NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
Odśnieżanie chodników przy posesjach,
Posty: 107
Dołączył: 11 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sty 2016r. 08:37  
Cytuj
Wszyscy straszą właścicieli posesji ze jak nie będą odśnieżać chodników wzdłuż swoich posesji to będą nakładane mandaty...tak tylko jest jedno ale chodnik musi bezpośrednio przylegać do posesji.
Jeśli między chodnikiem a ogrodzeniem, nieruchomością jest pas zieleni obowiązek odśnieżania spada na gmine tak mówi ustawa z 13 września 1996 r. o utrzymaniu porządku w gminach.

Kiedy chodnik odśnieża właściciel nieruchomości?
Za chodnik uznaje się wydzieloną część drogi publicznej służącą dla ruchu pieszego położoną bezpośrednio przy granicy nieruchomości. Jeżeli zatem chodnik przylega bezpośrednio do ogrodzenia domu, obowiązek odśnieżania spoczywa na właścicielu nieruchomości. Jeżeli między chodnikiem a granicą działki jest pas zieleni, odśnieżyć powinna już gmina. Śnieg, który uprzątnie z chodnika właściciel, powinien zostać usunięty przez zarządcę drogi.

Ludzie nie bójcie się zadzwonić do Urzędu Miasta i poinformować że gmina ma obowiązek tu i tu odśnieżać i przywołać powyższą ustawę.
Pisze o tym bo w tym roku i w zeszłym zima łaskawie się obchodzi z odśnieżającymi a i tak chodniki zasypane drogi śliskie.
Ja dzwonie do UM i zgłaszam ze koło mojej posesji nie jest odśnieżone na początku pani się burzyła ale jak jej przywołałem ustawę i wzmiance o pasie zieleni odpuściła i przyjechali panowie z MZK i szuflowali no ale jak lepiej przysłać ludzi żeby odśnieżali zamiast jakiś traktor to nie moja sprawa

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sty 2016r. 08:37  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 280
Dołączył: 7 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sty 2016r. 09:57  
Cytuj
Zimą chodnik mam odśnieżać przed moją posesją bo należy do mnie, ale latem jak siądę na ławce z piwem przy tym chodniku który zimą należy do mnie to dostanę mandat za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym - dziwne jakieś to jest.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 123
Dołączył: 1 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sty 2016r. 14:52  
Cytuj
CYTAT
Zimą chodnik mam odśnieżać przed moją posesją bo należy do mnie, ale latem jak siądę na ławce z piwem przy tym chodniku który zimą należy do mnie to dostanę mandat za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym - dziwne jakieś to jest.

Ja mam jeszcze lepiej. Na "moim" chodniku ludzie parkują samochody. Teoretycznie muszę im odśnieżyć chodnik, żeby mogli zaparkować.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 449
Dołączył: 8 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sty 2016r. 22:48  
Cytuj
CYTAT
Zimą chodnik mam odśnieżać przed moją posesją bo należy do mnie, ale latem jak siądę na ławce z piwem przy tym chodniku który zimą należy do mnie to dostanę mandat za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym - dziwne jakieś to jest.


Ten chodnik nie należy do Ciebie. Ty masz go tylko odśnieżać.

Chcący szuka rozwiązania, leniwy - wymówki.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 43
Dołączył: 15 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 15 Sty 2016r. 19:01  
Cytuj
Zimą chodnik mam odśnieżać przed moją posesją bo należy do mnie, ale latem jak siądę na ławce z piwem przy tym chodniku który zimą należy do mnie to dostanę mandat za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym - dziwne jakieś to jest.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »