NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 »
Iluminacje swietlne w miescie, głowna ulica dzidostwo
Posty: 491
Dołączył: 30 Lis 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Gru 2015r. 17:06  
Cytuj
Tak głosno juz od 2 miesiecy jak to Stalowa Wola bedzie rozswietlona na swieta! ze dokupiono,wypozyczono ozdoby aby miasto wygladalo pieknie,a tu jedna wielka PICZA ! GŁÓWNA ULICA MIASTA Staszica od wiezowców za szpitalem zawsze byla ozdobiona ozdobami na lampach.Teraz nie dosyc ze jeszcze nie swieca sie ozdoby to jeszcze wjazd do miasta bez ozdób? przeciez Stalowa zaczyna sie juz na Energetykow czy nie mozna chociaz co 5 lampe przyozdobic zeby ten wjazd od sytrony Niska jakos wygladał?Tak mialo byc pieknie a co jest wielkie dziadostwo,ciagle ogladamy zdjecia Lucjusza jak cos otwiera cos wrecza,gdzies wyjezdza a co nie ma czasu dac zgody na wlaczenie ozdób? wszystkie miasta juz rozswietlone a tu ciemno i biednie!!!!! Droga przelotowa od granicy w glab kraju ,a bida z nedza? kiedy beda wlaczone na wigilie? i co po 3 krolach koniec? cos to biednie i kiczowato PANIE PREZYDENCIE !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Gru 2015r. 17:06  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 45
Dołączył: 2 Wrz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Gru 2015r. 17:09  
Cytuj
zapalone mają być 2 dni przed wigilią umiechumiechumiechumiech (oszczędność jezyk)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Gru 2015r. 19:03  
Cytuj
Już dziś się świecą i po za "rondem" przy Patriocie wygląda to marnie. Nawet w Nowej Sarzynie jest ładniej.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 249
Dołączył: 14 Wrz 2015r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Gru 2015r. 20:24  
Cytuj
Faktycznie nasze miasto wyglada jak kopciuszek na tle innych miast.A mialo byc tak pieknie i bogato.Wjezdza sie do miasta jak do jakies wioski ooooo sory wioski lepiej udekorowane jak u nas :(sciana
Reszte obietnic pewnie taka sama bedzie du...a

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Gru 2015r. 20:38  
Cytuj
Jak sie wjeżdża od strony Niska to tylko logo McDonaldsa widać ;-) Taka wizytówka. ;-)

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 429
Dołączył: 10 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 16 Gru 2015r. 20:42  
Cytuj
kolejny bubel prezydenta... jestem ciekaw co nam jeszcze zafundujeumiech i za ileumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 30 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Gru 2015r. 20:43  
Cytuj
Panowie nie przeżywajcie tak jezyk Wystarczająco jest tych świecidełek. Się człowiek zapatrzy w gwiazdki i buty i nie patrzy na samochody umiech Teraz piszecie, że mało a jakby kupili więcej to by była niegospodarność i wydawanie na bzdety. Jak dla mnie ozdób w sam raz...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Gru 2015r. 20:50  
Cytuj
Czestmir wychyl nosa ze stalowej i zobacz jak to wygląda gdzie indziej. A argument "....a jakby kupili więcej to by była niegospodarność i wydawanie na bzdety. Jak dla mnie ozdób w sam raz..." Jest z dupy wzięty. Ja uważam, że jak się wydaje pieniądze to trzeba je wydać dobrze.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1182
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Gru 2015r. 21:51  
Cytuj
Ozdób jest w sam raz, nie ma co z tym się rozpędzać - ostatnio pokonałem trochę km po Polsce i szału wcale nie ma wszędzie, STW nie wypada tak źle (nie porównuję do RZE, bo tam znowu masakra w drugą stronę wg. mnie).
Co jednak jest na minus, to słabe rozplanowanie tego co mamy i w paru miejscach nie do końca udany projekt (te choinki na rondzie bardzo słabe, a wystarczyłoby trochę dodatkowych lampek - coś jak przy Citypark i byłoby bardzo ładnie). Ktoś to chyba bez głowy instalował, albo na dużej presji i wyszło nie najlepiej.

Ja tu widzę na forum, że w STW mamy takich "permanentnych wojowników z systemem" - nie ważne kto u władzy, ale trzeba na niego narzekać i kopać za każde działanie jakie wykona.

Jakby Lucek zdobył się jeszcze na małe poprawki tego co jest, to nie będzie źle, a nawet będzie ok, i lepiej niż było. Skoncentrować się na głównej arterii to powinien być cel.

Widziałem, że to jednak chyba nie koniec, bo koło ballady dziś instalowali coś na kształt fontanny (ze światełek).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 30 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Gru 2015r. 21:57  
Cytuj
CYTAT
Czestmir wychyl nosa ze stalowej i zobacz jak to wygląda gdzie indziej. A argument "....a jakby kupili więcej to by była niegospodarność i wydawanie na bzdety. Jak dla mnie ozdób w sam raz..." Jest z dupy wzięty. Ja uważam, że jak się wydaje pieniądze to trzeba je wydać dobrze.


Andrzejek pisałeś w temacie lodowiska: "Jak dla mnie lodowisko to wystarczający powód. To duża kasa i jak widać kompletnie nieprzemyślany wydatek. Gdy jest mróz to wylewa sie wodę na kortach i lodowisko jest za grosze. A teraz nawet jak złapie mróz to ta miernota nie pozwoli zrobić lodowiska na kortach bo kto przyjdzie pod MDK. Na kortach kosztowało 5 zł za cały dzień a tu ma kosztować za 45 minut. Lodowisko to przykład podejścia do publicznych pieniędzy. To złe podejście. "

Teraz czepiasz się że za mało światełek. Trzymaj się jednego no chyba,że masz podejście rypać prezydenta za wszystko jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Gru 2015r. 22:20  
Cytuj
Czestmir swiatełka to max 100 tysięcy i używanie na lata, wiele lat. Lodowisko to 120 tysiaków i kilka tysięcy za prąd. Lodowisko nie jest nasze i te pieniądze wydajemy nic nie pozostawiając na przyszłość, oczywiście po za wspomnieniami. Gdyby taki Lucek powiedział buduję halę i robimy lodowisko pod dachem. Od wiosny np. korty do tenisa lub coś innego a od jesieni lodowisko. Taki pomysł bym poparł bo coś by zostało a tak to mamy igrzyska. Za rok będą kolejne obiecanki. Ciągła i stała prowizorka. Bez myślenia co za 5, 10 lat. To mi się nie podoba i nie chwalę takich decyzji.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 335
Dołączył: 6 Cze 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Gru 2015r. 22:43  
Cytuj
Oj teskno za rozmachem Szlezaka, szklany magistrat, termy Aqua Romana nad Sanem, likwidacja dworcow, polowy krajowki pod zaprzyjazniona Galerie Centrum 4001. Byl rozmach w tym i wizjonerstwo, zadnego populizmu. Pozostal nam dlug do splacenia.
Ach kochani zylo sie jak za Gierka na kredyt i wszystkim zylo sie dobrze bo wszyscy placili. A i podatki mieli niskie.
Klawe bylo zycie cysorza i dwora.

http://literat.ug.edu.pl/quovadis/0074.htm

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Gru 2015r. 22:59  
Cytuj
Lucek właśnie zaciąga 30 milionów. A ty sie martwisz długiem Ślęzaka? W 12 lat mamy zadłużenie 70 milionów a Lucek po roku dawania zaciąga 30 bez żadnych inwestycji. Jak to sie skończy?

CYTAT (Andrzej Szlęzak)
- Stalowa Wola ma budżet na 2016 rok. Co to oznacza? Moim zdaniem po roku stagnacji, jakim jest kończący się rok 2015, przychodzi pierwszy rok cofania się w rozwoju. Na jakiej podstawie to twierdzę? Otóż W budżecie na rok 2016 nie ma żadnych inwestycji rozwojowych, które zaowocują w przyszłości większymi wpływami z podatków, nowymi miejscami pracy czy zwiększeniem konkurencyjności miasta. Co mamy w zamian? Wyższe podatki, które ze względu na socjalne rozdawnictwo i nieprzemyślane wydatki będą coraz wyższe - twierdzi były prezydent Stalowej Woli

- Mamy 10 milionów zrolowanego zadłużenie z roku 2015 na rok 2016 oraz piętnaście milionów dodatkowego kredytu na pokrycie wydatków roku 2016 i dziesięć milionów kredytu na spłatę kredytów z lat ubiegłych. Razem 35 milionów kredytu. Nieźle jak na dwa lata rządów i niemal kompletny brak inwestycji rozwojowych. Niech żyje radosna twórczość obecnych władz z PiS-u! Jeżeli miasto będzie zadłużane w tym tempie, to w ciągu trzech lat dogonimy Tarnobrzeg w którym brakuje na ZUS dla nauczycieli i niewiele brakuje do osiągnięcia ustawowego progu do którego wolno się zadłużyć. Potem już w mieście rządy przejmuje komisarz. Przypomnę, że będąc prezydentem wziąłem około 60 milionów kredytu. Około dziesięciu zastałem. Zajęło mi to 12 lat. Ponadto przez większość tego okresu nie podnoszono podatków, a mimo tego wpływy do budżetu z tego tytułu podwoiły się. Obecnie rządząca ekipa nie jest taka głupia i wie co robi, ale nie mówi prawdy, lawiruje i ukrywa prawdziwe rozmiary swojej niekompetencji, licząc tradycyjnie, że "ciemny lud to kupi". Po wypowiedziach radnych PiS--u w sprawie budżetu widać, że się nie zawiedzie - twierdzi Andrzej Szlęzak.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 449
Dołączył: 8 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Gru 2015r. 00:52  
Cytuj
@Andrzejek
Odlicz długi Rzegockiego.

Mam dziwne wrażenie, że te lodowisko to zasłona dymna przed kredytem. Zamiast spłacać długi, bierzemy kolejne i zwiększamy tylko koszty kredytów. A to jest jakieś 3mln rocznie. Tymczasem mamy na 2016 przerzucone zaległe 10 mln z obecnego i 10 mln zaplanowanego deficytu.

Rozumiem, że brak deficytu na 2015 to była tylko zagrywka pod publiczkę, bo koledzy z partii startowali? Po wyborach bierzemy ile da rady?

Chcący szuka rozwiązania, leniwy - wymówki.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 127
Dołączył: 28 Wrz 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 18 Gru 2015r. 09:32  
Cytuj
Szkoda,że swiąteczne iluminacje świtlne kończą się na RONDZIE,tuż za PATRIOTEM.Ja mieszkam dalej,i bardzo duża część mieszkanców Stalowej Woli i pan też PANIE PREZYDENCIE...i tu już nie jest tak świątecznie i kolorowo.Szkoda!!!Też jesteśmy płatnikami podatków w Stalowej Woli.Jeszcze jest kilka dni do świąt,może znjdzie się kilka iluminacji świetlnych???Bardzo by się wszyscy pominięci doznaniami świątecznymi ucieszyli.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 335
Dołączył: 6 Cze 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 18 Gru 2015r. 22:10  
Cytuj
Ja mysle ze powinnismy dac ze 4 lata na pelne frukta dekady intensywnego rozwoju za Szlezaka.
Za dwa lata wrost dochodow bedzie pozwalal na 3 nowe Galerie, 3 nowe ronda, przebudowe Hutnika i calego pasa przy kolei od wiaduktu az po Rozwadow, perle kultury polskiej.

Za 4-ry to ja juz nie wiem ale cos jak Kuwejt? Za duze liczby i glowa nie pozwala ogarnac takiego progresu. Miasto zrobi naszym inwestorom tak dobrze ze nawet zwolnien podatkowych dla najbardziej zaprzyjaznionych nikt nie wezmie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 186
Dołączył: 14 Wrz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Gru 2015r. 15:17  
Cytuj
dobrze Andrzejek że wrzucasz takie dane bo ludzie kompletnie nie wiedza co się dzieje w kasie miejskiej i wierzą Luckowi na słowo.No jak On mógłby kłamać!?Oni myślą jakoś to będzie,że się oszczędzi na przetargach.G...no prawda!Nie maja pomysłu na rozwój miasta.Przedsiębiorca który daje pracę co daje kolejne miejsce pracy w handlu płaci tez podatki miastu to jest interes dla miasta a nie luckowe,lodowiska,światełka i dopłacanie ogromnych kwot do powiatowych inwestycji(temat Przemysłowej).Słuchajcie panowie Sobieraj i reszta ekipy!Na razie jest pięknie,jest lodowisko,światełka świecą.No ale coś trzeba wykombinować
do wiosny.O!Jest!Plaża!Brawo!No,chwila spokoju...No i coś trzeba z tym Szlęzakiem zrobić.Cholera jakąś mu przynętę podłożyć,robotę Mu znależć gdzieś daleko.Tylko weż Go rusz!Jak On za tą Stalową jest jak za własną matką!No właśnie panie Lucek,uczyć się od najlepszych...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 335
Dołączył: 6 Cze 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Gru 2015r. 23:36  
Cytuj
Nie lekaj sie, 12 lat prosperity i 70mln za Szlezaka da rade zaplacic za swiatelka.

Czy was trzeba uswiadamiac ze gigantyczny skok gospodarczy ktory dokonal sie dzieki tytanicznemu wysilkowi Szlezaka i jego gabinetu wlasnie wydaja owoce. Zaufania dla wlasnych przekonan.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 186
Dołączył: 14 Wrz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2015r. 13:04  
Cytuj
Nie ma praktycznie samorządów bez długu.Mielec jest chyba jedynym miastem w regionie który jest minimalnie zadłużony.U Nas nie jest tak żle.Są miasta bardziej zadłużone.W Tarnobrzegu nie mają na ZUS dla nauczycieli.Zobaczymy jak sobie poradzi Lucek.Gmatwa ludziom prostym że nie zadłuża miasta a tak nie jest.Jeśli uważacie Stalowa Wolę za takie samo miasto co 15 lat temu to chyba jesteście ślepi.Ale tak jak piszę,poczekajmy jeszcze trochę.Na razie był rok stagnacji i obietnic.Czekam i obserwuję.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1182
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Gru 2015r. 08:58  
Cytuj
Co do "iluminacji" - podobno miasto poprawiło te choinki na "rondzie", które tak artystycznie ubrano umiech ktoś widział?

Co do całokształtu, to powtórzę moje spostrzeżenie, udało się kupić/wynająć fajne iluminacje, ale zostały one wykorzystane średnio, ze słabym pomysłem, jakby na szybko. Mam nadzieję, że za rok uda się poprawić to i owo, a efekt będzie zdecydowanie bardziej zadowalający.

Cieszy na pewno, że w końcu plac przed MDK zaczyna wyglądać tak jak powinien, a nie taki szary smutny jak dotychczas!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Gru 2015r. 09:08  
Cytuj
Moim zdaniem te iluminacje kupione i postawione bez żadnego pomysłu. Żadnej spójnej idei, tylko tu postawie but, tam się walnie kule i wcisnijmy gdzieś jeszcze śnieżek. Tak to wygląda, postawione byle gdzie, bez składu i ładu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 12 Cze 2011r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 21 Gru 2015r. 09:27  
Cytuj
Jaka władza taki całokształt... nie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 996
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Gru 2015r. 10:08  
Cytuj
Andrzej przez tyle lat nowych nie kupował, a jak Lucjusz już kupił to teraz jest, że mało. Prawda jest tak że jeśli ktoś jest przeciw Lucjuszowi to choćby On złotem srał to przeciwnik powie że to przecież z d.py. Ja jestem zadowolony. Za Andrzeja też podatki płaciłem a teraz dzieje się przynajmniej coś co społeczeństwo cieszy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 449
Dołączył: 8 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Gru 2015r. 10:38  
Cytuj
@jacky
Tylko że Nadbereżny wydaje Twoje pieniądze z podatków na same takie bzdety i pierdoły. Niemal wszystkie wydatki majątkowe miasta w 2016 zostaną przeznaczone na drobiazgi na osiedlach. Nie ma spójnej wizji rozwoju miasta, mamy takie szarpanie i amok wydatkowy. Trochę tego, trochę tamtego, tu i tam. Jak uzupełniać braki oświetlania ulic, to zrobić to hurtem dla całego miasta i zaoszczędzić na przetargu. Zamiast tego mamy tworzenie iluzji rozwoju. Jaki to do jasnej cholery rozwój, jak kapitału do miasta nie przybywa, tylko kręci się w kółko i goni swój ogon. Trzeba gonić ogon większych, zamiast porównywać się do zawodników niższej ligi, chwaląc się własną ... No właśnie, czym? Zamiast obniżyć podatki i ściągnąć jak najwięcej inwestorów do miasta w czasie boomu gospodarczego, podwyższa się je.

To jest celowe działanie, zaplanowane na jedną kadencję. Nie ma kontynuacji polityki i dużych projektów. Mamy drobne działania, które mają być szybko rozliczone. Konferencja, przecięcie wstęgi, uśmiech do zdjęcia, wywiad dla mediów. I tak w koło Macieju. Rzecz jasna, można się uśmiechać i robić pijar na osiągnięciach poprzedników. Tylko czy tego oczekiwali wyborcy od człowieka, który wyciera sobie gębę prawością i sprawiedliwością?

Chcący szuka rozwiązania, leniwy - wymówki.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 335
Dołączył: 6 Cze 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Gru 2015r. 11:23  
Cytuj
Opowiadasz Manekin, Szlezakowi nie wyszlo inwestowanie. Jego wydawanie natomiast wyszlo jemu i nam bokiem.

Pomysl moglby wygrac kazde wybory, wystarczylo zeby tylko te 2000 pracownikow IKEA wraz z rodzinami zaglosowalo na niego. A tu co? Dostal krzyzyk ale na droge.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »