NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
Sprawa pogrzebu urny z prochami, Inna kolejność w trakcie ceremonii pogrzebowej
Posty: 127
Dołączył: 28 Wrz 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Gru 2015r. 12:08  
Cytuj
Może ktoś z forumowiczów odpowie mi na takie pytanie:dlaczego u nas w Stalowej Woli jest inna kolejność w ceremonii pogrzebowej:najpierw urna z prochami zmarłego jest chowana do grobu a później msza święta.Gdziekolwiek byłam na pogrzebie to jest tak jak do tej pory:urna z prochami w kościele,często portret zmarłego,jest msza święta i później cały kondukt rusza w kierunku miejsca pochowku.Od czego i kogo to zależy???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Gru 2015r. 12:08  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 207
Dołączył: 2 Wrz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Gru 2015r. 12:13  
Cytuj
Jak jak byłam w Stalowej na pogrzebie z urną, to było tak jak z trumną. Urna w kościele w czasie mszy, a później wszyscy na miejsce pochówku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 65
Dołączył: 26 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Gru 2015r. 19:40  
Cytuj
CYTAT
Może ktoś z forumowiczów odpowie mi na takie pytanie:dlaczego u nas w Stalowej Woli jest inna kolejność w ceremonii pogrzebowej:najpierw urna z prochami zmarłego jest chowana do grobu a później msza święta.Gdziekolwiek byłam na pogrzebie to jest tak jak do tej pory:urna z prochami w kościele,często portret zmarłego,jest msza święta i później cały kondukt rusza w kierunku miejsca pochowku.Od czego i kogo to zależy???

Mnie też ten temat bardzo interesuje. Może ktos się wypowie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 296
Dołączył: 15 Cze 2015r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 2 Gru 2015r. 20:17  
Cytuj
U kapucynow urna z prochami jest na mszy. a po mszy odprowadzenie do pochowku.moze zalezy ile sie zaplaci za msze 😶

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Gru 2015r. 20:32  
Cytuj
W tarnobrzegu wymyślili tak że pogrzeb z ciałem o 9 rano w kościele do 10.30. Ludzie zostawili kwiaty itp firmie i kto chciał mógł o 14.30 być na cmentarzu podczas złożenia urny do grobu. Jeżeli da się z urną w kościele to super i nabiera to sensu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 15 Gru 2015r. 14:33  
Cytuj
Achtung bitte !

Jeżeli ktoś z was życzy sobie pochówku tradycyjnego dla siebie lub kogoś ze swoich bliskich, a nie ma jeszcze zarezerwowanej kwatery, to radzę się pośpieszyć.
Od przyszłego roku będzie opcja pochowania jedynie w kolumbarium, a więc w urnie, a więc jedyną opcją (zakładając pochówek na obecnym cmentarzu komunalnym w Stalowej Woli) będzie kremacja.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 15 Gru 2015r. 15:12  
Cytuj
Czytając Wasze wypowiedzi mam wrażenie,że mimo iż kościoły z wiernymi czy zakonnicy z Rozwadowa to wyznawcy tej samej religii to zachowania ich kapłanów zupełnie różniące się i to nie tylko w pochówkach.Czy to zależne jest od ofiary pieniężnej jaką się składa?Nie uczestniczyłem w pochówkupo kremacji w Stalowej Woli ale to co piszecie zupełnie rużni się od pochówku na Śląsku,w którym brałem udział.Tam była normalna msza z urną zamiast trumny to jedna a druga różnica,która rzuciła mi się w oczy to coroczne pikniki charytatywne organizowane przez Kapucynów z Rozwadowa czy któraś z parafii coś takiego bezinteresownie organizowała?
Z tego co pisze justex to było normalnie tylko nie wiadomo z jakiej parafii stalowowolskiej był ksiądz a może zależy to faktycznie od wysokości ofiary pieniężnej za dusze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 491
Dołączył: 30 Lis 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Gru 2015r. 15:51  
Cytuj
Pogrzeby w naszym miescie to taka ceremonia wykonywana przez ksiezy jakby robili łaske ze w ogóle sa ! Placi sie niemale pieniadze wiec chociaz by sie jeden z drugim pofatygowal i dowiedzial cos od rodziny czy sasiadów o zmarłym/łej.Jakim byli czlowiekiem,matką,ojcem,babcia,dziadkie,a moze i sasiadka.Tak sie zlozylo nieciekawie ze w tym roku mialam 3 pogrzeby w naszym miescie i 1 w innym miescie 300 km stąd.Na zadnym z pogrzebow w Stalowej Woli ksieza nie mieli kazania na mszy typowo o zmarlym do rodziny tylko bylo to takie przepraszam,ale pier.....e kotka za pomoca mlotka.Masło- maslane w kolko to samo regułka wyuczona chyba na studiach w seminarium.Natomiast w innym miescie przepiekne pogrzebowe piesni organisty ktorych nigdy nie slychac u nas w miescie.Kazanie o zmarlym o jego zyciu,pracy i chorobie i nie byla to wcale jakas osoba udzielajaca sie w kosciele normalny parafianin.
Można ? a no można ! Dla rodziny ktora jest w rozpaczy po smierci zmarłej osoby takie kazanie jest jak miod na serce takie podsumowanie zycia zmarłego i chyba o to chodzi we mszy pogrzebowej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 17 Gru 2015r. 12:02  
Cytuj
Byłem wczoraj w nocy na cmentarzu, żeby rzucić okiem na miejsce gdzie zastrzelił się ten Policjant, i przy okazji zwróciłem uwagę że na ostatnim wolnym skrawku cmentarza zakład pogrzebowy wybudował około 40 kwater na zapas. Wnioskuję że rezerwacje idą pełną parą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »