NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 4 ... » »»
Wystąpienie z kościoła katolickiego, Jak wystąpić z kościoła katolickiego?
Posty: 200
Dołączył: 3 Lis 2013r.
Skąd: :dąkS
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2016r. 22:58  
Cytuj
Dzień dobry,

chciałbym zapytać jak skutecznie wystawić (zostać skreślony z ksiąg)kościoła katolickiego w Stalowej Woli? Słyszałem że nie jest to łatwe. Może ktoś z Was już próbował albo wie jak to zrobić?

https://www.youtu(...)V55Ajzsg
https://www.youtu(...)sfxXJ7CA

Dodaję filmy pokazujące jak to jest naprawdę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2016r. 22:58  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ang
ang
ang
Posty: 403
Dołączył: 3 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 10:05  
Cytuj
stalowa wola - katolickie miasto
nikt ci razej odpowiedzi nie udzieli umiech

...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 3 Lis 2013r.
Skąd: :dąkS
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 10:31  
Cytuj
Prawdopodobnie masz rację ale jednak są ludzie którzy jednak nie wierzą. Ukrywają się z tym to fakt. Niestety ale nasze miasto (śmiem twierdzić że nawet większość katolików) jest nie tolerancyjne. Trochę już sobie na ten temat poczytałem i dokument który się składa to Apostaza, problemem jest to że proboszcz będzie potrzebował dwóch światów. Tylko kto się odważy pójść ze mną złożyć ten dokument. Podobno robią problemy tym osobom (świadkom).

A niby pozornie tak łatwo odejść z kościoła. Niektórzy mówią, że od islamu jest się ciężko uwolnić, a tu proszę co się dzieje na naszym własnym podwórku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 296
Dołączył: 15 Cze 2015r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 10:56  
Cytuj
Wiadomosc na pv

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 111
Dołączył: 17 Lip 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 11:27  
Cytuj
To może nie na pv tylko coś napiszcie bo może jest jeszcze ktoś zainteresowany?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 72
Dołączył: 30 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 11:32  
Cytuj
Proponuję zapoznać się z popularnym tygodnikiem "Fakty i Mity" http://www.faktyimity.pl/
w zakładce APOSTAZJA są wzory pism, oraz forum dyskusyjne w tej sprawie. Życzę powodzenia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 11:41  
Cytuj
CYTAT
Dzień dobry,

chciałbym zapytać jak skutecznie wystawić (zostać skreślony z ksiąg)kościoła katolickiego w Stalowej Woli? Słyszałem że nie jest to łatwe. Może ktoś z Was już próbował albo wie jak to zrobić?

https://www.youtu(...)V55Ajzsg
https://www.youtu(...)sfxXJ7CA

Dodaję filmy pokazujące jak to jest naprawdę.



Z ciekawości zapytam do czego Ci to jest potrzebne? Jak po prostu nie chcesz należeć to nie należysz, nie chodzisz,nie udzielasz się itd. to takie dojrzałe rozwiązanie.

Ten pierwszy film(innych nie włączyłem) jest do dowolnej interpretacji, więc jaką prawdę ma pokazywać?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 12:05  
Cytuj
To nie jest dobry czas na apostazję. Jest ryzyko, że zamkną Cię do psychiatryka.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 3 Lis 2013r.
Skąd: :dąkS
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 12:07  
Cytuj
Do Dalibor,

Witam. Skoro nic mnie nie łączy z Kościołem to po co mam tam figurować jako osoba wierząca. Nie chce by posiadali moje dane. Tobie by pasowało gdyby wszystkie informacje o Tobie np. były w kościele islamskim??

Filmik pokazuje jak ciężko wydostać się ze szponów kościoła katolickiego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1444
Dołączył: 18 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 12:11  
Cytuj
CYTAT
Proponuję zapoznać się z popularnym tygodnikiem "Fakty i Mity" http://www.faktyimity.pl/
w zakładce APOSTAZJA są wzory pism, oraz forum dyskusyjne w tej sprawie. Życzę powodzenia.


Faktycznie,bardzo popularne pismo.

"Jeden tam tylko jest porządny człowiek:prokurator;ale i ten,prawdę mówiąc,świnia"-Mikołaj Gogol
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 12:19  
Cytuj
CYTAT
Do Dalibor,

Witam. Skoro nic mnie nie łączy z Kościołem to po co mam tam figurować jako osoba wierząca. Nie chce by posiadali moje dane. Tobie by pasowało gdyby wszystkie informacje o Tobie np. były w kościele islamskim??

Filmik pokazuje jak ciężko wydostać się ze szponów kościoła katolickiego.



Te wszystkie informacje to data urodzin,śmierci,ślubu itp( dziś bardzo cenne dla tych co tworzą drzewa genealogiczne). więcej informacji będzie posiadał Twój bank.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 111
Dołączył: 17 Lip 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 12:20  
Cytuj
Mnie rodzina naciska na chodzenie tam gdzie nie chcę, lub też nazywanie bezbożnikiem itp. Mając takie pismo będę "czysty" jak by to rozumieć nie będę tam przynależał

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 3 Lis 2013r.
Skąd: :dąkS
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 13:11  
Cytuj
Do Dalibor,

Masz rację, banki i różne inne instytucje pewnie wiedzą o mnie więcej niż kościół... ALE... W banku udostępniłem świadomie swoje dane (umowa), w kościele niestety nie! Wina moich rodziców że zostałem ochrzczony, ale teraz nie chcą mi pomóc uwolnić się od kosciola:(

Grzesioczesio

Niestety łatwo nie jest, jak spróbujesz to się przekonasz. Polecam stronę http://www.apostazja.pl/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 13:31  
Cytuj
CYTAT
Do Dalibor,

Masz rację, banki i różne inne instytucje pewnie wiedzą o mnie więcej niż kościół... ALE... W banku udostępniłem świadomie swoje dane (umowa), w kościele niestety nie! Wina moich rodziców że zostałem ochrzczony, ale teraz nie chcą mi pomóc uwolnić się od kosciola:(

Grzesioczesio

Niestety łatwo nie jest, jak spróbujesz to się przekonasz. Polecam stronę http://www.apostazja.pl/



Twoje życie Twoje problemy, zwracam tylko uwagę,że jak się czegoś nie chce to wystarczy się tym nie zajmować - przynajmniej w tym przypadku.
Nie wydaje mi się aby KK wysyłam Ci zaproszenia,upomnienia,nakazy zapłaty itp. którymi by Cię irytował.Księdza po kolędzie nie przyjmujesz i po problemie, łatwiej jest powiedzieć "nie" niż okazywać "papiery".

Grzesio jak już zostanie Grzegorzem, może nie będzie zwracał uwagi na "naciski" za sprawą rodziny.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 14:29  
Cytuj
CYTAT (nikoxxx)
Wina moich rodziców że zostałem ochrzczony,

Nie widzę tutaj Ich winy.Starali wychować na człowieka takiego jakim są Oni sami i przekazywali Ci wszystko to co potrafili i w co wierzyli sami.Mam nadzieje,że nie wymuszali na Tobie tego biciem czy innymi karami bo takie zachowanie rodziców jest raczej stosunkowo niewielkie.To,że Ty dorastając zmieniłeś zdanie miałeś do tego zupełne prawo i możesz postąpić zgodnie ze swoją wolą i sumieniem.
CYTAT (nikoxxx)
ale teraz nie chcą mi pomóc uwolnić się od kosciola:(

Niby jak mają Ci pomóc iść do proboszcza i skreślić Cię z listy?Chyba jesteś osobą dorosłą i sam powinieneś podejmować takie decyzje bez udziału rodziców.To jest przywilej pełnoletności ale niestety i ponoszenie odpowiedzialności za nietrafne decyzje.Tylko politycy i urzędnicy nie ponoszą konsekwencji za złe decyzje.
CYTAT (nikoxxx)
Niestety łatwo nie jest, jak spróbujesz to się przekonasz.

Ja jak mi się oczy otworzyły też przestałem chodzić do kościoła,chociaż na początku trafiały do mnie słowa:"do kościoła nie chodzi się dla księdz"ale nie wierzyć i modlić się nie przestałem i postępuje w życiu zgodnie ze swoim sumieniem.Nie potrzeba mi żadnych oficjalnych pism itp.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 3 Lis 2013r.
Skąd: :dąkS
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 14:53  
Cytuj
pomoc jaką mogli by mi udzielić, to w roli świadka. Niestety wymagane jest dwóch świadków (jeden z rodziny), do złożenia dokumentu apostazy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 111
Dołączył: 17 Lip 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 15:48  
Cytuj
Z tego co czytam w Internecie to wystarczy pismo i to wysłane listownie, może kiedyś potrzeba było świadków ale to się chyba zmieniło tak mi się wydaje, może ktoś to załatwił ostatnio i się wypowie, tego dotyczy ten temat chyba co?
Dodam jeszcze że już lata swoje mam i jadłem ostatnio wigilię,w poprzednich latach w kilku innych domach stołach po rodzinie i jest to straszna obłuda ludzie składają sobie życzenia na sztukę,a tak naprawdę to nóż by w plecy wsadził co niekiedy jeden drugiemu,a przy stole wszystkiego naj naj.... itp.Co za człowiek wymyślił żeby tradycja było obiadanie się przez kilka dni do syta niezdrowymi posiłkami a później cierpieć na różne choroby itp.całe te święta to ścienna i nie mam zamiaru w tym uczestniczyć w przyszłości

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 16:20  
Cytuj
CYTAT (nikoxxx)
pomoc jaką mogli by mi udzielić, to w roli świadka. Niestety wymagane jest dwóch świadków (jeden z rodziny), do złożenia dokumentu apostazy.

Nie jestem prawnikiem ale jak tak bardzo zależy ci na wymazaniu danych więc nie wiem czy nie miałaby zastosowania ustawa o ochronie danych osobowych.Powołując się na nią możesz żądać wymazania Twoich danych osobowych z ich bazy bez świadków i łaski.Oczywiście pisemnie za potwierdzeniem a jak nie poskutkuje to zgłaszasz sprawę do organów ścigania.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 3 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 16:57  
Cytuj
Oj NICOxxxxxxmlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 3 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 16:58  
Cytuj
Oj Nikoxxx mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 3 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 17:01  
Cytuj
Niko xxx a czemuż to nie chcesz się modlić i klęczeć? Bozi ci pogrozi paluszkiem proboszcza. Zlituje się nad nim bo chłop z głodu umrze jak się będą baranki buntować. Ty buntowniku, Ty publicniku, Ty łajdusie do kościmlotekoła i mi tu nie pyskować!mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 3 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 17:18  
Cytuj
CYTAT
CYTAT (nikoxxx)
pomoc jaką mogli by mi udzielić, to w roli świadka. Niestety wymagane jest dwóch świadków (jeden z rodziny), do złożenia dokumentu apostazy.

Nie jestem prawnikiem ale jak tak bardzo zależy ci na wymazaniu danych więc nie wiem czy nie miałaby zastosowania ustawa o ochronie danych osobowych.Powołując się na nią możesz żądać wymazania Twoich danych osobowych z ich bazy bez świadków i łaski.Oczywiście pisemnie za potwierdzeniem a jak nie poskutkuje to zgłaszasz sprawę do organów ścigania.
A ja chcę żeby proboszcz miał moje dane, a do kościoła i tak chodzić nie zamierzam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 3 Lis 2013r.
Skąd: :dąkS
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 18:02  
Cytuj
Grzesioczesio,

popieram w 100% to co napisałeś w ostatnim poście!

Feniks,

prawdopodobnie się da, ale pewnie trzeba się uzbroić w cierpliwość i długą walkę. Nie rozumiem tego, dla czego nie można tego tak załatwić od ręki?

paranienormalna,

a ja nie namawiam Cię do tego, żebyś robiła tak samo jak ja. Chcesz żeby Twoje dane tam były... cieszę się. Pamiętaj, że są ludzie którym to przeszkadza i nie wierzą w kościół.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 18:13  
Cytuj
CYTAT
prawdopodobnie się da, ale pewnie trzeba się uzbroić w cierpliwość i długą walkę. Nie rozumiem tego, dla czego nie można tego tak załatwić od ręki? .

Sądze,że pismo o wymazaniu danych załatwia sprawę.Ustawa o ochronie danych osobowych wyraźnie mówi jak powinien postępować adminiswtrator Twoich danych i nie sądze aby proboszcz narazał się na wjaśnienia u prokuratora.Najłatwiej i najszybciej załatwisz to z jakąś kanceralią adwokacką a i pleban inaczej potraktuje pismo od Ciebie a inaczej z kancelarii prawniczej i nie będzie kombinował.
Wydasz parę złoty i sprawę załatwisz szybko,profesjonalnie i bez użerania się.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 126
Dołączył: 22 Lip 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 18:14  
Cytuj
kościół katolicki jest kłamstwem od kiedy watykan przyjął okultyzm.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 4 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »