NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 »
Specjalista od ogrzewania podłogowego , Nie-filozof a konkretny fachowiec
Posty: 190
Dołączył: 3 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Gru 2015r. 22:15  
Cytuj
Potrzebuje rady na powyższy temat. "Fachowiec" podpiąl mi grzejnik pod ogrzewanie podłogowe i tak sobie wisi na ścianie chyba w celach deoracyjnych-grzac nie grzeje a mnie grzeją nerwy bo nie mogę sluchac filozoficznych wywodów hydraulika. Pytanie jest nastepujace-czy taki kaloryfer będzie kiedykolwiek dawał ciepło? Czy lepiej mam o tym zapomnieć i wymienić go na grzejnik elektryczny bądź na szafkę łazienkowa? Będę wdzięczna za podpowiedzi od kogoś kto zna się naprawdę na sprawie! Pozdrawiam licząc na ratunek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Gru 2015r. 22:15  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 104
Dołączył: 9 Cze 2010r.
Skąd: pysznica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Gru 2015r. 08:10  
Cytuj
witam odnośnie grzejnika w układzie ogrzewania podłogowego ciężko cos powiedzieć ,jak to jest podpięte, z czym współpracuje ,trzeba zakładac ,ze ogrzewanie podłogowe i grzejnik pracuje na innych parametrach.Moze więcej informacji lub jakas fotka

beza
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 190
Dołączył: 3 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Gru 2015r. 09:36  
Cytuj
Z fotki to nie wiem czy coś zauważysz ale wiem ze hydraulik nie wyprowadził innego podłączenia pod grzejnik a pptem stwierdził że będzie on działał jeśli podepnie pod podłogowe ale nie działa! I kicha

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 20 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Gru 2015r. 10:46  
Cytuj
Witam.

Na OP może być niski parametr czyli jakieś 25-35st na zasilaniu więc jeżeli taka temperatura idzie na grzejnik niestety nie odczujesz tego.
Może też grzejnik być zapowietrzony i też nie będzie grzał, może OP jest zapowietrzone i nie ma komfortu cieplnego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 187
Dołączył: 5 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Gru 2015r. 11:30  
Cytuj
Witam
Jeżeli grzejnik łazienkowy jest podłączony do instalacji podłogowej, która powinna mieć niższy parametr (25-45st), to On grzeje z taka temperaturą. Żeby coś wiecej powiedzieć, potrzeba wiecej danych:
1.Jaki kocioł, na jakie paliwo? Jeżeli kocioł gazowy kondensacyjny, to czy ma sterowanie pogodowe?
2.Jak jest zbudowany układ sterowania ogrzewania podłogowego (zawór mieszający czy termostatyczny, czy inne cudo?)
3.Czy w łazience jest za niska temperatura? Czy po prostu grzejnik łazienkowy ma za niska temperaturę (nie można na nim suszyć ubrań)?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 30 Gru 2015r. 11:39  
Cytuj
Oczywiście, że można podłączyć tylko należy pominąć sens wpięcia grzejnika w obieg o max. temperaturze 40 stopni. Chyba, że będzie służył tylko suszeniu ręczników.

Narysuj na kartce i wrzuć schemat obiegów z urządzeniami sterującymi wraz z informacją gdzie wpięto felerny grzejnik wraz z zaznaczeniem kondygnacji i informacją o ciśnieniu.
Jak rozumiem po odkręceniu zaworu odpowietrzania grzejnika leci z niego woda?

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 30 Gru 2015r. 11:59  
Cytuj
trafiłes na niezłego idiote. podłogowka zasilana jest wodą 45 st tak zeby podloga finalnie miala do 30 st i tak na duzej powierzchni daje cieplo.

kaloryfer działa na temp np 60 st zeby dawal jakikolwiek efekt. inaczej kaloryfer ma funkcje obrazu.

podpinanie kaloryfera pod podlogowke to troche za duzy skrot i oszczednosc przy robieniu układu bo oszczedza sie na 2 rozdzielaczach, skrzynkach, pompach itd ale jest to kompletnie spierniczony pomysl - bo albo podłoga parzy i sprzelają płytki albo kaloryfer jest zimny. Działa albo jedno albo 2, inaczej sie nie da.

ale to sa efekty instalatorow filozofow, domorosłych Januszy nie znajacych podstaw sztuki swojego fachu.

generalnie do roboty sa 2 uklady.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 30 Gru 2015r. 12:00  
Cytuj
CYTAT
trafiłes na niezłego idiote. podłogowka zasilana jest wodą max 45 st tak zeby podloga finalnie miala do 30 st i tak na duzej powierzchni daje cieplo.

kaloryfer działa na temp np 60 st zeby dawal jakikolwiek odczuwalny efekt. inaczej kaloryfer ma funkcje obrazu.

podpinanie kaloryfera pod podlogowke to troche za duzy skrot i oszczednosc przy robieniu układu bo oszczedza sie na 2 rozdzielaczach, skrzynkach, pompach itd ale jest to kompletnie spierniczony pomysl - bo albo podłoga parzy i sprzelają płytki albo kaloryfer jest zimny. Działa albo jedno albo 2, inaczej sie nie da.

ale to sa efekty instalatorow filozofow, domorosłych Januszy nie znajacych podstaw sztuki swojego fachu.

generalnie do roboty sa 2 uklady.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 104
Dołączył: 9 Cze 2010r.
Skąd: pysznica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Gru 2015r. 18:17  
Cytuj
odnośnie tego twojego ogrzewania to trzeba to zobaczyć co porobił fachowiec jeśli to w bliskiej okolicy St Woli to daj znac na priv,to soś się zrobi by grzejnik był grzejnikiem a nie ozdobą

beza
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 64
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Gru 2015r. 19:35  
Cytuj
To już lepiej jak by podłogówkę wpiął w grzejnik w powrót (to też nie było by zgodnie ze sztuką, ale by działało), bo tak to kaszanka wyszła. Musisz napisać dokładnie czy grzejnik jest chociaż letni czy w ogóle nie grzeje?? bo jeśli w ogóle nie daje ciepła to może być zapowietrzony bądź jakaś inna wada. Jak jest letni to raczej na więcej nie licz bo parametry podłogowe są zazwyczaj niższe niż na grzejniki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 190
Dołączył: 3 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Gru 2015r. 23:02  
Cytuj
Grzejnik zimny.... niezapowietrzony. Znaczy fachowiec godny polecenia... dzięki za wszystkie odpowiedzi. Kto poradzi co teraz?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 14 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Gru 2015r. 00:42  
Cytuj
wysłałam dane fachowca na prywatną pocztę

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 44
Dołączył: 27 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Gru 2015r. 01:38  
Cytuj
Ja mam do takiego grzejnika podłączoną grzałkę przez trójnik na powrocie wody instalacyjnej z grzejnika. W tym przypadku do jednego z króćców grzejnika wkręcamy trójnik, do którego od dołu podłączamy grzałkę oraz zawór odcinający natomiast do drugiego króćca grzejnika podłączamy zawór termostatyczny.
Grzałka ma włącznik czasowy - wieszam ręcznik wciskam przyciska i w 30 minut jest suchy.
Wklejam link do artykułu
www.instalacjebudowlane.pl/3970-33-68-montaz-grzalki-w-grzejniku.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 190
Dołączył: 3 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2016r. 08:38  
Cytuj
Teraz w ogóle ogrzewanie zglupialo cała łazienka zimna płytki w holu jedna ciepła druga lodowata. Czy mogę liczyć na kogoś kto się na tym zna i przyjedzie i mnie uratuje? Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 26
Dołączył: 11 Sie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2016r. 20:10  
Cytuj
a może to z powodu mrozu na polu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 190
Dołączył: 3 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2016r. 09:13  
Cytuj
No chyba ogrzewanie jest pp to żeby w domu było ciepło podczas mrozu....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 254
Dołączył: 12 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2016r. 09:46  
Cytuj
Gdzie Masz tą chałupę? Daleko od Stalowej?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 190
Dołączył: 3 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2016r. 18:39  
Cytuj
Kotowa Wola

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 10 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2016r. 21:41  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
trafiłes na niezłego idiote. podłogowka zasilana jest wodą max 45 st tak zeby podloga finalnie miala do 30 st i tak na duzej powierzchni daje cieplo.

kaloryfer działa na temp np 60 st zeby dawal jakikolwiek odczuwalny efekt. inaczej kaloryfer ma funkcje obrazu.

podpinanie kaloryfera pod podlogowke to troche za duzy skrot i oszczednosc przy robieniu układu bo oszczedza sie na 2 rozdzielaczach, skrzynkach, pompach itd ale jest to kompletnie spierniczony pomysl - bo albo podłoga parzy i sprzelają płytki albo kaloryfer jest zimny. Działa albo jedno albo 2, inaczej sie nie da.

ale to sa efekty instalatorow filozofow, domorosłych Januszy nie znajacych podstaw sztuki swojego fachu.

generalnie do roboty sa 2 uklady.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 10 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2016r. 21:46  
Cytuj
A kocioł i instalacja była serwisowana .a co do kaloryfery to może jest zakręcony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 190
Dołączył: 3 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2016r. 17:11  
Cytuj
Kaloryfer odkrecony. Serwisant ma przyjechać do kotła tylko trafić chlop nie może dajcie znać czy tylko ja mam takie szczęście do fachowców

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 190
Dołączył: 3 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2016r. 17:17  
Cytuj
Tłumaczy mi gość ze tak się robi jak jest u mnie zrobione. Mówi mi a gdyby tak dziecko dotknęło gorącego grzejnika? Super wytłumaczenie co?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 212
Dołączył: 22 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2016r. 21:49  
Cytuj
A przypadkiem przy wyborze " fachowca" nie sugerowałas sie najnizsza cena, grzejnki podpiety do podłogowki nigdy nie bedzie gorący bo w podłogowce jest ok 30-40 *C, fajne tłumaczeniemiał Twoj hydraulik. Podaj nazwe firmy lub tego fachowca aby ostrzec innych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 20 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sty 2016r. 08:55  
Cytuj
Przez internet sie raczej nie zagrzejesz i nie naprawisz ogrzewania Zamiast biadolić wez sie lepiej za robotę i szukaj porządnego fachowca coś Ty myślał ze za pare groszy ktoś Ci dobrze zrobi ogrzewanie....!!!!mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 190
Dołączył: 3 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sty 2016r. 17:16  
Cytuj
WlasniE szukam dlatego piszę kto powiedział że chce się zagrzac przez neta?? Wcale nie zrobiłam tego po kosztach tym bardziej mnie to wkurza. Firma aquaWent nie polecam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »