd. to jedno i to samo z inną metką i ceną.
z tego co mi wiadomo Cubus prowadził rekrutację i dzwonił juz do wybranych osob

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 106
Dołączył: 12 Maja 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2015r. 20:40  
Cytuj
Ja dziś mało nie padłam jak wyjęłam ze skrzynki reklamę chińskiego centrum,które się tam przenosi.To jakieś kpiny.Oto mamy kolejną galerię na miarę Stalowej Woli.Wspaniała Prima przez okrągły rok wita klientów pogrzebowymi wieńcami,a Vivo chińskimi śmieciami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1996
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2015r. 21:51  
Cytuj
Piszecie o cotygodniowych zakupach. Tak, to prawda. Co tydzień jest okazja na zakup nowych ciuchów i oto przed nami Halloween: nowoczesna moda męska – stylizacja na halloween

good

@zizi02: Byłem w centrum chińskim w Rzeszowie. Mimo że wybór większy, wieje tandetą. Myślicie, że w branży odzieżowej LPP (Cropp, House, Reserved), Inditex (Zara, Bershka, Pull&Bear) oferują lepszą jakość? Może metody produkcji o klasę wyższe, ale i tak szyją to dzieci z Bangladeszu, Etiopii i Chin. To gdzie proponujecie iść, aby modnie się ubrać, ale nie kupić szajsu?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 335
Dołączył: 6 Cze 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Paź 2015r. 23:07  
Cytuj
Spac nie moge tak czekam na sklep. Reklama na kazdym portalu i plocie. Juz za momencik wszyscy sie spelnimy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 2 Lis 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lis 2015r. 00:10  
Cytuj
Zupełnie nie rozumiem tego wszechobecnego hejtu na nową galerię i pretensje w stylu: w Rzeszowie jest więcej sklepów i marek... no faktycznie dziwne, że w kilka razy większym mieście więcej firm decyduje się otworzyćsciana. Zamiast cieszyć się, że do Stalowej przychodzą inwestorzy, otwierają się nowe sklepy i powstaje tak dużo miejsc pracy wszyscy narzekają. Oczywiście w Rzeszowie też narzekają. Na za dużo galerii, które atakują w każdej części miasta. Widać trawa jest bardziej zielona tam gdzie nas nie ma zaklopotany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 280
Dołączył: 7 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lis 2015r. 07:41  
Cytuj
CYTAT
Zamiast cieszyć się, że do Stalowej przychodzą inwestorzy, otwierają się nowe sklepy i powstaje tak dużo miejsc pracy wszyscy narzekają.


A jakie to miejsca pracy, bardziej pasuje obóz pracy za najniższe pieniądze jakie można zapłacić,umowy śmieciowe bo jak innaczej, wylecieć możesz za byle co, poczytaj ilu ludzi straci pracę w City Parku do końca roku bo sklepy z stamtąd się wynoszą i z czego się tu ciszyć mamy? że obcy kapitał wchodzi żeby nas upodlić?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1182
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lis 2015r. 08:08  
Cytuj
Frodo - jakie to sklepy z CP się wynoszą i dlaczego i co to ma wspólnego z VIVO? Żaden się nie przenosi z tego co wiem do Vivo, więc?
Praca jak praca, taki mamy rynek, że jeszcze ta tania siła robocza u nas jest, więc firmy korzystają. Im więcej ich jednak powstaje, tym mniej tych ludzi na rynku będzie zostawać - wtedy też dopiero jest szansa na polepszenie się tej sytuacji, taka jest rzeczywistość. Dlatego też, mimo wszystko trzeba się cieszyć, że na tej łące powstał taki obiekt, a nie będą się tylko tam pasły krowy...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »