NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
Fabryka Zdrowia- trenerzy, Wybor trenera.
Posty: 28
Dołączył: 27 Lis 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2015r. 14:43  
Cytuj
Planuję zacząć uczęszczać do fabryki zdrowia. A że z siłownią nigdy nie miałam styczności chcę wziąć od razu opcję z trenerem personalnym. Proszę powiedzieć kogo możecie polecić? Mam trochę problemów zdrowotnych, więc trener musi się znać i dobrać odpowiednie ćwiczenia. Z kim najlepiej trenować?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2015r. 14:43  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Lis 2015r. 14:53  
Cytuj
W przypadku problemów zdrowotnych, w zależności od ich przyczyny proponuję skonsultować się w pierwszej kolejności z odpowiednim lekarzem specjalistą, który powinien wyjaśnić jakich ćwiczeń i jakiej formy wysiłku fizycznego unikać. W tym zakresie nie liczyłbym na trenerów z FZ, a zdrowie to sprawa pierwszorzędna.
Co do trenerów nie będę się wypowiadał, bo z treningiem personalnym miałem przygodę raczej krótką i niezbyt zadowalającą.

Co do problemów ze zdrowiem warto dokładnie się zorientować, bo czasem człowiek obawia się jakiejś formy wysiłku jako szkodliwej dla niego, a po rozmowie ze specjalistą okazuje się o dziwo, że taka forma aktywności jest wręcz wskazana. Jednak moje zdanie jest takie, by w pierwszej kolejności rozmawiać z lekarzem, chociażby po to, by uzyskać od niego wskazówki do późniejszej pracy z dobrym trenerem personalnym. Pozdrawiam i życzę sukcesów w treningach umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 27 Lis 2015r. 15:02  
Cytuj
Nie lekarzem ... bo oni pojęcia nie mają o tych spawach.

Rehabilitant, fizjoterapeuta - tylko dobry. A takiego nie wiem czy w stw uświadczysz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 192
Dołączył: 18 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2015r. 15:15  
Cytuj
dobry trener personalny wie co Ci wolno a czego nie wolno, ja startując kiedyś w zawodach robiłem badania lekarskie ( podbijałem ważność ) lekarz mnie nie dopuścił z racji tego że po badaniu ekg wyszedł mi zawał serca ( zły odczyt ) druga sprawa - dziś lekarze nie chcą brać odpowiedzialności za zdrowie pacjenta i raczej będą krzywo patrzeć na siłownie ( dla niektórych to tylko wielkie ciężary i kontuzje ) TYLKO DOBRY TRENER PERSONALNY - ja zaczynałem ćwiczyć pod okiem fizjoterapeuty ( nie po kursie 2 tyg, lecz po studiach ) wprowadził mnie co i jak robić by nie mieć urazu kontuzji, osobiście ćwiczę z kilkoma ludzikami i im przekazuję to samo, gdybym mógł pomóc pisz priv

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 28
Dołączył: 27 Lis 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2015r. 15:20  
Cytuj
Jestem pod opieka lekarza specjalisty. Wiem jakich ćwiczeń nie moge wykonywać. Ale musze zdać sie na wiedzę Trenera tak samo. Bo wiem, ze sa ceiczenia z pozoru na nogi, a obciążają tez brzuch, kręgosłup. Wlasnie na fizjoterapeutę nie trafiłam dobrego. Kazdy co innego mowi. Oczywiście cwiczenia zaproponowane przez trenera skonsultuje ze swoim lekarzem, czy aby na pewno sa bezpieczne. I tylko pozostaje kwestia, kto tam ma najwieksza wiedzę??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 192
Dołączył: 18 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2015r. 15:37  
Cytuj
pamiętaj szukaj trenerów najlepiej po awf lub z doświadczeniem ( ci z kursami weekendowymi nadają się do trenowania siebie ) według mnie to ci będą encyklopedią wiedzy w porównaniu z lekarzami

co do ćwiczeń to sam muszę uważać by nie obciążać krzyża umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 28
Dołączył: 27 Lis 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2015r. 15:54  
Cytuj
Ahhh..To tam chyba żaden trener nie jest po AWF? a na innych siłowniach kogoś takiego znajde? Mówiąc szczerze nie mam kogo sie poradzić. Koleżanki chodzą do fabryki na zumbe i sobie chwala. A ja potrzebuje indywidualnie dobranego treningu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 53
Dołączył: 6 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2015r. 21:20  
Cytuj
Uczęszczam do fabryki i moim zdaniem, każdy z trenerów posiada wiedzę i umiejętności.Miałam przyjemność trenować z jednym z trenerów. Tutaj tylko pytanie czy wolisz kobietę/mężczyznę.Powodzeniaumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 27 Lis 2015r. 21:42  
Cytuj
A tak z ciekawosci ktos tu jeszczs z forum cwiczy w FZ? Sprobuj z Kacprem, czasami tak zerkam z boku jak kogos trenuje i wydaje mi sie ze podchodzi do tematu ze 100% pasja i profesjonalizmem, a nie tak "byleby odwalic trening"

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 28
Dołączył: 27 Lis 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2015r. 09:55  
Cytuj
Dziękuję

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »