NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 21 22 23 24 25 26 27 ... » »»
WOŚP - wrzucicie do puszki?,
Posty: 294
Dołączył: 12 Lip 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Sty 2017r. 09:25  
Cytuj
CYTAT
Niektórzy nie zdają sobie sprawy z pewnych spraw, a ty najwyraźniej wolałbyś, żeby pewne rzeczy związane z wośp nie wyszły na światło dzienne.

Pozwól że przytoczę moje własne słowa z kilku stron wstecz.

Ja nikogo nie bronie pajacu. W dupie mam owsiaka, karitasy i inne zydowskie fundacje ktore sa tylko nastawione na wyciaganie pieniedzy ze zidiocialych baranów kierujacych sie uczuciami.


Jesteś taki sam jak @rsta... tylko że on jest bardziej "religijny" a ty "polityczny", ale styl pisania i argumentów macie niemal identyczny.


Kończe udzielanie się w tym temacie bo został opanowany przez niezrównoważonych fanatyków.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2017r. 09:25  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2017r. 09:30  
Cytuj
CYTAT
Jarocin też dawniej był festiwalem, na którym można było poczuć ducha wolności...


ducha wolności? chyba za szeroko pojętego umiech za bardzo szeroko ... umiech

wolności Ci w domu brakuje, że musisz jechać na Woodstock?

czy moralność dla każdego znaczy co innego?

Jeżeli Woodstock byłby oddzielony od WOŚP-u to byłoby mniej krytycznych głosów.

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 422
Dołączył: 7 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2017r. 09:57  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Czyli uważasz Klemens że nie ma co krytykować fundacji, nawet jak z darowanej przez Ciebie dychy tylko złotówka trafi na szczytny cel?


Przecież wszyscy wiemy, że tak nie jest.



Oczywiście że tak nie jest, ale jeśli nikt nie będzie krytykował tych fundcji, a każda ma coś za uszami to napewno tak będzie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2017r. 09:58  
Cytuj
CYTAT


Kończe udzielanie się w tym temacie bo został opanowany przez niezrównoważonych fanatyków.



Krzyżyk na drogęsmiech2

Tak się składa - że syn milicjanta - Owsiak również był zaangażowany w Festiwale w Jarocinie....

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2017r. 10:28  
Cytuj
Woodstock ma być podziękowaniem tym co zbierali na WOŚP ...

Dlaczego więc znajdują prezerwatywy w tym co mają zabrać na Woodstock?
i to jeszcze pokazane centralnie na samym środku plakatu?

czy to nie zachęcenie do przypadkowego seksu?
a w tym również dzieci i młodzież?
gdzie tu prawdziwa miłość?
seks bez miłości?

znajduje się to oficjalnie na stronie:
http://woodstockfestival.pl/informacje

Obrazek

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2017r. 10:51  
Cytuj
Powiem to jeszcze raz - będę miał wielki szacunek do wolontariuszy gdy zrezygnują z Woodstock i wymuszą na owsiaku nie organizowanie tego czegoś - czyli Woodstock.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2017r. 18:32  
Cytuj
CYTAT
Bob - a dlaczego miałby Wielgucki podawać do sądu Owsiaka? On po prostu jako bloger zaczął opisywać wały w orkiestrze. Internet ma o wiele większą moc, niż sprawa sądowa.

Po to aby Owsiak przestał kraść lub sprzeniewierzać pieniądze ze zbiórek, aby zlikwidować złodziejską fundację itp
Ale to jest taki typ, który potrafi tylko szczekać, jego interesuje rozgłos i kasa z bloga umiech
CYTAT
Owsiak podał go do sądu i wycofał się - nie chciał okazać dokumentów księgowych, bo wiedział, że by się pogrążył - sąd stwierdził, że na podstawie zebranych przez Wielguckiego informacji, ma prawo twierdzić, to co twierdzi.

To jest bajka, wszystkie teksty zamieszczone na blogu MK były ściągnięte z internetu, nie były pisane przez MK tylko cytowane. Tylko epitety były pisane przez MK za co został skazany. Kasa misiu umiech

CYTAT
Wielgucki dostał 5000 zł kary za epitety. Owsiak w epitetach był dużo lepszy.


No trochę więcej zapłacił
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Jerzy-Owsiak-chce-oddac-pieniadze-zonie-Matki-Kurki-Blogerowi-zaplacic-nakazal-sad,wid,18496796,wiadomosc.html?ticaid=118643

a na koniec, da się podać do sądu Owsiaka
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Prokuratura-zajmuje-sie-organizacja-Przystankow-Woodstock-Doniesienie-zlozyl-Piotr-Wielgucki,wid,18481589,wiadomosc.html

tylko przeczytaj za co smiech2

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 884
Dołączył: 1 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Sty 2017r. 19:01  
Cytuj
Sprawa dojenia Wielkiej Orkiestry przez Owsiaka jest całkowicie na legalu i można ją śmiało porównać z incydentem Kijowskiego który wyciągnął z KOD 90tys.zł. w całkiem lagalny sposób i żaden sąd ani Owsiakowi ani Kijowskiemu nic nie zrobi. Ale oprócz aspektów prawnych są jeszcze aspekty moralne.
Kiedy towarzysze broni Kijka poznali jego intencje byli w ciężkim szoku.

Wierzyliśmy, że wszyscy w KOD-zie robiliśmy wszystko za darmo - powiedział Radomir Szumełda, szef pomorskiego KOD-u. - Moje zaufanie do Kijowskiego jest nadszarpnięte - dodał.

Tak samo może wyglądać sprawa z Owsiakiem. Gdyby wszyscy wolontariusze poznali mechanizm dojenia to pewnie by mieli go daleko w dupie, jak kodziarze teraz Kijowskiego. Ale Owsiak może nie tyle że ukrywa co jest mistrzem mydlenia oczu.


http://www.newsw(...)7,1.html

Nawet newsweek jedzie po Kijowskim jak po szmacie, wygląda na to ze facet już zakończył karierę polityczną.umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2017r. 19:17  
Cytuj
Nie wiem czym tu się ekscytować, sprawa wyjaśniana, zdefraudował kasę pewnie będzie kara. Jeżeli tak się stanie to fanatycy brać przykład umiech

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10787
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 5 Sty 2017r. 19:24  
Cytuj
aha

Uśmiechnięta Polska i Smutny Obywatel.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2017r. 19:39  
Cytuj
bob - ty na prawdę żyjesz w innym świecie.
Jak nie pasują ci fakty, to je ignorujesz....

"Jeśli fakty przeczą mojej teorii, tym gorzej dla faktów" - słowa wypowiedziane przez niemieckiego filozofa Hegla sciana

potluczony

http://kontrowersje.net/mamy_rekord_przez_6_lat_blisko_50_milion_w_do_podzia_u_dla_rodziny_owsiak_w

"Co pisał Matka Kurka na blogu?

Bloger opisał na swoim blogu, że prawdziwy biznes Owsiakowie robią na swoich prywatnych firmach przyklejonych do Fundacji WOŚP i spółki powiązanej Złoty Melon.
Udowodnione zlecenia od tych podmiotów dla firmy Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak to ponad 1 300 000 złotych - wyliczał Matka Kurka. W sumie - jak twierdzi bloger - Jerzy Owsiak i Lidia Niedźwiedzka-Owsiak z pieniędzy ofiarodawców uzyskanych przy pomocy środków publicznych "wyjęli najmniej 3 miliony złotych."
Matka Kurka twierdzi, że "prawdziwe żniwa" dla Owsiaka to Przystanek Woodstock.
"Złoty Melon” ma wyłączność na obsługę, a „Mrówka Cała” prawa autorskie i wielosettysięczne zlecania na obsługę medialną. Owsiak maksymalizuje zyski i do bólu tnie koszty - twierdzi bloger."

źródło http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/483925,wyrok-w-sprawie-bloger-matka-kurka-kontra-jerzy-owsiak.html

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 470
Dołączył: 9 Cze 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2017r. 21:46  
Cytuj
Im bardziej zniechęcają oficjalne media tym bardziej mam wolę wspierać WOŚP. Większość Polaków tak ma umiech

Zygfryd
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10787
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 5 Sty 2017r. 21:54  
Cytuj
Większość Polaków tak nie ma.

Uśmiechnięta Polska i Smutny Obywatel.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2017r. 22:18  
Cytuj
CYTAT
bob - ty na prawdę żyjesz w innym świecie.
Jak nie pasują ci fakty, to je ignorujesz....

"Jeśli fakty przeczą mojej teorii, tym gorzej dla faktów" - słowa wypowiedziane przez niemieckiego filozofa Hegla sciana


W sprawie woodstock poszedł do sądu.
Skoro ma takie fakty w sprawie WOŚP, dlaczego też nie idzie do sądu co

Przytoczę:
Dyskusja z fanatykiem jest podobnie pozbawiona sensu, jak gra w szachy z gołębiem. Niezależnie od tego jak dobrze grasz, gołąb przewróci figury, nasra na szachownicę i będzie się puszył, jakby wygrał...

z mojej strony EOT

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 5 Sty 2017r. 22:21  
Cytuj
CYTAT
Większość Polaków tak nie ma.


Moderowano przez: magpie

2. Zabronione jest w szczególności publikowanie:
2.1. treści o charakterze obraźliwym, naruszających obowiązujące ogólnie przyjęte normy etyczne
2.2. treści ironizujących, prześmiewczych lub złośliwych, stanowiących przejaw braku szacunku


Obrazek

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2017r. 23:56  
Cytuj
CYTAT
Większość Polaków tak nie ma.


Większość chce dobrowolnie płacić większe podatki na sprzęt bo nie pojechała na Madere.

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 6 Sty 2017r. 11:54  
Cytuj
WOŚP rozsławiła się w wielu krajach świata i zastanawia mnie dlaczego nie słychać o podobnych inicjatywach w innych krajach?
Czyżby naszego polskiego ubezpieczyciela nie było stać na sprzęt medyczny więc co dzieje się ze składkami zdrowotymi?
Ubezpieczenie zdrowotne można porównać do ubezpieczenia OC.Pierwsze ubezpiecza zdrowie i życie człowieka a drugie zabezpiecza nas przed wydatkami jakie spowodujemy wypadkiem innej osobie.Na OC na przykład komunikacyjne płacimy składkę powiedzmu trzysta,czterysta złotych rocznie i możemy wyżądzić szkody o bardzo poważnych kosztach,kt3208,68óre usuwane są bez oczekiwania w wielomiesięcznych kolejekach.Ubezpieczenie zdrowotne płacimy co miesiąc ponad dwieście złotych(źródło:kalkulator wynagrodzeń):
-liczone od najniższej krajowej 2016 r. 1850,00 zł./brutto
-składka na ubezpieczenie zdrowotne: (9%) 143,67 zł.
-składka na ubezpieczenie zdrowotne
podlegająca odliczeniu: (7.75%) 123,72 zł.
RAZEM Ubezpieczenie Zdrowotne: 267,39 zł./miesiąc

Koszty stałe(źeódło:ZIP Zintegrowany informator Pacjenta):
-lekarza POZ 170,82 zł./rocznie
-pielęgniarka POZ 31,60 zł./rocznie
RAZEM : 202,42 zł./rocznie
Ubezpieczenie roczne minus koszty stałe:
3208,68zł. - 202,42zł.= 3006,26 zł.
Tyle naszych pieniędzy rocznie zostaje w Narodowym Funduszu Zdrowia od przeciętnego pracującego obywatela.W zamian mamy kolejki wielomiesięczne do lekarzy specjalistów,szpitali i oczekiwanie na różne zabiegi czy operacje oraz twory typu WOŚP i inne,w którch zawsze część pieniędzy idzie na różne koszty i wydatki tych organizacji.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2017r. 12:09  
Cytuj
Myślę, że lwią część naszych składek pochłaniają koncerny farmaceutyczne. Pamiętajmy, że szpitale potrzebują na prawdę dużych ilości leków. Na drugim miejscu pewnie są pensje, a na trzecim koszty utrzymania szpitali jako budynków.

Kiedyś byłem świadkiem sytuacji, gdy trzeba było ratować chłopaka, zatrudnionego na czarno, który oberwał obręczą podczas pompowania koła. Na szczęście skończyło się zmiażdżeniem nosa - szpital obciążył go kosztem 45 tyś złotych. Tyle kosztowała operacja, leki i pobyt 3 tyg w szpitalu.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 6 Sty 2017r. 13:03  
Cytuj
CYTAT (mirek777)
Myślę, że lwią część naszych składek pochłaniają koncerny farmaceutyczne...

Nie ważne czy lwią część czy nie mają prawo zarabiać bo to jest ich prawem.Blacharz czy mechanik naprawiający nasz samochód po wypadku też zarabia nie pobierając od nas grosza a my dopłacamy do leków a niektóre nie są wcale refundowane.Aby dostać się do specjalisty mamy wybór albo czekać w kolejce albo iść prywatnie i zapłacić za wizytę.
CYTAT (mirek777)
... Pamiętajmy, że szpitale potrzebują na prawdę dużych ilości leków. Na drugim miejscu pewnie są pensje, a na trzecim koszty utrzymania szpitali jako budynków...

Każda firma czy zakład mający budynki hale musi sam na to zarobić a szpitale są takimi Zakładami Opieki Zdrowotnej.To złe gospodarowanie doprowadza do ich zadłużeń.Na naszym podwórku niech będzie przykładem szpital"SANUS",który się rozwija rozbudowując i wyposażając w sprzęt medyczny.
CYTAT (mirek777)
...szpital obciążył go kosztem 45 tyś złotych. Tyle kosztowała operacja, leki i pobyt 3 tyg w szpitalu.

Nieubezpieczonego jak widzisz obciążył kosztem a dlaczego nie obciazy rzeczywistymi kosztami NFZ za ubezpieczonych?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 884
Dołączył: 1 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Sty 2017r. 13:15  
Cytuj
Nie wiem czy Cię dobrze Feniks zrozumiałem, proponujesz likwidacje NFZ i w ich miejsce obywatele płacili by firmą ubezpieczeniowym jakąś tam składkę w ramach ubezpieczenia OC ?
Myślę że za 3000 rocznie takiej składki to miałbym ful wypas obsługę. umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2017r. 13:49  
Cytuj
Feniks - czy ty chcesz prywatnej służby zdrowia?

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 6 Sty 2017r. 14:36  
Cytuj
Raczej źle mnie zrozumiałeś.Mi bardziej chodzi o niepanowanie naszych decydentów nad tym co dzieje się w NFZ jak i ZUS nikt nad tym nie panuje i uważają,że to są składki dla urzędników a dla ubezpieczonych ochłapy.
Tak jak napisałem w pierwszym swoim poście ciekawy jestem jak działa to w innych krajach,że nie potrzebują takich orkierst czy innych tworów.
CYTAT (mirek777)
Feniks - czy ty chcesz prywatnej służby zdrowia?

Niekoniecznie ale jak na razie nad obecnym stanem Służby Zdrowia nikt nie panuje a szczególnie nad pieniędzmi wsadzanymi w jeden worek.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2017r. 15:25  
Cytuj
Nie da się w rok naprawić bałaganu z 8 lat.


Tymczasem nieco odbiegliśmy od tematu.potluczony

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 6 Sty 2017r. 16:40  
Cytuj
CYTAT (mirek777)
Nie da się w rok naprawić bałaganu z 8 lat.

O jakich Ty ośmiu latach mówisz? Podobne hasła były po 1989 roku"dajcie nam chociaż cztery,pięć lat bo komuniści rządzili ponad czterdzieści lat..."
Od przemian w 1989 roku dwadzieścia siedem lat a tylko zmieniają się opcje przy korycie a zmian na lepsze jak nie widać było tak nie widać aby coś się zmieniło.
CYTAT (mirek777)
Tymczasem nieco odbiegliśmy od tematu

Raczej to Ty odbiegłeś od tematu bo mnie dalej interesuje aby moje pieniądze ze składek były wykorzystywane racjonalnie a nie roztrwaniane przez złe decyzje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 422
Dołączył: 7 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2017r. 16:47  
Cytuj
Wygląda na to że masz jakąś wizje, uszczknij rąbka tajemnicy i przedstaw nam swój plan umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 21 22 23 24 25 26 27 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »