NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 »
Specjalista od ogrzewania podłogowego , Nie-filozof a konkretny fachowiec
Posty: 12
Dołączył: 24 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2016r. 09:16  
Cytuj
witam
Postanowiłem też wtrącić się do w/w tematu " fachowca od podłogówki"
Jako ze jestem jednym z właścicieli firmy AQUAWENT proszę na forum przedstawić fv z tej firmy na rzekomo wykonana usługę .

Z informacji która posiadam instalacja pracuje od ponad trzech lat . W dniu wczorajszym była wizyta serwisanta DE DIETRICH który wyłapał kilka dziwnych sytuacji a mianowicie:

- zawory na grupach ( rozdzielniach ) ogrzewania podłogowego były przestawione w tryb manualny a nie automatyczny - po przestawieniu temperatura w budynku wzrosła o około 8 st. W tym momencie jest ona w okolicach 22-23 st
- brak odbiornika do sterownika pokojowego. w takim przypadku kocioł pracuje według krzywych grzewczych. nadmieniam iż nadajnik został zamontowany w monecie uruchomienia kotłowni natomiast odbiornik został przekazany właścicielom.
- grzejnik łazienkowy miał przestawioną nastawę wstępna na I została przestawiona na nastawę wyższa i problem zginął.
- w łazience został położona instalacja ogrzewania podłogowego. pętle zostały położone w odstępach 3-4 cm po to żeby bardziej dogrzać podłogę. Grzejnik rzeczywiście został wpięty w obieg podłogówki lecz został przewymiarowany w stosunku do wielkości pomieszczenia.Temperatura którą osiąga grzejnik w takim układzie to około 40 st.
- na całości budynku zostały ułożone 32 pętle ogrzewania podłogowego czyli około 2800-3000 mb węża. Parter został uzbrojony w dwie rozdzielnie po 10 grup i rozdzielnia pietra ( 10 grup) .
powierzchnia budynku około 260-280 m2

wystarczyło tylko nie bawić się automatyka kotłowni i wszytko było by OK. Po przywróceniu właściwych parametrów wszytko wróciło do normy umiech

Gorąco pozdrawiam -

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2016r. 09:16  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 190
Dołączył: 3 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2016r. 20:41  
Cytuj
Dobre bajanie na temat działania tego i owego..
Może teraz ja przybliże forumowiczom jak sytuacja wygląda naprawdę. . Pozdro

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 4 Gru 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 31 Sty 2016r. 21:24  
Cytuj
CYTAT
Dobre bajanie na temat działania tego i owego..
Może teraz ja przybliże forumowiczom jak sytuacja wygląda naprawdę. . Pozdro

Jeżeli gość pisał bzdury to pasowałoby go wyprostować przedstawiając konkretne argumenty.
Ktoś9Chyba o nicku Maja) już opisywał na tym forum jakiś biuro tłumaczeń tekstów nawet jakieś faktury przedstawiał ale po konkretnych argumentach właściciela zniknął na chyba na zawsze z tego forum.Czkamy na konkrety.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 96
Dołączył: 28 Kwie 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2016r. 22:02  
Cytuj
Jezeli nadal poszukuje Pani specjalisty od podlogowki to z czystym sumieniem polecam Pana Adriana firma Nowterm, robil u mnie podlogowki i centralne i nie mam zadnych zastrzezen wszedzie cieplutko :-) jezeli cos to nr na priv.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 254
Dołączył: 12 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2016r. 23:16  
Cytuj
CYTAT
Jeżeli gość pisał bzdury to pasowałoby go wyprostować przedstawiając konkretne argumenty.

Gosc pisze, ze to nie on, nie ma faktury, a potem wykazuje sie doglebna wiedza jak wykonana zostala instalacja, kiedy, jakie odstepy pomiedzy niewidocznymi petlami, ze odbiornik zostal przekazany wlascicielom, ile petli, jaka dlugosc itp.
Swoja droga, to nie powinno sie powiedziec, ze ten grzejnik felerny zostal przewymiarowany w stosunku do zapotrzebowania na moc cieplna, a nie do wielkosci pomieszczenia?
Rozregulowanie instalacji moglo byc wynikiem grzebania przy niej wezwanych do naprawy hydraulikow. Co nie?
A wogole to skad panie gobo wiesz, ze instalacja zostala rozregulowana a nie tak od poczatku ustawiona przez wykonawce? No przeciez tej instalacji nie robiles.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 4 Gru 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 31 Sty 2016r. 23:22  
Cytuj
Andzin po tekscie gobo ja zrozumiałem,że to właśnie on wykonywał tą instalacje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 254
Dołączył: 12 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2016r. 23:25  
Cytuj
CYTAT
witam
Postanowiłem też wtrącić się do w/w tematu " fachowca od podłogówki"
Jako ze jestem jednym z właścicieli firmy AQUAWENT proszę na forum przedstawić fv z tej firmy na rzekomo wykonana usługę .


No ... ja tez zrozumialem, ze to on. Choc na poczatku napisal, ze to nie on. Wystarczajacy argument, ze klamie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 4 Gru 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Lut 2016r. 06:38  
Cytuj
Zobaczymy jak się temat rozwinie to może coś się wyjaśni.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12
Dołączył: 24 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lut 2016r. 07:51  
Cytuj
witam
Tak jak pisałem wczesniej NIE BYŁEM WYKONAWCA OGRZEWANIA. Wykonywała to inna firma. informację ktore posiadam odnosnie wykonania instalacji zdobyłem na budowie ponieważ kilka razy byłem przy wykonywaniu tej instalacji. Zreszta jak bym poszukał to odnalazł bym pewnie dokumentacje zdjeciową . Instalacja ta pracuje już od co najmniej 3 lat i dziwnym jest ze do tej pory właścicielka nie uskarża się na jej błędne działanie.dlatego teraz żądam od właściciela przedstawienia fv o której mowa.
Jeżeli chodzi o kwestie " rozregulowania" instalacji - 3 lata temu kiedy to instalacja została odpalana - wykonywał to serwisant firmy DE DIETRICH . Zostały naniesione ustawienia instalacji tak jak to podaje producent .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 190
Dołączył: 3 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lut 2016r. 08:06  
Cytuj
Fakturę mogę okazać jeśli szanowna firma mi ją wystawi... oprócz ogrzewania firma ta montowala u mnie także rekuperacje i klimatyzację ( co też ma wiele do rzeczenia) szkoda tylko że teraz wykrecacie się tyłkiem i udajecie ze to nie Wy! Grzejnik nadal nie grzeje! Bo kto mądry wina grzejnik w podlogowke -jakbym chciała dekoracje to bym sobie obraz na ścianie zawiesiła. Gdybyście słuchali próśb i odpowiadali na moje telefony nie byłoby postów na forum ! A ja proszę i dzwonie ale nikt na to nie reaguje. Co do grzebania w automatyce pieca to najpierw przyslaliscie dwóch fachowców którzy grzebali później sam właściciel grzebal...a na końcu co ze niby sama sobie przestawiam i nic mi nie działa ... Do Gobo -Ty nie wykonywałeś ogrzewania tylko Twój wspólnik ale chyba masz wpływ jak i kto pracuje na imię Twojej firmy. Ja jestem zwyczajnie zawiedziona bo zaufalismy wam a wy tak nas potraktowaliscie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 4 Gru 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Lut 2016r. 08:12  
Cytuj
gobo Teraz wiemy,że to nie Ty jesteś wykonawcą,przynajmniej tak twierdzisz bo wiedzę na temat tej instalacji masz jakbyś był wykonawcą.Co do faktury to dokładnie wiesz,że nikt nie bierze na roboty wykonane w prywatnych domach z przyczyn dobrze nam wszystkim znanych więc nie żądaj niemożliwego.Wystarczy świadek ze strony gospodarza aby udowodnić kto byl wykonawcą.
Nigdy też nie spotkałem się aby w ogrzewanie podłogowe szeregowo był wpięty grzejnik i nie byłyby to dwa różne obwody grzejne.
Poczekajmy na argumenty babagaga wtedy będzie można wyciągnąć wnioski a na razie jest to taka sobie przepychanka.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12
Dołączył: 24 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lut 2016r. 10:26  
Cytuj
witam
FV została wystawiona w 2012 roku.Klient dostanie duplikat fv . Jestesmy własnie po wizycie u włascicielki. Zostały wymienione filtry na rekuperaci i została ona zaprogramowana .Do tej pory chodziła na ustawieniach serwisowych ( 30%) wartości . Zostało tez ustalone z włascicielka przepiecie grzejnika łazinekowego w obieg kaloryferowy. pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12
Dołączył: 24 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lut 2016r. 10:33  
Cytuj
dodam ze fv zostanie dostarczona przez firme która ta usługe wykonywała

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 190
Dołączył: 3 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lut 2016r. 10:49  
Cytuj
Dzięki spoko

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 1 Lut 2016r. 13:55  
Cytuj
CYTAT (babagaga)
Dzięki spoko

Po siejesz zamieszanie i próbujesz popsuć komuś opinie na publicznym forum zamiast w pierwszej kolejności zwrócić się do wykonawcy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 190
Dołączył: 3 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lut 2016r. 14:28  
Cytuj
Dla Twojej informacji zwracałam się do wykonawcy gdybyś czytał wszystkie posty ze zrozumieniem to byś wiedział. A poza tym rozmowy telefoniczne nie dawały skutku wiec zaczęłam szukać innego wykonawcy po to by poprawil vo trzeba. A nazwa firmy wyszła przy okazji, bo ktoś o nią spytał.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 190
Dołączył: 3 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lut 2016r. 20:16  
Cytuj
Ponawiam prośbę o polecenie kogoś kto zna się na ogrzewaniu podlogowym, rekuperacji, klimatyzacji. Bardzo proszę o info o rzetelnych i znających się ma rzeczy wykonawcach. Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 96
Dołączył: 28 Kwie 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2016r. 20:43  
Cytuj
Dalej nikt nie naprawil tej podlogowki?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 190
Dołączył: 3 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Marz 2016r. 10:21  
Cytuj
Nie.. najgorzej znaleźć kogoś do poprawek...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 190
Dołączył: 3 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Maja 2016r. 17:48  
Cytuj
Postanawiam temat "przedluzyc" gdyż wyżej wymieniona firma umówiła się ze mną na wszelkie poprawki i dokończenie swojej fachowej pracy niestety od lutego nikt nie przyjechał ani nie zadzwonił. W efekcie mam : baterie zamontowane tak, że się ruszają i strach ich używać, kabiny prysznicowe tak samo ruchome. ..., do tego krany zamontowane na zewnątrz których nie da się zakręcić. .. niesprawny grzejnik w łazience, niesprawna klimatyzację, rekuperacje od parady....
Nie dajcie się naciągnąć na usługi tej niekompetentnej firmy !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 190
Dołączył: 3 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Maja 2016r. 17:49  
Cytuj
Obiecanki cacanki a głupie mu radość. Człowiek myśli ze ma do czynienia z fachowcami i ludźmi poważnymi a tymczasem wychodzi całkiem co innego

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 22 Maja 2016r. 07:55  
Cytuj
Norma tak to jest, tez trafiłem na takich patałachów. Gadki mieli początkowo podobne, filozof i znawca teoretyk, chwalipięta jakich to projektow on nie robił. Pozniej jak przyszło co do czego i był problem z działaniem to zaczeły sie schody, okazało sie ze koles jest bez gruntownej wiedzy, robi bo "tak się robi". oczywiscie podobnie, brak faktury, dodzwonienie i umowienie na jakakolwiek poprawke to cud. Tak po prostu ma duza czesc tych patałachow.
Problem w tym ze czesc firemek po jednym weekendowym szkoleniu przy kieliszku zabiera sie za robienie instalacji typu rekuperacja, klima itd A nie maja o tym kompletnie wiedzy. Wykonują projekty nie potrafiac liczyc i pozniej sa takie kwiatki. Pozniej cos nie działa a oni z całą powagą walą kit a własciciel wydał pewnie w tym przypadku kilkadziesiat tys na instalacje i zostaje z reka w nocniku bo niektorych błędow np obliczeniowych nie da się juz naprawic. Ale jakby co to pozniej z całą powagą łżą ze była fv, projekt, obliczenia itd... Z opisu po prostu sytuacja identyczna jaka ja miałem, na szczescie udało sie jakos uratowac. A moi panowie byli az tak mądrzy ze wszelkie instrukcje i papiery ze sprzetu wywalali do smieci i instalowali tak jak to robia "zwykle" - przeciez wiadomo, takie z nich asy, a okazało sie ze czesc sprzetu była podpięta odwrotnie i nie miała prawa działac. Pozniej oczywiscie tez były mądre gadki z ktorych miało wyniknac ze wszystko jest winne tylko nie oni. Takze zycze powodzenia, i chyba mozna powiedziec zeby firme omijac szerokim łukiem...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 22 Maja 2016r. 08:47  
Cytuj
@felt: Ale to co opisujesz jest w Polsce normą. Sam pracuje w branży budowlanej, jestem PM na projektach rozsianych po całym kraju i muszę stwierdzić, że to co polskie firmy odwalają na projektach to zakrawa o pomstę do nieba. Mam już specjalny segregator założony, gdzie wpinam wydrukowane zdjęcia ich rozwiązań bo jest się z czego pośmiać.
Wiele lat kombinowania.
Poza tym dam Ci dobrą radę - po pierwsze zlecaj projekty zawsze oddzielnie sprawdzonemu projektantowi. Do jego wykonania potrzebny jest tylko projekt budowlany, więc może to robić gość z Gdańska czy Szczecina, ale będziesz miał pewność, że ma ręce i nogi. Ewentualnie znajdź dobry wzór umowy na w której będzie klauzula o wykonaniu przedmiotu umowy zgodnie z normami, wiedzą fachową itp. w takim wypadku nawet jak projekt jest zły, wykonawca ma obowiązek wcześniej poinformować klienta, że to nie będzie działać ponieważ on jest fachowcem i to na nim ciąży ten obowiązek nawet w przypadku wystąpienia błędów projektowych (mieliśmy takie wygrane sprawy w sądzie).
A jakie masz zapisy dot. gwarancji w umowie, że gość je olewa?

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 22 Maja 2016r. 09:20  
Cytuj
Feltd. Jeśli wybierasz "firmy", dla których jest problemem wystawienie faktury, to jesteś sam sobie winny. Zapewne umowy również brak. Dla mnie brak fv = brak płatności.

P.S.
Feldzie drogi, czy to nie Ty byłeś przeciwnikiem stosowania KD? Tam Ci patałachy nie przeszkadzały, a tutaj owszem? Hipokryzja! Przecież Ty w nosie miałeś inżynierię, wszelkie obliczenia ... bo przecież Heniek z warsztatu 100m za stodołą zna się lepiej!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Maja 2016r. 11:32  
Cytuj
CYTAT (czortunio)
Zapewne umowy również brak.

Słyszałeś o umowach ustnych?Jak nie to poczytaj Kodeks Cywilny.
CYTAT (czortunio)
Dla mnie brak fv = brak płatności.

To jesteś zwykły oszust bo nie każdy potrzebuję faktury i są różne inne potwierdzenia zapłaty jak paragon czy KP.
CYTAT (czortunio)
... bo przecież Heniek z warsztatu 100m za stodołą zna się lepiej!

Niejednokrotnie ten Heniek potrafi więcej niż teoretyk pracujący czy prowadzący"poważną firmę".Ten Heniek uczył się na przykładach z życia i ma spore doświadczenie a niestety teoria nie zawsze idzie w parze z praktyką.
Ty właśnie jesteś taki teoretyk co można łatwo stwierdzić po Twoich postach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »