NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Lucjusz, pisza na portalach
Posty: 442
Dołączył: 28 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2015r. 20:01  
Cytuj
Mijający rok urzędowania na stanowisku prezydenta Stalowej Woli, Lucjusz Nadbereżny, ocenia jako czas ciężkiej pracy, głównie nad przygotowaniem dużych inwestycji unijnych. Są to m.in. projekty dotyczące rewitalizacji najstarszej dzielnicy miasta - Rozwadowa, rozwiązań komunikacyjnych oraz budownictwa mieszkaniowego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2015r. 20:01  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 25 Lis 2015r. 20:40  
Cytuj
Ciężka praca ? Chyba bidok miał tępe nożyczki którymi przecinał wstęgi które dostał w spadku po Panu Szlęzaku ... Nie pisał czasami kiedy wkroczy ten mityczny inwestor ? I kiedy wygrzebie ten dokument który podpisywał u notariusza ?

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 26 Lis 2015r. 08:58  
Cytuj
CYTAT
Mijający rok urzędowania na stanowisku prezydenta Stalowej Woli, Lucjusz Nadbereżny, ocenia jako czas ciężkiej pracy,głównie nad przygotowaniem dużych inwestycji unijnych.

To jakie te inwestycje prowadzi i ile środków unijnych na nie wywalczył?Oczywiście chodzi mi o te,które sam przygotował a nie tylko klepną po poprzedniku np.temat stawów osadowych po KP HSW.
CYTAT
Są to m.in. projekty dotyczące rewitalizacji najstarszej dzielnicy miasta - Rozwadowa, .

O ile dobrze pamiętam rewitalizacjaa nawet była wizualizacja rynku w Rozwadowie była przygotowana parę lat wstecz więc to nic nowego a kontynuacja zadań po poprzedniku.
CYTAT
rozwiązań komunikacyjnych oraz budownictwa mieszkaniowego.

Niech zacznie działać a nie bujać w obłokach.
CYTAT

Ciężka praca ? Chyba bidok miał tępe nożyczki którymi przecinał wstęgi które dostał w spadku po Panu Szlęzaku ...

Nożyczki to jedno ale latanie z balonikami i namiotem po mieście a tym samym robienie kampanii wyborczej Weberowi i rozdawnictwo majątku miasta to według Nadbereżnego cięzka praca?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 234
Dołączył: 23 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lis 2015r. 09:20  
Cytuj
zwykłe przejadaie pieniedzy.

Teraz w ogole widac roznice w podejsciu SZlezaka i Lucka.
Andrzej myslal dlugofalowo o kolejnym moscie na sanie o otwarciu nowych terenow inwestycyjnych a Lucek mysli tylko o cieplej wodzie w kranie.

Niestety ale to dla miasta skonczy sie tragicznie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lis 2015r. 18:44  
Cytuj
Myślał indyk o Niedzieli.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Lis 2015r. 19:16  
Cytuj
CYTAT


Niestety ale to dla miasta skonczy sie tragicznie


Jeszcze proszę o podanie pewniaków w totolotka umiech

Mr.Szlęzak był dobrym prezydentem i na niego głosowałem ale najzwyczajniej przywykł do tej roli,zasiedział się. Pewne zachowania i sytuacje zaowocowały tym,że jest jak jest.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 449
Dołączył: 8 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lis 2015r. 20:46  
Cytuj
Wina Szlęzaka, że rządzi Nadbereżny. Brzmi jak tragikomedia, ale to prawda. Ten partyjniak patrzy na zarządzenie miastem wyłącznie na czas swojej kadencji.

Chcący szuka rozwiązania, leniwy - wymówki.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Lis 2015r. 21:06  
Cytuj
CYTAT (Lucjusz Nadbereżny)
"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli"

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1996
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2015r. 00:45  
Cytuj
Szlęzak wypalił się. Nie panował już nad inwestycjami. Najgorzej, że nie było innej opcji. Trzeci kandydat to 64-letni Henryk Szwedo. Ocenię rządy Lucjusza za 3 lata. Zauważam kilka pozytywów. Nie boi się zmian, uratował kilka inwestycji po zaniedbaniach poprzedniej ekipy, spotyka się z mieszkańcami uczestniczy w akcjach społecznych. Niestety widzę więcej negatywów. Obiecał stworzyć w bibliotece inkubator przedsiębiorczości, aby pomagać absolwentom studiów założyć i rozwijać własną firmę. Póki co cisza. Nowych inwestorów nie ma. Wprowadza nowe podatki. Podwyższa istniejące. Wydaje dużo pieniędzy z budżetu na igrzyska dla ludu na żenująco niskim poziomie. Wybił się na patriotyzmie i rowerzystach, a póki co wybudował 1 ścieżkę asfaltową. Spisujcie wszystkie obietnice i czyny prezydenta. Można też zamieszczać tu: mamprawowiedziec.pl - Lucjusz Nadbereżny - obietnice

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 280
Dołączył: 26 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2015r. 07:27  
Cytuj
CYTAT
Szlęzak wypalił się. Nie panował już nad inwestycjami.

Możesz konkretnie, nad jakim nie panował i co to w ogóle oznacza?


CYTAT
Nie boi się zmian, uratował kilka inwestycji po zaniedbaniach poprzedniej ekipy,

Znowu poproszę o jakieś konkrety. Jakie inwestycje masz na myśli?

CYTAT
Wprowadza nowe podatki. Podwyższa istniejące. Wydaje dużo pieniędzy z budżetu na igrzyska dla ludu na żenująco niskim poziomie.


Niestety, ale jak się rozdaje na lewo i prawo, to później trzeba tą kasę w jakiś sposób odzyskać. To samo będzie się tyczyło władzy centralnej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 27 Lis 2015r. 07:33  
Cytuj
CYTAT
Zauważam kilka pozytywów. Nie boi się zmian, uratował kilka inwestycji po zaniedbaniach poprzedniej ekipy,

Mógłyś wymienić te inwestycje bo jakoś nie kojarzę.
CYTAT
spotyka się z mieszkańcami uczestniczy w akcjach społecznych.

Co z nich wyniklo,w czym pomogly miastu i jego mieszkańcom poza Kampanią wyborczą Webera?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 27 Lis 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2015r. 07:56  
Cytuj
NADBEREŻNY lucjuszjest najgorszym prezydentem miasta w dziejach ludzkości, nic nie robi, otacza sięsamymi gamoniami, ostatnio na spotkaniu z krwiodawcami z jednej strony siedział analfabeta Sobieraj Stanisław, który nie potrafił w terminie zakończyć edukacji w szkole podstawowej, a z drugiej były kleryk Męciński Grzegorz, czy to są jego doradcy? Brak jakich kolwiek inwestycji miejskich, poza słynnymi już na całą Polske kurtynami wodnymi, brak pomysłów na dalszy rozwój miasta, następuje powolny upadem moralny miasta, o czym świadczą morderstwa, które miały miejsca w ostatnim czasie w Stalowej Woli. Poprzez ostatnie działania populistyczne Lucek przerósł sam samego siebie, prezenty dla nie płącących czynszu i opłat , czyżby dbał w ten sposób o swój elektorat w mieście, czy miasto stać na takie prezenty dla niektórych to ponad 50000zł. Pnie Zbereżny proszę mi wpłacić na konto też 50000 zł, jak wszystkim dajemy to wszystkim a nie są w tum mieście równi i równiejsi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Lis 2015r. 08:55  
Cytuj
wyborca wyjaśnij z tymi inwestycjami bo mnie też to nurtuje.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1996
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2015r. 11:37  
Cytuj
CYTAT
Możesz konkretnie, nad jakim nie panował i co to w ogóle oznacza?
Przypomnij sobie ostatnią kadencję Szlęzaka. Miał mieszkańców w poważaniu, na jaw wyszły układy i powiązania, dlatego przegrał. Wybudował bibliotekę, do której KUL nie chciał się wprowadzić. Lucjuszowi udało się wynegocjować warunki i miasto nie musi płacić kar ani zwracać dofinansowania. Ławki za 100 000 zł i kocie łby, bo takie widzimisię miał projektant. Zastanawiałem się, czy miastem rządzi Szlęzak, czy prof. Magdziak. Szrek miał słabość do „artystów” i za dużo im pozwalał. Większość inwestycji miała niedociągnięcia i tak jest do dziś. Przez niekorzystną umowę miasto będzie spłacać inkubator do 2017 roku. Hotel zamiast laboratoriów w KUL. Też nikt nie widział, że niezgodnie z projektem? Problemy z segmentem C i Przemysłową. Zalewało sąd i bibliotekę, bo żaden urzędas nie wiedział, że ten plac ma słabą kanalizację. Poza tym inwestycje mocno wyhamowały. Nie miał już pomysłu na to upadające miasto, dokąd młodzi po studiach już nie wracają. Rozwój bazy naukowej pomoże zatrzymać część tubylców, ale za pracą i tak wyjadą, bo tu zagraniczne molochy potrzebują taniej siły roboczej.

CYTAT
Niestety, ale jak się rozdaje na lewo i prawo, to później trzeba tą kasę w jakiś sposób odzyskać. To samo będzie się tyczyło władzy centralnej.
Tutaj zgadzam się.

CYTAT
Co z nich wyniklo,w czym pomogly miastu i jego mieszkańcom poza Kampanią wyborczą Webera?
Poza łataniem ubytków w ulicach i chodnikach na osiedlach niewiele z nich wynikło.

Nie jestem zwolennikiem ani Szreka, ani Lucjusza. Będę jechał po nich wszystkich. Za 3 lata rozliczymy obecną ekipę z obietnic wyborczych. Oto część z nich: Lucjusz - obietnice wyborcze

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 35
Dołączył: 8 Sie 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Lis 2015r. 12:07  
Cytuj
Znowu jakiś popapraniec, sflustrowany porażką POwskiej sitwy i Szreka daje znać o sobie. Obie te opcje to była arogancja,wulgaryzm,matactwo i wszystko co najgorsze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 280
Dołączył: 26 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2015r. 12:10  
Cytuj
CYTAT
Przypomnij sobie ostatnią kadencję Szlęzaka. Miał mieszkańców w poważaniu, na jaw wyszły układy i powiązania, dlatego przegrał.

Nigdy ani ja ani nikt z mojego otoczenia nie odczuliśmy aby miał nas w poważaniu, pewnie dlatego, że nie znam się ze Szlęzakiem osobiście.
O jakich układach i powiązaniach piszesz? Troszkę więcej konkretów poproszę

CYTAT
Wybudował bibliotekę, do której KUL nie chciał się wprowadzić.

Ale to chyba nie wina miasta, bo to KUL zaczął się wycofywać.

CYTAT
Lucjuszowi udało się wynegocjować warunki i miasto nie musi płacić kar ani zwracać dofinansowania

Szlęzak od początku mówił, że te kary to lipa i miał rację. Równie dobrze można napisać, ze sukcesem Nadbereżnego jest otwarcie VIVO.

CYTAT
Ławki za 100 000 zł i kocie łby, bo takie widzimisię miał projektant

Jeśli dobrze pamiętasz to ta kwota nie była za ławki. Dziwie się, że ten argument po wyjaśnieniach jest dalej przytaczany. Co do kocich łbów. Mi się ten deptak podoba, nawet bardzo, aczkolwiek fakt nie chodzę w szpilkach, tak więc ta tragedia mnie nie dotyka.

CYTAT
Problemy z segmentem C i Przemysłową.

Jeśli ktoś dał d..y z Przemysłową to powiat, bo to ich droga. Mówię oczywiście o ówczesnych władzach PO.

CYTAT
Nie miał już pomysłu na to upadające miasto, dokąd młodzi po studiach już nie wracają. Rozwój bazy naukowej pomoże zatrzymać część tubylców, ale za pracą i tak wyjadą, bo tu zagraniczne molochy potrzebują taniej siły roboczej.


Pomysł miał - jak najwięcej miejsc pracy. Wolisz zagraniczne molochy czy bezrobocie?? Zresztą lokalne firmy za jego rządów mocno się rozwinęły np. Tryumf, Iwamet, itd. To, że młodzi po studiach wybierają duże miasta, a nie prowincję jest normalne. Chcesz dużych pieniędzy i high lifu to uderzasz na Wawę i próbujesz. Tak jest na całym świecie. Porównaj Stalową do innych miast w Polsce o tej wielkości, a zobaczysz, że Szrek odwalił kawał dobrej roboty. P.S. ja i moi znajomi po studiach wróciliśmy do Stalowki i nie żałujemy umiech



CYTAT
Nie jestem zwolennikiem ani Szreka, ani Lucjusza.


Ja również nie uważam, że Szlęzak był/jest nieomylny, ale wymieniać kogoś tylko dla wymiany to bezsens.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1996
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2015r. 00:59  
Cytuj
CYTAT
Nigdy ani ja ani nikt z mojego otoczenia nie odczuliśmy aby miał nas w poważaniu, pewnie dlatego, że nie znam się ze Szlęzakiem osobiście.
Nie słuchał mieszkańców. Nawet podczas kampanii odcinał się od nich i nie wyszedł z żadną skuteczną ofertą. Jeśli się mylę, podajcie źródło. Ograniczał wolność słowa. Pan radny Dariusz Przytuła zorganizował w inkubatorze spotkanie na temat budżetu obywatelskiego. W bibliotece odmówiono mu miejsca. „Muszę być konsekwentny i dyrektora Inkubatora spotka kara”.

CYTAT
O jakich układach i powiązaniach piszesz? Troszkę więcej konkretów poproszę
Największym echem odbił się skandal w MZK. Temat podjął szczegółowo nieistniejący już portal RST24, ale fragmenty krążą po sieci. Największą władzę w zakładzie miała księgowa (konkubina). Na miejsce Piaseckiego powołano Chciuka. Nie wiem, kto w tym sporze miał rację.

CYTAT
Ale to chyba nie wina miasta, bo to KUL zaczął się wycofywać.
Jak zwykle ktoś nie dopilnował, aby w umowie znalazły się odpowiednie zapisy, chociaż mam wątpliwości, czy podpisano jakąkolwiek umowę pisemną. KUL łatwiej dogadał się z Luckiem, bo jest prokościelny.

CYTAT
Szlęzak od początku mówił, że te kary to lipa i miał rację. Równie dobrze można napisać, ze sukcesem Nadbereżnego jest otwarcie VIVO.
Temat w mediach pojawił się dopiero po zmianie władzy. Nie pamiętam, aby wcześniej pisali o karach.

CYTAT
Jeśli dobrze pamiętasz to ta kwota nie była za ławki.
O ławkach pisały media ogólnopolskie, nawet Dziennik Internautów. Dziwne, że tematem nie zajął się prokurator. Jeśli ta kwota nie była za ławki to podaj źródło.

CYTAT
Co do kocich łbów. Mi się ten deptak podoba, nawet bardzo, aczkolwiek fakt nie chodzę w szpilkach, tak więc ta tragedia mnie nie dotyka.
Nie po to idę do VIVO i kupuję drogie buty, aby szybko je zużyć na kocich łbach.

CYTAT
Pomysł miał - jak najwięcej miejsc pracy. Wolisz zagraniczne molochy czy bezrobocie??
Dla Szlęzaka ważne były tylko podatki mimo że wielu podmiotom je umarzał. Nieważne, co postawią, kto wybuduje i gdzie. Miasto powinniśmy rozbudować wzwyż, a nie wszerz. Niestety tego nie zmieni nawet Lucek. Trzeba zmienić prawo podatkowe w całej Polsce.

Minął rok od objęcia tronu przez Lucjusza i zmian póki co gołym okiem nie widać. Kontynuuje inwestycje zaczęte przez poprzednią ekipę. Pozyskał fundusze na boisko dla piłkarzy i to chyba jedyny sukces. Aby rozdawać socjal, trzeba zabrać. Twardy elektorat PiS to ludzie na zasiłkach, emeryci, związkowcy, robotnicy i mali przedsiębiorcy. Pozostali chcieli zmiany. Myśleli, że będzie lepiej. Obejrzałem stronę „Nie dla Szlęzaka” na FB. Większość wpisów to kłamstwa i pomówienia. Zarzucali mu walkę z Kościołem i patriotyzmem. To manipulacja.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Lis 2015r. 10:28  
Cytuj
Obrazek

Wyborco, Wytęż swój umysł, przypomnij sobie jak to kiedyś wyglądało i przestań p....ć

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 449
Dołączył: 8 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2015r. 10:52  
Cytuj
@wyborca
Szlęzak w konferencji mówił, że taka cena za ławki wynika z rekompensaty dla Magdziaka. W wyniku zmiany prawa podatkowego dla artystów, prawie nic nie zarobił na projekcie deptaku. Pelikany łyknęły propagandę i krzyczą o najdroższych ławkach. Jeśli mamy być rzetelni, to oceniajmy pomysł dodatkowego wynagradzania projektanta. Mnie się to nie podoba, ale nie można Szlęzakowi zarzucić brak uczciwości. Powiedział wprost, dlaczego tak sytuacja wygląda.

Natomiast cicho jest o projektach, które Nadbereżny zarzucił. Przede wszystkim to budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej z mostem na Sanie. Brak w ogóle wizji rozwoju. Takie bieganie w kółko i gojenie własnego ogona, zamiast gonić ogon większych...

Chcący szuka rozwiązania, leniwy - wymówki.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 186
Dołączył: 14 Wrz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2015r. 13:50  
Cytuj
czekam niecierpliwie na sesje rady miejskiej w której to decydować radni bęąa o wzięciu kolejnego kredytu na spłatę raty starego kredytu.sesja ta jest przekładana bo przecież była kampania i wybory więc trzeba było najpierw ustawić Łebera i siłę serca a teraz rzeczywistość jest inna,przykra.Nie dla Lucka tylko dla całej Stalowej Woli. ''trzeba było coś obiecać,ludziom żeby głosowali...''.teraz szukamy mamonki w deszczówkach,podwyższając podatki,w sprzedaży działki Fracowi gdzie już się właściciel wypiął.naprawdę nie chodzi mi juz o to że nie wiem,mogę nie lubieć,nie tolerować pewnych osób,partii ale chodzi mi o dobro społeczeństwa.uwierzcie mi,to nie jest śmieszne.napisałbym jeszcze o boisku ze sztuczna nawierzchnią,tutaj dopiero sa jaja.Ale na dzisiaj wystarczy,w końcu weekend,odpocznijmy trochę.pozdrawiam wszystkich rozsądnych ludzi a tych drugich,min. tych którzy nie poszli na wybory w tamtym roku mam tak daleko jak Oni mieli te wybory.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Lis 2015r. 17:42  
Cytuj
CYTAT
@wyborca
Szlęzak w konferencji mówił, że taka cena za ławki wynika z rekompensaty dla Magdziaka. W wyniku zmiany prawa podatkowego dla artystów, prawie nic nie zarobił na projekcie deptaku. Pelikany łyknęły propagandę i krzyczą o najdroższych ławkach. Jeśli mamy być rzetelni, to oceniajmy pomysł dodatkowego wynagradzania projektanta. ...




"Kolejną sprawą, z której się tłumaczył był zarzut zamówienia bardzo drogich ławek na deptak spacerowy. Siedem ławek kosztowało 100 tysięcy złotych Szlęzak powiedział, że ta kwota może być bulwersująca i odpowiada za nią. Ale prosił, aby nie krytykować autora prof. Stanisława Magdziaka, ponieważ z jego strony nie ma w tym winy. - Bardzo drogie były materiały, z jakich wykonane zostały ławki, natomiast profesor dostał niewielkie pieniądze. Powinien je otrzymać w 2013 roku, tymczasem dostał je w 2014 roku, kiedy musiał zapłacić bardzo wysoki podatek przekraczający trzydzieści procent, który został nałożony właśnie od tego roku - tłumaczył."

http://www.echod(...)d,t.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 449
Dołączył: 8 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2015r. 10:45  
Cytuj
@Stalowek1
Przecież RIO już wydała pozytywną decyzję o możliwości zaciągnięcia 10 mln kredytu.

Chcący szuka rozwiązania, leniwy - wymówki.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Lis 2015r. 23:32  
Cytuj
CYTAT (STW24.PL)
13 LISTOPADA 2015
Na dzisiejszej sesji Rady Miasta, radni jednogłośnie przyjęli uchwałę, która obniża stawki za wodę oraz ścieki na terenie Stalowej Woli. Już od 1 stycznia 2016 r. mieszkańcy miasta zapłacą mniej o 3 gr. za wodę i 29 gr. za ścieki. Jeśli chodzi o wodę, to obniżka ta jest symboliczna.

Jednocześnie radni przyjęli uchwałę podnoszącą podatek od gruntów i nieruchomości dla przedsiębiorców prowadzących działalność w Stalowej Woli. W tej sprawie 19 radnych opowiedziało się za, Mariusz Kunysz oraz Daniel Hausner wstrzymali się od głosu. Ten punkt obrad wywołał wśród radnych wiele emocji.

Prezydent podkreśla, że obniżka cen za wodę o 3 gr. jest może symboliczna, ale jednak pokazuje działania, które były wdrożone w Miejskim Zakładzie Komunalnym. – Można do taryfy podchodzić w sposób uczciwy, taryfa może być liczona na faktycznych kosztach i niekoniecznie musi za każdym razem wzrastać – dodaje Nadbereżny. Zaznacza, że największym obciążeniem dla mieszkańców w rachunkach jest cena ścieków, dlatego też, w tym wypadku jest proponowana większa obniżka. Natomiast, jeśli chodzi o cenę wody w Stalowej Woli, to ta jest jedną z najniższych w Polsce.

Jak wyjaśnia prezydent, to pierwsze działania jakie są podejmowane jeśli chodzi o opracowywanie taryfy. – Albo miasto będzie realizowało swoje zadania w postaci inwestycji, albo będzie się co roku posiłkowało wysokim kredytem, który jest dużo droższy. Najpierw musimy zoptymalizować dochody, a potem sięgać po KREDYT – powiedział prezydent Stalowej Woli, Lucjusz Nadbereżny.

Podwyższenie podatków, prezydent argumentował na dzisiejszej sesji Rady Miasta tym, iż stawki te nie zmieniły się od 2007 roku. Nie dotyczy to jednak osób prywatnych, a jedynie przedsiębiorców i tylko w niektórych aspektach, które dotyczą:

1) gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej w zakresie:
a) sprzedaży paliw,
b) działalności bankowej lub świadczenia usług finansowych,
c) wytwarzania, przesyłania, dystrybucji lub handlu energią elektryczną,
wzrost stawki o 0,30 zł, z 0,59 zł do 0,89 zł/m2 , a dla pozostałych działalności, bez zmian, w wysokości 0,59 zł/m2
2) budynków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej w zakresie:
a) handlu, gdy powierzchnia jest większa od 1000 m2 (dla jednego budynku),
b) sprzedaży paliw,
c) działalności bankowej lub świadczenia usług finansowych,
d) wytwarzania, przesyłania, dystrybucji lub handlu energią elektryczną,
wzrost stawek o 6,05 zł, z 16,81 zł do 22,86 zł/m2 , a dla pozostałych działalności wzrost o 1,69 zł, z 16,81 zł do 18,50 zł/m2.
3) budynków pozostałych, wzrost o 0,22 zł, z 5,34 zł do 5,56 zł/m2.

– Zadłużenie miasta wynosi 72 mln zł. Nie można udawać, że miasto ma niskie podatki, a bierze KREDYT. Pomimo wzrostu, Stalowa Wola wciąż, będzie miastem, które ma najniższe podatki na Podkarpaciu – dodaje prezydent.

Przyjęcie propozycji spowoduje wzrost wpływów od:
1) osób fizycznych – w kwocie 334.526,21 zł
2) osób prawnych – w kwocie 3.226.122,96 zł
Razem: 3.560.649,17 zł

Najwyższe wpływy miasto uzyska w związku z podwyższoną stawką:
od hipermarketów, które zapłacą więcej o ok. 80 tys. zł w skali roku,
od stacji paliw i instytucji bankowych, które zapłacą więcej o ok. 8 tys. zł w skali roku.

Oznacza to wzrost o 8 % w porównaniu do należności za 2015 r.

Małgorzata Maj

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 186
Dołączył: 14 Wrz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2015r. 06:55  
Cytuj
Andrzejek ta podwyżka wynika min. z tego że właśnie olał ich Frac bo szukaja pieniędzy na bieżące wydatki bo na takie im brakuje.nagle jakies podwyżki podatków(co napewno dobije sie na ''podwyżkach ''dla pracowników w firmach płacących podatki,handlu lokalami o powierzchni więcej niz 1000 metrów kwadratowych .mam 2 znajomych którzy mówia że jak to przejdzie to po nich i po kiljkudziesięciuy ludzi bez pracy)jakieś deszczówki.a za oświetlenie przy konkatedrze kto płaci?Szlęzak kazał płacić albo wyłączyć.kościół ma byc na specjalnych prawach?i mam pytanie czy dobrze rozumie punkt 3 ''od bydynków pozostałych''.Czy są to budynki ,domy ludzi normalnych mieszkańców miasta nie prowadzących działalności?Szlęzak co jak co ale spłacał po troche jak mógł kredyt a ile spłacił w tym roku Lucjusz.pamiętacie jak miasto wyglądało 15 lat temu a jak wygląda teraz?jak wyglądał huta i cała infrastruktura na niej?Duda będąc sie podniecał 2 miesiące po wyborach jak Lucek wygrał.czyja to spuścizna.wracając do zadłużenia to mamy i tak najniższez miast tej wielkosci w Podkarpackiem nie licząc Mielca a mniejsze tez od innych w promieniu 100 km.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 449
Dołączył: 8 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2015r. 10:22  
Cytuj
Najlepiej było zablokować rozbudowę hali FRAC, pod pretekstem ochrony "lokalnych kupców". Oczywiście teraz nie będzie ani kupców, ani FRACa. Konkurencja rośnie w branży handlowej, do tego szykuje się budowa kolejnej galerii na ternie dworca PKS. FRAC widział konieczność przebudowy własnego centrum, ale potrzebował do tego prawa własności gruntu. Ze sprzedaży miasto mogło uzyskać szacunkowo 5-7 mln zł. Niestety, z nieznanych mi przyczyn, prawdopodobnie z własnej głupoty, Nadbereżny i spółka nie pozwolili. Rzekomo dlatego, że FRAC wyrzuci prowadzących tam działalność, a wejdzie OBI. Chyba tylko głupi uwierzy, że bez takiego magnes tamte małe boksy się utrzymają.

Sytuacja obecnie nie jest nawet śmieszna, lecz tragiczna. FRAC wycofuje się z miasta, w którym był lubianym sklepem delikatesowym. Likwiduje 2 sklepy i prawdopodobnie duże centrum, bo z obecną ofertą nie jest konkurencyjny względem planowanych galerii. Wpływy z podatków od nieruchomości maleją. Prowadzący działalność, jeśli nie planowali przeprowadzki, ostatecznie również przestaną prowadzić. Maleją wpływy z dochodowego. Jeśli dodatkowo przejdą na bezrobocie, to koszty utrzymania rosną.
Jakby nie patrzeć, wejście OBI do miasta byłoby kolejnym bodźcem do odwiedzin mieszkańców regionu. Nie ma w okolicy takiego marketu budowlanego, a jego działalność da dodatkowe wpływy do budżetu.

Teraz, kiedy budżet się nie domyka, Nadbereżny zasuwa na kolanach do FRACa, żeby jednak kupił działkę. FRAC stwierdza, że nie chce mieć ze Stalową Wolą nic wspólnego.

Chcący szuka rozwiązania, leniwy - wymówki.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »