NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 5 6 7 8 9 »
Wystąpienie z kościoła katolickiego, Jak wystąpić z kościoła katolickiego?
Posty: 296
Dołączył: 15 Cze 2015r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 23:15  
Cytuj
Ale zawialo nudą.calkiem zmiana tematu.jak wypisac sie z kosciola.nikt nukigo nie moze zmusic do bycia katolikiem.moze juz temat lepiej zamknac

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 23:15  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 3 Lis 2013r.
Skąd: :dąkS
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 23:33  
Cytuj
do Mela

Niestety, ale niektórych ten temat doprowadza do wściekłości, udowadniania "cudami" itp. Mówią osobom takim jak ja, że to oni mają racje i przestrzegają (straszą gniewem bożym) mnie przed taką decyzją. Prawda jest taka że nikt nie ucierpi na moim oficjalnym odejściu (no może ksiądz, bo nie dostanie więcej kasy). Ciekawi mnie co oni z tego będą mieć, że zostanę w KK...nic?? Zakładając ten wątek, myślałem raczej zapytać się o najprostszą drogę odejścia, oraz to żeby też inni skorzystali (osoby co też o tym myślą, ale nie wiedzą jak zacząć).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10787
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 23:38  
Cytuj
CYTAT
A mnie interesuje skąd się bierze wojujący antyklerykalizm?

Nikt niewierzących nie zmusza do chodzenia do kościoła, a taka zaciekłość i nienawiść do tego kościoła jest w niektórych ludziach.
No ale jest, a skoro jest to jest tego powód, więc może spróbujmy dotrzeć do sedna.



No widzisz, pytanie zasadnicze. A odpowiedz leży w ludzkim charakterze, historia to potwierdza.

Uśmiechnięta Polska i Smutny Obywatel.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 688
Dołączył: 16 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 23:43  
Cytuj
CYTAT
A mnie interesuje skąd się bierze wojujący antyklerykalizm?

Wiele ludzi nie lubi opery, więc tam nie chodzi i już.
Nikt się nie wścieka - dlaczego oni tak tam śpiewają, takimi cienkimi dziwnymi głosami? Pobudowali jakieś opery na całym świecie i to z naszych podatków, cieżko zrozumieć co oni tam w ogóle śpiewają. A do tego jeszcze taka kase zdzierają od tych głupich ludzi za bilety i żyją z tego jak książęta.

Nikt niewierzących nie zmusza do chodzenia do kościoła, a taka zaciekłość i nienawiść do tego kościoła jest w niektórych ludziach.
No ale jest, a skoro jest to jest tego powód, więc może spróbujmy dotrzeć do sedna.

Pisze to nie jako jakiś gorliwy katolik, ale jako człowiek stojący z boku próbujący zrozumieć rzeczywistość.

MÓJ TY POLSKI TALIBIE,JAK MYŚLISZ SKĄD?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10787
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 23:47  
Cytuj
Będą fajerwerki.

Uśmiechnięta Polska i Smutny Obywatel.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 688
Dołączył: 16 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 23:48  
Cytuj
CYTAT
Będą fajerwerki.

OBY NIE STOSY!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Sty 2016r. 00:16  
Cytuj
CYTAT


Niestety, ale niektórych ten temat doprowadza do wściekłości, udowadniania "cudami" itp. Mówią osobom takim jak ja, że to oni mają racje i przestrzegają (straszą gniewem bożym) mnie przed taką decyzją. Prawda jest taka że nikt nie ucierpi na moim oficjalnym odejściu (no może ksiądz, bo nie dostanie więcej kasy). Ciekawi mnie co oni z tego będą mieć, że zostanę w KK...nic?? Zakładając ten wątek, myślałem raczej zapytać się o najprostszą drogę odejścia, oraz to żeby też inni skorzystali (osoby co też o tym myślą, ale nie wiedzą jak zacząć).


Najprostszą drogę odejścia napisałem Ci już wcześniej.Zamykasz drzwi i już ich nie otwierasz, ale Tobie to nie pasuje,być może za łatwo,zbyt prosto. Większość tu Ci poradziła,bez żadnego straszenia ale znowu bez sensu,bez emocji. Nie szkoda Ci czasu,który mógł byś wykorzystać na swoje hobby

A miłość nie miała być tłumaczona.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2016r. 00:29  
Cytuj
Nie pytaj pan na forum rzeczy prostych, łatwych do sprawdzenia, bo wystarczy wklepać w google frazę i wszystko będziesz wiedział. Pochwaliłeś się że jesteś super fajny "ateista" szacunek i krzyż na drogę i ariwederczi roma. mlotek

https://www.youtube.com/watch?v=OaVVSuwO50A

Ja dam ci osobistą radę, nie fatyguj się, Apostazja nie zmieni nic w twoim życiu (nie koliduje z twoją niewiarą nikt cię nie osądza, nie ośmiesza, nie widnieje na czole żeś ochrzczony, ani w paszporcie ani w dowodzie nie ma żadnej wzmianki o twojej religijności lub jej braku, przecież nie przechodzisz na inną wiarę więc powinno ci to zwisać) Gdybyś był prawdziwym niewierzącym a nie jakimś lewacką tubą forową to byś to OLAŁ ciepłym moczem. I tak nie powiesisz sobie nawet dyplomu "żeś" pełnoprawny ateista. Takie gadanie chwalenie się to czysta lewacka logika. zaklopotany

napisz "pan" oświadczenie i zanieś pan do parafii, weź ze sobą dwóch świadków (tak samo odszczepionych) i masz pan z głowy kościół. A tak, proszę mieć wąty do tych co cię spłodzili i ochrzcili.

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10787
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 5 Sty 2016r. 00:35  
Cytuj
Stosy w Polsce były rzadkością. Nie będę cie nakręcała na noc bo nie uśniesz.

Uśmiechnięta Polska i Smutny Obywatel.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 688
Dołączył: 16 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 5 Sty 2016r. 00:38  
Cytuj
CYTAT
Nie pytaj pan na forum rzeczy prostych, łatwych do sprawdzenia, bo wystarczy wklepać w google frazę i wszystko będziesz wiedział. Pochwaliłeś się że jesteś super fajny "ateista" szacunek i krzyż na drogę i ariwederczi roma. mlotek

https://www.youtube.com/watch?v=OaVVSuwO50A

Ja dam ci osobistą radę, nie fatyguj się, Apostazja nie zmieni nic w twoim życiu (nie koliduje z twoją niewiarą nikt cię nie osądza, nie ośmiesza, nie widnieje na czole żeś ochrzczony, ani w paszporcie ani w dowodzie nie ma żadnej wzmianki o twojej religijności lub jej braku, przecież nie przechodzisz na inną wiarę więc powinno ci to zwisać) Gdybyś był prawdziwym niewierzącym a nie jakimś lewacką tubą forową to byś to OLAŁ ciepłym moczem. I tak nie powiesisz sobie nawet dyplomu "żeś" pełnoprawny ateista. Takie gadanie chwalenie się to czysta lewacka logika. zaklopotany

napisz "pan" oświadczenie i zanieś pan do parafii, weź ze sobą dwóch świadków (tak samo odszczepionych) i masz pan z głowy kościół. A tak, proszę mieć wąty do tych co cię spłodzili i ochrzcili.

JA TYLKO PYTAM!SPRAWA JEGO OSOBISTA WIĘC PO CO MU ŚWIADKOWIE?
MAJĄ ZAŚWIADCZYĆ ŻE CO?????

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 688
Dołączył: 16 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 5 Sty 2016r. 00:44  
Cytuj
CYTAT
Stosy w Polsce były rzadkością. Nie będę cie nakręcała na noc bo nie uśniesz.

KOBIETO- NAZYWAM CIĘ W STAROPOLSKIM!!!!!!
KOBIETO BEZ IMIENIA DLA MNIE JEDEN TO HAŃBA!
DLA CIEBIE TYSIĄCE, POWTARZAJĄC ZA STALINEM TO TYLKO STATYSTYKA!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 3 Lis 2013r.
Skąd: :dąkS
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2016r. 00:47  
Cytuj
do echodna

A może lepiej w ogóle o niczym nie rozmawiać? Czyż nie po to jest forum? W goglach są opisane reguły "na sztywno" a forum (opisywane sytuacje ludzi), to jeszcze większa skarbnica wiedzy pokazująca rożne przypadki. Po co Pan się wypowiada na jakikolwiek temat? Nie lepiej "zajrzeć w google" (patrzę na ilość posiadanych postów przez Pana).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 688
Dołączył: 16 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 5 Sty 2016r. 00:50  
Cytuj
CYTAT
Stosy w Polsce były rzadkością. Nie będę cie nakręcała na noc bo nie uśniesz.

OPS!PRZEPRASZAM!AWATAR KOBIETY A PISZE JAKO ON?CZYŻBY KSIĄDZ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2016r. 01:10  
Cytuj
A jednak jest ta nienawiść, jest!
I zżera ludzi od środka, krzywdzi ich.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 688
Dołączył: 16 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 5 Sty 2016r. 01:18  
Cytuj
CYTAT
A jednak jest ta nienawiść, jest!
I zżera ludzi od środka, krzywdzi ich.

NIESTETY MASZ RACJĘ!WYSTARCZY POSŁUCHAĆ NIEKTÓRYCH KAZAŃ WYSTĄPIEŃ!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 688
Dołączył: 16 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 5 Sty 2016r. 01:19  
Cytuj
CYTAT
A jednak jest ta nienawiść, jest!
I zżera ludzi od środka, krzywdzi ich.

NIESTETY MASZ RACJĘ!WYSTARCZY POSŁUCHAĆ NIEKTÓRYCH KAZAŃ WYSTĄPIEŃ!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 374
Dołączył: 2 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2016r. 07:46  
Cytuj
też mam ochotę wystąpić, pewnie nic to nie zmieni w moim życiu ale po co statystyki zawyżaćumiech

Uwielbiam dzieci!!! zwłaszcza te płci męskiej pomiędzy 20 a 40 rokiem życia
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2016r. 07:47  
Cytuj
wchodzę na temat w którym jest postawione konkretne pytanie. Odpowiedź na nie jest w pierwszych wynikach google. to tyle jeśli chodzi o zadawanie takich pytań z serii "Ej ludziska, gdzie znajdę tesco w stalowej woli"

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2016r. 08:33  
Cytuj
Bo tu chodzi o zaistnienie w mediach, to oczywisteumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 188
Dołączył: 12 Lut 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Sty 2016r. 08:49  
Cytuj
Gdyby chciał odejść z kościoła to nie pytałby się na żadnym forum.
On chce trochę namieszać,jak diabeł,chyba,że wyrzuty sumienia go dręczą i pyta co ma zrobić.
Trochę więcej rozumnego myślenia,a mniej judzenia!

WJ
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 188
Dołączył: 12 Lut 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Sty 2016r. 08:54  
Cytuj
Gdyby chciał odejść z kościoła to nie pytałby się na żadnym forum.
On chce trochę namieszać,jak diabeł,chyba,że wyrzuty sumienia go dręczą i pyta co ma zrobić.
Trochę więcej rozumnego myślenia,a mniej judzenia!

WJ
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 201
Dołączył: 4 Sty 2016r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 5 Sty 2016r. 09:17  
Cytuj
CYTAT
Gdyby chciał odejść z kościoła to nie pytałby się na żadnym forum.
On chce trochę namieszać,jak diabeł,chyba,że wyrzuty sumienia go dręczą i pyta co ma zrobić.
Trochę więcej rozumnego myślenia,a mniej judzenia!
A jak wygląda diabeł naprawdę?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 3 Lis 2013r.
Skąd: :dąkS
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2016r. 09:49  
Cytuj
Do echodna

a właśnie że nie zgodzę się z Pana opinią. Na prv odpowiedziało mi kilka osób, które tego już dokonały i napisała jak to zrobić. Napisali mi też że jednak da się troszkę łatwiej, niż jest to napisane w google. Osoby te nie chciały pisać tutaj, ponieważ zostały by zaatakowane przez takich jak Pan. Może to pytanie jest z serii: "Ej ludziska, gdzie znajdę tesco w stalowej woli",ale pokazali mi że jest krótsza droga. Niestety Pan tego nie rozumie i proszę na przyszłość dalej sobie tylko goglować.

Do waldek5413

Jak już wcześniej pisałem nie chwalę się tym i nie zamierzam. Temat założyłem też po to, żeby osoby które chcą podjąć taka decyzję, coś znalazły na ten temat tu na forum. Chociaż będzie to tylko jedna osoba na całą Stalowa, to warto.


A teraz do administracji. Temat faktycznie można zamknąć, bo zamiast udzielać wskazówek i rozmawiać spokojnie, niektórzy strasznie pluja jadem i wzywają od diabła (chociaż jak nie wierzę w KK to i z automatu tak samo w diabła)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1444
Dołączył: 18 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 5 Sty 2016r. 10:18  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Gdyby chciał odejść z kościoła to nie pytałby się na żadnym forum.
On chce trochę namieszać,jak diabeł,chyba,że wyrzuty sumienia go dręczą i pyta co ma zrobić.
Trochę więcej rozumnego myślenia,a mniej judzenia!
A jak wygląda diabeł naprawdę?
arcz że diabeł ujawnia

Oj Myszko.Diabeł nie wygląda.Jesteś typową istotą która jak czegoś nie pomaca to nie wierzy w istnienie tego.Nie wystarczy że ujawnia się w czynach ludzkich?Po co jeszcze chcialabyś go widzieć?

"Jeden tam tylko jest porządny człowiek:prokurator;ale i ten,prawdę mówiąc,świnia"-Mikołaj Gogol
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1444
Dołączył: 18 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 5 Sty 2016r. 10:24  
Cytuj
CYTAT
Do echodna

a właśnie że nie zgodzę się z Pana opinią. Na prv odpowiedziało mi kilka osób, które tego już dokonały i napisała jak to zrobić. Napisali mi też że jednak da się troszkę łatwiej, niż jest to napisane w google. Osoby te nie chciały pisać tutaj, ponieważ zostały by zaatakowane przez takich jak Pan. Może to pytanie jest z serii: "Ej ludziska, gdzie znajdę tesco w stalowej woli",ale pokazali mi że jest krótsza droga. Niestety Pan tego nie rozumie i proszę na przyszłość dalej sobie tylko goglować.

Do waldek5413

Jak już wcześniej pisałem nie chwalę się tym i nie zamierzam. Temat założyłem też po to, żeby osoby które chcą podjąć taka decyzję, coś znalazły na ten temat tu na forum. Chociaż będzie to tylko jedna osoba na całą Stalowa, to warto.


A teraz do administracji. Temat faktycznie można zamknąć, bo zamiast udzielać wskazówek i rozmawiać spokojnie, niektórzy strasznie pluja jadem i wzywają od diabła (chociaż jak nie wierzę w KK to i z automatu tak samo w diabła)


Cóż,temat z gruntu ciekawy.Proszę nie dziwić się że wzbudza tyle emocji.Jak ktoś już napisał wiara jest bardzo intymną sprawą i delikatną.To bluzganie nienawiścią świadczy o pewnej niedojrzałości.

"Jeden tam tylko jest porządny człowiek:prokurator;ale i ten,prawdę mówiąc,świnia"-Mikołaj Gogol
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 5 6 7 8 9 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »